Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Merol, a kto mowi, ze masz bojkotowac, sadzic? Przeciez rozmawiamy o tym, ze malolat zerznal wersy, przez co upadl bardzo nisko, tyle. A szkoda, bo track bardzo spoko :)

To samo można powiedzieć o poecie Eldo, który zerżnął cały kawałek G. Ciechowskiego. Inna sprawa, że ten marny śpiewak upadł już dawno, do tego sam sobie dojebał autodissa millenium swoim osławionym freestylem.

 

Problem polega na tym, że follow powinien być nawiązaniem jawnym, a Łysiak nie jest twórcą popularnym

To kwestia totalnie indywidualna, kto czytał ten zna a kto nie... ten nie. Łysiak jest jak dla mnie pisarzem w chujec popularnym

Różnica polega na tym, że Eldo od początku mówił do czego nawiązuje, Małolat dopiero w momencie kiedy ktoś mu to wytknął. I jaki związek z całą sytuacją ma freestyle Eldo?

Odnośnik do komentarza

W sumie może być znany nawet dla ogółu, ale przeciętny Kowalski czytający książki, który może nawet przeczytał raz tę książkę rok temu, zorientował się, że Małolat dał tekst Łysiaka. Według mnie Eldo również nie postąpił dobrze, o ile nie wspomniał o inspiracji z Ciechanowskiego.

 

Edit:

 

Skoro wspomniał, to IMO zrobił okej, bo w sumie przypomniał o Ciechanowskim, a niektórym (w tym mnie) dał szansę go poznać.

Odnośnik do komentarza

A właśnie ziomki, co sądzicie o tej akcji z Eldo, który postanowił sprzedać swoje bezcenne rękopisy?

 

Różnica polega na tym, że Eldo od początku mówił do czego nawiązuje, Małolat dopiero w momencie kiedy ktoś mu to wytknął. I jaki związek z całą sytuacją ma freestyle Eldo?

Związku z tą sytuacją nie ma żadnego, ale skoro to jest temat o rapie, to postanowiłem wspomnieć o najwybitniejszym utworze mesjasza polskiego rapu. A podsumowując, to jak dla mnie teksty że Małolat "upadł nisko" wykorzystując teksty Łysiaka są zwyczajnie śmieszne, można by tak mówić w przypadku, gdyby jakiś raper ukradł innemu raperowi tekst i przypisał go sobie jako własny, czerpanie inspiracji z dobrych książek, nawet jeśli jest praktycznie wiernym ich cytowaniem, nie ujmuje nic nikomu.

Odnośnik do komentarza

Ja nie oceniam tej akcji z rekopisami, jego sprawa, sam je napisal. Chociaz to dziwne, bo chyba na forse narzekac nie powinien (w kieszen mu nie zagladam ;) ), ale skoro nie sa dla niego wazne i mial wybor: wywalic, albo sprzedac fanom, to dobrze wybral (tez go nie lubie :P)

Podobno 1500 zł okazało się mało, ale i tak jakiś psychofan to kupi.

Swoją drogą zastanawiam się, co on miał w głowie udostępniając w internecie swój numer gg : D

 

http://zapodaj.net/51220b23d44d.jpg.html

http://zapodaj.net/150210176fe0.jpg.html

http://img202.imageshack.us/img202/2458/eldoka.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/9963/20010101004024.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/6951/52612703.jpg

Odnośnik do komentarza

To nie do końca tak, faktycznie nie lubię Eldo, ale nie ze względu na jego freestyle (który jest co prawda legendarny), a bardziej ze względu na kreowanie się na wielce oświeconego głosiciela prawdy i twórcę muzyki dla "inteligentów", podczas gdy jego słabym flow i głosem podniecają się gimnazjaliści.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie on się tak kreuje i nie wiem jak można się jarać flow Eldo, które dopiero na ostatniej płycie wygląda nieźle w porywach do dobrze, ale i tak do czołówki mu sporo brakuje. Muszę też przyznać, że mocno mnie zaskoczyłeś tym, że gimnazjaliści jarają się Eldo, ale widocznie masz dobre dane na ten temat :-k

Odnośnik do komentarza
Muszę też przyznać, że mocno mnie zaskoczyłeś tym, że gimnazjaliści jarają się Eldo, ale widocznie masz dobre dane na ten temat
Ech no jasne, w końcu sam jestem w gimnazjum to wiem.

 

demotywatory pl -> szukaj -> eldo

Odnośnik do komentarza

To kto jest tą czołówką?

Mes, Gural, Ostry, Tetris, Dab, Duże Pe, Fokus, L.U.C, Peja, Pezet, Zeus, Tede, Szad. To tak na szybko, na pewno o kimś zapomniałem, kolejność dowolna w zasadzie poza Mesem, bo to co on wyprawia jest poza wszelką konkurencją. Oczywiście cały czas mam na myśli czołówkę pod względem flow.

Odnośnik do komentarza

Co jak co, ale flow u Tedego stoi na dobrym poziomie. Może tekstowo ostatnio spadł, ale flow się nie zmienia. O ile Słoń nie dogrywa wersów w zwrotkach, to jego flow również jest czołówką, lecz często to wszystko wygląda właśnie na dogrywanie.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie Grubas pod względem flow jest kiepski, no ale może postrzegam to tak dlatego, że zwyczajnie mnie wkurwia jego głos, że już nie mówiąc o poziomie muzycznym jego 4 czy 5 ostatnich płyt, już się pogubiłem trochę w tych jego kiepskich albumach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...