Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, "W pogoni za lepszej jakości życiem" to dobra płyta. To, czemu nie poszedł za ciosem i nie zrobił kolejnej? Teraz już to wygląda jakby trochę na siłę leciał. "Dobry" Łysiaka jest napisany w podobnym klimacie, co "Nagapiłem się" i trochę na Małolacie się rozczarowałem i nie powiem, żeby nie stracił w moich oczach. Czy to był follow-up? Nie sądzę, bo nie było to jawne nawiązania, Małolat nie mówił o nim, nie wspomniał, ani razu o tym, że lubi tę książkę, sugerując coś czytelnikowi. To nie jest "Natural Born Killers", gdzie jak Jimson zrobił "Gorączkę a parku igieł" to można było się domyślić, gdzie szukał inspiracji. Mało kto zna Łysiaka. Plus z tej sytuacji jest taki, że można było go poznać. A Małolat? Będzie robił dalej, nagra kolejne, a słuchacz będzie szukał czy tego też nie spisał z jakiejś książki.

Odnośnik do komentarza

Wiele stracil w moich oczach. Jakos w inspiracje nie wierze, zwlaszcza, ze raczej do ksiazek mu daleko (on nawet matury nie ma...). Karpin, z tym follow-upem to byl zart oczywiscie ;) Ale tak sie tlumaczyl.

Zaściankowość i prymitywny sposób myślenia zdawałoby się wykształconych ludzi nigdy nie przestanie mnie zadziwiać, propsy dla Małolata za sięgnięcie do naprawdę zajebistej książki. I nie powiedziałbym że dużo mu brakuje do brata, Pezet ostatnie dobre kawałki miał na Rozrywkowej, na ostatniej wspólnej płycie chyba młody lepiej wypada.

Odnośnik do komentarza

Wiele stracil w moich oczach. Jakos w inspiracje nie wierze, zwlaszcza, ze raczej do ksiazek mu daleko (on nawet matury nie ma...). Karpin, z tym follow-upem to byl zart oczywiscie ;) Ale tak sie tlumaczyl.

Zaściankowość i prymitywny sposób myślenia zdawałoby się wykształconych ludzi nigdy nie przestanie mnie zadziwiać, propsy dla Małolata za sięgnięcie do naprawdę zajebistej książki. I nie powiedziałbym że dużo mu brakuje do brata, Pezet ostatnie dobre kawałki miał na Rozrywkowej, na ostatniej wspólnej płycie chyba młody lepiej wypada.

 

Dobra do książki sięgnął niezłej, może nie jest zajebista, ale ciekawa. Problem polega na tym, że follow powinien być nawiązaniem jawnym, a Łysiak nie jest twórcą popularnym. I tutaj pojawia się konflikt czy to zrzynka czy jeszcze follow. Kwestia indywidualna słuchacza.

Odnośnik do komentarza

To chyba nie ma sensu. Rozumiem, gdyby kawalek "nagapilem sie" rzeczywiscie hulal w calym kraju w każdym oknie i radioodbiorniku, ale tak nie jest. robi się aferę jak z Hukosem i Kaczyńskim (swoja droga Pezet tez nawinal 'gdyby został mi tydzien zycia zdjał bym Kaczynskiego').

Odnośnik do komentarza

To chyba nie ma sensu. Rozumiem, gdyby kawalek "nagapilem sie" rzeczywiscie hulal w calym kraju w każdym oknie i radioodbiorniku, ale tak nie jest. robi się aferę jak z Hukosem i Kaczyńskim (swoja droga Pezet tez nawinal 'gdyby został mi tydzien zycia zdjał bym Kaczynskiego').

Ale jakie ma znaczenie fakt, że ten kawałek nie hula w całym kraju? A jakikolwiek inny z tego gatunku hula? Ważne jest to, że w środowisku Małolat jest dobrze znany oraz to, że większość osób jako najlepsze piosenki na płycie braci Kaplińskich wymieniała właśnie ten, w którym Małolat dopuścił się plagiatu.

 

Tak zmieniając temat

 

:respekt:

Wersja do ściągnięcia

Odnośnik do komentarza

Mi osobiscie 'nagapilem sie' podoba sie przede wszystkim za wersje koncertowa z HHK i przede wszystkim za wersy Małpy. No ale co teraz z Małolatem? Mamy go bojkotować i sądzić? może faktycznie zrobił głupio nie umieszczając na płycie informacji o Łysiaku, ale sama wkładka do płyty jest ogólnie biedna, choć o ile dobrze pamiętam (nie jestem w domu nie moge sprawdzic) znajduje się tam chyba tekst z 'nagapilem sie' jako jeden z 4 chyba.

 

Kupiłem płyte Szada i przyznam ze bardzo dobra

Odnośnik do komentarza

Merol, a kto mowi, ze masz bojkotowac, sadzic? Przeciez rozmawiamy o tym, ze malolat zerznal wersy, przez co upadl bardzo nisko, tyle. A szkoda, bo track bardzo spoko :)

To samo można powiedzieć o poecie Eldo, który zerżnął cały kawałek G. Ciechowskiego. Inna sprawa, że ten marny śpiewak upadł już dawno, do tego sam sobie dojebał autodissa millenium swoim osławionym freestylem.

 

Problem polega na tym, że follow powinien być nawiązaniem jawnym, a Łysiak nie jest twórcą popularnym

To kwestia totalnie indywidualna, kto czytał ten zna a kto nie... ten nie. Łysiak jest jak dla mnie pisarzem w chujec popularnym

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...