Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2008/2009


Rekomendowane odpowiedzi

te cale IFFHS to jakas porazka ciekawe po czym ustawiaja ranking tych lig.

Po osiągnięciach w rozgrywkach kontynentalnych :>

 

Jak mozna lige Argentynska uznac za najlepsza :eusa_doh:

chociażby dlatego, że w 1/8 finału Copa Libertadores rozgrywek brało udział pięć zespołów z Argentyny :]

 

No nie powiesz mi ze Argentynska jestt lepsza od Hiszpaniej czy Angielskiej ;)

Nie wiem, nie obserwuję ligi argentyńskiej :]

 

A w L. M. w polfinale byly 3 zespoly angielskie :] zeby nie robic offtopu :P

Widocznie to za mało :P

Odnośnik do komentarza
Zagłebie Lubin wygrało sprawę w Trybunale Arbitrażowym przy PKOL i zagra w Ekstraklasie. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegna się Arka Gdynia.

Zagłebie zostało ukarane degradacją za incydenty korupcyjne w sezonie 2003/2004. Zespół z Lubina miał ustawić cztery mecze na własną korzyść.

 

Trybunał Arbitrażowy przy PKOL anulował również karę Widzewa Łódź, który w najbliższym sezonie występował będzie w 1 lidze.

 

http://www.sport.pl/sport/1,65025,5483494,...rki_Gdynia.html

kolejny raz powiedzenie 'nic mnie już nie zdziwi' zostało wystawione na mocną próbę. dobrze, że Polonia jeszcze do Gdyni nie pojechała na najbliższy mecz - chociaż, jeszcze wszystko może się zdarzyć :]

Odnośnik do komentarza
Zagłebie Lubin wygrało sprawę w Trybunale Arbitrażowym przy PKOL i zagra w Ekstraklasie. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegna się Arka Gdynia.

Zagłebie zostało ukarane degradacją za incydenty korupcyjne w sezonie 2003/2004. Zespół z Lubina miał ustawić cztery mecze na własną korzyść.

 

Trybunał Arbitrażowy przy PKOL anulował również karę Widzewa Łódź, który w najbliższym sezonie występował będzie w 1 lidze.

 

Widzew wygrał w Trybunale Arbitrażowym przy PKOl

Środa, 23.07.2008 13:31

 

W środę o godz. 13 rozpoczęło się posiedzenie Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim, który rozpatrywał skargę Widzewa na decyzję organów dyscyplinarnych PZPN o degradacji. Z naszych informacji wynika, że werdykt jest korzystny dla Widzewa! Oznacza to, że łódzki klub nie będzie musiał grać w nowej drugiej lidze. Widzew nie będzie też więcej ciągany w tej sprawie przez PZPN, bo werdykt jest bezwarunkowy, tzn. sprawy nie oddano do ponownego rozpatrzenia, tylko ją zamknięto.

 

Tylko jeden komentarz :lol:

Czyli chyba jednak w ten weekend liga nie ruszy.

Odnośnik do komentarza

Jak liga ruszy to to będzie kabaret. Czy do jasnej cholery w Polsce nie ma jednej instytucji, która może podjąć decyzję? Tylko 1500 osób się tym zajmuje, cofa, promuje, wymyśla i przekłada. IMO czas na prokuraturę i wkroczenia państwa i niech se w dupę wsadzą to całe Euro bo i tak nic nie ruszyło jeszcze, PZPN, Wydział Dyscypliny nie wiem, do więzienia, reprezentację wykluczyć, budynek na Miodowej spalić i zacząć wszystko od nowa.

Ogień oczyszcza.

Odnośnik do komentarza

Prawie z krzesła nie spadłem :lol: Liga rusza za dwa dni!! Nikt nic nie wie kto, z kim i gdzie, burdel największy w Europie w organizacji ligii, toż to kompromitacja. Jak kluby mają sie przygotowywac jak teraz dla Arkii mówią że jednak o klasę nizej musza grać.

Odnośnik do komentarza

Ja się tylko dziwię, że znajdują firmy, które chcą być tytularnym sponsorem tego burdelu.

No i druga sprawa. Czy aby UEFA nie jest jakimś "zwierzchnikiem" nad ligowymi rozgrywkami? Bo jeśli jest, to może w końcu by się zajęła tą parodią i zawiesiła nasze rozgrywki na najbliższy sezon?

Odnośnik do komentarza
O ile mi wiadomo to wspomniany Trybunał Arbitrażowy to nie wszystko jest jeszcze Komisja ds. Nagłych PZPN, która musi się zebrać jak najszybciej i to ona ostatecznie zadecyduje co począć z tymi klubami.

 

Oto co pisze wybiórcza:

 

Decyzja Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. przyniosła już jeden konkretny skutek. Właśnie trwa spotkanie przedstawicieli PZPN i Ekstraklasy, podczas którego strony najprawdopodobniej ustalają scenariusz dalszego postępowania. Decyzje mają zapaść ok. godz. 18. Możliwości są trzy:

 

- PZPN może nie zastosować się do decyzji trybunału (o takiej możliwości mówił już wcześniej rzecznik związku Zbigniew Koźmiński, popiera ją również np. Michał Tomczak, były szef Wydziału Dyscypliny PZPN) i nie dopuścić do rozgrywek ekstraklasy Zagłębia, a do pierwszej ligi (dawnej drugiej - Widzewa).

 

- Rozgrywki zostaną przełożone, a decyzja: który klub w której gra lidze - zostanie podjęta za kilka dni, po bardziej szczegółowych analizach.

 

- PZPN jeszcze dziś zaakceptuje orzeczenie trybunału i w rozpoczynających się w piątek rozgrywkach w ekstraklasie zagra Zagłębie (kosztem Arki Gdynia), a w pierwszej lidze - Widzew (kosztem ŁKS Łomża).

 

Czekamy na oficjalne stanowisko PZPN. Więcej szczegółów wkrótce.

 

Poczekajmy 3 godinki i wszystko będzie jasne

Odnośnik do komentarza

Nastąpi powiększenie ekstraklasy, zmniejszenie I ligi, reorganizacja reorganizacji, etc. Każdy scenariusz jest chyba możliwy, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, co towarzystwu z Miodowej do łba strzeli tym razem.

Odnośnik do komentarza

Może jeszcze Superpuchar Polski, tym razem Wisła Kraków - rezerwy Legii, albo jakiś fajny sparing z rezerwami Schalke. Ja moim dzieciom zabronie oglądania polskiej ligii bo sledząc ją można zatracić zdolność logicznego myślenia, ba w ogóle myślenia.

 

Zgadzam się - niech w to wjeżdża państwo, nawet z Mariuszem Kamińskim albo Zbigniewem Ziobro, ale raczej Platformie takie decyzje nie byłby w smak, więc zostaniemy w burdelu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...