Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

Coleman 20 występów, Baines 10, Jagielka 15 :P A dochodzą Lennon (13), Mirallas (17) i Naismith (13)

 

Anywho, Everton nie ma tak młodej ekipy, a już daleko im na pewno do Spurs, więc bez przesady ;)

O zgrozo nie są lepsi nawet od ManU i Pool ;)

 

Ale trzeba też przyznać, że ostatnio sporo tych remisów i porażek EFC było mocno pechowych (Chelsea!), pomijając ostatni mecz gdzie imho zagrali zawstydzająco.

Odnośnik do komentarza

Ja nic, ale wydaje mi się, że w każdym składzie sa piłkarze sztucznie zawyzajacy średnia wieku ;).

 

A tymczasem zostając w temacie efc https://www.reddit.com/r/soccer/comments/42vsdn/my_boss_just_bought_everton/

 

Nie jest to żaden oficjal, ale szczerze mówiąc brzmi mi wiarygodniej niż jakiekolwiek doniesienia thesanów. Zakładając, że Everton rzeczywiście został wykupiony przez Amerykanów ciekawe co to oznacza dla klubu. Zrobienie dojnej krowy na wzór przejęcia glazerowego, a może inwestycje? Nie pozostaną ślepi na niekompetencje Martineza czy może (co chyba bardziej prawdopodobne) będą tylko kosili hajsy a samo sterowanie klubem będzie miało w większości miejsce dalej w Anglii...?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I Lewandowski raczej nie pójdzie do City:

 

Brytyjska gazeta twierdzi, że Guardiola zawarł w tej sprawie ustne porozumienie z władzami Bayernu, którego piłkarzem jest Robert Lewandowski. To oznacza, że do "The Citizens" nie trafią przynajmniej do połowy 2017 roku ani Polak, ani żaden z jego kolegów z drużyny, m.in. MarioGoetze, Arturo Vidal, Arjen Robben, Thomas Mueller czy Thiago Alcantara, którego Katalończyk "zabrał ze sobą" po odejściu z Barcelony.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś nie widział bramki Mahreza. Kurwa, nie sądziłem, że Leicester na prawdę będzie kandydatem do mistrzostwa :D Mają przejebaną końcówkę sezonu, ale teraz punktów tracić nie mogą. Kolejno:
-Newcastle(D)
-Crystal Palace(W)
-Saints(D)
-Sunderland(W)
-West Ham(D)
-Swansea(D)
-MU(W)
-Everton(D)
-Chelsea(W)

Myślicie, że mają szansę? Mam wrażenie, że zgubią punkty z tymi słabszymi, bo już w meczu z Norwich było widać jak się męczą. Sam głęboko wierzę w to, że jednak upokorzą wszystkie inne tuzy i zdobędą to mistrzostwo, ale czy to prawdopodobny scenariusz?

Odnośnik do komentarza

Ciekawa sytuacja na zapleczu EPL. Wiele wskazuje na to, że w przeciągu najbliższych dni Aitor Karanka pożegna się z Middlesbrough. Aitor ponoć pokłócił się ze swoimi zawodnikami po porażce z zajmującym miejsce w strefie spadkowej Rotheram i zarzucił im brak chęci wywalczenia awansu. Middlesbrough obecnie zajmuje 2 miejsce w tabeli i wciąż jest mocnym faworytem w walce o Premier League, ale wygląda na to, że ekipa z Riverside będzie sobie musiała radzić bez Hiszpana. Pewne jest to, że Karanka nie poprowadzi dziś drużyny w starciu z Charltonem. Liczyłem, że to madrycki uczeń Mourinho wprowadzi z powrotem Middlesbrough na salony. Szkoda, jeśli stanie się inaczej.

Odnośnik do komentarza

https://twitter.com/optajoe/status/709063749995470848

 

Kane chyba udowadnia, że jest czymś więcej niż cudownym dzieckiem jednego sezonu. Jeszcze jedna bramka i będzie miał dwa sezony z rzędu z 20+ bramek. Od 16 lat jedynymi piłkarzami, którzy tego dokonali są: Hasselbaink, Henry, Van Nistelrooy, Tevez, Van Persie i Suarez. Miło mu pewnie będzie w takiej gromadce.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ale to jest wideo The Scum. Nie wiesz, co się stało wcześniej, nie znasz kontekstu. Nie twierdzę, że nie jest rasistą, generalnie nie wiem nic o jego życiu osobistym, ale samo nagranie w istocie niczego nie udowadnia. Że nazwał go "Japem"? By to ocenić, trzeba by znać wcześniejsze wydarzenia (może je znasz, ja nie kojarzę tej sprawy). Czy doszło już wcześniej do konfliktu. Ergo: czy Vardy proponował mu Johnny Walkera tylko za jego kolor skóry, czy też kolor skóry stał się tylko obraźliwą nakładką na wcześniejsze starcie.

Odnośnik do komentarza

Ale to jest wideo The Scum. Nie wiesz, co się stało wcześniej, nie znasz kontekstu. Nie twierdzę, że nie jest rasistą, generalnie nie wiem nic o jego życiu osobistym, ale samo nagranie w istocie niczego nie udowadnia. Że nazwał go "Japem"? By to ocenić, trzeba by znać wcześniejsze wydarzenia (może je znasz, ja nie kojarzę tej sprawy). Czy doszło już wcześniej do konfliktu. Ergo: czy Vardy proponował mu Johnny Walkera tylko za jego kolor skóry, czy też kolor skóry stał się tylko obraźliwą nakładką na wcześniejsze starcie.

Właśnie o to chodzi, że nic się nie stało wcześniej :D. Zresztą nawet wideo sugeruje brak ukrytego kontekstu, który usprawiedliwia rasistowskie ujadanie. Przecież któryś ziomeczek Vardiego własną wersję mógłby raz dwa opowiedzieć, nawet jeżeli sam umotywowany chyba nieśmiałością bohater by tego nie zrobił (chociaż na filmie wydaje się dość śmiały). Vardy zobaczył przedstawiciela innej rasy niż swoja i zaczął się przypierdalać poniesiony melanżem, ja wiem, że ładna historia from zero to hero prosi o to by było inaczej, ale niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że inaczej nie było i jest jebanym rasistą i ładne bramki tego nie zmieniają. Szacun dla Ranieriego, że udało mu się uniknąć wybuchnięcia konfliktu z Okazakim (Vardy podobno został zmuszony do przeproszenia Japończyka, ale nie wyobrażam sobie, by od razu po zdarzeniu pałali do siebie miłością).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...