Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zasady tematu by me_who

 

1. Dotyczące pytania:

- żadnych zagadek fotograficznych

- żadnych "co autor ma na myśli"

- musi być "sprawdzalne" - w necie, książce, telewizji, na płycie CD. Nie może być, "a bo tak sobie kiedyś wymyśliłem"

- żadnych pytań piętrowych i uzupełnianek typu A-Z. Jedno pytanie - jedna odpowiedź, chyba, że odpowiedzi do pytania są ze sobą ściśle powiązane (np miejsce i data bitwy czy wykonawca i tytuł piosenki itp.)

 

 

Piosenka: "Tylko Ty i ja"

Odnośnik do komentarza

Odnosząc to do tego pytania: jeżeli ktoś już odgadnie tytuł piosenki to sprawdzenie z jakiej ona pochodzi płyty, kiedy ta płyta była wydana jest chyba bez sensu, nie uważacie?

 

Pytanie moje:

Kto zdobył tytuł Mistrza Polski z Legią zarówno jako zawodnik jak i jako trener?

Odnośnik do komentarza

Czytam właśnie książkę o wczesnośredniowiecznej historii pewnego europejskiego kraju. A właściwie: krajów. Nieliche zaskoczenie przeżyłem, gdy jedna z monarchiń okazała się mężczyzną... nie dzięki chirurgii jednak, lecz przez moje automatyczne dopasowanie płci do jednoznacznie dla Polaka żeńskiego imienia owego króla. Co to za władca, podajcie imię i królestwo. Dla zawężenia kręgu poszukiwań:

* mój bohater zginął w bitwie, w której zginął również jego najmłodszy syn

* jego królestwo przestało istnieć dwa stulecia po jego śmierci, ale jego nazwa przetrwała w monarchii utworzonej przez inne królestwo

Odnośnik do komentarza

Nie, chociaż to tylko +/- 100 lat różnicy :) Imię gościa o którego pytam nie kończy się po prostu na "a", ono jest identyczne z bynajmniej nieegzotycznym, współczesnym polskim imieniem żeńskim (może zawikłałem: ono się kończy faktycznie na -a, ale na tym nie kończy się jego "żeńskość").

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...