Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Na szkolnej imprezie pewien chłopak wpadł w oko jednej z dziewczyn, Gdy podeszła do niego i zapytała go o imię, on odpowiedział: "Znajdź Włocha z Tych i jedź na koniec Nikaragui. Znajdź trójkę z Hawany. Weź to, czego tydzień przed sylwestrem najwięcej. I nie płać więcej niż pół tysiąca."

 

Jak miał na imię chłopak?

Odnośnik do komentarza

To ja przedstawię to co do tej pory wymyśliłem:

Włoch z Tychów - pewnie Fiat albo Panda

koniec Nikaragui - tutaj nie mam pojęcia: albo chodzi o literę "A" (ostatnia w nazwie państwa) albo coś z granicy Nikaragui: rzeka San Juan, kilka miast na wybrzeżu Pacyfiku,

Trójka z Hawany - szukałem w filmie "Hawana - miasto utracone" bo opowiada o trzech braciach Fellove

To czego tydzień przed sylwestrem najwięcej - coś związanego z wigilią: prezenty, choinki, kolędy, igły?

nie więcej niż pół tysiąca - tutaj myślałem o literze "P" (od "pół", lub "pięćset")

 

Ale póki co nie składa mi się to w imię.

Odnośnik do komentarza

Po kolei:

1. Zgadza się, chodzi o Fiata - wskazówka do modelu znajduje się w jednym z pozostałych czterech poleceń

2. Dokładnie, chodzi o literę

3. Tu przyda się sposób z polecenia drugiego

4. Wigilia to zdecydowanie dobry trop

5. Warto przez chwilę pomyśleć o liczbach związanych ze stolicą kraju, z którego pochodzi nasz gość z polecenia pierwszego.

Odnośnik do komentarza

No u mnie podobnie:

1. Fiat, ale typowany model to 500(z pytania ostatniego).

2. Tak samo - "A", ewnetualnie San Carlos, które jest na końcu jeziora Nikaragua.

3. Ja z kolei myślałem o zamku, bo są trzy w herbie Hawany, albo o porcie, bo też są tam 3. Ale jeśli o literki chodzi to by było "A", jako że w Hawana, są 3 "a". Ale to nie pasuje, więc "W" jako 3. litera ze słowa, albo "B" bo w sumie Habana, i pasuje od mojej odpowiedzi.

4. To samo. Obstawiam Igły, więc "I". W sumie nie wiem czemu, bo znalazłbym z 10 innych tak samo pasujących odpowiedzi, ale "I" może pasować..

5. Jeśli chodzi o lata mniej= 500 to: Upadek Rzymu 476, 500 - ostatni adventus. 410 - Alaryk,

D = 500 w systemie rzymskim

500 ojro kary za jedzenie w pobliżu zabytków :D

 

Nie wiem, jeśli nawet którekolwiek pasuje to dalej nie wiadomo co z tym zrobić.

 

I zagadka fajna, ale jest strasznie niejasna, za duża dowolność interpretacji. W takim pytaniu 4 to pasuje z 10 odpowiedzi przynajmniej, w piątym też niezbyt wiadomo o co chodzii ;] Jeśli chodzi o wybór liter, to podobnie, nie wiem na jakiej podstawie wybieram pierwsze litery z odgadniętych(albo i nie) słów :/

 

Moja odpowiedź to Fabio ;)

Odnośnik do komentarza

Jak wiemy, rozbrat Pepa Guardioli z Barceloną trwał siedem lat: od 2001 roku, kiedy odchodził do Brescii do 2007 roku, kiedy został wybrany na trenera drużyny Barcelona B. Niewielu jednak wie, że otrzymał on propozycję wejścia do struktur zarządczych FC Barcelona już w 2003 roku. Miał wówczas objąć stanowisko dyrektora sportowego. Warunkiem tego miało być zwycięstwo w wyborach prezydenckich rywala Joana Laporty. Pytanie brzmi: kto miał wówczas zasiąść na stanowisku trenera pierwszej drużyny, by razem z Guardiolą wyznaczać kierunek sportowego rozwoju klubu?

Odnośnik do komentarza

Si el publicista(Lluís Bassat - główny kontrkandydat Laporty) ganaba las elecciones, Guardiola sería el director deportivo del club y Lillo ejercería de entrenador.

«Me llamó Pep y me propuso ir de la mano con él. Yo con él nunca pregunto a dónde va. Ni me lo pienso. Voy a donde haga falta. Y cuando me propuso ir de entrenador del Barça, ¡cómo para pensárselo!Cuando me propuso ir como técnico del Barça, ¡como para pensárselo!

 

 

Na tyle na ile znam hiszpański(szału nie ma), to znaczy, "I kiedy zaproponowali mi zostanie trenerem Barcy".

 

http://www.elperiodico.com/es/noticias/deportes/20100301/juan-manuel-lillo-pep-hiperbole-del-entrenador-barca-oasis-para-disfrutar/print-133562.shtml

Odnośnik do komentarza

Wypowiedz Lluisa Bassata, zawarta w ksiazce "Pep Guardiola oczami innych":

 

 

[...]Guardiola postanowił, ze trenerem zostałby XXXXXX, wielka gwiazda [...] z wielką osobowością. U jego boku stałby Juanma Lillo, człowiek mający olbrzymia wiedzę. Wprawdzie bez takiego nazwiska jak XXXXXXX, ale który punkt po punkcie, w najdrobniejszych szczegółach, zna hiszpański futbol. [...]
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...