Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Z biografii Guardioli autorstwa Collella.

 

"Na odpowiedź Guardioli nie trzeba długo czekać. Ma pewną ofertę z Kataru, z kontraktem opiewającym na ponad dwa miliony euro, ale - jeśli wygra Bassat - zobowiązuje się do tego, by zostać dyrektorem sportowym klubu i sprowadzić na ławkę trenerską Juanmę Lillo, jeśli nie uda mu się przekonać Ronalda Koemana."

 

Taka odpowiedź Fenomenu pasuje?

Odnośnik do komentarza

Było ich już kilka w historii i nadal są futbolowe rodziny. Ale trzech braci piłkarzy to już rzadkość. Najstarszy nie zrobił wielkiej kariery i ją zakończył. Zdecydowanie najlepszym (przynajmniej na razie) jest średni brat - do tej pory grał w trzech wielkich klubach, w każdym odnosząc sukcesy. Do tego jest reprezentantem swojego kraju. Najmłodszy wkracza dopiero na wielką piłkarską scenę, ale już w swoim debiucie strzelił dwie bramki, pomagając swojemu klubowi w zwycięstwie nad gigantem krajowej sceny piłkarskiej.

 

Co to za rodzina?

Odnośnik do komentarza

Mogę uznać (nie sprecyzowałem że chodziło mi o karę na boisku) :D

 

w rugby - nie jest to sprecyzowane w przepisach, natomiast w 2011 roku w angielskiej Premiership miał miejsce precedens: Ashton w trakcie ataku na Tuilagiego złapał go za włosy - zakwalifikowano to jak 'unsportsmanlike conduct', czyli niesportowe zachowanie, za co karą przewidzianą jest rzut karny dla drużyny przeciwnej

 

w FA - włosy wystające spod kasku są częścią uniformu, a więc można za nie złapać w trakcie tackle i nie grozi za to żadna sankcja

Odnośnik do komentarza

Nie brakowało piłkarzy w historii, którzy zdobywali najważniejsze klubowe trofeum z więcej niż jednym klubem. W ciągu ostatniej dekady byli to m.in. Maldini, Pique, Eto'o czy Deco. Jest jednak tylko dwóch zawodników, którzy zdobyli to trofeum z więcej niż jednym klubem z tego samego kraju. Jak się nazywają Ci dwaj panowie?

Odnośnik do komentarza

Trochę matematyki inspirowanej hollywodzkim hiciorem :)

 

Mamy trzy naczynia - 7, 4 i 3 litrowe. Największe jest pełne, dwa pozostałe puste. W jakiej minimalnej liczbie przelań możemy doprowadzić do sytuacji, gdy będziemy mieli wodę rozlaną w trzech naczyniach, w następującej ilości:

- w 7 litrowym 2 litry

- w 4 litrowym 2 litry

- i 3 litrowym 3 litry?

Odnośnik do komentarza

Mam rozwiazanie, ale nie wiem, czy ono jest najszybsze:

 

Przyjmijmy sobie oznaczenia: a - garnek siedmiolitrowy, b - garnek czterolitrowy, c - garnek trzylitrowy, (x->y) - operacja przelewania z garnka x do garnka y

 

a=7, b=0, c = 0

1. (a->b) : a = 3, b = 4, c = 0

2. (b->c) : a = 3, b = 1, c = 3

3. (c->a) : a = 6, b = 1, c = 0

4. (b->c) : a = 6, b = 0, c = 1

5. (a->b) : a = 2, b = 4, c = 1

6. (b->c) : a = 2, b = 2, c = 3

 

czyli otrzymujemy szesc krokow

 

ale jeszcze bede walczyc i sprobuje to zoptymalizowac :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...