Skocz do zawartości

VIII zjazd forumowiczów


Rekomendowane odpowiedzi

jak ktos mi jeszcze raz wyedytuje posta, to wrzuce linka na naszą-klasę, opisu GG oraz forum Onetu. Obiecałem na zjeździe, że moje fotki nie będą tajne, i nie zamierzam tego zmieniać. Specjalnie skupiłem sie na tym, aby te fotki były w miare kulturalne, aby nikt nie czepiał sie ze fotografuje i upubliczniam jakieś zgony.

 

[patrz pare postow nizej - SZk]

Odnośnik do komentarza

Oj, dziecko, dziecko... Nie uczyli na ekonometrii prawa autorskiego, wiec nie wiesz zapewne, ze na publikacje zdjecia musi zgodzic sie osoba fotografowana. Nie dziw sie ludziom, ktorzy nie chca, zeby jakis zdzisio124 ogladal ich zdjecia z wakacji, a zwlaszcza spowalnial transfer serwera tym, ktorzy zainteresowani sa downloadem.

 

Wrzucaj linka gdzie chcesz, pokaz, ze nie masz klasy i nie szanujesz prywatnosci innych, prosze bardzo. Na Onecie trudniej bedzie znalezc, nie kazdy ma Twoj numer GG, a nasza-klasa czesto sie przeciaza. Na CMF linka nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Oj, dziecko, dziecko... Nie uczyli na ekonometrii prawa autorskiego, wiec nie wiesz zapewne, ze na publikacje zdjecia musi zgodzic sie osoba fotografowana. Nie dziw sie ludziom, ktorzy nie chca, zeby jakis zdzisio124 ogladal ich zdjecia z wakacji, a zwlaszcza spowalnial transfer serwera tym, ktorzy zainteresowani sa downloadem.

 

Wrzucaj linka gdzie chcesz, pokaz, ze nie masz klasy i nie szanujesz prywatnosci innych, prosze bardzo. Na Onecie trudniej bedzie znalezc, nie kazdy ma Twoj numer GG, a nasza-klasa czesto sie przeciaza. Na CMF linka nie bedzie.

Mi tam to wisi, gdzie będą zdjęcia, ale prawnie, według ustawy z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art. 81, taka zgoda nie jest w tym przypadku wymagana, jako, że wszyscy byli częścią grupowej imprezy. :P

Odnośnik do komentarza
a ci co nie byli na zjeździe też? ciekawe jakim prawem

Według tej ustawy można publikować zdjęcia bez zgody fotografowanego, jeżeli jest on częścią zgromadzenia, krajobrazu, czy imprezy publicznej.

No chyba, że ja błędnie interpretuję określenie "publiczna impreza", co również jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
martwa natura :kekeke:

 

krajobraz

1. «przestrzeń powierzchni ziemi widziana z pewnego punktu» :rotfl:

2. «obszar wydzielony ze względu na swoje charakterystyczne cechy przyrodnicze, topograficzne itp.»

3. przen. «ogół czynników składających się na jakieś zjawisko»

4. «obraz przedstawiający jakąś okolicę»

 

a poważnie to tak trochę dziwnie z tym krajobrazem, bo to każdą fotkę z pleneru można do tego podciągnąć :-k

Odnośnik do komentarza

Maniek, nie zachodzi tu sytuacja z art. 81 ust. 2 podpunktu 2. Dany paragraf to np. taka sytuacja. Nasza impreza byla prywatna, a poza tym kluczowe jest okreslenie szczegol calosci - osoby na pierwszym planie stojacej z dwiema innymi nie sposob tak zaklasyfikowac.

 

Na finansach tez nie uczyli prawa autorskiego.

Odnośnik do komentarza

Nie jestesmy Faktem, to raz. Dwa: masz takie pieniadze, ktore bedziesz w stanie zaplacic, kiedy pozwe Cie o naruszenie moich dobr osobistych? Oni maja, bo numer z cyckami sprzedaje sie na tyle dobrze, ze jeszcze na dobrego prawnika starczy. Wiec nie pieprz mi tu o jakichs nieprzystajacych do sytuacji przykladach, tylko uszanuj fakt, ze nie mam przyjemnosci, by jakis przypadkowy gim ogladal moje zdjecia z wakacji. To jest moj wizerunek i moja prywatnosc, robiac mi zdjecie nie nabywasz prawa o decydowaniu, w jakim wymiarze zamierzam upubliczniac swoja morde. Jak bede chcial, zeby cale forum ja zobaczylo, to sobie wstawie zdjecie do albumu rodzinnego.

Odnośnik do komentarza

To po co szczerzysz ryj jak z aparatem przed Tobą stoję? wtedy ci to nie przeszkadza. Gimy i tak te fotki zobaczą, ja im w tym przeszkadzać nie będę. Na tym polega hipopotamizm osób Twojego pokroju. Poza tym czego sie wstydzisz? Że Twój moderatorski pseudo-autorytet straci? Najsmieszniejsze jest to, że pare zjazdów temu nikomu to nie przeszkadzało, a od paru lat nagle wszyscy zaczeli sie wstydzić... To po co jeździcie, jak sie boicie, że ktoś was sfotografuje...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...