Skocz do zawartości

Patch 8.02


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie ten patch jest mocno dziwny. wszyscy piszą, że gra jest prostsza, że SI poszło na łatwiznę itd itd. na patchu 8.0.1 denerwujaca byla nieskutecznosc napastnikow, ale jakos dalo sie grac. mialem opracowana calkiem fajna taktyke, ktora moze nie byla killerem, ale taka Aston Villą spokojnie co roku bylem w czolowce, daleko zachodzilem w LM, mialem przewage w wiekszosci spotkan. probujac grac na nowym patchu podobnym ustawieniem, liczylem ze gra bedzie wygladala mimo wszystko choc troche podobnie, a za to zniknie problem 40 strzalow w meczu 20 celnych i 0 bramek. jednak w tej chwili grajac np takim Newcastle sparringi z druzynami pokroju FC Dundee czy Gretna mam posiadanie rzedu 30-40 procent, i duzo mniej sytuacji niz rywal, ogolnie to przeciwnicy maja miazdzaca przewage. probowalem korygowac rozne ustawienia, przemycac niektore pomysly z taktyk kita czy Eddiego (nota bene tworzonych na patcha 8.01) i niewiele to daje. nie gram w FM od wczoraj, pierwsza czescia jaka gralem bylo CM3 i zawsze sobie jakos radzilem, nie wiem na czym polega moj problem. bardzo niechetnie korzystam z gotowych taktyk innych uzytkownikow, wtedy gra dla mnie traci troche sens. ktos ma podobne odczucia jak ja? czy wszyscy sobie dobrze radza? (nie mowie tu do tych ktorzy graja taksa "23" bo tez jej probowalem i faktycznie wymiata, ale dla mnie to niewielka przyjemnosc, a gdy z kolei troche ja zmodyfikuje to gra zupelnie przestaje sie kleic).

tak tak musialem sie pożalić :)

czy ktos skonstruowal taktyke specjalnie pod patcha 8.02, ktora zdaje egzamin ? taksa kita jest dobra ale jak dla mnie zbyt skomplikowana, lubie nieco prostsze rozwiazania, ktore udalo mi sie opracowac, ale na nowym patchu zupelnie nie dzialaja.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To co napiszę można uznać za ciekawe albo głupie. Ja bym to zaliczył do drugiej kategorii:D Chodzi o to, że rzeczywiście jest istotna różnica pomiędzy tym jak nasi kopacze grali na patchu 8.01 i jak grają na 8.02. Ja osobiście, i właśnie to można uznać za głupie, zmieniam ustawienie w zależności od przeciwnika. Grałem z Lechem niedawno. Mój szperacz przekazał mi informacje na temat rywala i okazało się, że gra on ustawieniem 3-5-2. Co ja zrobiłem? Uznałem, że trzeba z gry 4-5-1 środkiem przejść na grę skrzydłami. Długie piłki od razu leciały do niekrytych skrzydłowych i pomimo przewagi Lecha wygrałem 3:0:)

Przeciwko Polonii Bytom z kolei ustawiłem grę 4-3-3. Zauważyłem, że jeden, zwłaszcza nie najlepszy napastnik nie będzie dawał sobie rady z dwoma obrońcami przeciwnika. Też wygrałem, a moi napastnicy właściwie sami rozgrywali piłkę:)

 

Nie wiem jak wam, ale mi jest naprawdę ciężko wyczuć jakie nastawienie ustawić moim piłkarzom dlatego tak naprawdę zmieniam całą taktykę w zależności od tego jak gra przeciwnik. Nie zawsze, ale się zdarza. Wiem, że właściwie zmiana ustawienia z 4-5-1 na 4-3-3 może negatywnie wpłynąć na jakość gry, ale lepsze to niż bawienie się suwakiem nastawienia:)

Odnośnik do komentarza
jak dla mnie ten patch jest mocno dziwny. wszyscy piszą, że gra jest prostsza, że SI poszło na łatwiznę itd itd. na patchu 8.0.1 denerwujaca byla nieskutecznosc napastnikow, ale jakos dalo sie grac. mialem opracowana calkiem fajna taktyke, ktora moze nie byla killerem, ale taka Aston Villą spokojnie co roku bylem w czolowce, daleko zachodzilem w LM, mialem przewage w wiekszosci spotkan. probujac grac na nowym patchu podobnym ustawieniem, liczylem ze gra bedzie wygladala mimo wszystko choc troche podobnie, a za to zniknie problem 40 strzalow w meczu 20 celnych i 0 bramek. jednak w tej chwili grajac np takim Newcastle sparringi z druzynami pokroju FC Dundee czy Gretna mam posiadanie rzedu 30-40 procent, i duzo mniej sytuacji niz rywal, ogolnie to przeciwnicy maja miazdzaca przewage. probowalem korygowac rozne ustawienia, przemycac niektore pomysly z taktyk kita czy Eddiego (nota bene tworzonych na patcha 8.01) i niewiele to daje. nie gram w FM od wczoraj, pierwsza czescia jaka gralem bylo CM3 i zawsze sobie jakos radzilem, nie wiem na czym polega moj problem. bardzo niechetnie korzystam z gotowych taktyk innych uzytkownikow, wtedy gra dla mnie traci troche sens. ktos ma podobne odczucia jak ja? czy wszyscy sobie dobrze radza? (nie mowie tu do tych ktorzy graja taksa "23" bo tez jej probowalem i faktycznie wymiata, ale dla mnie to niewielka przyjemnosc, a gdy z kolei troche ja zmodyfikuje to gra zupelnie przestaje sie kleic).

tak tak musialem sie pożalić :)

czy ktos skonstruowal taktyke specjalnie pod patcha 8.02, ktora zdaje egzamin ? taksa kita jest dobra ale jak dla mnie zbyt skomplikowana, lubie nieco prostsze rozwiazania, ktore udalo mi sie opracowac, ale na nowym patchu zupelnie nie dzialaja.

pozdrawiam

Znam ten ból. Zgadzam się z Tobą w 100%. Także próbuje grać swoją taktyką (4-4-2, później przeszedłem na 4-3-2-1 i było lepiej) bez rzadnych kiler rogów. Gram Napoli 3 sezon i idzie mi raczej słabo 12, 8 i teraz 6 miejsce w lidze po kilku meczach. Trace mase bramek po stałych fragmentach gry. Jak zagram jeden mecz dobrze z wyżej notowanym zespołem to póżniej przegrywam ze słabym (chyba żle ich motywuje). Trace dużo goli i strzelam też dużo wynik 4:1 lub 1:4 to norma. Zawodnicy popełniają głupi błąd, który polega na tym, iż wychodzą z piłką za linię końcową. Nie zgadzam sięz ludźmi, którzy twierdzą, iż gra na 8.0.2. jest łatwiejsza. Na dzień dzisiejszy uważam, że to najtrudniejszy fm (na łatce 8.02) w historii od czasów CM 01/02. Gra się naprawdę ciężko.

Przydałaby się konkurencja... ech...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja mam inny problem i już zupełnie nie kumam co się stało.

Gram sobie Zniczem Pruszków, czy jakos podobnie(zmieniłem mu nazwę więc nie pamiętam oryginału) Po pięciu sezonach włąśnie po raz drugi wygreałem ligę i tu zgrzyt. Nagle okazało się że mogę bez większych problemów kupować zawodników skandynawskich! Potem zacząłem nabór we Francji i rezultat te sam! Nie rozumiem o co chodzi.

Przez pięć lat w grze miałem kilka potencjalnych gwioazd, które zawsze są wyławiane przez kluby zachodnie tymczasem ja nie otrzymałem żadnej propozycji z zachodu na moich piłkarzy i w ogóle gra zachowuje się tak jakby nie istniały ligi na zachód od Odry! Francuzi i Hiszpanie grają w Bułgarii a czołowym graczem transferowym są Metalist, BATE i iLillestrom.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

kurna, ale sie teraz zdenerwowalem. w koncu zaczalem dluzsza kariere w fm po wyjsciu ostatniego patcha, a tu po 2 sezonach w Lechu fatalny bug. Mianowicie dostalem na transfery 5 milionow ojro, zaakceptowalem te kwtoe (jako, ze planuje walczyc o majstra). po 2 dniach chcialem kupic jakiegos gracza, sprawdzam budzet a tu jest rzeczywiscie 5 milionow, ale jako kasa na transfery na sezon - do wydania zostalo z niej tylko 600k ojro. Wtf? Nikogo jeszcze nawet nie zakupilem... Da sie cos jeszcze zrobic, czy save moge do kosza wywalic (bo bez kasy jaka mialem dostac to mi sie juz nie chce grac...)? :/

Odnośnik do komentarza
kurna, ale sie teraz zdenerwowalem. w koncu zaczalem dluzsza kariere w fm po wyjsciu ostatniego patcha, a tu po 2 sezonach w Lechu fatalny bug. Mianowicie dostalem na transfery 5 milionow ojro, zaakceptowalem te kwtoe (jako, ze planuje walczyc o majstra). po 2 dniach chcialem kupic jakiegos gracza, sprawdzam budzet a tu jest rzeczywiscie 5 milionow, ale jako kasa na transfery na sezon - do wydania zostalo z niej tylko 600k ojro. Wtf? Nikogo jeszcze nawet nie zakupilem... Da sie cos jeszcze zrobic, czy save moge do kosza wywalic (bo bez kasy jaka mialem dostac to mi sie juz nie chce grac...)? :/

 

Jakieś klepnięte transfery przed otwarciem okienka transferowego? Premie za podpis? Zatrudnienie trenerów z innych klubów?

Odnośnik do komentarza
Jakieś klepnięte transfery przed otwarciem okienka transferowego? Premie za podpis? Zatrudnienie trenerów z innych klubów?

 

zatrudnilem 2 scoutow i chyba masz racje - to moze byc powod. ale ogolnie rozwiazanie takie jest fatalne. z edytorem mi sie nie chce bawic, wiec pewnie troche sobie odpoczne od fm'a przed nastepna gra...

Odnośnik do komentarza
Jakieś klepnięte transfery przed otwarciem okienka transferowego? Premie za podpis? Zatrudnienie trenerów z innych klubów?

 

zatrudnilem 2 scoutow i chyba masz racje - to moze byc powod. ale ogolnie rozwiazanie takie jest fatalne. z edytorem mi sie nie chce bawic, wiec pewnie troche sobie odpoczne od fm'a przed nastepna gra...

IMO niemożliwe jest, aby za scoutów zapłacić 4.4 MLN€ .

Odnośnik do komentarza
Jakieś klepnięte transfery przed otwarciem okienka transferowego? Premie za podpis? Zatrudnienie trenerów z innych klubów?

 

zatrudnilem 2 scoutow i chyba masz racje - to moze byc powod. ale ogolnie rozwiazanie takie jest fatalne. z edytorem mi sie nie chce bawic, wiec pewnie troche sobie odpoczne od fm'a przed nastepna gra...

IMO niemożliwe jest, aby za scoutów zapłacić 4.4 MLN€ .

 

Zaplacilem za nich jakies grosze, kolo 30k, ale moze bug zostal wywolany tym, ze zrobilem to wlasnie na kilka dni przed ustaleniem nowego budzetu...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@ Vul

 

Ok, rozumiem, że fix to farsa. Jednak chodzi mi o to, czy gra się TRUDNIEJ na łatce 8.0.2 niż na 8.0.1 (tak wnioskuję po wypowiedziach użytkowników). Czy nadal jest ta OGROMNA nieskuteczność u napastników czy może jakieś inne zachowania są bardzo irytujące? (jakieś konkretne bugi uniemożliwiające normalną rozgrywkę na łatce 8.0.2). Czy w 8.0.2 naprawiono problem z przydzielaniem numerów w Primera Division?

Odnośnik do komentarza
@ Vul

 

Ok, rozumiem, że fix to farsa. Jednak chodzi mi o to, czy gra się TRUDNIEJ na łatce 8.0.2 niż na 8.0.1 (tak wnioskuję po wypowiedziach użytkowników). Czy nadal jest ta OGROMNA nieskuteczność u napastników czy może jakieś inne zachowania są bardzo irytujące? (jakieś konkretne bugi uniemożliwiające normalną rozgrywkę na łatce 8.0.2). Czy w 8.0.2 naprawiono problem z przydzielaniem numerów w Primera Division?

 

Czy trudniej...Nie wiem, bo zawsze nie miałem cierpliwości do 2k8. Na 8.0.2 zaszaleli i teraz problemem była zbyt wysoka skuteczność :kekeke: Ponadto zabójcze strzały z dystansu oraz killer-rogi. Na fixie ponoć to ostatnie poprawili, ale ręki nie dam sobie uciąć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...