Skocz do zawartości

Patch 8.02


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Już ponad pół wirtualnego roku gram w FM na patchu 8.02. Pewne rzeczy, mnie dziwią inne zaskakują. Żeby coś pokazać sporządziłem statystykę wszystkich swoich meczów na najnowszym patchu. Oto one:

 

Ogółem: 32 meczów, 26 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki

Puchar UEFA: 8 meczów, 5 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka. Bramki: 17-8

Rozgrywki krajowe: 24 mecze, 21 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka. Bramki: 65-15

 

Bramki:

20 bramek z rzutów rożnych, 9 bramek z rzutów wolnych, 3 bramki z rzutów karnych.

 

Napastnicy strzelili bramek 30, Pomocnicy 35, a obrońcy 17.

 

Podsumowanie:

Malkontenci piszą, że strasznie dużo bramek pada po rzutach rożnych. U mnie bramki z rzutów rożnych stanowiły tylko ok. 23% wszystkich bramek, czyli nie tak dużo jakby się mogło wydawać. Czasami stałe fragmenty decydowały o wyniku, ale nie zawsze. Ale ze statystyk wynika, że przez cały mecz można by się tylko i wyłącznie bronić i korzystać umiejętnie ze stałych fragmentów gry, ponieważ aż 32 bramki w 32 meczach moi zawodnicy strzelili po stałych fragmentach gry! Patrząc na rzeczywistość piłkarską, to nie potrafię sobie kiedy w Orange Ekstraklasie Legia strzeliła ostatnio bramkę po rzucie rożnym (po rzucie wolnym w ostatnim meczu z ŁKS:) ). To trochę martwi i niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, chociaż, to akurat trzeba by było sprawdzić. Nie można zbyt pochopnie wydawać osądów na temat SFG w patchu 8.02.

 

Zauważyłem też, że przeniósł się ciężar gry z napastnika, który w patchu 8.01 strzelał dużo bramek na pomocników (gram systemem 4-4-1-1), i pada znacznie mniej bramek po akcjach, a więcej po rzutach wolnych i rzutach rożnych. Chociaż nie posiadam dokładnych statystyk z gry na patchu 8.01, to uważam, że zwłaszcza rzuty wolne bezpośrednie są znacznie skutecznie wykonywane. Co do rzutów rożnych to padało mniej bramek po nich, ale też zdarzało się, że decydowały o losach meczu.

 

Większość ludzi narzekało, że piłkarze na patchu 8.01 robili kółeczka z piłeczką. W patchu 8.02 rzeczywiście robią to rzadziej, ale wydają się być znacznie głupsi niż w 8.01. Np. jest akcja w środku pola i OPś ma piłkę i się z nią kręci, bo nie wie do kogo podać, patrzy się na lewą stronę, gdzie w uliczkę wybiega mu skrzydłowy, ale do niego nie podaje tylko się odwraca i odgrywa do tyłu :doh!: Dalej: jest rzut wolny w środku pola. Przeciwnik gra chyba trzeba obrońcami, więc po lewej stronie jest niekryty skrzydłowy, który wystarczy, że dostałby piłkę, pobiegł na bramkę i strzelił. I rzeczywiście środkowy pomocnik podał na lewą stronę, ale... skrzydłowy najpierw do piłki ruszył trochę, później się zatrzymał i dopiero po chwili znowu zaczął biec do piłki, ale wtedy było już za późno. I zauważyłem, że takich sytuacji jest naprawdę całkiem sporo.

 

Generalnie uważam, że gdyby patch 8.01 miał zalety patcha 8.02 albo na odwrót, albo gdyby patch 8.02 nie miał nowych błędów to byłoby wspaniale. W przypadku w którym takiego optimum nie otrzymujemy wolę patcha 8.01, bo piłkarze grali w nim tak jak chciałem. W 8.02 jest więcej chaosu, który chyba ostatecznie został naprawiony przez SI dorzuceniem buga z rożnymi (hipoteza) tak, żeby grało się miło i przyjemnie i, żeby mecze wygrywać. Ale naprawdę nie jestem zadowolony z pracy SI, bo co prawda gra się jakoś wiarygodniej w patcha 8.01, napastnicy dostają mniej piłek, tak jak w rzeczywistości, a suwak nastawienia ma jakiś wpływ na grę, ale coś z tym patchem jest nie tak. Nie wiem co, ale go nie polecam

Odnośnik do komentarza

Zagrałem kilka kolejek w lidze polskiej na paczu 8.0.2 i jest całkiem OK. Wyników hokejowych nie ma, no chyba że za taki uznać np. 2:1, bo takie niskie wyniki w hokeju (zwłaszcza NHL) też coraz częściej się pojawiają.

Reszty nie oceniam bo za wcześnie na to.

Odnośnik do komentarza

@Gizzz - być może taka, a nie inna gra Twoich pomocników wynika z tego, że nie są wirtuozami piłki? Taki Diego jest u mnie nie do zatrzymania! Na łacie 8.0.1 grał poprawnie, ale bez rewelacji, a teraz wreszcie zaczął myśleć. Podaje napastnikom na dobieg, jak są kryci to oddaje piłkę innemu pomocnikowi albo korzysta ze swoich zdolności i mija przeciwników jak tyczki podchodząc pod bramkę przeciwnika. Moim zdaniem na patchu 8.0.2 właśnie gra środkowych (DP, PŚ, OPŚ) poprawiła się znacząco. Ale to tylko moje, subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Wczoraj i dzisiaj przeczytałem około 30 stron Forum na temat Patcha, dochodze do takich wniosków ze Patch 8.0.2 + FIX powinny załatwić sprawe wysokich hokejowych wyników, i właśnie dzisiaj zaczynam grę. Jak Wy sądzicie?

Dokładnie. Na 8.0.1 wyniki hokejowe były codzeinnością. Na 8.02. takowe zdarzają się bardzo rzadko (tak jak w rzeczywistości), co nie znaczy, że nie mogą wystepowac inne bugi.

Odnośnik do komentarza
Zainstalowałem łatkę 8.0.2 i nagle atrybuty piłkarzy zaczęły gwałtowanie spadać...(niektóre urosły, ale zdecydowana większość leci w dół) Jakieś rozwiązanie?

 

Żadnego - łatka 8.02 implementuje nowe naliczanie wartości atrybutów względem CA/PA, więc jest to jak najbardziej naturalne. Co więcej, naliczają wszystkim zawodnikom w bazie (nie tylko Twoim), więc układ sił jest cały czas wyrównany. :)

Odnośnik do komentarza
Żadnego - łatka 8.02 implementuje nowe naliczanie wartości atrybutów względem CA/PA, więc jest to jak najbardziej naturalne. Co więcej, naliczają wszystkim zawodnikom w bazie (nie tylko Twoim), więc układ sił jest cały czas wyrównany. :)

Ciekawi mnie tylko jak ten algorytm spisuje sie w przypadku starszych zawodnikow. Nie chce narzekac, ale zgaduje, ze taki Maldini w wieku lat 35-40 to by sobie , w FM'owej rzeczywistosci, nie pogral w Milanie. Poza tym ciekawe, czy jest wyszczegolniona w algorytmie jakas grupa statystyk "bardziej podatnych". Bo jesli nagle sie okaze, ze takiemu Maldiniemu spada dajmy na to przewidywanie sytuacji, czy umiejetne ustawianie sie no to nie wiem czy jest sens grac w taka gre.

 

Reasumujac, jesli wraz z wiekiem zawodnikom zmieniaja sie statystyki tak, aby odzwierciedlac rzeczywistosc (czyli np. doswiadczony stoper mniej biega, umie sie lepiej ustawic, na byle zwod sie nie nabierze, mimo ze juz nie jest szybki) no to ok. Ale jesli generalnie staty leca mu na leb, na szyje to juz srednio.

Odnośnik do komentarza

@Greg

 

Mam podobne zdanie. Niektóre atrybuty wraz z wiekiem nie powinny spadać (przede wszystkim te psychiczne). Po trzydziestce rzeczywiście mogą się pogarszać zdolności fizyczne, ale ustawianie się, koncentracja, znaczenie, opanowanie, przewidywanie? ;(

Odnośnik do komentarza

Czy zauważyliście pewien bug(?) polegający na tym, że piłkarze strasznie często wybiegają poza linie boczne i końcowe tuż po przyjęciu piłki? Robią tak nawet jak są od tych linii bocznych i końcowych oddaleni o jakieś dwa-trzy metry i nikt ich nie atakuje. Moim zdaniem jest to dziwne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...