Skocz do zawartości

Reloaded


Rekomendowane odpowiedzi

@Fenomen -> Podane przez Ciebie przykłady trudno podważyć. Jednak dla mnie FM06 to hołd młodości. Wyskakujący jak królik z kapelusza znakomici nastolatkowie to częste zjawiska.

---------------------------

 

Zanim jeszcze zdążyłem łaskawie pojawić się w klubie, a wraz ze mną nowi piłkarze, moi asystenci zarządzili sparing pierwszej drużyny Forest z rezerwami. Obejrzałem to spotkanie na amatorskim nagraniu video – najwyraźniej moi współpracownicy wierzyli, że nie porzuciłem ich na dobre i zdołam wyciągnąć wnioski z tego materiału.

 

Spotkanie było przykrym pokazem kompletnego braku zaangażowania zespołu rezerw. Nic w tym dziwnego, skoro w jego składzie znaleźli się piłkarze spisani na straty, którzy lada dzień mieli za bezcen opuścić Nottingham. Już do przerwy było 3:0 po bramkach Lyskova, Hynka oraz Włocha Farinelliego, na którego bardzo liczę w nadchodzącym sezonie. Po zmianie stron rezerwy wzięły się do roboty, ale tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu kilku piłkarzy pierwszego składu. José Marquez zrobił użytek z kompromitujących błędów bocznych obrońców Millsa i Chilufii (chyba powinienem pogonić nieudaczników) i zdobył dwa gole w odstępie 10 minut. Starania Wenezuelczyka na nic się zdały, gdyż odpowiedzieli na nie Maloney oraz Hynek i wewnętrzny sparing zakończył się wynikiem 5:2

 

Mecz towarzyski, 29.06.2017

Nottm Forest – Nottm Forest II 5:2 (3:0)

6’ Lyskov 1:0

15’ Hynek 2:0

31’ Farinelli 3:0

67’ Márquez 3:1

71’ Maloney 4:1

76’ Márquez 4:2

90’ Hynek 5:2

 

MoM Hynek (ST, Nottm Forest) – 2 gole, 2 asysty, nota 9

 

Widzów – 846

Odnośnik do komentarza

@Marshall -> nie ma szans na wielkie wzmocnienia więc będzie dramatyczna walka o utrzymanie.

@Arubaluba -> sam w to nie wierzę :P

@Fenomen -> na pewno będę stawiał na Yaya - po to go ściągnąłem. Mi ta kariera wycięła z kalendarza 26 dni, 13h, 11min ;)

-------------------------

 

Znakomicie rozpoczęło się dla nas transferowe lato. Szybko dogadaliśmy się z Norwich City w sprawie naszego ubiegłorocznego kapitana. Danny Thorne (22, DM, ENG) zaliczył wspaniały sezon na wypożyczeniu w Forest (38-5-3-7,55) i z radością powrócił na The City Ground. Kibice licznie stawili się na prezentacji swojego pupila, a ten sprawiał wrażenie najszczęśliwszego człowieka na ziemi. Publicznie podziękował mi za ogromne zaufanie, jakim obdarzyłem go w zeszłym roku oraz za determinację w pozyskaniu go na dobre.

 

Nasz drugi transfer spowodował zdecydowane protesty fanów Cardiff. Wszystko przez młodziutkiego obrońcę Davida Hughes’a (19, DRC, ENG U-21 1/0), który uznawany jest za jednego z najzdolniejszych angielskich defensorów. Żal kibiców The Bluebirds nie złagodziła nawet kwota odstępnego, która wyniosła aż 2,5 miliona euro.

 

Wszyscy nowo-pozyskani piłkarze zaprezentowali się w sparingu z Derby County. Niedawny spadkowicz z Premiership postawił nam trudne warunki i całkowicie zdominował pierwsze dwa kwadranse. Dopiero przypadkowy gol stopera Leona Barnetta odwrócił losy meczu i odtąd to my dzierżyliśmy inicjatywę. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył debiutant Paul Hudson i wydawało się, że jest po meczu. Barany nie złożyły jednak broni i w 82. minucie było już 2:2. Na szczęście weteran Shaun Maloney zaliczył udane wejście z ławki i przesądził o naszej wygranej.

 

Mecz towarzyski, 03.07.2017

Nottm Forest – Derby 3:2 (1:0)

30’ Barnett 1:0

65’ Hudson 2:0

75’ Kovel 2:1

82’ Iovine 2:2

84’ Maloney 3:2

 

MoM Moulin (AM R, Nottm) – 1 asysta, nota 8

 

Widzów – 1867

Odnośnik do komentarza

Poprawione. Dzięki

--------------

 

Drugi spadkowicz z Premiership sprawił nam porządne lane. Birmingham bez najmniejszych problemów rozgromiło nas 3:0, pozwalając moim podopiecznym na oddanie ledwie 3 strzałów (w tym 1 celny). Wszyscy napastnicy Forest zostali kompletnie wyłączeni z gry więc na nic zdały się częste dośrodkowania ze skrzydeł. Na domiar złego kontuzji doznał Danny Thorne i odpocznie od treningów przez 2 tygodnie.

 

Mecz towarzyski, 07.07.2017

Birmingham - Nottm Forest 3:0 (2:0)

14’ Gouffran 1:0

16’ Zebrowski 2:0

45’ Thorne (MC, Nottm) ktz.

90’+2’ Price 3:0

 

MoM Sullivan (D R, Birmingham) – 1 asysta, 11 przechwytów, nota 8

 

Widzów – 2605

Odnośnik do komentarza

@Wenger -> Tak tak. Właśnie dlatego kibice Cardiff palili kukły swego prezesa pod klubowym budynkiem. :P

----------------------

 

Co roku przeżywam krótki thriller z kontuzjami bramkarzy. Nie inaczej było i teraz, gdy w ciągu tygodnia straciłem dwóch podstawowych goalkeeperów. Amos skręcił kostkę, zaś Asante doznał urazu klatki piersiowej i obydwaj czekała minimum 3-tygodniowa absencja. Na domiar złego nogę w kostce złamał świetnie prezentujący się Norweg Sjur Strandbakken – na dzień przed oficjalnym podpisaniem kontraktu z Forest. To może nawet oznaczać, że sezon zainauguruję z 15-letnim Conorem O’Sullivanem, jeśli do tego czasu nie zdołam pozyskać solidnego bramkarza.

 

Młodziutki Irlandczyk stanął między słupkami w sparingu z Boltonem. Nogi trzęsły mu się co niemiara, ale udało mu się zachować czyste konto. Główna w tym zasługa obranej taktyce, która zakładała bardzo ostrożną grę z tyłu oraz kontrataki. Sukces był połowiczny, gdyż sami też nie zdobyliśmy gola.

 

Mecz towarzyski, 12.07.2017

Bolton - Nottm Forest 0:0 (0:0)

 

MoM Hughes (D C, Nottm) – nota 7

 

Widzów – 2805

Odnośnik do komentarza

Ostatnie sparingi podcięły skrzydła moim podopiecznym i pojedynek z amatorskim Blyth przyszedł w samą porę. Piłkarze Forest rzucili się na Spartan jak sfora wilków na zaginioną owieczkę i aż trochę było wstyd, że nie znaleźliśmy umiaru w rozszarpywaniu ofiary. 10:0 do przerwy to wydarzenie nawet jak na mecz sparingowy. Wszystkie gole były autorstwa ledwie trzech piłkarzy – weterana Shauna Maloneya oraz nowo-pozyskanych Jérôme Moulina i Paula Hudsona. Dwaj ostatni dołożyli jeszcze po jednym trafieniu w drugiej połowie, a dzieła zniszczenia dopełniły bramki Farinelliego oraz Lyskova.

 

Po końcowym gwizdku goście uciekli ze wstydu do szatni i do autokaru wymknęli się tylnym wejściem.

 

Mecz towarzyski, 17.07.2017

Nottm Forest – Blyth 14:0 (10:0)

4’ Moulin 1:0

10’ Maloney 2:0

13’ Hudson 3:0

17’ Hudson 4:0

22’ Maloney 5:0

26’ Hudson 6:0

29’ Moulin 7:0

38’ Maloney 8:0

43’ Moulin 9:0

44’ Hudson 10:0

47’ Hudson 11:0

51’ Farinelli 12:0

58’ Moulin 13:0

78’ Lyskov 14:0

 

MoM Hudson (ST, Nottm) – 5 goli, 1 asysta, nota 10

 

Widzów – 1681

Odnośnik do komentarza

W meczu z Blyth "10" dostali strzelcy więcej niż 1 bramki oraz Bruno (autor 3 asyst). Śmieszne, że "8" dostał 15-letni bramkarz O'Sullivan, w którego stronę nie poleciała nawet 1 piłka :keke:

@T-m-> a już się bałem, że napiszesz "mistrzostwo w 2 lata" :>

---------------------------

 

Okienko transferowe zaczęło się pomyślnie (pozyskanie Thorne’a i Hughes’a), ale potem było już jak po grudzie. O poważnej kontuzji potencjalnego bramkarza „Numer 1” Strandbakkena już wspominałem, o serii nieudanych negocjacji kontraktowych z innymi piłkarzami nie będę się już rozpisywać. Nawet gdy wreszcie dogadaliśmy się z amerykańskim obrońcą Joshem Myersem (25, DRC, USA 10/1) okazało się, że podanie o pozwolenie o pracę zostało odrzucone. Wściekły nakazałem zatrudnić czołowych prawników do napisania odwołania. Wymyślona historia dziadka Myersa, który miał w II Wojnie Światowej walczyć o Anglię oraz zarzuty o rasizm podziałały. Czarnoskóry defensor Realu Sociedad otrzymał warunkową zgodę na grę w Forest, a Hiszpanie wzbogacili się o € 1,3M oraz kolejny milionik płatny w 24 ratach.

 

Dużo łatwiej poszło z Włochem Tommaso Di Dio (25, SW, ITA). Ten 25-letni libero piłkarsko ukształtował się w Niemczech, gdzie był wychowankiem Kickers Offenbach. Jego kariera rozkręciła się w ojczyźnie, gdzie przez 5 sezonów był pierwszym rezerwowym w Messinie. Spadkowicz z Serie A oddał nam libero za skromne 800 tys. euro, a w Forest będzie musiał on grać jako klasyczny stoper w parze z Myersem lub Barnettem.

Odnośnik do komentarza

@Fenomen -> oby tylko spisał się na DC- nie do końca optymalnej dla niego pozycji.

-------------------------

 

Sparing z Aston Villą miał być próbą generalną przed startującym w połowie sierpnia sezonem. Niestety kilku podstawowych piłkarzy wymagało odpoczynku więc do gry musiałem desygnować rezerwowych. Na wpół optymalny skład robił co w jego mocy, dłużej utrzymywał się przy piłce, ale strzałów było jak na lekarstwo. Co prawda już w 7. minucie Yaya Touré popisał się pięknym i celnym uderzeniem z rzutu wolnego, ale z czasem goście z Birmingham przejmowali inicjatywę. Portugalczyk Fabio Ferreira wyrównał w 26. minucie, a Anglik Carl White strzelił nam gola do szatni. W obydwu przypadkach nie popisał się nasz 15-letni bramkarz O’Sullivan, ale zbyt wiele nie powinienem od niego oczekiwać. W drugiej połowie rzuciliśmy wszystkie siły do ataku, ale poprzeczka Thomasa Lyskova to wszystko, na co było nas stać.

 

Mecz towarzyski, 24.07.2017

Nottm Forest – Aston Villa 1:2 (1:2)

7’ Touré 1:0

26’ Ferreira 1:1

45’+1’ White 1:2

 

MoM Touré (M C, Nottm) – 1 gol, nota 8

 

Widzów – 1985

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...