Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, pewnie nikt się ze mną nie zgodzi, ale zaryzykuję. 40 mln za same umiejętności? Pogba ma w tej chwili 22 lata. Jest pewien pomocnik, który obecnie ma 23 lata, a dwa lata temu zmienił klub czyli był wówczas rok młodszy niż Pogba teraz (wiek, więc niby 20 mln do góry). I możecie mnie nazywać naiwniakiem, ale prezentował nie mniejsze umiejętności niż Pogba obecnie. Tenże pomocnik przeszedł do Anglii za 13 mln euro. Nazywa się Christian Eriksen. Cena za Pogbę to balon, napompowany m.in. tym, że gra w Serie A. Rozumiem, że skoro liczą się umiejętności (warte 40 mln), to jakby Francuz przechodził do Barcelony czy Realu z Ajaxu lub PSV, to też takie sumy były zrozumiałe?

 

Serio :D ?

 

Powody dla których Eriksen jest mniej wart/przechodził za mniej:

 

1. Przechodził z Eredivisie, nie z Seria A

2. W teorii jest wszechstronny, ale jego gra opiera się wyłącznie na ofensywie. Skrzydło, rozegranie, stałe fragmenty gry, wykończenie i szybkość. Te rzeczy ma, ale w defensywie Pogba kasuje go bez kłopotu. Cofnięty do pomocy (CM, nie CAM) Eriksen zostanie zjedzony fizycznie przez masę graczy.

3. Pogba jest Francuzem, młodzieżowo im ostatnio dobrze idzie, więc podbił wartość. Eriksen z Danią to sobie może...

4. Liczy się gdzie pokażesz te umiejętności. Serie A >>> Eredivisie. Mimo upadku Serie A.

 

e: no i to co powiedział Hawk :D

Odnośnik do komentarza

Eriksen jest dobry, ale to zupełnie inna półka niż Pogba. Przede wszystkim Eriksen ma tendencję do gaśnięcia w ważnych meczach. No i ogólnie wszystko co może zaoferować Eriksen Pogba posiada w lepszym wydaniu. Naprawdę, może tylko podawać umieją na podobnym poziomie, ale poza tym nie przychodzi mi do głowy aspekt, w którym Eriksen byłby przynajmniej tak samo dobry.

Odnośnik do komentarza

Dobra, pewnie nikt się ze mną nie zgodzi, ale zaryzykuję. 40 mln za same umiejętności? Pogba ma w tej chwili 22 lata. Jest pewien pomocnik, który obecnie ma 23 lata, a dwa lata temu zmienił klub czyli był wówczas rok młodszy niż Pogba teraz (wiek, więc niby 20 mln do góry). I możecie mnie nazywać naiwniakiem, ale prezentował nie mniejsze umiejętności niż Pogba obecnie. Tenże pomocnik przeszedł do Anglii za 13 mln euro. Nazywa się Christian Eriksen. Cena za Pogbę to balon, napompowany m.in. tym, że gra w Serie A. Rozumiem, że skoro liczą się umiejętności (warte 40 mln), to jakby Francuz przechodził do Barcelony czy Realu z Ajaxu lub PSV, to też takie sumy były zrozumiałe?

Pogba wygral o wiele wiecej od Eriksena, zarowno indywidualnie jak i druzynowo. smiem twierdzic, ze czysto pilkarsko tez jest od niego lepszy, ale nawet pomijajac to wszystko Pogba ma odejsc z bogatego Juventusu, klubu ktory nie musi i nie chce sprzedawac na sile swoich gwiazd i tylko wielka oferta moglaby ich skusic do zmiany zdania. tymczasem w dzisiejszych czasach zaden powazny zawodnik nie bedzie siedzial w lidze ukrainskiej, francuskiej, holenderskiej czy portugalskiej wiec sila rzeczy kwoty sprzedawanych stamtad zawodnikow beda mniejsze, a i tak zdarzaja sie kosmiczne ceny (James, Mangala, Hulk, Fernandinho).

Odnośnik do komentarza

1) Transferu Neymara nie przytaczalbym za przyklad, bo to przypadek jeden na milijon gdzie przewinelo sie tyle przekretow i szwindli, ze obdarowanoby tym transfery polowy europejskiej czolowki z ostatnich dziesieciu lat ;)

 

2) Oczywiscie byc moze do tej konkretnej sytuacji trudno jeszcze odniesc Raiole, ale pametajac o sposobach jego dzialania mozna miec pewne obawy. Byc moze przy transferze Pogby jeszcze nie miesza za bardzo, ale swoje za uszami ma juz z przeszlosci, a to juz wystarczajacy argument zeby sie go troche obawiac.

 

3) Mnie tam po prostu od Pogby zle z oczu patrzy :P Tak jak napisalem, wolalbym Verrattiego, a nawet Koke.

 

 

edit: Tymczasem z dzisiejszych doniesien Sportu:

 

 

Juventus woli sprzedać Pogbę do Barcelony, która oferuje 80+10M, niż do Chelsea (50M + Oscar) lub City (100M). [sport]

Odnośnik do komentarza

Serio :D ?

Serio.

 

Przechodził z Eredivisie, nie z Seria A

Super. Ale ja pytałem o te 40 mln za umiejętności.

 

2. W teorii jest wszechstronny, ale jego gra opiera się wyłącznie na ofensywie. Skrzydło, rozegranie, stałe fragmenty gry, wykończenie i szybkość. Te rzeczy ma, ale w defensywie Pogba kasuje go bez kłopotu. Cofnięty do pomocy (CM, nie CAM) Eriksen zostanie zjedzony fizycznie przez masę graczy.

Eriksen jest graczem ofensywnym. W Manchesterze raczej nie wymagają od Silvy wszechstronności ;) Zgadzam się, że aspekty defensywne są po stronie Pogby, ale miałoby to znaczenie, gdyby Eriksen miał cokolwiek do roboty w obronie.

 

3. Pogba jest Francuzem, młodzieżowo im ostatnio dobrze idzie, więc podbił wartość. Eriksen z Danią to sobie może...

Bardzo dobrze nawet. W tym roku nie zagrali ani na MŚ U-20, ani na EURO U-21. Sam Pogba ostatni raz w młodzieżówce zagrał bodajże 2 lata temu więc co to ma do rzeczy? :P

 

4. Liczy się gdzie pokażesz te umiejętności. Serie A >>> Eredivisie. Mimo upadku Serie A.

Fakt, liczy się. Ale z sensem, a nie 40 mln. A nawet jeśli, to te 40 mln jest wciąż daleko od sum podawanych przez media.

 

Eriksen jest dobry, ale to zupełnie inna półka niż Pogba. Przede wszystkim Eriksen ma tendencję do gaśnięcia w ważnych meczach. No i ogólnie wszystko co może zaoferować Eriksen Pogba posiada w lepszym wydaniu. Naprawdę, może tylko podawać umieją na podobnym poziomie, ale poza tym nie przychodzi mi do głowy aspekt, w którym Eriksen byłby przynajmniej tak samo dobry.

Kolego, ale mówi o Eriksenie AD 2013, kiedy zmieniał klub. Inaczej to porównanie nie miałoby sensu.

Odnośnik do komentarza

czyli podsumowujac, znalazles jednego zawodnika, ktory akurat przeszedl z jednego klubu do drugiego za mniejsze pieniadze niz trzebaby dac za Pogbe, zawodnika slabszego pilkarsko, z mniejszymi osiagnieciami druzynowymi i indywidualnymi, grajacego w slabszej lidze, w mniej znanym i bogatym klubie i to jest Twoj argument, ze to za duza kwota za Pogbe? nie brzmi to zbyt sensownie.

 

rozpisujac to matematycznie: (35-40 mln za umiejetnosci, 10 za to jak moze sie jeszcze rozwinac, 10 za mlody wiek, 10 za osiagniecia, troche milionow za to jaka ma reputacje i z jakiego klubu trzebaby go wyrwac), no jak na moje spokojnie wychodzi kwota o jakiej mowi sie w mediach (niewazne jaki klub wychodzi z oferta).

Odnośnik do komentarza

rozpisujac to matematycznie: (35-40 mln za umiejetnosci, 10 za to jak moze sie jeszcze rozwinac, 10 za mlody wiek, 10 za osiagniecia, troche milionow za to jaka ma reputacje i z jakiego klubu trzebaby go wyrwac), no jak na moje spokojnie wychodzi kwota o jakiej mowi sie w mediach (niewazne jaki klub wychodzi z oferta).

Jak dla mnie to 35-40 za umiejetnosci ma rzeczywiscie sens, ale 10 za mlody wiek i 10 za potencjal to jedno i to samo, wiec mozna z 10+10 zrobic 10 ;)

tak samo 10 za osiagniecia i 10 za reputacje mozna zlaczyc w jedna dziesiatke, wiec znow z 10+10 robi sie 10 :P

 

Czyli wtedy mamy max 60mln (40+10+10), co i tak jest zdecydowanie za duzo.

Odnośnik do komentarza

czyli podsumowujac, znalazles jednego zawodnika

Nie znalazłem, bo go nie szukałem. Podałem przykład, który nasunął mi się na myśl.

 

zawodnika slabszego pilkarsko

Jakbyś nie zauważył cała dyskusja z mojej strony jest oparta właśnie o tezę, że Eriksen nie ma mniejszych umiejętności, które są przydatne do gry na jego pozycji ergo NIE JEST słabszy od Pogby.

 

Przykład Eriksena miał dotyczyć nie ceny finalnej za Pogbę, tylko ceny za jego umiejętności, która została zasugerowana.

 

rozpisujac to matematycznie: (35-40 mln za umiejetnosci, 10 za to jak moze sie jeszcze rozwinac, 10 za mlody wiek, 10 za osiagniecia, troche milionow za to jaka ma reputacje i z jakiego klubu trzebaby go wyrwac), no jak na moje spokojnie wychodzi kwota o jakiej mowi sie w mediach (niewazne jaki klub wychodzi z oferta).

No to jedziemy. Eriksen za umiejętności powinien dostać tyle samo, ale niech będzie mniej, powiedzmy 30 mln. Za potencjał 10, za młody wiek 10, pomińmy reputację i klub. Wg Twojej propozycji wychodzi, że Eriksen powinien był kosztować 50 mln. Jakim cudem kosztował mniej? :-k

Odnośnik do komentarza

Porównanie z Eriksenem jest zupełnie absurdalne. Zgoda, że 13 mln euro za niego to była promocja, ale to bardziej kamyczek do ogródka Ajaxu i jego fatalnej polityki transferowej. Był warty spokojnie dwa razy tyle, ale też nie było tak, że ślinił się na niego każdy topowy klub w Europie. Wylądował w Tottenhamie, tymczasem o Pogbie marzą Barcelona, Real, Chelsea czy City. Z niczego się to nie bierze, więc te teksty FYMa o podobnych umiejętnościach włożyłbym między bajki. Zgoda, że Pogba jest może trochę przehajpowany, ale twierdzenie że 80 mln za niego to przesada nie ma za bardzo sensu. Taki jest teraz rynek, to jest normalna cena, bo to talent o statusie Jamesa, Neymara czy Bale'a. 40 mln to on byłby wart 12 lat temu. Do tego, jakkolwiek obecnie jakoś strasznie bym się nim nie zachwycał, tak robi gigantyczne postępy w zasadzie z miesiąca na miesiąc, do tego jest niesamowicie wszechstronny. Jestem pewien, że którykolwiek klub go nie wyciągnie będzie sobie długo gratulował tego zakupu. To będzie rewelacyjny pomocnik na lata. Aczkolwiek, dla samego Pogby lepszy od hiszpańskiego byłby chyba kierunek angielski. Np. w City jako następca Toure mógłby odpalić jak szalony. Barcelona jest jednak specyficzna, teraz pod LE trochę to się zmieniło, więc nie obawiałbym się jakoś mocno, ale np. w poprzedniej Barcelonie Pogba mógłby skończyć jak Zlatan.

Odnośnik do komentarza

@FYM

 

widocznie wcale nie ma takich cudownych umiejetnosci i potencjalu jak uwazasz. i pewnie dlatego tez gra w Tottenhamie, a nie w Juventusie czy Barcelonie :)

 

no i jeszcze wciaz nie odpowiedziales na moje przyklady Jamesa, Fernandinho, Mangale, Hulka itp, czyli zawodnikow, ktorzy przychodzili za podobne (James) lub mniejsze, ale wciaz ogromne pieniadze. czemu Twoim zdaniem Pogba mialby odejsc za mniej? takie teraz mamy ceny.


 

rozpisujac to matematycznie: (35-40 mln za umiejetnosci, 10 za to jak moze sie jeszcze rozwinac, 10 za mlody wiek, 10 za osiagniecia, troche milionow za to jaka ma reputacje i z jakiego klubu trzebaby go wyrwac), no jak na moje spokojnie wychodzi kwota o jakiej mowi sie w mediach (niewazne jaki klub wychodzi z oferta).

Jak dla mnie to 35-40 za umiejetnosci ma rzeczywiscie sens, ale 10 za mlody wiek i 10 za potencjal to jedno i to samo, wiec mozna z 10+10 zrobic 10 ;)

tak samo 10 za osiagniecia i 10 za reputacje mozna zlaczyc w jedna dziesiatke, wiec znow z 10+10 robi sie 10 :P

 

Czyli wtedy mamy max 60mln (40+10+10), co i tak jest zdecydowanie za duzo.

 

mlody wiek, a potencjal to nie to samo, zawodnik moze miec 22-23 lata i juz pewnego poziomu nie przeskoczyc. tak samo mozna miec osiagniecia (jak wielu zawodnikow reprezentacji Hiszpanii np), ale nie miec odopowiedniej reputacji jak i miec odpowiednia reputacje (Bale, Giggs), ale nie miec wielu osiagniec (w tym przypadku druzynowych).

Odnośnik do komentarza

no i jeszcze wciaz nie odpowiedziales na moje przyklady Jamesa, Fernandinho, Mangale, Hulka itp, czyli zawodnikow, ktorzy przychodzili za podobne (James) lub mniejsze, ale wciaz ogromne pieniadze. czemu Twoim zdaniem Pogba mialby odejsc za mniej? takie teraz mamy ceny.

Przepraszam bardzo, ale dla mnie to, że w przeszłości kluby przepłacały nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla kontynuacji takich praktyk.

Odnośnik do komentarza

To nie jest kwestia przepłacania(które też się zdarza, jak i zdarzało wcześniej) tylko finansowego rozrastania się przemysłu piłki nożnej. Zobacz ile teraz największe kluby dostają za prawa do transmisji, jakie kontrakty ze sponsorami podpisują, jak zwiększają przychody. No po prostu zaczynają działać prawa ekonomii. Od jakiegoś czasu ceny piłkarzy poszybowały w górę i tyle. W obecnych realiach 80 mln za Pogbę to jest normalna cena, nie spodziewałem się żadnej innej. Gdyby grał w słabszym klubie albo zostało mu mało czasu do końca kontraktu to ok, można by się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...