Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Pogba jest dobry technicznie, więc problemów z grą kombinacyjną mieć nie powinien. Dodatkowo ma atuty jakim Barcelonie trochę brakuje. Mając Pogbę mieliby pomocnika, który może wejść z drugiej linii w pole karne i wykończyć głową. Do tego atut przy stałych fragmentach gry. Dobry strzał z dystansu. To, że jest wysoki nie znaczy, że od razu musi grać siłowy futbol i tam czułby się najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Dobra, pewnie nikt się ze mną nie zgodzi, ale zaryzykuję. 40 mln za same umiejętności? Pogba ma w tej chwili 22 lata. Jest pewien pomocnik, który obecnie ma 23 lata, a dwa lata temu zmienił klub czyli był wówczas rok młodszy niż Pogba teraz (wiek, więc niby 20 mln do góry). I możecie mnie nazywać naiwniakiem, ale prezentował nie mniejsze umiejętności niż Pogba obecnie. Tenże pomocnik przeszedł do Anglii za 13 mln euro. Nazywa się Christian Eriksen. Cena za Pogbę to balon, napompowany m.in. tym, że gra w Serie A. Rozumiem, że skoro liczą się umiejętności (warte 40 mln), to jakby Francuz przechodził do Barcelony czy Realu z Ajaxu lub PSV, to też takie sumy były zrozumiałe?

XD

 

Typowy FYM.

 

Lubię Krystiana Eriksena i cenię, ale to półka niżej od Pogby. Trzeba być naprawdę zaślepionym, żeby tego nie widzieć. Z jakiej paki jeden gra w Tottenhamie, a drugi zdobywa tytuły z Juventusem i wzbudza zainteresowanie największych? Nieszczęśliwy zbieg okoliczności jak w przypadku Wielkiego Rafała van der Vaarta? :D

Odnośnik do komentarza

FYM, ale naprawdę ciężko nie przyczepić się o takie porównanie. To była przesada, kompletnie inna półka zawodników oraz klubów sprzedających oraz kupujących ;).

 

Lucas, chyba pobieżnie czytałeś. Dyskusja dotyczyła czegoś takiego jak "wycena umiejętności", którą zasugerował ajerkoniak. Reputacje klubów przecież zostały uznane za inne czynniki wpływające na cenę. Przecież to oczywiste, że Juevntus sprzeda drożej niż np. Ajax.

 

Ja Ci, broń Boże, nie bronię posiadania własnego zdania. Kłopot w tym, że głosisz je publicznie i przez to wystawiasz się na ostrzał. Sorry, ale to nie pierwszy Twój wyskok związany z kimś wywodzącym się z Ajaxu.

 

Tu nie chodzi o Ajax :doh!: Padło na Eriksena, bo pierwszy mi przyszedł do głowy. Chcesz inny przykład? Proszę bardzo. Real, Isco, 30 mln euro.

Odnośnik do komentarza

Isco to taka półka albo dwie niżej niż Eriksen, bardzo Real za niego przepłacił - dlaczego ? dlatego, że jest Hiszpanem, ot wszystko :)

Przecież Isco to jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia w Hiszpanii. 30 mln euro to adekwatna kwota. Taki Eriksen to do Isco może ustawić się po autograf.

Odnośnik do komentarza

ale co Isco, bo troche nie zrozumialem? chodzi Ci o to ze mozna dobrego zawodnika wyrwac za mniejsze pieniadze? oczywiscie ze mozna, nikt temu nie przeczy, tylko:

 

Isco to swietny zawodnik i to na pewno jeden z lepszych transferow Realu w ostatnich latach, ale znowu porownanie niedokladnie, bo Malaga to nie to co Juventus. gdyby mial odejsc z podobnego klubu co Stara Dama to by pewnie kosztowal z 50 baniek. Hiszpan przechodzac do Realu byl (za FM-em) "wielkim talentem", praktycznie bez doswiadczenia reprezentacyjnego, a taki Pogba jest juz "swiatowej klasy pomocnikiem" i glownym graczej swojej reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Zimny, ja po raz kolejny zwracam uwagę, że zarówno w przypadku Eriksena, jak i Isco chodzi mi o ten termin, który podał ajerkoniak czyli "wycena umiejętności". Aspekty takie jak doświadczenie reprezentacyjne czy reputacja ligi odstawiamy na bok.

Także jeszcze raz dla jasności...

40 mln euro ma sens za same umiejętności.


Ja podałem opinię, że Eriksen i Isco są zawodnikami, którzy nie odbiegają umiejętnościami od Pogby (ba, IMO Isco przewyższa Francuza, ale pomińmy to). Stąd moje wątpliwości co do słuszności kwot i stąd moja opinia, że jest to napompowany balon.

Odnośnik do komentarza

no ja to rozumiem, co wiecej, zgadzam sie z Toba (juz pomijajac ktory od ktorego jest lepszy i o ile, powiedzmy, ze umiejetnosciami sa porownywalni). staram sie tylko przekazac, ze na kwote transferu zawodnika skladaja sie nie tylko umiejetnosci, ale tez to co bylo wymienione wczesniej (wiek, potencjal, osiagniecia, klub w jakim gra itp), wiec sila rzeczy przez kazdy z tych aspektow kwota bedzie rosla.

Odnośnik do komentarza

no ja to rozumiem, co wiecej, zgadzam sie z Toba (juz pomijajac ktory od ktorego jest lepszy i o ile, powiedzmy, ze umiejetnosciami sa porownywalni). staram sie tylko przekazac, ze na kwote transferu zawodnika skladaja sie nie tylko umiejetnosci, ale tez to co bylo wymienione wczesniej (wiek, potencjal, osiagniecia, klub w jakim gra itp), wiec sila rzeczy przez kazdy z tych aspektow kwota bedzie rosla.

 

Oczywiście, że tak. Nikt się z tym nie będzie spierał. Chodzi o rozmiary tej kwoty.

Odnośnik do komentarza

Podobno Marotta mial powiedziec, ze nie sprzeda Pogby tego lata. To moze tylko podsycac spekulacje o mozliwym transferze Francuza do Barcelony w letnim okienku 2015/2016.

 

Nie wiadomo jednak, czy Barcelona za rok bedzie nadal zainteresowana Pogba. Po Euro2016 jego cena moze bardzo mocno wzrosnac (jesli bedzie to dla niego udany turniej), a poza tym w ciagu kilku najblizszych godzin kontrakt z Barcelona ma podpisac Arda Turan. W tej sytuacji w srodku moze byc troche za ciasno dla kolejnego pilkarza. Chyba, ze za rok mialyby sie odbyc jakies wielkie czystki w drugiej linii Barcelony.

Odnośnik do komentarza

Podobno Marotta mial powiedziec, ze nie sprzeda Pogby tego lata. To moze tylko podsycac spekulacje o mozliwym transferze Francuza do Barcelony w letnim okienku 2015/2016.

 

Nie wiadomo jednak, czy Barcelona za rok bedzie nadal zainteresowana Pogba. Po Euro2016 jego cena moze bardzo mocno wzrosnac (jesli bedzie to dla niego udany turniej), a poza tym w ciagu kilku najblizszych godzin kontrakt z Barcelona ma podpisac Arda Turan. W tej sytuacji w srodku moze byc troche za ciasno dla kolejnego pilkarza. Chyba, ze za rok mialyby sie odbyc jakies wielkie czystki w drugiej linii Barcelony.

 

Biorąc na serio ceny obecnie podawane przez media strach pomyśleć do ilu ;)

Odnośnik do komentarza

 

Podobno Marotta mial powiedziec, ze nie sprzeda Pogby tego lata. To moze tylko podsycac spekulacje o mozliwym transferze Francuza do Barcelony w letnim okienku 2015/2016.

 

Nie wiadomo jednak, czy Barcelona za rok bedzie nadal zainteresowana Pogba. Po Euro2016 jego cena moze bardzo mocno wzrosnac (jesli bedzie to dla niego udany turniej), a poza tym w ciagu kilku najblizszych godzin kontrakt z Barcelona ma podpisac Arda Turan. W tej sytuacji w srodku moze byc troche za ciasno dla kolejnego pilkarza. Chyba, ze za rok mialyby sie odbyc jakies wielkie czystki w drugiej linii Barcelony.

 

Biorąc na serio ceny obecnie podawane przez media strach pomyśleć do ilu ;)

 

Wzrośnie do tylu, ile chętni będą chcieli dać. Marotta krzyknie stówkę, to dadzą stówkę

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...