Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby te wszystkie jego wypowiedzi o Dżeko były tylko zasłoną dymną aby CSKA zeszło z ceny za Krasicia? :-k Wg najnowszych plotek ta akcja się udała i CSKA jest skłonne zaakceptować ofertę Juve.

 

chyba to jednak CSKA postawila na swoim:

 

Krasić piłkarzem Juventusu Turyn

 

21.08. Turyn (PAP/AP, Reuters) - Juventus Turyn zgodził się zapłacić CSKA Moskwa 15 milionów euro (19 mln dolarów) za serbskiego skrzydłowego, 25-letniego Milosa Krasicia - poinformował w sobotę włoski klub piłkarski.

 

Krasić podpisał kontakt na cztery sezony.

Odnośnik do komentarza

Czyżby te wszystkie jego wypowiedzi o Dżeko były tylko zasłoną dymną aby CSKA zeszło z ceny za Krasicia? :-k Wg najnowszych plotek ta akcja się udała i CSKA jest skłonne zaakceptować ofertę Juve.

 

chyba to jednak CSKA postawila na swoim:

 

Krasić piłkarzem Juventusu Turyn

 

21.08. Turyn (PAP/AP, Reuters) - Juventus Turyn zgodził się zapłacić CSKA Moskwa 15 milionów euro (19 mln dolarów) za serbskiego skrzydłowego, 25-letniego Milosa Krasicia - poinformował w sobotę włoski klub piłkarski.

 

Krasić podpisał kontakt na cztery sezony.

 

Sytuacja wygląda z grubsza tak, że Marotta poleciał do Moskwy złożyć ofertę w wysokości 15 mln euro, na którą wstępnie przystało CSKA. Kiedy wydawało się, że nasz dyrektor sportowy wróci z Milosem, CSKA zmieniło w trakcie negocjacji cenę na 18 mln. Marotta się takim zachowaniem zdenerwował i wrócił do Turynu z pustymi rękami. Dopiero przed dwoma tygodniami pojawiła się informacja, że Rosjanie jednak powrócili do swych początkowych oczekiwań. Wtedy z kolei Włoch chciał dać tylko 13 mln. Ostało się na 15.

 

Oczywiście wszystko to zaczerpnąłem z włoskiej prasy. Podsumowując, obie strony się ugięły.

Odnośnik do komentarza

Bomba nowości. Trezeguet odchodzi. Możemy spodziewać się rychłego transferu Di Natale. Diego znowu przedmiotem negocjacji z Wilkami.

 

Cuda, cuda ogłaszają.

 

Na szczęście najnowsze wieści głoszą, że zeszłoroczny capocannoniere odmówił Juventusowi. Oby podobnie rozmyła się sprawa Diego :)

Odnośnik do komentarza

Trezeguet powinien odejść w ciągu najbliższych 24 godzin, jego agent wypowiedział się, że bardzo możliwą opcją jest Lazio. Jeszcze wczoraj faworytem był hiszpański Hercules, zobaczymy jak się sprawy potoczą.

Mam nadzieję, że Di Natale jest brany pod uwagę jako następca Treze a nie Diego. Szczerze mówiąc nie wierzę i nie dopuszczam do siebie myśli, że Diego odejdzie ;) Ale pewny będę jeśli 1 września dalej będzie w naszej kadrze.

Marotta dalej pracuje na lewą obroną, agent Joana Capdevilli potwierdził zainteresowanie z naszej strony. Co prawda z racji wieku byłby kolejną krótkoterminową inwestycją (jak Di Natale), jednak na pewno byłby lepszy niż Grosso/DC. Za darmo nie jest się podstawowym obrońcą zdobywcy Pucharu Świata :-k

Odnośnik do komentarza
Andare all'allenamento e non vedere mio fratello Diego è molto difficile da accettare.

Vado ad allenarmi, sono veramente triste, abbiamo fatto grande amicizia e ora mio fratello va in un altro posto!

che dio benedica il giorno di tutti, se ne è andato.

 

-Felipe Melo

 

W wolny tłumaczeniu: Poszedłem na trening i nie widziałem mojego brata Diego, co jest trudne do zaakceptowania. Jestem naprawdę smutny, łączyła nas wielka przyjaźń, a teraz mój brat udaje się w inne miejsce!

 

Czy dodatkowe fundusze (na Capdevile? Pazziniego?) są warte sprzedaży Diego. Nie wiem, zobaczymy w trakcie sezonu.

 

Sono triste, veramente ;(

Odnośnik do komentarza

A gdzie ten Diego powędrował?

Wolfsburg. Wczoraj podano, że transfer jest bliski finalizacji. Dziś takie coś. Mówi się, że Juve zainkasuje od 18 do 20mln.

 

Edit-> Według tuttosport, Diego i Trezeguet nie zostali powołani na Sturm

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dziś byłem pewny, że Diego u nas zostanie a tu prosze :roll: W ogóle te dzisiejsze newsy są jakieś dramatyczne - Diego out, Treze out (wolałbym żeby został), cały czas staramy się o 33-letniego Di Natale, do tego jeszcze mamy kupić Burdisso za 8 mln € :| Za rok kończy mu się kontrakt i nie sądze aby był warty więcej niż 5 baniek.

Na szczęście jeszcze nic nie jest oficjalne.

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem rozgoryczenie związane z odejściem Diego. Ale na rany Chrystusa, Burdisso jest najlepszym możliwym wyborem na trzeciego środkowego obrońcę w Juve. W Romie naprawdę wymiatał i w przypadku kontuzji, gwarantuje poziom do którego Bochettiemu czy Barzagliemu brakuje. Jeśli chcemy się liczyć, to musimy mieć co najmniej trzech dobrych obrońców. A trójka Chiellini, Bonucci i Burdisso spełnia te wymagania. W rezerwie jeszcze Legro i naprawdę nasz środek obrony wygląda okazale.

Wiem, Diego się z nami żegna, jest to straszna sprawa, ale nie gańmy Marottę za cokolwiek. Ale Burdisso jest naprawdę jak na Serie A super. I obyśmy mieli okazję się o tym przekonać na własne oczy.

 

Koniec płaczu. Mamy co mamy. Trzeba racjonalnie podchodzić do wszystkiego teraz.

 

Mercato się zamyka. To będzie sprint. To musi być sprint w wykonaniu Marotty.

Niestety będę od jutro odcięty od informacji. W Polsce będę 3 września. Mam nadzieję, że ujrzę wtedy Burdisso, Capdevile, Di Natale i Pazziniego. Wtedy sprzedaż Diego będzie dla mnie zrozumiała.

 

Dzięki Bogu, że nie będę się emocjonował tym wszystkim na bieżąco ;)

 

Forza Juve!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem te 8 milionów za Burdisso to jednak za dużo. Owszem jest dobry, ale nie jest geniuszem i takim pewniakiem, który by czyścił i rządził w defensywie. Tak jak mówi Mario, ok. 5 milionów by było ok. A o Aquilianiego się obawialiście, że nie przyjdzie, bo Romanista. Dostał kasę to przyszedł, taki z niego Romanista. ;)

Odnośnik do komentarza
Agent Nicolasa Burdisso wykluczył możliwość odejścia swojego klienta do Juventusu. Wielki wpływ na tą decyzję mieli... zawodnicy i sztab szkoleniowy Rzymian. Wg. Sky Sport dzięki sprzedaży Alessio Cerciego, Daniele Prade stara się zamknąć negocjacje z Interem i przebić ofertę Turyńczyków.

 

- Burdisso postanowił wrócić do Romy i sądzę, że podjął dobrą decyzję. Zadzwoniłem do przedstawicieli Juventusu i poinformowałem ich o wyborze. Teraz mam nadzieję, że Inter nie będzie komplikować... W przeciwnym razie zostanie w Mediolanie do końca kontraktu.

 

- Nicolas podziękował Marottcie, on chce reprezentować barwy Rzymian ponieważ otrzymał od swoich kolegów i kibiców to czego nie doświadczył nigdy w swojej karierze.

asroma.pl

 

Jeśli Burdisso do Was mimo wszystko trafi, to będzie to raczej na złość Romie. Rozstrzygnięcie sprawy to kwestia dni (godzin?), bo w Romie pojawiło się troszkę kasy ze sprzedaży Cerciego. Teraz pałeczka leży po stronie Interu, który albo spuści trochę cenę Burdisso, albo będzie trzymać zawodnika na siłę.

Odnośnik do komentarza

Kolejna legenda kończy przygodę z Juventusem :( Dziś za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt z Davidem Trezeguet, który przeniesie się do Hiszpanii aby grać w Herculesie Alicante. Forza David! :)

 

O odejściu Diego już nie będę sie rozpisywał. To będzie drugi Henry dla Juventusu.

Jego następcą został Fabio Quaqliarella. Wypożyczenie za 4,5 mln € oraz opcja wykupu za 10,5 mln. Marotta już powiedział, że Fabio zostanie wykupiony. Miejmy nadzieję, że pociągnie nasz atak i wytrwa presję kibiców, którzy na każdym kroku będą go porównywać do Diego, mimo że ich naturalne pozycje na boisku są inne ;]

 

Obronę ma wzmocnić(?) 23-letni zawodnik Saint Etienne, Yohan Benalouane. Jeśli się nie sprawdzi to w styczniu zostanie gdzieś wypożyczony. Przynajmniej tak piszą media, nie wiem ile dzieli nas od pozyskania tego zawodnika.

 

Po odejścia Trezegola zostaliśmy z 4 napastnikami. Quag, Del Piero, Iaquinta i Amauri. Biorąc pod uwagę, że Alex już sie raczej nie nadaje do pierwszej jedenastki na dłuższy okres, Iaquinta jest wiecznie kontuzjowany a i Amauri wypadł na niecały miesiąc, to mamy braki w napadzie :P Mam nadzieję, że Marotta i Agnelli mają jakiegoś asa w rękawie. Może w końcu ten Pazzini? Jak ma strzelać takie bramki jak ta to z chęcią go u nas zobacze :) Benzema niestety raczej nie do wyjęcia z Madrytu.

 

Jutro o 15 zaczynamy Serie A meczem z Bari. Oby tym razem był to dużo lepszy sezon niż poprzedni :) Forza Juve! :)

Odnośnik do komentarza

No i porażka z Bari :/ Donati po łatwym ograniu Marchisio pięknym strzałem pokonał Storariego i dał zwycięstwo gospodarzom. Niestety, na początku sezon będziemy odczuwać efekty wymiany połowy składu. Na domiar złego kontuzji kolana doznał Martinez. Będziemy musieli poczekać z osądami czy Urugwajczyk jest wart tych 12 milionów. Marchisio także zszedł z boiska z urazem, jednak powinien pauzować krócej niż El Malka.

 

Tym czasem zbawcą naszego ataku będzie... MARCO BORRIELLO! :lol: Jest Włochem i jest przeciętny więc doskonale wpisuję się w dotychczasową politykę transferową Marotty :] Choć liczby z poprzedniego sezonu go bronią, 14 bramek w 26 meczach to niezły wynik. Jeszcze nic nie jest oficjalne, ale wydaje mi się, że to właśnie zawodnik Milanu będzie naszym nowym napastnikiem.

 

I jeszcze jedno ;) To jaką Nike odjebało żenadę w tym roku to dramat :roll: Logo BetClica na naszych pasiakach wygląda tragicznie, tak jakby to naprasowali na szybko. Do tego białe tło tej naprasowanki ma inny odcień niż białe pasy. Na oficjalnych grafikach na JuveStore logo sponsora wygląda całkiem ładnie i tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Juventus have signed Arsenal defender Armand Traoré on loan with a view to a permanent deal. The Italian outfit will pay €500,000 euros for a year-long-loan deal with the option to purchase the Frenchman for a fee of around €4 million euros next year.

 

Official confirmation is expected shortly. You can follow live text up

 

 

 

Read More: http://younggunsblog.co.uk/2010/08/juventus-sign-armand-traore-on-loan/?#ixzz0yBSPlIae

 

W Juve planują stawiać go na skrzydle czy na obronie?

Odnośnik do komentarza

Jest szybki, niezły technicznie, ale broni naprawdę średnio, żeby nie powiedzieć słabo. Dla mnie jest zdecydowanie bardziej AML, niż DL. W Arsenalu grał na DL (jak grał ;) ), bardziej z musu niż "z powołania" ;) (kontuzje mieli Clichy i Gibbs). Ogólnie to bardzo ciekawy zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Niestety będę od jutro odcięty od informacji. W Polsce będę 3 września. Mam nadzieję, że ujrzę wtedy Burdisso, Capdevile, Di Natale i Pazziniego. Wtedy sprzedaż Diego będzie dla mnie zrozumiała.

Rinaudo, Traore, Quagliarella i nikt. Zadowolony? :keke:

Borriello wybrał grę dla Romy. Nasz atak przynajmniej do stycznia pozostanie w opłakanym stanie. Jeśli strzelimy połowę tego co kwartet ofensywny Milanu to będzie dobrze ;)

Dziwne to mercato. :-k Gdyby zakończyło się w dniu gdy pozyskaliśmy Aquilaniego i Krasicia nikt by nie narzekał. W zasadzie brakowało wtedy tylko lewego obrońcy. Niestety później Marotta sobie przypomniał, że Diego to jednak mu nie pasuje i oddając go razem z Trezeguetem całkowicie rozpieprzył nasz atak. Rozpaczliwe oferty najpierw za Di Natale, później za Quagliarelle zakończyły się drogim (4,5 mln + opcja wykupu za 10,5) wypożyczeniem tego drugiego. Dziura po Davidzie niestety nie została załatana.

Na lewą obronę przyszedł Traore, obaj z De Ceglie mają braki w defensywie więc zapowiada się ciekawa rywalizacja :] Rinaudo został sprowadzony w ostatniej chwili i po Bonucccim, Chiellinim i Legro będzie naszym czwartym stoperem. Po sezonie zapewne zniknie jak kiedyś Stendardo.

 

Cel? Doczłapać się do Ligi Mistrzów. Czyli dokładnie tak samo jak przed 2007/2008. 3 sezony inwestowania i przebudowy w dupe.

Odnośnik do komentarza

Fajne zestawienie, kto najwięcej w Serie A zarabia, który klub najwięcej wydaje

 

Tu należą się zdecydowane brawa dla Marotty, pozbyliśmy się bajońskich kontraktów Camora, Treze, Zebiny, Poulsena, czy Tiago. A zastąpiliśmy to w miarę zrównoważonymi kontraktami Krasicia, Quagliarelli czy Bonucciego.

Najwięcej zarabia u nas Buffon, za wysokie apanaże zbiera jednak imo Amauri.

Nie dziwię się też, że Marchisio chce nowego kontraktu. Zarabia w końcu tylko (jak na Juve) 1mln eurasów. Więcej od niego biorą Salihamidzić czy Grygera, dla których to ostatni sezon w barwach Juve (oby).

 

Co roku zwykłem opisywać szczegółowo kadrę Juve, jednak po ostatniej rewolucji ciężko mi się do tego zebrać, gdyż w tym klubie jest zdecydowanie za dużo niewiadomych. Może jak to sobie sam w głowie ułożę to postaram się przybliżyć niektórym ich ulubiony klub z ulubionej ligi ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...