Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Jest pierwszy transfer. Pozyskanie Simone Pepe z Udinese to już tylko kwestia podpisów na umowie. Marotta łata luki na skrzydłach. Pepe może grać na obu stronach boiska i także w ataku. Miejmy nadzieję, że ten transfer wypali bo na razie to wygląda na przybycie kolejnego średniaka, jakich w Juve teraz pełno :-k

Odnośnik do komentarza

Krasić doszedł do porozumienia z Juve. Teraz muszą dogadać się kluby, ale jak stwierdził agent Milosa "CSKA nie powinno robić problemów" :) Oby tylko do gry nie włączył się Inter, który wraz z Rafą Benitezem lada chwila powinien wejść w rynek transferowy :-k

 

No i jestem zdumiony, że Marotta naprawdę stara się ściągnąć Dżeko :o Jednak tu sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, bo o ile sam Bośniak woli grać u nas niż w City, to jednak oczekiwania Wolfsburga mogą okazać się zbyt duże :-k Wtedy z pewnością dwójka z trójki Amauri/Treze/Iaq opuści zespół.

 

Cały czas nie znana jest przyszłość Diego. Mam nadzieję, że Del Neri znajdzie pomysł na wkomponowanie go do swej myśli taktycznej.

Odnośnik do komentarza

Treze coś z Atletico ponoć konkretniej rozmawiał, zresztą o jego odjeściu mówi się już od wielu miesięcy i wydaję się że to koniec przygody Francuza z Juventusem. Bardzo dobrze David już niczego wielkiego nie wymyśli.

 

Muszę przyznać że ciekawe są te wzmocnienia szykowane i ewidentnie poszli w stronę wzmocnienia skrzydeł, lecz ja wciąż czekam na jakieś ruchy w kierunku umocnienia obrony, bo tam chyba mamy największe dziury

Odnośnik do komentarza

Pepe jest. Krasić być może zaraz będzie. W kwestii skrzydeł mówi się jeszcze o Martinezie z Catanii. W sumie to nic dziwnego skoro w trakcie jednego mercato straciliśmy praktycznie wszystkich bocznych pomocników.

 

Jeśli chodzi o obronę to wymienia się głównie nazwisko Bonucciego, ale też Andrei Ranocchii. Głosy o Kjaerze ucichły. Na bok przymierzany jest Marco Motta (którego fanem lekko mówiąc nie jestem, zdecydowanie bardziej przemawia do mnie Cassani z Palermo, czy chociażby Caceres, który ma się stać celem transferowym Interu po przyjściu Beniteza, a z którego my raczej zrezygnujemy). Cieszy natomiast bardzo prawdopodobny powrót Criscito. Lekiem na całe zło lewej flanki nie będzie, ale lepszy taki reprezentant niż Grosso.

 

W ataku mamy za dużo piłkarzy o podobnej charakterystyce. Dla Del Piero to moim zdaniem już ostatnie podrygi. Inna sprawa czy się zgodzi na rzadsze występy. Nasz kapitan do tego nie przywykł. A Del Neri to nie Capello. Trezeguet jest do odstrzału. Amauri natomiast miał za sobą katastrofalny sezon i też można by się zastanowić czy aby się go nie pozbyć. Ciężko mi o tym pisać, bo to właśnie w naturalizowanym Włochu upatrywałem pierwsze skrzypce drużyny w zeszłym sezonie. Iaquinta jak dla mnie musi zostać - przynajmniej ma serce do gry, czego nie można powiedzieć o większości kopaczy naszej obecnej trzódki. A i jak złapie formę to strzelić ważne bramki potrafi :)

A z transferów do Juve? Najbardziej realistyczny cel to Pazzini, mimo że jego przejście WCALE nie jest oczywiste i jakoś bardzo prawdopodobne. Dżeko byłby idealny, ale nie potrafię sobie wyobrazić jak ma nam się udać go sprowadzić. A Aguero? To tylko w parze Robbenem :lol:

 

Kwestia Diego jak dla mnie jest dziwaczna. Osobiście dałbym mu jeszcze co najmniej jeden sezon. Zidane i Nedved też od początku u nas nie błyszczeli. Ciężko oceniać jego przydatność po tak tragikomicznym sezonie. Nie pasuje Del Neriemu? To niech zrobi co w jego mocy by gdzieś go zmieścić. Naprawdę parodią jest nasza co sezonowa zmiana ustawienia...

 

A na koniec Giovinco. I tu sytuacja jest prosta. Albo gra i pokazuje co na niego stać. Ale do tego trzeba dać mu prawdziwą szansę. Albo sruuu gdzieś na wypożyczenie, no bo tak jak on się u nas marnuje to zbrodnia na piłce nożnej.

 

Podsumowując.

Nazwiska łączone z Juve w większości nie powalają. Wiadomo, że lepiej mieć skład pełen wielkich gwiazd. Ale jak się nie da, to zdecydowanie wolę zespół pełen przeciętnych nazwisk gryzących trawę niż pełen wysłużonych piłkarzy, którzy są generalnie ch****i.

Odnośnik do komentarza
Pepe jest. Krasić być może zaraz będzie. W kwestii skrzydeł mówi się jeszcze o Martinezie z Catanii. W sumie to nic dziwnego skoro w trakcie jednego mercato straciliśmy praktycznie wszystkich bocznych pomocników.

Dyrektor Catanii stwierdził wprost, że na czwartek umówione jest spotkanie w sprawie Martineza. Nie wiem czy to będzie zbawca naszej lewej flanki :-k 27 lat, w zeszłym sezonie 9 goli i 3 asysty. Oby tylko nie przepłacili.

 

Co do obrony, to zapowiada się na całkowicie włoską. Również uważam, że na prawą obronę moglibyśmy postarać się o kogoś lepszego niż Motta, który w Romie nie potrafił wywalczyć sobie pierwszego placu na stałe. Środek Bonucci - Chiellini powinien być mocny, choć obrońca Bari w ostatnich sparingach nie zachwycał. Chyba troche pochopnie pozbyto się Cannavaro, razem z Legro byłoby to dobre zabezpieczenie :-k 4tym stoperem w takim wypadku powinien być młody Ariaudo, jednak dzięki geniuszowi Secco Cagliari może go podobno spokojnie wykupić na stałe :roll:

 

A z transferów do Juve? Najbardziej realistyczny cel to Pazzini, mimo że jego przejście WCALE nie jest oczywiste i jakoś bardzo prawdopodobne. Dżeko byłby idealny, ale nie potrafię sobie wyobrazić jak ma nam się udać go sprowadzić. A Aguero? To tylko w parze Robbenem :lol:

Mam nadzieję, że nie będą starać się o Pazziniego. Amauri (przy dobrych skrzydłowych) powinien gwarantować taki sam poziom.

Wg najnowszych doniesień z Włoch jutro w Turynie mają pojawić się włodarze Wolfsburga :eusa_dance:

 

Krasić - Diego - Giovinco a na szpicy Dżeko. Zbyt pięknie to wygląda aby było prawdziwe ;)

 

A na koniec Giovinco. I tu sytuacja jest prosta. Albo gra i pokazuje co na niego stać. Ale do tego trzeba dać mu prawdziwą szansę. Albo sruuu gdzieś na wypożyczenie, no bo tak jak on się u nas marnuje to zbrodnia na piłce nożnej.

Myślę, że jak nie postawią na Sebę teraz to zdecydują się na transfer definitywny. Wątpię, aby Giovinco chciał iść na wypożyczenie. Znowu pokaże się z dobrej strony i będzie uzależniony od tego co Juventus będzie chciał z nim zrobić.

Znając Del Neriego nie ma się co łudzić, że Giovinco dostanie swą szansę na lewej stronie, zbyt duże braki w defensywie.

Odnośnik do komentarza

Pepe już oficjalnie w Turynie. Przede wszystkim dobry sposób platności, jeśli chodzi o sam transfer, jeśli się totalnie nie sprawdzi nie stracimy dużo. Zawodnik dynamiczny, może wniesie troche szybkości do akcji Juve, czekam na dalsze ruchy, bo Pepe to chyba najslabsza postać z tych kojarzonych z ewentualnym transferem do Starej Damy

Odnośnik do komentarza

Jeśli się nie sprawdzi to go po prostu nie wykupimy ;) Został wypożyczony za 2,5 mln € i po roku możemy go wykupić za 7,5 mln. Ale wierzę, że Pepe będzie solidny wzmocnieniem na skrzydle, Camoranesi też nie miał nazwiska jak do nas przychodził ;)

 

Wg agenta Krasicia, transfer powinien być załatwiony do piątku.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, Pazzini to zapewne wydatek ok. 20 mln, a wcale nie mamy pewności, że będzie killerem w polu karnym. Jeśli mają ściągnąć kogoś na szpice to niech popracują nad Dżeko, który jest kompletny a jeśli to się nie uda to trzeba dać szansę Amauriemu.

Odnośnik do komentarza

Rozmowy ws Krasicia nie zostały jeszcze sfinalizowane, ponieważ CSKA cały czas próbuje przeciągać sprawę w oczekiwaniu na lepszą ofertę. Serb jednak chce do Juve i myślę, że nie wypuścimy go z garści. Zapewne skończy się na kwocie rzędu 15 mln €.

 

Agent Gallasa potwierdził, że rozmowy z Juventusem zmierzają w dobrym kierunku i być może już w poniedziałek dojdzie do podpisaniu kontraktu. Proponują mu 2-letnią umowę za 2 mln/rok. Kto wie, może Gallas stanie się tym kim stał się Lucio w Interze ;) Mam tylko nadzieję, że nie zrezygnują ze starań o Bonucciego. Pewniak Chiellini, Gallas i Bonucci walczący o miejsce obok Giorgio i Legrottaglie jako czwarta opcja. Fajnie by się prezentował taki środek obrony :-k

Odnośnik do komentarza

A jak dokladnie wygląda teraz sprawa Criscito? Kiedyś byl on na zasadzie współudziału w Genui, ale nie za bardzo wiem co się z nim później dzialo. Czy jego transfer trzeba byłoby finalizować jak każdy inny czy mamy jeszcze jakieś prawa do niego?

Odnośnik do komentarza

A jak dokladnie wygląda teraz sprawa Criscito? Kiedyś byl on na zasadzie współudziału w Genui, ale nie za bardzo wiem co się z nim później dzialo. Czy jego transfer trzeba byłoby finalizować jak każdy inny czy mamy jeszcze jakieś prawa do niego?

50% karty jest nasze. Tak jak i Palladino, ale on do Juve pchać się nie ma co :)

Odnośnik do komentarza

O co chodzi z tym Giovinco. Gościu ma już 23 lata. Do tej pory nic wielkiego nie pokazał. Naprawdę jest tak dobry i tylko trenerzy na niego nie stawiają (3 kolejnych dziwne?), czy to po prostu był talent, który się nie rozwinął. Jeśli tak może warto go sprzedać, póki jeszcze coś jest wart, a nie czekać, że może za kilka lat coś z niego będzie. Dla mnie osobiście, obecnie jest to gracz na średnie kluby włoskie, nic więcej.

Odnośnik do komentarza

Błyszczał na wypożyczeniu w Empoli, w poprzednim sezonie jak tylko Ranieri dawał mu szansę to przeważnie robił dużo wiatru i zamieszania w obronie rywali. Niestety jego warunki fizyczne chyba automatycznie skreślają go w oczach włoskich szkoleniowców, dla których defensywa jest najważniejsza. :/ Jedyne pozycje na jakich może grać to cofnięty napastnik, gdzie jest nietykalny dotąd Del Piero, trequartisa gdzie za ciężkie pieniądze został sprowadzony Diego oraz skrzydłowy w ustawieniu 4-2-3-1, gdzie skrzydłowi nie mają dużo zadań defensywnych.

W klasycznym 4-4-2 grał u Ranieriego na lewej pomocy, zobacyzmy, może Del Neri również sprawdzi go na tej pozycji :-k

 

Jak jest zdrowy to zawsze wnosi do naszej gry dużo polotu i finezji, do tego jest wychowankiem, więc trudno się dziwić dlaczego wszyscy fani Juve ciągle w niego wierzą ;)

Odnośnik do komentarza

Po tym co dziś zobaczyłem powiem tak - jak Krasić do nas nie trafi z powodu 2 mln € różnicy między nami a CSKA to Marotta chyba zgłupiał. Mam nadzieje że rozmowy jeszcze całkowicie nie upadły i Krasić zagra w Juve.

 

Za to dogadali transfer Martineza, jeśli to on ma być alternatywą dla Milosa to nie mam pytań. :roll:

Odnośnik do komentarza

Oby nie, ale Martinez może być też szykowany na ławkę bo wiadomo że kupienie 2 skrzydłowych, jeśli mamy grać takim systemem to trochę za mało. Poza tym jeśli Krasic ma kosztować tak "mało" jak się mówiło to brać od razu, bo nam Man Utd czy inny Arsenal go weźmie...

Odnośnik do komentarza

Marco Storari oficjalnie w Juve. 4.5 mln € rozłożone na 3 lata. Szybko zareagowali na kontuzję Buffona, która może wykluczyć go na długi okres z gry.

Storari w poprzednim sezonie bardzo dobrze spisywał się w bramce Sampy i oby podobnie było u nas. Ciekawi mnie tylko co z Manningerem, kiedy zastępował Buffona grał bez zarzutu, zobaczymy jak przyjmie teraz rolę bramkarza nr. 2 :-k Chociaż nie sprowadzenie nowego GK i pozostawienie dwójki Manninger - Chimenti byłoby raczej zbyt ryzykowne w wypadku kontuzji Austriaka.

 

Z Krasiciem chyba możemy się już żegnać, szejkowie z Man City przebili naszą ofertę :/ Ostatnią nadzieją jest to, że sam Krasić już kilka razy podkreślał że nie ma zamiaru iść do City i że chce grać u nas. Wszystko pewnie rozstrzygnie sie po Mundialu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Marco Motta oficjalnie został piłkarzem Juve. Roczne wypożyczenie za 500 tys € oraz możliwość wykupu za 5 mln po sezonie.Warunki transferu przyzwoite, choć troche niepokojące jest to, że rezerwowy Romy ma być naszym starterem na prawej obronie. Na pewno będzie lepszy niż Grygera ;) ale czy to wystarczy? Nasza obrona została mocno odmłodzona, na dzień dzisiejszy o jej sile mają stanowić Chiellini (26 lat), Motta (24) i Bonucci (23).

Po oddaniu Criscito do Genoi mamy lukę na lewej obronie, to na tej pozycji Marotta powinien się skupić w najbliższych dniach. No i nie ustają plotki o Mexesie :-k Temat Gallasa upadł, niewątpliwie przydałby się jeszcze jeden środkowy obrońca.

 

Wczoraj zaprezentowano nowe stroje, domowa szału nie robi a wyjazdową przemilczę.

Odnośnik do komentarza

Marco Motta oficjalnie został piłkarzem Juve. Roczne wypożyczenie za 500 tys € oraz możliwość wykupu za 5 mln po sezonie.Warunki transferu przyzwoite, choć troche niepokojące jest to, że rezerwowy Romy ma być naszym starterem na prawej obronie. Na pewno będzie lepszy niż Grygera ;) ale czy to wystarczy? Nasza obrona została mocno odmłodzona, na dzień dzisiejszy o jej sile mają stanowić Chiellini (26 lat), Motta (24) i Bonucci (23).

Po oddaniu Criscito do Genoi mamy lukę na lewej obronie, to na tej pozycji Marotta powinien się skupić w najbliższych dniach. No i nie ustają plotki o Mexesie :-k Temat Gallasa upadł, niewątpliwie przydałby się jeszcze jeden środkowy obrońca.

 

Wczoraj zaprezentowano nowe stroje, domowa szału nie robi a wyjazdową przemilczę.

 

Na tym zdjęciu nie widać zygzaków na czarnych pasach w domowych koszulkach, dla mnie to troszkę bez sensu, tym bardziej, że Inter najprawdopodobniej będzie miał coś jeszcze gorszego...

 

NIEOFICJALNE

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...