Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz czekać tylko na transfer D'Agostino,

 

Jak warunki transferu się nie zmienią to raczej nie pozyskamy D'Agostino.

Giovinco i Marchisio są nie do ruszenia, jedyna sensowna opcja (choć niemile przeze mnie widziana) to wypożyczenie De Ceglie, które w przypadku powrotu Criscito nie powinno nas znacząco osłabić.

Odnośnik do komentarza

Giovinco i Marchisio nie ruszą. O to możemy być spokojni. Mówi się o kasie plus karta zawodnicza: Michele Paolucciego, może Davide Lanzafame i Cristian Pasquato też dołączą do Udinese. W każdym razie według najnowszych informacji z Włoch, dzisiejszy dzień będzie decydujący jeśli chodzi o ten transfer. Przedstawiciele obu klubów spotykają się dziś w Mediolanie i zobaczymy co obczają :)

Odnośnik do komentarza

Je jebie. Według informacji z Włoch, Juve chce oddać jednego z najlepiej zapowiadających się piłkarzy, Criscito do Genoi. Nie ważne że gra pierwsze skrzypce w młodzieżówce, nie ważne, że w Genoi miał świetny sezon i był jednym z najskuteczniejszych obrońców tego sezonu. Nie ważne że rozwiązałby nasze problemy z lewą obroną. Domenico jest nasz bo w Genui przebywa na zasadzie wypożyczenia. Ale nie my go sprzedamy i będziemy brali staruszka Grosso, albo Dossenę z Liverpoolu. No na Boga nie tędy droga.

 

A negocjacje z Udinese o D'Agostino są w toku, ale nie posuwają się do przodu. Szanse na transfer oceniam na 50 na 50.

Odnośnik do komentarza
Je jebie. Według informacji z Włoch, Juve chce oddać jednego z najlepiej zapowiadających się piłkarzy, Criscito do Genoi. Nie ważne że gra pierwsze skrzypce w młodzieżówce, nie ważne, że w Genoi miał świetny sezon i był jednym z najskuteczniejszych obrońców tego sezonu. Nie ważne że rozwiązałby nasze problemy z lewą obroną. Domenico jest nasz bo w Genui przebywa na zasadzie wypożyczenia. Ale nie my go sprzedamy i będziemy brali staruszka Grosso, albo Dossenę z Liverpoolu. No na Boga nie tędy droga.

 

Z tego co ostatnio pisano to sprawa Criscito będzie jasna po 25, gdyż do tego czasu Genoia ma czas na wykupienie zawodnika.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to Cristico z tej trójki którą wymieniłeś to dla mnie najsłabszy jest i wiek mnie mało interesuje, a Grosso to moje marzenie na lewej od dawna choć mało prawdopodobne bo jakoś nie słyszałem by był łączony z Juve. Czuje coś że Dossena może zawitać i z Molinaro była by to mocna para. Cristico jak grał w Juve to można powiedziec swojej szansy nie wykorzystał choć w tym sezonie był dobry to jednak mnie jakoś nie powali ot tak lekko powyżej średniej. Jeśli ma odchodzić to niech dorzucą go do D'Agostino. Jeszcze mówi się o Pasquale'u ale ten to jest z nami łączony co okienko odkąd pamiętam :P

Odnośnik do komentarza

Ciężko nazwać 5 meczów dwa sezony temu nie wykorzystaną szansą. Szczególnie, że wtedy Ranieri ustawiał na środku obok Criscito- Andrade. Domenico grał nieźle, ale po tym jak Totti zrobił z niego w Rzymie wiatrak i strzelił bramkę, modne stało się sadzanie młodego Włocha na ławce. A jak już wyszedł w podstawowym składzie to czyja by wina przy straconej bramce nie była, to po przerwie Criscito już na boisku nie było. W Genoi wszedł na zupełnie nowy poziom. I jest jednym z najlepszych obrońców w lidze na swojej pozycji. A jego wiek działa tylko na jego korzyść. Grosso ma już 32 lata, więc jest to rozwiązanie na 2, 3 lata max. Criscito na wiele lat. Ale my go oddamy Genui za śmieszne 5,5mln.

Dossena jest dla mnie zawodnikiem średnim i lepszy już nie będzie. A Domenico się non stop rozwija. IMO bezsprzecznie dorósł do gry w Juve, a pod wodzą Ferrary miałby na pewno więcej szans niż u CR.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Garść informacji/plotek:

Genoa prawdopodobnie wykupi od nas 50% karty Criscito i młody obrońca przez kolejny sezon będzie grał w Genui. Kwota jaką nam zapłacą to 5,5 mln €.

Potwierdziła się także sprzedaż Mellberga do Olympiakosu za 2,5 mln €.

Taką samą kwotę mamy zapłacić za Fabio Grosso, który w obliczu nie przyjścia Criscito i kontuzji Molinaro będzie wraz z De Ceglie tworzył parę lewych obrońców :)

Secco i Blanc usilnie starają się sprowadzić Giuseppe Rossiego z Villareal, jednak ten transfer możliwy jest tylko w wypadku sprzedaży Trezegueta, na co sie na chwilę obecną nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i temat D'Agostino można już chyba uznać za zamknięty. Udinese postawiło zbyt duże warunki na które Secco nie chce się zgodzić. I bardzo dobrze, jak czytam że chcieli Marchisio, Giovinco i De Ceglie albo prawie 20 mln € za gracza, który na naprawdę wysokim poziomie zagrał jeden sezon w wieku 27 lat to na mej twarzy pojawia się uśmiech politowania ;)

Cały czas trwają poszukiwania zawodnika na środek pomocy, mam tylko nadzieję że pojawiające się nazwisko Ledesmy to tylko żart dziennikarzy...

Odnośnik do komentarza

Trochę szkoda choć warunki były takie, że tylko w głowę można sie popukać. W prasie mówi sie o Melo i jak dla mnie to nawet lepsza kandydatura od D'Agostino. Może w stronę Fiorentiny powędrować Marchionni i to by było dobre rozwiązanie, bo w nowym ustawieniu kompletnie nie ma dla niego miejsca, a i sportowo wcale nie jest tak dobry by grac w Juve. Ponadto niby Grosso, o którym juz pisałem że ja bym go z wielka chęcią widział u nas na lewej obronie jest już blisko przejścia.

Odnośnik do komentarza

hmmm.... wiele ważnych portali podaje, że dopięty został dziś transfer Felipe Melo z Fiorentiny. Ma on nas kosztować 20M € + całość karty Marchionniego. Jutro ma to zostać oficjalnie potwierdzone.

Gdyby była to prawda, to Secco po raz kolejny mocno mnie zadziwi :D

Odnośnik do komentarza

Zakup Felipe Melo to może być strzał w "10" i to co pozwoli nam skutecznie walczyć z Interem o scudetto. Nie powiem, jak się dziś obudziłem i przeczytałem artykuł na Tuttosport to zacząłem aż skakać na łóżku ze szczęścia. Bo to najlepszy możliwy transfer. A w dodatku "uwolnimy się" od MM. Teraz tylko doczekać do potwierdzenia.

 

W idealnym świecie zakupilibyśmy jeszcze dwóch bocznych obrońców (lewego i prawego). Ale zapewne ograniczymy się do jednego. W każdym razie nasza aktywność na rynku transferowym idzie w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza

Domenico jest nasz bo w Genui przebywa na zasadzie wypożyczenia. Ale nie my go sprzedamy i będziemy brali staruszka Grosso, albo Dossenę z Liverpoolu. No na Boga nie tędy droga.

 

Jednak nie! Myliłem się!

Sprzedamy pół karty Criscito do Genui, a w zamian nie kupimy nikogo. I mamy na lewą stronę tylko: 1.)wciąż kontuzjowanego Molinaro, który straci zapewne większą część letnich przygotowań do sezonu i 2.)De Ceglie, który niezły jest, ale jak już chcemy stawiać na zawodników rozwijających się, to nieporównywalnie bezpieczniejszą kandydaturą jest nasz młodzik na wygnaniu w Genui. A Secco mówi, że trzeciego lewego nie potrzebujemy. Dlatego też temat transferu Grosso upadł.

 

Niech mówią co chcą, ale jeden nowy obrońca to minimum. Bramka, pomoc i atak (o ile nie sprzedamy Trezeguet) są kompletne. Obrona dziurawa i w ogóle do dupy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że naszym ostatnim wzmocnieniem podczas tego mercato będzie Martin Caceres, który ma zostać wypożyczony na rok z Barcy z opcją wykupienia go po sezonie. Bardzo ciekawy ruch, pozyskujemy młodego i perspektywicznego obrońcę, który po zaaklimatyzowaniu może zastąpić Cannavaro na środku obrony. Jeśli się nie sprawdzi, to nie zostanie wykupiony. U nas powinien mieć troche więcej szans na grę niż w Barcelonie.

 

Już nie mogę się doczekać nowego sezonu, FORZA JUVE! :D

Odnośnik do komentarza

Caceres to dobre rozwiązanie, z uwagi na fakt, że może grać na każdej pozycji w obronie. A ten chłopak w formie może spokojnie spędzić cały sezon na prawej lub lewej flance.

 

Dziś mecz z Sevillą w Peace Cup. Zapewne będzie to pierwszy sparing z udziałem Diego, który wcześniej przez mini-urazy nie był brany pod uwagę w meczach kontrolnych. Wynik jest dla mnie nieistotny. Mam nadzieję, że chłopaki pokażą, że zaczynają odnajdywać się w nowym ustawieniu. Zapowiada się ciekawe widowisko :)

Odnośnik do komentarza

No to tak:

Wygraliśmy 2-1 z Sevillą po bramkach Amauriego i Iaqunity, po czym rozprawiliśmy się bezproblemowo z Koreańczykami 3-0 (Iaquinta, Diego, Legro). Wygraliśmy grupę, dlatego też czeka nas teraz półfinał z Realem Madryt w piątek. Debiut Diego bardzo udany, dużo prostopadłych piłek, decydujące podania, współpraca z Camoranesim i Iaquintą i przede wszystkim ładna bramka, dobrze wróżą na przyszłość. Ale nie podpalajmy się, za przeciwnika robili w końcu jacyś kelnerzy z Azji.

Ale ważniejsze od tego "pucharu", są nasza gra i atmosfera w zespole. Dawno już tak w Turynie nie było, by taki entuzjazm towarzyszył Bianconerim przed rozpoczęciem sezonu. Aktywność w mercato (Cannavaro, Diego, Melo, Caceres - jutro badania medyczne w Turynie), osoba nowego trenera - Ciro Ferrary, spowodowały, że dawno takiej sielanki kibice jak i piłkarze Starej Damy nie przeżywali.

Czy nasz optymizm jest słuszny, okaże się już niedługo, szczególnie, że kalendarz mamy lekko mówiąc nie najlepszy. Ale skoro chcemy coś w końcu wygrać, to trzeba zacisnąć zęby i przeć do przodu. Sparingi rozgrywamy spokojnie, ale z każdym meczem wygląda to okazalej. Zobaczymy co pokażemy w najbliższym meczu z Królewskimi.

 

U rywali nie jest już tak wesoło. Inter stracił cygana (przyjmuję ostrzeżenie), ale pozyskał Eto'o i kupę szmalu. Teraz tylko od nich zależy jak i czy się jeszcze wzmocnią. Tracąc Ibrę, muszą zreorganizować trochę w swoim zespole. Ale ich mercato, póki co wydaje się również obiecujące.

 

Milan zaskakuje nieporadnością i o ile nie pozyskają nikogo wartościowego to jestem dziś się w stanie założyć, że trzecie miejsce to maksimum ich możliwości w nadchodzącym sezonie. Roma również póki co to okienko przesypia co raczej nie jest wskazane po ostatnim ich (tragicznym moim zdaniem) sezonie.

 

Na uwagę zasługują jeszcze Napoli i Genoa, które wzmocniły się poważnie i mogą zawalczyć nawet o Ligę Europejską (drużyna z Neapolu) czy też Ligę Mistrzów (panowie z Genui).

 

Zapowiada się jeden z najbardziej emocjonujących sezonów od lat. I o ile Inter nie przeprowadzi jeszcze jakiegoś świetnego transferu, to w tym roku Juventus może im koronę z głowy strącić. Ale czas i boisko zweryfikują wszystko.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i Martin Caceres oficjalnie w Juve. Roczne wypożyczenie i ewentualny transfer za 11M € po sezonie. Tym sposobem zakończyliśmy zakupy w tym mercato, teraz możemy się jedynie spodziewać sprzedaży lub wypożyczeń z Juventusu. W obliczu przyjścia Caceresa Lorenzo Ariaudo zostanie wypożyczony, miejmy nadzieję, że w innym zespole potwierdzi swój potencjał.

Osobną sprawą jest nasz mistrz Poulsen, który już nawet nie jest powoływany na mecze sparingowe, mimo tego Duńczyk raz na jakiś czas mówi że chciałby jeszcze powalczyć o grę ;) Niestety może być bardzo ciężko znaleźć klub, który zapłaci mu tyle ile dostaje w Turynie.

 

Dziś o 20.45 sparing z Villareal, transmisja na Rai Uno.

Odnośnik do komentarza

To jest k***a skandal. Dzisiaj sprzedaliśmy Cristiano Zanettiego do Fiorentiny. Piłkarza bardzo wartościowego, świetnego zmiennika. Za czasów Ranieriego, jedynego środkowego pomocnika, który potrafił zagrać prostopadłą piłkę. Piłkarza, który nie miałby problemów z byciem rezerwowym, bo i tak w perspektywie tak długiego sezonu nagrałby się dużo. Jak to jest możliwe, że zostaje u nas Poulsen, a taki grajek jak Zanetti leci do Violi, za mniej niż 2 mln euro?

 

Mieliśmy ostatnio wiele dobrych ruchów w trakcie mercato, czas na te idiotyczne :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...