Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Romy coś pisano o wymianie Spalletti-Ranieri. ;] Mam nadzieję, że tak się nie stanie w Romie dadzą jeszcze szansę Luciano.

Jeśli wierzyć Contiemu i naszej pożal się Boże pani prezes to Spaletti odejdzie z Romy najwcześniej za rok, kiedy skończy mu się umowa

Odnośnik do komentarza
Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej przedstawiciele Juventusu poinformowali o pozyskaniu z Realu Madryt 36-letniego Fabio Cannavaro (na zdjęciu). Obrońca stanie się zawodnikiem "Starej Damy" 1 lipca, wraz z końcem kontraktu z byłym pracodawcą. Kontrakt obrońcy z zespołem Bianconerich będzie obowiązywał przez rok.

Zarząd funduje kibicom huśtawkę nastrojów. :keke: Wczoraj wszyscy byli w niebie po zwolnieniu Ranieriego, dziś tifosi będą zapewne gorąco rozwścieczeni ;) Ja tam podchodzę to tego obojętnie, owszem Cannavaro opuścił klub po spadku, jednak swoją rolę odegrał wtedy zarząd, który szukał oszczędności. Jeśli ominą nas kontuzje, to środek Cannavaro - Chiellini może być bardzo dobry, grali już razem w kadrze co będzie ich dodatkowym atutem.

Odnośnik do komentarza

Jak sie patrzyłem na Cannavaro w Realu w tym sezonie to był żałośnie słaby (choc nie ogladam ich często, bo i niby po co :P). Z 'synów marnotrawnych' najbardziej żałowałem Zambro i jak odchodził i jak szedł do Milanu, a Cannavaro to juz nie ta forma co na MŚ. Może odzyje bo Włoska liga to jednak inny styl choc bedzie o to ciężko bo jednak ma z kibicami na pienku (i słusznie). Wolałbym jednak np. takiego Gamberiniego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odejście Paolo Maldiniego zbiegło się z pożegnaniem innego wielkiego piłkarza. Pavel Nedved zagrał dziś ostatni mecz w barwach Juventusu. Przez 8 lat Czech wypruwał sobie żyły w każdym, nawet mniej znaczącym meczu. Niestety już nie ujrzymy go w biało-czarnej koszulce :(

 

Grazie Pavel!

Odnośnik do komentarza

No właśnie tego dokładnie jeszcze nikt nie potwierdził, wydał oświadczenie że żegna się z Juventusem.

Jednak:

http://deniksport.blesk.cz/clanek/fotbal-c...z-nevratim.html czeskiego raczej nie ogarniam, ale po tytule chyba można stwierdzić, że jak gracz już nie wróci ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=DumEt9hb0QY filmik z pożegnania.

Odnośnik do komentarza

http://sport.onet.pl/74318,1248685,1984183...,wiadomosc.html

 

Juventus Turyn nie ustaje we wzmocnieniach przed nowym sezonem. Po transferze Diego i Fabio Cannavaro, wicemistrzowie kraju pozyskali reprezentanta Włoch, Gaetano D'Agostino z Udinese Calcio. Za transfer jednego z najlepszych pomocników w Serie A, Juventus zapłacił 8 mln euro.

Ładnie Juventus się zbroi, jak na razie.

Odnośnik do komentarza

Na razie jeszcze nic nie jest pewne, kluby oficjalnie tego nie ogłosiły. Ale jeśli to prawda, że za tak śmieszne pieniądze pozyskamy tego gracza to będę bardzo pozytywnie zaskoczony ;) Przyjście D'Agostino oznacza odejście kogoś z dwójki Tiago/Poulsen.

Odnośnik do komentarza
Ciro Ferrara wedle włoskich źródeł podpisał roczny kontrakt i to on będzie trenerem Juventusu w przyszłym sezonie.

A o to co ma do powiedzenia jego poprzednik:

Claudio Ranieri (na zdjęciu) uważa, że zwycięstwa Starej Damy w dwóch ostatnich spotkaniach pod wodzą Ciro Ferrary nie są niczym szczególnym. "Juventus wygrałby te mecze nawet wówczas, gdyby na ławce nie było nikogo" - powiedział w rozmowie z dziennikarzami stacji telewizyjnej Sky ex-szkoleniowiec Bianconerich.

 

Ranieri nie ukrywa urazy do byłego pracodawcy. "Miałem postawione cele, wszystko szło dobrze i nie pozwolono mi dokończyć dzieła. Jestem rozczarowany. Nie spodziewałem się tego po tak wielkim klubie jak Juventus" - przyznał. Jaka przyszłość czeka teraz Ranieriego? "Mam podpisany kontrakt z Juventusem i zamierzam go dochować" - stwierdził.

 

Wspomniany kontrakt obowiązuje do 2010 roku. Na jego mocy Bianconeri będą musieli szkoleniowcowi wypłacać pensję aż do jego zakończenia. Suma wypłat to milion euro. W tym czasie Ranieri nie może podjąć pracy w żadnym innym klubie.

Wszystko szło dobrze? :roll: Chyba się trochę pomylił. Bardzo się cieszę, że w klubie już go nie ma.

Ferrara jeszcze oficjalnie nie jest trenerem, ale wygląda na to że tylko on został na placu boju. Wolałem jego od Conte, chociaż najbardziej chciałem Gaspieriniego, niemniej jednak trzeba życzyć Ciro powodzenia :) Oby nauki u Lippiego przyniosły efekt :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...