Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Słabo zaprezentował się Molinaro co powoli zaczyna stawać się tradycją

:lol:;)

 

Gra katastrofalna, szanse na awans są, ale wątłe. Mimo wszystko serce mówi że sobie poradzimy. A tak przy okazji Ranieri po raz kolejny udowadnia że z logiką to mu nie po drodze. Giovinco na ławce, a Nedved gra z Palermo i Chelsea 90 minut :roll:

Odnośnik do komentarza

Pierwsze 15minut katastrofa. Strach w oczach i miękkie kolana. Później gra sie wyrównała, a były momenty że nawet przeważaliśmy sszczególnie tak od 65-75 minuty. Szkoda Camora oby sie wyleczył, choć Marchionni sporo ożywienia wniósł, jednak to zawodnik o chwiejnej formie. Niby mamy Angielski kompleks (odpadalismy ostatnio z Liverpoolem i Arsenalem) ale jakoś jestem przekonany że szanse na awans dalej sa 50-50 bo jak przysiskaliśmy Chealse to dochodziliśmy do sytuacji. Jestem zdania że w pojedynku Angielsko-Włoskim póki co z Włoskich drużyn wypadliśmy najlepiej choć zagraliśmy średnio.

Odnośnik do komentarza
Mauro Camoranesi (na zdjęciu) znowu jest kontuzjowany. Piłkarz, którego w meczu z Chelsea musiał w pewnym momencie zastąpić Marco Marchionni, ma złamane żebro i naciągnięte mięśnie prawego uda.

 

Camoranesi przeszedł badania u boku sztabu medycznego. Wyniki znane były już na koniec wczorajszej popołudniowej sesji treningowej. Zdjęcia rentgenowskie potwierdziły, że piłkarz ma złamane jedno z żeber po lewej stronie. Urazu tego doznał w trakcie meczu z Chelsea. Przy okazji okazało się, że Camor ma naciągnięte mięśnie prawego uda. Tym samym przez kilka tygodni nie zobaczymy Mauro na boisku.

No i znowu Camor na dłużej wypadł z gry :| Przykre to jest, że nasz JEDYNY pomocnik, który potrafi zaskoczyć rywali jakimś niekonwencjonalnym zagraniem kruszy się jakby był ze szkła. Teraz zapewne znowu będziemy skazani na Marchionniego grającego w pełnym wymiarze...

 

Do tego Nedved zapowiedział zakończenie kariery. Tym razem raczej nie da sie przekonać do jeszcze jednego sezonu. I dobrze, niestety czas Czecha dobiegł już końca, nie chciałbym aby był pamiętany za te fatalne występy w tym sezonie. Przez wiele sezonów był liderem Juve, szczególnie sezon 2002/2003 miał fantastyczny, może gdyby mógł zagrać w finale LM udałoby mu się zdobyć to najcenniejsze trofeum...

 

Patrząc na tą całą sytuację kadrową w klubie, jestem ogromnym zwolennikiem transferu Diego i zmiany systemu gry na 4-3-1-2. W środku pomocy mamy w kim wybierać, zdrowy Camoranesi także by się w tym systemie odnalazł. Ale do takiego grania potrzebni są bardzo ofensywni boczni obrońcy, a takich nie posiadamy. No chyba, że De Ceglie ale Ranieri woli Molinaro...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Chcialem pogratulowac pomyslu kibicom Juventusu przed rewanzowym meczem z Chelsea - oprawa :eusa_clap:

Niestety zjebali kompletnie napis "can". Ale czego się spodziewać jak oni takie "akcje" od święta wykonują... Ale tak poza tym zarówno gra jak i doping w meczu z Chelsea była pierwsza klasa.

Mimo, że odpadliśmy to duma mnie rozpiera :) Za rok wracamy, oby wzmocnieni klasowymi zawodnikami.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem kto zawinił przy przygotowaniu fizycznym do sezonu, ale ktoś ewidentnie zjebał robotę. Cały sezon borykamy się z masą kontuzji, na początku lutego wydawało się, że powoli wszyscy dojdą do siebie, jednak teraz lista kontuzjowanych liczy 11 nazwisk :| W jutrzejszym meczu z Bologną nie zagrają: Manninger, De Ceglie, Legrottaglie, Knezevic, Nedved, Zanetti, Sissoko, Marchionni, Camoranesi, Trezeguet i Amauri. Całkiem przyzwoita jedenastka, miejsce pucharowe spokojnie by zajęła ;)

Dlatego Ranieri powołał 4 chłopaków z Primavery, dokładnie są to Daud, Esposito, Immobile i Ariaudo. Mam nadzieję, że Ranieri da im pograć, widziałem wszystkich na Coppa Carnavale i na tle swoich rówieśników wszyscy się wyróżniali :)

 

Kluczem do zwycięstwa będzie zatrzymanie Marco Di Vaio, eks-juventini szaleje w tym sezonie i zdobył do tej pory 18 bramek.

Odnośnik do komentarza

Co tu taka cisza :>

Myślę, że wszyscy fani Juve chcieliby oglądać taką grę jak w 2 połowie meczu z Bologną. Szybkie tempo, składne akcje i sytuacje podbramkowe na zawołanie. No i GIOVINCO. Fantastyczny mecz Seby, jeśli w sobotę będzie tak kręcił obrońcami Romy to powinniśmy spokojnie wygrać ;)

 

Niestety w najlepsze trwa konflikt na linii Trezeguet - Ranieri :/ Choć patrząc z drugiej strony, jeśli plotki o poważnym zainteresowaniu osobą Cassano przez Juve są prawdziwe, to jest to chyba ostatni moment aby zarobić jeszcze sensowną kasę na Davidzie.

Odnośnik do komentarza
Juventus Turyn zamierza zaoferować Valencii CF od 16 do 18 milionów euro za hiszpańskiego pomocnika Davida Silvę. Reprezentant Hiszpanii od dawna znajduje się na liście życzeń turyńczyków. Miałby zastąpić w drużynie Pavla Nedveda, który po tym sezonie chce zakończyć karierę.

 

Valencia pilnie potrzebuje zastrzyku gotówki, bo klub jest w ogromnych tarapatach finansowych. Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że oba kluby dojdą niebawem do porozumienia. Silva już wcześniej zadeklarował, że nie miałby nic przeciwko przenosinom do Turynu.

Jeśli to prawda, a nie wymysł dziennikarzy, to włodarze Juve powinni zrobić wszystko, aby ściągnąć Silvę do Turynu. Jest on wprost fenomenalny i z pewnością byłby godnym następcą Nedveda.

Odnośnik do komentarza

Jak zaoferuje 18 milionów euro to zostanie głośno wyśmiana przez Valencię. Bo wartość tego zawodnika jest większa. Jak tylko Valencia chciałaby go sprzedać to kolejka po zawodnika by się stawiła z Realem i Barceloną na czołowych miejscach, które myślę są w stanie dać więcej za niego niż 18 mln euro nie wspominając już o klubach angielskich. Valencia ma długi i nie sądzę by robiła prezenty oddając zawodników za pół darmo.

Odnośnik do komentarza

Dla Silvy jedno wielkie nie. Wydawanie kroci na piłkarza hiszpańskiego, biorąc pod uwagę, że ostatni Hiszpan, który się sprawdził w Serie A to Luis Suárez, który grał w latach 60tych to zbyt wielkie ryzyko. Ideałem byłby Ribéry, który jest jednak przez nas do nie wyjęcia. W naszym zasięgu znajduje się Malouda i Diego. Z tymże przy zakupie tego drugiego musielibyśmy zmienić ustawienie zespołu.

 

Ostatnie dwa mecze w Serie A, to nasze zwycięstwa 4-1 nad Bologną i Romą. W obu bardzo dobrze zaprezentował się Giovinco, co cieszy. Im dostaje więcej szans, tym pokazuje swój wielki potencjał. Teraz czeka nas Chievo, ale potem prawdziwe sprawdziany: Genoa na wyjeździe i Inter na Olimpico. Jeśli stracimy jakiekolwiek punkty przed meczem z Interem, to nasze szanse na Scudetto przeminą bezpowrotnie. Teraz pora na reprezentacje i trzeba liczyć, że Camoranesi wyzdrowieje. W tamtym roku miał ewidentnie patent na Inter.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja, że do Turynu ponownie zawitać ma Fabio Cannavaro. Już nawet sam zawodnik wypowiedział się, że rozmowy są prowadzone. Po tym sezonie kończy mu się kontrakt i mógłby przyjść do nas za darmo.

Patrząc ze strony sportowej to imo byłby dobry ruch, mimo 36 lat Fabio cały czas jest w formie i mógłby stworzyć świetny duet razem z Chiellinim. Na zakup klasowego stopera w tym okienku nie będzie nas stać, ponieważ większa część budżetu zostanie prawdopodobnie na Diego (Werder zażądał 23 mln €).

Patrząc ze strony kibicowskiej, transfer Cannavaro ideałem nie jest ;) Po degradacji do SerieB chyba nawet zbyt długo się nie zastanawiał i opuścił nasz klub. Można się spodziewać protestów ze strony tifosich.

 

Po remisie z Interem spadliśmy na 3 miejsce, ponieważ wyprzedził nas rozpędzony Milan. Genoa już raczej nas nie wyprzedzi więc całe siły zostaną rzucone na Coppa Italia. W środę gramy rewanżowy mecz z Lazio, którego stawką jest awans do finału. W pierwszym spotkaniu przegraliśmy 2:1.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejna strata punktów. Tym razem remisujemy z Lecce, i na 4 kolejki do końca musimy patrzeć się za siebie, ponieważ Fiorentina traci tylko 5 pkt.

Ogólnie w klubie panuje taki chaos, że ciężko patrzeć w przyszłość z optymizmem. Kibice po raz kolejny niemiłosiernie wyzywali zarząd i trenera, dziś do tego dodali jeszcze piłkarzy.

Cannavaro przyleciał dziś do Włoch na badania, podpisanie kontraktu wydaje się kwestią czasu... co oczywiście nie podoba się kibicom. :roll:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Do czerwca będziemy musieli poczekać na oficjalne ogłoszenie transferu Diego do Juventusu. Agent zawodnika potwierdził, że kontrakt został już podpisany. Brazylijczyk ma kosztować 24 mln € i zarabiać 4 mln € rocznie. Sumy duże, jednak podczas tego mercato Secco nie powinien skąpić pieniędzy, zwłaszcza jeśli chodzi o zawodników takiej klasy jak Diego.

Media cały czas spekulują, kto może zostać ewentualnym następcą Ranieriego. Podobno na czele listy życzeń jest Gian Piero Gaspierini z Genoi. Wg mnie to może być dla nas najlepsza opcja, wykonuje on świetną robotę w Genoi i w dodatku jest wychowankiem Juventusu :) Razem z nim z wypożyczenia mógłby wrócić Criscito, który rozgrywa bardzo dobry sezon i na pewno wzmocniłby rywalizację na lewej stronie obrony.

 

Do tego sprzedać 2-3 nieprzydatnych zawodników, kupić dobrego prawego obrońcę + Cannavaro już jest nasz, taka ekipa rokowałaby jakieś nadzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Ja sie zastanawiam, na ile realne jest sprowadzenie Davida Silvy, on + Diego stanowiliby niebagatelne wzmocnienie drugiej linii.

Wydaje mi się, że jest w ogóle nie realne. Wydatek na Silve to kolejne 25-30mln. A zarząd aż takimi pieniędzmi nie będzie obracać. Co dobitnie pokazuje przykład sprowadzenia za darmo Fabio "będę grać w Serie B, bo Juventus uratował mi karierę. Ooo Real się po mnie zgłosił, to spierdalam" Cannavaro, który ma 36 lat i ma być naszym lekiem na całe defensywne zło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...