Skocz do zawartości

Juventus Turyn


Rekomendowane odpowiedzi

Koszulki to straszne nieporozumienie. Śledziłem dość uważnie różne projekty, które krążyły po internecie i niestety wersja ostateczna jest jedną z gorszych :roll:

 

Co do transferów to według Sportitalia do piątku powinniśmy sprowadzić Krasicia. Czyli nawet jeśli go sprowadzimy to poczekamy pewnie jeszcze długo, bo te daty na włoskich serwisach są zwykle brane z kosmosu...

 

A nasza polityka transferowa musi ulec zmianie przez nowe zarządzenie FIGC:

Włoska Federacja Piłkarska podjęła dosyć kontrowersyjną decyzję, do której muszą dostosować się kluby piłkarskie: będzie mniej miejsca dla piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Beppe Marotta przyznał już, że Bianconeri muszą przez to zmienić plany transferowe. "To bardzo populistyczna decyzja, podjęta pod wpływem emocji. Zmiana tak istotnych reguł powoduje spore niedogodności, dla przykładu my mamy już zaplanowane pewne operacje transferowe, które niezależnie od tego, jak bardzo ich chcemy, musimy zweryfikować i tym samym zmienić plany"

Odnośnik do komentarza

Marotta przyznał, że w związku z nowym przepisem wprowadzonym przez FIGC musiał wybrać między Dzeko i Krasiciem. Wybrał Bośniaka i to o niego w najbliższym czasie będziemy się starać. Trochę ryzykowne zagranie jak dla mnie, Wolfsburg oczekuje dużo kasy za Edina i wcale nie jest powiedziane, że negocjacje zakończą się sukcesem. A wtedy zostaniemy na lodzie :| Mamy Amauriego i Iaquinte (Treze raczej odejdzie), kolejny snajper nie jest niezbędny, za to Krasić na każdym kroku podkreśla jak bardzo chce dla nas grać i lepiej go brać zanim się zrazi ;)

 

Camoranesi bardzo blisko Olympiakosu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Za nami trzy sparingi. 6:0 z Rappresentativa Trentino, 5:0 z Al-Nassr i 0:0 z HSV.

Dwa pierwsze mecze z niewymagającymi rywalami skończyły się pogromem, a największym wygranym tych spotkań jest David Trezeguet. Ustrzelił 5 bramek, czym prawdopodobnie przekonał Del Neriego do swojej osoby. Do tego świetnie współpracuje z Diego grającym jako cofnięty napastnik. Na dzień dzisiejszy nie ma tematu sprzedaży Trezegola :) Amauri także na pewno zostanie, Iaquinta właśnie złapał kolejną kontuzję i nie zagra przez miesiąc więc ciężko będzie znaleźć na niego kupca. Przy takiej sytuacji w ataku dalsze starania o Dżeko są trochę bezsensowne :-k

 

Sparingu z HSV nie oglądałem, podobno obie strony stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji jednak bramkarze wychodzili z nich górą (bardzo chwalony Storari).

 

Giovinco zdecydowanie na wylocie, nie został nawet powołany na sparing z Hamburgiem :/ Oficjalnie "nie jest jeszcze fizycznie gotowy do grania", jednak wieści dochodzące z obozu Bianconerich jasno wskazują, że Seba opuści Turyn. Najświeższa plotka to Parma dająca 4,5 mln za 50% karty.

Odnośnik do komentarza

4-4-1-1. Diego jako ten cofnięty napastnik. Mocno kręcił rywalami, na boisku działo się dużo więcej gdy grał on a nie Del Piero (bo zdaje się, że to oni we dwójke będą rywalizować o miejsce przy wysokim, wysuniętym napsatniku).

Odnośnik do komentarza
Dyrektor generalny Wolfsburga, Dieter Hoeness, oświadczył oficjalnie, iż Edin Dzeko (na zdjęciu) został w dniu dzisiejszym ostatecznie wyłączony z wszelkich działań transferowych oraz że tego lata nie opuści niemieckiego klubu. To już raczej koniec realnych dyskusji o jego przeprowadzce do Juventusu.

 

Hoeness zapowiedział ostatnimi dniami, że media poznają ważną informację na temat przyszłości Dzeko w tym tygodniu. Oto i ona: Bośniak nie ruszy się z Wolfsburga, nawet jeśli tego by chciał. Klub zobligował go do uszanowania kontraktu, jaki podpisał. "Rozmawiałem ze Stevem Mc Clarenem i obaj podjęliśmy decyzję o tym, iż raz na zawsze zakończymy spekulacje prasowe i dyskusje na temat dwóch naszych piłkarzy: Edina Dzeko oraz Zvjezdana Misimovicia" - powiedział dziś w oficjalnym oświadczeniu Hoeness. "Żaden z nich nie jest już na sprzedaż. Nie zamierzamy wysłuchiwać już żadnych oferty dotyczących ich obu, nie zamierzamy też negocjować w sprawie ich potencjalnego transferu do jakiegokolwiek klubu".

 

Na koniec dodał: "Stoimy u progu nowego sezonu, czas więc się na nim w pełni skoncentrować. Obaj piłkarze podpisali niegdyś kontrakty, które nadal ich obowiązują i których nie można interpretować w dowolny sposób. Jestem przekonany, że nasza decyzja nie wpłynie negatywnie na postawę piłkarską Edina i Misimovicia w nadchodzącym sezonie. Obaj są świetnymi, profesjonalnymi zawodnikami, i wiem, że poradzą sobie z tym świetnie".

Czyżby koniec bajki pt. Dżeko w Juve?

Marotta w ostatnim wywiadzie stwierdził, że priorytet obecnie to lewy obrońca i prawy skrzydłowy. Czyżby te wszystkie jego wypowiedzi o Dżeko były tylko zasłoną dymną aby CSKA zeszło z ceny za Krasicia? :-k Wg najnowszych plotek ta akcja się udała i CSKA jest skłonne zaakceptować ofertę Juve. IMO przy obecnej sytuacji w napadzie bardziej potrzebny nam dobry skrzydłowy a takim niewątpliwie jest Krasic.

Ale z drugiej strony patrząc, w przyszłości już raczej nie będziemy faworytami w wyścigu o snajpera takiego kalibru jak Dżeko :-k Bośniak gwarantowałby nam najwyższą jakość w ataku na dłuuuugie lata.

Odnośnik do komentarza

Mi już zaczyna zwisać kto, gdzie, kiedy, jak i za ile ma do nas przyjść. Najpierw to trzeba tych paru obiboków i nierobów za mordy wziąć i wypierdolić. Mam na myśli przede wszystkim:

 

Zebina - Juventus jest gotów oddać go za darmo, byle tylko AEK Ateny miał pieniądze na jego pensje, ale darmozjad na to nie, ponoć miał dostawać od Greków ok. 2,5mln euro za sezon

Tiago - jemu to nic nigdy nie odpowiadało, nawet jak zaczęło mu się podobać w Madrycie, a Juve się dogadał z Atletico, to teraz mu dają za mało pieniędzy w stolicy Hiszpanii, może sytuacja się zmieni na dniach

Poulsen - ofert dostaliśmy za niego w ch**, i tyle samo odrzucił, no ale jak mu Secco dał 3,5 mln za sezon...

Grosso - poziom emerytalny, godny pójścia śladami Cannavaro, mimo to, są kluby, które go chcą, ale jemu w Turynie niczego nie brakuje

 

Grygerze najchętniej też bym podziękował, ale Motta potrzebować będzie zmiennika, a już dzwonnik z Notre Dame, jest lepszy niż Francuz.

 

Inna sprawa to Camoranesi. Darmozjadem go nigdy bym nie nazwał, ale pewne jest to, że temu panu należy już podziękować. W tym momencie jest na Juve po prostu za stary, zbyt często kontuzjowany, nie wspominając, że ma siano w głowie a formę piłkarską w dupie. Także, najwyższa pora się go pozbyć. Z tymże jemu do odejścia nie śpieszno. Mauro oczekuje transferu do klubu z górnej półki. No to się przeliczy.

 

 

A zakupy? Priorytetów powinno być tyle, ile wakatów, a nie 2 o których mówi Del Neri, a więc:

1. Środkowy obrońca (Barzagli, Burdisso)

2. Lewy obrońca (pewnie Aogo)

3. Boczny pomocnik (doczekam ja się tego Krasicia?!)

 

I teraz jeśli odejdzie Poulsen (tiago nie licze), mamy tylko Melo, Marchisio i Sissoko na dwie pozycje, czyli:

4. DMC

 

W przypadku odejścia Grygery

5. Prawy obrońca

 

W przypadku pożegnania kogoś z akatku

6. Napastnik

 

Niech chociaż wypełnią luki. A potem niech się zastanawiają czy Dżeko czy Adebayora, a może Forlana.

Odnośnik do komentarza

Ano, cała armia niechcianych zawodników dzięki szczodrości pana Secco bardzo dobrze czuje się w Turynie i sprzedaż ich wszystkich wydaje się być niemożliwa. :/ Dzisiejszy news o Zebinie mnie rozwalił... Tifosi już podobno zaczeli wyrażać swą opinię na ten temat i zawodnicy których wymieniłeś mogą mieć ciężkie życie w najbliższych tygodniach :-k

 

1. Środkowy obrońca (Barzagli, Burdisso)

nowa plotka - Daniel Agger. Jednak zbyt piękne żeby było prawdziwe, już od jakiegoś czasu chętnie widziałbym go w naszej koszulce. ;)

 

3. Boczny pomocnik (doczekam ja się tego Krasicia?!)

Dziś kolejny news, tym razem CSKA podobno zaakceptowało nasze warunki :kekeke: Saga dłuższa chyba nawet od tej z D'Agostino.

I teraz jeśli odejdzie Poulsen (tiago nie licze), mamy tylko Melo, Marchisio i Sissoko na dwie pozycje, czyli:

4. DMC

W ostatnich sparingach duże wrażenie wywarł na mnie Ekdal, mimo 20 lat chłopak potrafi pograć w środku. Niech się ogra w tym sezonie w Bologni i za rok spokojnie może wchodzić do drużyny jako zmiennik Marchishio.

Poulsen w tym okienku pewnie nie odejdzie, chyba że znajdzie się jakiś klub z mocnej ligi który zaspokoi jego żądania. Bo kierunek turecki, mimo dobrych zarobków najwyraźniej go nie interesują.

Odnośnik do komentarza

Shamrock - Juventus 0:2.

W pierwszym oficjalnym mecuz w tym sezonie dwie bramki Amauriego dały nam zwycięstwo nad Irlandczykami. Widziałem tylko 20 minut spotkania, więc o grze zbyt wiele nie mogę powiedzieć. Podobno Chiellini z Bonuccim mieli troche roboty na środku obrony co nie najlepiej świadczy o występie Bianconerich. Za tydzień rewanż.

 

Marotta udzielił wczoraj wywiadu na temat mercato:

- nie było i nie ma tematu Burdisso

- sprawa Dżeko zakończona bez skutku

- cały czas otwarta jest sprawa Krasicia

- Liverpool złożył ofertę za Poulsena (sprzedawać!)

Odnośnik do komentarza

Zdaje się, że wyprzedaż w Juve zaczyna nabierać rozpędu. Giovinco już praktycznie w Parmie a Poulsen w Liverpoolu. Parma zapłaci 0,5 mln € za roczne wypożyczenie + opcja wykupu połowy karty po sezonie za 3,5 mln €. Miejmy nadzieję, że La Formica Atomica bedzie dawał radę w nowym zespole :) Za Poulsena L'pool zapłaci 6 mln €.

Camoranesim zainteresowany był Hercules Alicante, jednak nie ma on zamiaru tam przechodzić. Wg słów jego agenta oficjalną ofertę złożyło Birmingham i ta opcja już się Camorowi bardziej podoba. Ale najpierw muszą dogadać sie kluby.

Juventus już dawno dogadał się z Atletico w sprawie Tiago, jednak tradycyjnie Portugalczyk żąda tyle ile dostaje w Turynie, na co Hiszpanie nie mogą się zgodzić :roll:

 

Dziś rewanż z Sharmock, licze wyższe zwycięstwo niż ostatnio :>

Odnośnik do komentarza
Ale najpierw muszą dogadać sie kluby.

Jak się zgodzili na ofertę Olympiakosu, czy Hercules Alicante, to tym bardziej się zgodzą na Birmingham. Decyzja imo leży po stronie Camoranesiego. Marotta "szrot" sprzedaje za niskie ceny, tym samym odciążając budżet z ich wybujałych gaży.

 

Wydaje się, że kwestia Krasicia jest bliska finalizacji, co cieszy. Gorzej że z Aogo nie idzie nam tak jakbyśmy chcieli. O środkowym obrońcy, póki co cisza.

 

A z ostatnich rewelacji wynika, że Adebayor bardzo chce do nas. Ale nie wiem, czy z togijskim i nigeryjskim obywatelstwem w świetle nowych zasad panujących w Serie A, znajdzie miejsce w Juve. A szkoda, bo przydałby nam się bardzo.

Odnośnik do komentarza

Turyńskie jaja. Daleki jestem od oceniania mercato przed jego zamknięciem. Ba, na ocenę przyjdzie czas w trakcie lub po sezonie. Jednak to co mi obecnie przeszkadza to burdel. Straszliwy burdel w poczynaniach Marotty. Zamiast kupować zawodników na pozycje newralgiczne w drużynie, sprzedajemy. Tak oto Poulsen (po którym płakać nie będę) za 5.5 mln poszedł do Liverpoolu, a Diego już ponoć się pakuję by wrócić do Niemiec za ok. 17 mln euro. Jeśli do transferu dojdzie to na dzień dzisiejszy, na 20 dni przed zamknięciem okienka transferowego Juve potrzebuje zakupić 5 piłkarzy.

 

Co więcej, mania Marotty by sprowadzić nieosiągalnego Dżeko, doprowadzi do tego, że praktycznie dogadany Krasić przejdzie nam koło nosa. Szczególnie, że mówi się o Eljero Elii. Nasi skrzydłowi są solidni i to jest maksimum miłego co mogę o nich napisać. Potrzeba nam skrzydłowego nietuzinkowego, dynamicznego z dobrą kiwką.

 

Nie widzę też za bardzo sensu w sprzedaży Diego. I nie chodzi tu o aspekt finansowy. Brazylijczyk jest naszym motorem napędowym, który mimo słabego pierwszego sezonu zasługuje na kolejny. Sprowadzenie na jego miejsce np. Pazziniego będzie śmieszne.

 

Uważam, że w tamtym roku mieliśmy skład na czwarte miejsce w lidze. Lecz wiele czynników doprowadziło do tego, że było dużo gorzej. Jednak sprzedaż Diego, nie sprowadzenie czwartego środkowego obrońcy czy podstawowego lewego doprowadzi do tego, że najpewniej powtórzymy wynik zeszłoroczny, lub nieznacznie go poprawimy.

 

Wierzę w transfery, wierzę w Marottę, ale nie widzę tu k***a większego zamysłu. Ma jeszcze 20 dni, na 5 piłkarzy by drużyna była kompletna. Jestem przekonany tylko tego, że aż tylu zawodników do nas nie trafi.

Odnośnik do komentarza

Od Twojego posta minął prawie tydzień a w Juve dalej brak jakichkolwiek wzmocnień. :roll: Jedynym pozytywnym faktem jest to, że Diego raczej na pewno zostanie.

Z niechcianych zawodników opuścił nas jedynie Tiago, trzeba dodać że jest to kolejne wypożyczenie do Atletico :| Za niebotyczną sumę 500k €... Już chyba nie zarobimy na nim przyzwoitych pieniędzy. Temat Camora w Birmingham upadł, nie widoków na kupca dla Grosso. Może z Zebiną w końcu uda sie rozwiązać kontrakt.

Odnośnik do komentarza

Odbiegając od mercato, to mam nadzieję, że jutro wywieziemy dobry wynik z Grazu by dwa ostatnie mecze przed ligą były już lajtowe. Liczę, ze w końcu na boisku na dłużej pojawi się Martinez. Bo jest to jedyne wzmocnienie o którym absolutnie nic nie można powiedzieć. Poza tym, że w Catani grał solidnie :keke:

 

Cieszę się, że Diego jednak zostanie. Niestety czasu mało, a wzmocnień nie widać.

Odnośnik do komentarza

PJM, chyba sie doczekaliśmy :) Na oficjalnej stronie CSKA ukazał się krótki, acz treściwy komunikat: Красич перешел в «Ювентус». :)

Milos Krasić będzie naszym nowym skrzydłowym, 15 mln € płatne w ciągu 3 lat. Jutro testy medyczne.

 

Do pierwszego składu potrzebny jeszcze lewy obrońca, a na ławkę środkowy pomocnik i obrońca.

Odnośnik do komentarza

Do pierwszego składu potrzebny jeszcze lewy obrońca, a na ławkę środkowy pomocnik i obrońca.

 

A funduszy brak :keke:

 

Jeśli chodzi o rezerwowych to może uda się ściągnąć Bochettiego i Diarrę na loana. Ale nie wiem jak bezgotówkowo chce Marotta lewego obrońcę załatwić. Piszę to w świetle tej informacji.

 

Żeby nam tylko nie sprowadzili duetu Kaladze - Drenthe. Byłoby zabawnie. A ja lubię czarny humor ;)

Odnośnik do komentarza

No niestety, na lewego obrońcę trzeba wyłożyć trochę kasy a po tym co powiedział Marotta się na to nie zapowiada. Zapewne zostaniemy z De Ceglie i Grosso :roll: Wypożyczenie Bochettiego byłoby świetnym ruchem jednak nie wydaje mi się aby do tego doszło. Jako czwartego DC chętnie widziałbym Ariaudo, niestety nie było jego tematu.

 

W LE wygrana ze Sturmem 2:1 po golach Bonucciego i Amauriego. Meczu nie widziałem, patrząc na wynik i to, że Amauri zwycięską bramkę zdobył w 90 minucie można stwierdzić, że szału nie było :-k

Odnośnik do komentarza

BREAKING NEWS ;)

Jeśli okaże się to prawdą, to kwestia defensywnego pomocnika jest załatwiona. Inna sprawa, czy romanista będzie chciał grać w Juve. Myślę jednak że nie powinno to stanąć na przeszkodzie i Marchisio będzie miał nareszcie jakąś prawdziwą konkurencję. Alberto ma być do nas wypożyczony.

 

A co do meczu. Wygrana 2-1 na wyjeździe to na pewno wystarczająca zaliczka przed rewanżem. Jednakże nasza gra była bardzo słaba. Środek pomocy nie istniał, Pepe kopał się w czoło, ale to lepszy od niego tego wieczoru Lanzafame musiał ustąpić miejsca na boisku Martinezowi.

 

Szczerze powiedziawszy, zasłużyliśmy co najwyżej na remis. Sturm grał z pasją, bombardując bramkę Storariego co parę minut. Słabo zagrała obrona. Na plus Bonucci za bramkę i interwencję tuż po niej, kiedy to wślizgiem wybił piłkę Austriakowi w sytuacji sam na sam. Jednak nie podobało mi się jak łatwo tracił piłkę i jego niedokładne podania. Chiellini pewny, ale boki mizeria. Szczególnie De Ceglie, dla którego ławka w Juve to chyba za wysokie progi. Zakup lewego obrońcy jest koniecznością.

Odnośnik do komentarza

Aquilani byłby świetnym rozwiązaniem do środka pola. Wg najnowszych doniesień brakuje już tylko podpisów, ale ile to już razy takimi tekstami raczyli nas dziennikarze? ;) Szkoda, że będzie to prawdopodobnie wypożyczenie bez prawa wykupu. Z Aquilanim nasza pomoc wyglądałaby bardzo okazale, ale dużo zależy od tego jak śmigać będą skrzydłowi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...