Skocz do zawartości

Polska Wersja


Lis_

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwumeczu w Pucharze UEFA miałem chwilę odpoczynku. Do pracy musiał się wziąć jednak Kafarski, którego czekały dwa spotkania w Pucharze Ligi. Mój asystent po raz kolejny wypadł bardzo dobrze. Najpierw rozbił 1:4 na wyjeździe Pogoń, a następnie na własnym boisku skromnie wygrał 1:0 z Jagiellonią. Dzięki tym zwycięstwom Lechia zapewniła sobie awans do następnej fazy.

 

27.02.2009r. (vs. Jagiellonia)

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Wiśniewski, Wilk, Iwański, Vukovic- Kuzmin(Kosztowniak 80'), Hirsz.

 

Meczem wyjazdowym z Jagiellonią rozpoczynaliśmy rundę wiosenną w Orange Ekstraklasie. Start mógł okazać się falstartem. W 2. minuce groźnie z kilku metrów strzelił Gudewicz, lecz Czapliński wyczuł intencje byłego kolegi z drużyny i fantastycznie obronił ten strzał! W 13. minucie bardzo dobrą piłkę od Wilka otrzymał Hirsz. Robert uciekł obrońcom i pokonał bezradnego Banaszyńskiego. Przez całą pierwszą połowę pokazaliśmy Jagiellonii, że jesteśmy drużyną dużo lepszą.

Druga połowa także była pod nasze dyktando. W 71. minucie Kuzmin zgrał piłkę głową do Hirsza, a nasz napastnik po raz drugi pokonał bramkarza Jagiellonii. Pierwsze zwycięstwo ligowe w nowym roku cieszy i zapowiada, że obrona tytułu jest jak najbardziej prawdopodobna.

 

Orange Ekstraklasa[15/30]

Stadion przy ul.Słonecznej, Białystok

Widzów: 5964.

[14.]Jagiellonia Białystok- Lechia[1.] 0:2(0:1)

0:1 Hirsz 13'

0:2 Hirsz 71'

 

Zawodnik meczu: Jakub Wilk(Lechia, OP LŚ, 8)

***

Podsumowanie październik 2008:

Bilans: 5-0-0

Pozycja ligowa: [1.]

Puchar Polski: ćwierćfinał vs. Pogoń

Puchar Ekstraklasy: [1.] vs. Legia, Pogoń, Jagiellonia

Superpuchar Polski: wygrana 1:0 z Łęczną

Champions League: [3.] Faza Grupowa vs. Arsenal, Inter, Dynamo Kijów

UEFA Cup: 1/8 finału vs. Bayern

Finanse: 17,48mln€ (-2,33mln€)

 

Ligi Europejskie:

Premiership: Chelsea +9

Primera Division: Real Madryt +1

Orange Ekstraklasa: Lechia +7

Bundesliga: Bayern +4

Serie A: Juventus +2

 

Reprezentacja:

Bilans: 0-0-1

El. MŚ 2010: [3.] vs. Francja, Ukraina, Austria, Kazachstan

Ranking Światowy: 1.Brazylia, 2.Francja, 3.Holandia...51.Polska

Odnośnik do komentarza

05.03.2008r. (vs. Bayern)

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Wiśniewski, Wilk, Iwański(Pietrowski 46'), Vukovic- Kuzmin, Hirsz.

 

Nie zdążyliśmy rozwinąć skrzydeł i od razu przegrywaliśmy na Allianz Arena. W 5. minucie po sprytnym strzale Nakamury, Czapliński wyjmował piłkę z siatki. Szybka bramka nie podcięła skrzydeł moim podopiecznym. W 21. minucie Hirsz stanął sam na sam przed Rensingiem, lecz bramkarz Bayernu okazał się lepszy. Chwilę później było już 2:0. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Van Bommel i strzelił bramkę. Nasza odpowiedź była natychmiastowa. Kuzmin groźnie uderzył, lecz Rensing cudem uratował Bawarczyków przed stratą bramki. Tuż przed przerwą ponownie Hirsz był sam na sam z Rensingiem i ponownie ten pojedynek przegrał. Byłem załamany. Przegrywaliśmy 2:0 mimo, że zasługiwaliśmy co najmniej na remis.

Druga połowa zaczęła się od naszych ataków. Piłka jednak za wszelką cenę nie chciała wpaść do bramki. W 63. minucie bliski tej sztuki był Van Bommel. Jego uderzenie z klasą obronił Czapliński. Przez całą drugą połowę byliśmy drużyną lepszą od Bayernu. W 87. minucie Kuzmin świetnie odegrał do Hirsza. Robert stanął przed pustą bramką...i nie trafił! Lepszej szansy już nie mieliśmy. Niezasłużenie przegrywamy 2:0 z Bayernem. "Wszyscy grają w piłkę a i tak na końcu zawsze wygrywają Niemcy".

 

Puchar UEFA[1/8 finału; 1/2]

Allianz Arena, Monachium

Widzów: 64506.

[-]Bayern Monachium- Lechia[-] 2:0(2:0)

1:0 Nakamura 4'

2:0 Van Bommel 24'

 

Zawodnik meczu: Michael Rensing(Bayern, Br, 9)

Odnośnik do komentarza

08.03.2008r. (vs. Zagłębie Lubin)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik(Fechner 46'), Bosnjak, Al-Baqawi- Wiśniewski, Wilk, Iwański, Vukovic(Pietrowski 56'), - Kuzmin(Kosztowniak 52'), Hirsz.

 

Po emocjach związanych meczem z Bayernem przyszedł czas na spotkanie na szczycie Orange Ekstraklasy. Do Gdańska przyjechał wicelider Orange Ekstraklasy- Zagłębie. Od samego początku widać było, że jesteśmy drużyną o klasę lepszą. Zagłębie nie istniało na boisku. W 8. minucie po wrzutce Wilka bramkę zdobył Kuzmin. Pierwsza połowa była popisem naszej składnej gry i zarazem festiwalem kiksów Hirsza, który zmarnował co najmniej trzy stuprocentowe sytuacje.

W drugiej połowie ponownie bezwględnie dominowaliśmy na boisku. W 70. minucie moment nieuwagi naszej obrony wykorzystał Plizga znajdując się sam na sam z Czaplińskim. Nasz bramkarz zachował zimną krew i wybronił groźny strzał napastnika Zagłębia.

W 83. minucie Wiśniewski zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Hirsz wbił ją niemal do pustej bramki! Wygrywamy 2:0 z wiceliderem Orange Ekstraklasy. Teraz ten wynik trzeba powtórzyć z Bayernem.

 

Orange Ekstraklasa[15/30]

Stadion przy ul.Traugutta, Gdańsk

Widzów: 14389.

[1.]Lechia- Zagłębie Lubin[2.] 2:0(1:0)

1:0 Kuzmin 8'

2:0 Hirsz 83'

 

Zawodnik meczu: Jakub Wilk(Lechia, OP LŚ, 8)

Odnośnik do komentarza

12.03.2008r. (vs. Bayern)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Wiśniewski, Wilk, Iwański, Vukovic, - Kuzmin(Kosztowniak 46'), Hirsz(Zahorski 46').

 

Po takich spotkaniach ciężko cokolwiek napisać. W 9. minucie Hirsz tradycyjnie zmarnował sytuację sam na sam. Po kwadransie było 0:1 dla Bayernu. Potem praktycznie nie działo się nic. My nie byliśmy w stanie groźnie zaatakować, a Bawarczykom chyba się nie chciało. Zasłużenie odpadamy.

 

Puchar UEFA[1/8 finału; 2/2]

Pierwszy mecz: 0:2

Stadion przy ul.Traugutta, Gdańsk

Widzów: 14996.

[-]Lechia- Bayern Monachium[-] 0:1(0:1)

0:1 Santa Cruz 15'

 

Zawodnik meczu: Roque Santa Cruz(Bayern, N, 9)

Odnośnik do komentarza

15.03.2009r. (vs. Korona Kielce)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Wiśniewski, Wilk, Iwański, Vukovic- Kuzmin, Hirsz.

 

Przełknęliśmy gorycz porażki z Bayernem i kontynuowaliśmy nasze rozboje w lidze. Tym razem jechaliśmy do Kielc, aby zmierzyć się z miejscową Koroną, która grała w tym sezonie fatalnie. Mimo, że gospodarze zajmowali miejsce w strefie spadkowej to oni pierwsi zaatakowali. W 5. minucie groźnie uderzył Bonin, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. W 20. minucie bardzo dobrym przeglądem pola popisał się Vukovic. Zagrał do Hirsza, a nasz snajper strzelił bramkę na 0:1. W 39. minucie piłkę na 20. metrze przejął Iwański. Nie namyślając się długo huknął i trafił wprost do siatki gospodarzy! 0:2!!

Drugą połowę lepiej zaczęła Korona. W 53. minucie sytuację sam na sam z Czaplińskim przegrał Gajtkowski. W 62. minucie kontaktową bramkę strzelił Sobolewski. Marzenia o choćby punkcie kilka minut później rozwiał kielczanom Hirsz pięknie strzelając z dystansu. Spokojnie wygraliśmy kolejny mecz, a ja zachodzę w głowę. Czemu Hirsz w lidze gra świetnie, a w Europie jak ostatnia łamaga?

 

Orange Ekstraklasa[16/30]

Stadion Kielce, Kielce

Widzów: 10099.

[15.]Korona Kielce- Lechia[1.] 1:3(0:2)

0:1 Hirsz 20'

0:2 Iwański 39'

1:2 Sobolewski 62'

1:3 Hirsz 67'

 

Zawodnik meczu: Rafał Kosznik(Lechia, O PLŚ, 8)

Odnośnik do komentarza

18.03.2009r. (vs. Łęczna)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Wiśniewski, Wilk, Iwański, Vukovic- Kuzmin(Kosztowniak 46'), Hirsz.

 

Wyjazdowy mecz z Łęczną zaczęliśmy od zdecydowanych ataków. W 2. minucie pojedynek z Tytoniem przegrał Kuzmin. W 23. minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Kuzmin, lecz Tytoń ponownie okazał się lepszy. Tuż przed przerwą bramkę na 1:0 dla gospodarzy po przypadkowej akcji zdobył Manevski.

Drugą połowę przespaliśmy. Zagraliśmy mniej zaangażowani niż miało to miejsce w pierwszej odsłonie. Po niefortunnym golu przegraliśmy z outsiderami Orange Ekstraklasy 1:0.

 

Orange Ekstraklasa[17/30]

Stadion przy Al. Jana Pawła II, Łęczna

Widzów: 4721.

[14.]Górnik Łęczna- Lechia[1.] 1:0(1:0)

1:0 Manevski 45'

 

Zawodnik meczu: Łukasz Siciak(Łęczna, OP PLŚ, 8)

 

Oto powołania na mecz z Austrią(El. MŚ) oraz z Turcją(TOW).

Odnośnik do komentarza

21.03.2009r. (vs. Austria)

 

Ustawienia obu drużyn

 

Mimo, że w meczach towarzyskich nie wiodło się nam najlepiej, ja miałem nadzieję, że czegoś się nauczyłem. Jedenastka, którą wystawiłem była najlepszą z możliwych. Niedziwne, gdyż mecz z Austrią był praktycznie meczem o wszystko zarówno dla mnie, jak i dla Austriaków. Początek meczu zapowiadał bardzo trudne spotkanie. Obie drużyny zaczęły bardzo agresywnie- walcząc o każdy centrymetr boiska. Pierwszą groźną sytuacją mogli jednak pochwalić sie Polacy. W 18. minucie Janczyk stanął oko w oko z Payerem, lecz fatalnie przestrzelił. W 22. minucie Dawid zachował się o niebo lepiej. Przyjął podanie od Matusiaka i potężną bombą wyprowadził nas na prowadzenie!! Tuż po wznowieniu gry Ivanschitz groźnym strzałem z dystansu starał się zaskoczyć Kuszczaka, lecz minimalnie przestrzelił. W 28. minucie Krzynówek wrzucił w pole karne, a Matusiak groźnie uderzył głową. Piłkę minęła interweniującego Payera i uderzyła w poprzeczkę!! W 40. minucie Krzynówek wypuścił Janczyka prawą stroną. Dawid minął jednego rywala i natychmiast uderzył! GOOOOL!! 0:2!!

Na drugą połowę Austriacy wyszli dużo bardziej zmobilizowani. W 52. minucie po zagraniu Juzunovica bramkę kontaktową strzelił Lasnik. Na szczęście po zdobyciu bramki Austriacy nie dostali wiatru w żagle. W 75. minucie ponownie Janczyk znalazł się oko w oko z Payerem. Uderzył...jego strzał wybronił bramkarz gospodarzy, lecz przy dobitce Smolarka nie miał szans! 1:3!! Chwilę później bardzo głupio zachował się Błaszczykowski. Obunóż wszedł w Ivanschitza i słusznie wyleciał z boiska. Austriacy natychmiast zwęszyli szansę nadrobienia. W 89. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Madi i strzelił bramkę na 2:3. Na nasze szczęście Austriakom nie starczyło czasu, aby doprowadzić do wyrównania. Zdobywamy bardzo ważne trzy punkty!

 

Eliminacje Mistrzostw Świata[Grupa 9; 3/8]

Ernst-Happel- Stadion, Wiedeń

Widzów: 58935

[4.]Austria- Polska[3.] 2:3(0:2)

0:1 Janczyk 22'

0:2 Janczyk 40'

1:2 Lasnik 52'

1:3 Smolarek 75'

Błaszczykowski 78'

2:3 Madi 89'

 

Zawodnik meczu: Dawid Janczyk(Polska, N, 9)

 

Zaskakujące wieści dotarły do nas z Kazachstanu, gdzie Francja poległa 2:1. Tabela po 3 seriach spotkań.

Odnośnik do komentarza

25.03.2008r. (vs. Turcja)

 

Ustawienia obu drużyn

 

Z Turcją graliśmy zaledwie towarzysko. Celem tego meczu było jedynie lepsze zgranie, więc wystawiłem niemal tę samą jedenastkę. Po wyrównanym spotkaniu przegraliśmy z Turkami 2:1, lecz nasza gra miejscami mogła się podobać. Dobrze, że tracimy punkty głównie w sparingach...

 

Mecz Towarzyski

Stadion Inonu, Istambuł

Widzów: 23780.

[11.]Turcja- Polska[57.] 2:1(0:0)

1:0 Gokhan 49'

1:1 Garguła 53'

2:1 Kose 68'

 

Zawodnik meczu: Unai Gokhan(Turcja, N, 8)

Odnośnik do komentarza

Po powrocie ze zgrupowania dowiedziałem się o awansie Kafarskiego. Zagłębie Sosnowiec zaproponowało mojemu asystentowi pracę na stanowisku menedżera, a on nie odmówił. Cóż... będę musiał poszukać zastępcy.

 

28.03.2009r. (vs. Widzew)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Wiśniewski(Filipowicz 46'), Wilk, Iwański, Vukovic- Kuzmin, Hirsz.

 

Po przegranej z Łęczną chcieliśmy wygrać. Chcieć, jednak to nie zawsze móc. Od samego początku meczu z Widzewem piłka- jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki gości. Bramkę Hładowczaka dopiero w 41. minucie odczarował precyzyjnym strzałem Hirsz.

Tuż po przerwie ruszyliśmy ponownie do szybkich i groźnym ataków. W 48. minucie Hirsz zmarnował sytuację sam na sam. Dużo lepiej zachował się dziesięć minut później doskonale wykorzystując podanie od Kuzmina. 2:0! Tuż przed końcem spotkania mieliśmy kopię akcji z 58. minuty. Kuzmin zgrał piłkę głową, a Hirsz strzelając obok Hładowczaka skompletował hat-tricka! Pewnie wygrywamy 3:0 i kontynuujemy marsz po tytuł.

 

Orange Ekstraklasa[19/30]

Stadion przy ul.Traugutta, Gdańsk

Widzów: 14406.

[1.]Lechia- Widzew Łódź[12.] 3:0(1:0)

1:0 Hirsz 41'

2:0 Hirsz 58'

3:0 Hirsz 86'

 

Zawodnik meczu: Robert Hitsz(Lechia, N, 10)

Odnośnik do komentarza

31 marca do swojego gabinetu wezwał mnie pan Czarnecki. Szef zaproponował nowy kontrakt. Ja po długich negocjacjach zgodziłem się na warunki proponowane przez pana prezesa. Wyznaczyłem także datę mojego prawdopodobnego odejścia z klubu. Kontrakt podpisałem do roku 2011 ucinając spekulacje o moim rychłym odejściu z Lechii.

Podsumowanie marzec 2009:

Bilans: 4-0-3

Pozycja ligowa: [1.]

Puchar Polski: ćwierćfinał vs. Pogoń

Puchar Ekstraklasy: [2.] vs. Legia, Pogoń, Jagiellonia

Superpuchar Polski: wygrana 1:0 z Łęczną

Champions League: [3.] Faza Grupowa vs. Arsenal, Inter, Dynamo Kijów

UEFA Cup: 1/8 vs. Bayern

Finanse: 19,82mln€ (+2,28mln€)

 

Ligi Europejskie:

Premiership: Chelsea +5

Primera Division: Sevilla +0

Orange Ekstraklasa: Lechia +9

Bundesliga: Bayern +2

Serie A: Juventus +6

 

Reprezentacja:

Bilans: 1-0-1

El. MŚ 2010: [2.] vs. Francja, Ukraina, Austria, Kazachstan

Ranking Światowy: 1.Brazylia, 2.Francja, 3.Holandia...57.[-6]Polska

Odnośnik do komentarza

Vax: Musimy mieć farta najpierw w 3. rundzie eliminacyjnej, a później w losowaniu. Chociaż ta drużyna mnie co raz bardziej przekonuje :]

Baron Von Kapa: Punktów w Turcji nie straciłem :>

---

 

Tuż przed prestiżowym meczem w Poznaniu z Lechem po raz kolejny prasa wypowiadała się o przyszłym odejściu z klubu naszego utalentowanego napastnika- Hirsza. Robert powoli zaczyna narzekać na swoją sytuację, a ja nie przepadam za beksami. Jak będzie chciał odejść to odejdzie- za wysoką cenę oczywiście.

 

05.04.2009r. (vs. Lech)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Żuk, Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz, Wilk, Iwański(Kalkowski 46'), Vukovic- Kuzmin, Hirsz.

 

Mecz na Bułgarskiej zaczął się od ataków Lechii. W 3. minucie Hirsz zmarnował sytuację sam na sam z Przyrowskim. Po kwadransie udało nam się objąć prowadzenie. Wilk przejął piłkę źle wybitą przez Bosackiego i ponownie przypomniał o sobie kibicom Lecha strzelając bramkę. Chwilę później Lechici mogli doprowadzić do wyrównania, lecz strzał Łakomego wylądował na poprzeczce. W 32. minucie groźnym strzałem z kilkunastu metrów Czaplińskiego starał się zaskoczyć Folc, lecz nasz bramkarz okazał się lepszy od napastnika gospodarzy. Tuż po zmarnowanej okazji przez Folca, Vukovic znakomitym podaniem obsłużył Kuzmina, a Rosjanin strzelił na 0:2.

Druga połowa wyglądała niemal identycznie jak pierwsza. Mecz był wyrównany, lecz tylko my strzelaliśmy bramki. W 67. minucie wrzutkę z rzutu wolnego Wilka na bramkę zamienił Hirsz. Tuż przed końcem meczu ponownie asystował Wilk. Egzekutorem tym razem okazał się Kuzmin doprowadzając do rozpaczy kibiców licznie zgromadzonych na Bułgarskiej.

 

Orange Ekstraklasa[20/30]

Stadion przy ul. Bułgarskiej, Poznań

Widzów: 16082.

[6.]Lech Poznań- Lechia[1.] 0:4(0:2)

0:1 Wilk 15'

0:2 Kuzmin 34'

0:3 Hirsz 67'

0:4 Kuzmin 85'

Zawodnik meczu: Igor Kuzmin(Lech, N, 9)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...