Skocz do zawartości

Polska Wersja


Lis_

Rekomendowane odpowiedzi

Vax: Igor Kuzmin

---

Dnia 28.06.2009r. do klubu z Ameryki Południowej przyleciało moich dwóch nowo zakupionych zawodników. Humberto Osorio zakupiony za 2,6mln€ oraz Omar Andrade, który przyszedł do Lechii za 40tys€ mają zapełnić lukę po odejściu Roberta Hirsza.

 

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Po zeszłorocznych sukcesach i awansie w rankingu klubowym o 164. miejsca zyskałem miano klubu rozstawionego. Losowanie było dla nas łaskawe i zagramy z kimś z pary TNS/KF Tirana.

 

W tym roku postanowiłem zagrać sparingi z zespołami bardzo słabymi. Nie chciałem męczyć zawodników przed trudnym początkiem sezonu.

Odnośnik do komentarza

Mecze sparingowe zgodnie z przewidywaniami wypadły bardzo dobrze. Jedyną negatywną sprawą była kara nałożona na Osorio. Nasz kolumbijski napastnik brutalnie sfaulował jednego z rywali i został zawieszony na 4. mecze w ramach Orange Ekstraklasy.

 

18.07.2009r. (vs. Pogoń Szczecin)

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz, Wilk, Iwański, Vukovic(Pietrowski 46')- Kuzmin, Osorio.

 

Mecz z Pogonią w ramach Superpucharu Polski był spotkaniem bardzo prestiżowym. Według mnie na boisku spotkały się dwie najlepsze polskie marki. Już w 1. minucie mogliśmy objąć prowadzenie. Kuzmin zgrał piłkę głową do Osorio, a nasz nowy nabytek fatalnie przestrzelił. W 5. minucie w polu karnym Lechii powalony został Ćwielong i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Centrih i pokonał Czaplińskiego. W 23. minucie groźnie z dystansu uderzył Vukovic, lecz jego strzał padł łupem Majdana. Tuż przed końcem pierwszej połowy szansę na bramkę wyrównującą zmarnował Kuzmin strzelając ponad bramką z najbliższej odległości.

Drugą połowę zaczęliśmy nieco lepiej. Atakowaliśmy groźnie, lecz nie mogliśmy znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną obronę Pogoni. W 64. minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Iwański doprowadzając do wyrównania! Po zdobyciu bramki za wszelką cenę chcieliśmy zdobyć drugą. Sztuka ta udała się dopiero w 88. minucie. Filipowicz wrzucił z prawej strony, a Kuzmin strzałem głową strzelił na 2:1!! Obroniliśmy tytuł udowadniając, że jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce.

 

Superpuchar Polski

Stadion im. Wojska Polskiego, Warszawa

Widzów: 13601.

[OE]Lechia- Pogoń[PP] 2:1(0:1)

0:1 Centrih 5'

1:1 Iwański 64'

2:1 Kuzmin 88'

 

Zawodnik meczu: Igor Kuzmin(Lechia, N, 9)

Odnośnik do komentarza

Atak mam ciekawy...Gorzej z perspektywami :|

---

 

Końcówka lipca nie była dla mnie optymistyczna. Zaczęło się od kontuzji Vukovica, który skręcił kostkę i nie zagra przez około trzy tygodnie. Potem odbyło się losowanie trzeciej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Los nie był dla nas łaskawy i trafiliśmy na londyński Arsenal. Czarę goryczy przelały negocjację nowych kontraktów z moimi podstawowymi zawodnikami. Niestety wielu z moich zawodników m.in.: Kuzmin, Wilk, Iwański, Baca, Czapliński nie mają zamiaru grać dalej dla Lechii. W takich momentach też powoli odczuwam znużenie polskim środowiskiem.

 

25.07.2009r. (vs. Wisła Płock)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz, Wilk, Iwański, Baca(Buzała 33')- Kuzmin, Andrade.

 

Meczem w Płocku zaczynaliśmy rozgrywki Orange Ekstraklasy. Od razu zaczęliśmy bardzo dobrze. W 12. minucie Wilk znalazł się oko w oko ze Skabą, lecz fatalnie przestrzelił. W 20. minucie Kuzmin zgrał piłkę głową do Andrade, a nasz napastnik strzelił bramkę na 0:1! Przez całe spotkanie dominowaliśmy, nie dając szans Wiśle groźnie zaatakować.

Drugą połowę zaczęliśmy jeszcze lepiej niż pierwszą. Indywidualną akcją popisał się Andrade i podwyższył nasze prowadzenie. W 73. minucie Filipowicz urwał się prawą stroną i wrzucił w pole karne. Do piłki doszedł Kuzmin i strzałem głową pokonał Skabę! W 89. minucie Andrade został powalony w polu karnym przez Klepczarka. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Kosznik! Zaczynamy od potężnego lania!

 

Orange Ekstraklasa[1/30]

Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock

Widzów: 9091.

[-]Wisła Płock- Lechia[-] 0:4(0:1)

0:1 Andrade 20'

0:2 Andrade 53'

0:3 Kuzmin 73'

0:4 Kosznik 89k'

Zawodnik meczu: Omar Andrade(Lechia, N, 9)

Odnośnik do komentarza

28.07.2009r. (vs. KF Tirana)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz, Wilk, Iwański, Buzała- Kuzmin, Osorio.

 

Na mecz do Tirany jechaliśmy po pewne zwycięstwo. Od samego początku ruszyliśmy do ataku. W 14. minucie dogodną sytuację na wyprowadzenie nas na prowadzenie zmarnował Osorio. W 22. minucie wrzutkę Filipowicza na bramkę zamienił Kuzmin! W 38. minucie ponownie bohaterem Lechii został Kuzmin. Jego strzał z dystansu odbił się od jednego obrońcy gospodarzy i szczęśliwie wpadł do siatki KF Tirany!!

Druga połowa była bardziej wyrównana niż pierwsza odsłona meczu. Albańczycy rzucili wszystko na jedną kartę i nawet czasami udało im się nam zagrozić. Czapliński jednak był, gdzie być powinien i pewnie wygraliśmy 0:2! Arsenal- szykuj się.

 

Liga Mistrzów[2.runda kwalifikacyjna; 1/2]

Selman Stermasi, Tirana

Widzów: 9866.

[-]KF Tirana- Lechia 0:2(0:2)

0:1 Kuzmin 22'

0:2 Kuzmin 38'

 

Zawodnik meczu: Igor Kuzmin(Lechia, N, 9)

 

***

Podsumowanie lipiec 2009:

Bilans: 3-0-0

Pozycja ligowa: [1.]

Puchar Polski: -

Puchar Ekstraklasy: -

Superpuchar Polski: wygrana 2:1 z Pogonią

Champions League: vs. KF Tirana [2. runda kwalifikacyjna]

Finanse: 13,03mln€ (-3,03mln€)

 

Ligi Europejskie:

Premiership: -

Primera Division: -

Orange Ekstraklasa: Lechia +0

Bundesliga: -

Serie A: -

 

Reprezentacja:

Bilans: 0-0-0

El. MŚ 2010: [2.] vs. Francja, Ukraina, Austria, Kazachstan

Ranking Światowy: 1.Brazylia, 2.Argentyna, 3.Holandia...52.[+1]Polska

Odnośnik do komentarza

Masakryczny mam atak :]

---

 

01.08.2009r. (vs. Lech Poznań)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik(Fechner 46'), Bosnjak, Al-Baqawi(Kodric 46')- Filipowicz, Wilk, Iwański, Buzała- Kuzmin, Andrade.

 

Mecz na Traugutta z Lechem zawsze jest długo wyczekiwany. Tym razem nie było inaczej. Lech przyjechał do Gdańska bardzo zmobilizowany, a my chcieliśmy pokazać Poznaniakom ich miejsce w szeregu. W 5. minucie Kuzmin zgrał piłkę do Andrade, a nasz młodziutki Peruwiańczyk strzelił na 1:0!! W 14. minucie Kuzmin po raz kolejny dobrą piłką obsłużył Andrade, a nasz napastnik z zimną krwią po raz drugi pokonał Hładowczaka. Graliśmy dużo lepiej od Lecha i przyjemnie dla oka. Przed przerwą kontaktową bramkę po szybkiej kontrze zdobył Folc, dając Poznaniakom nadzieję na korzystny wynik.

Tuż po przerwie po dobrze wykonanym rzucie rożnym Iwański zdobył bramkę na 3:1. Odpowiedź Lecha była szybka i skuteczna. Goliński wygrał pojedynek z Kodricem i płaskim strzałem pokonał Czaplińskiego. Mecz był bardzo ciekawy, jak to na derby przystało. W 83. minucie bramkę odbierającą szansę Lechitom na korzystny wynik zdobył znakomity Andrade. Po fantastycznym meczu wygrywamy 4:2 z Lechem ponownie dążąc do kolejnego tytułu mistrza Polski.

 

Orange Ekstraklasa[2/30]

Stadion przy ul.Traugutta, Gdańsk

Widzów: 12537.

[1.]Lechia- Lech Poznań[4.] 4:2(2:1)

1:0 Andrade 5'

2:0 Andrade 14'

2:1 Folc 45'

3:1 Iwański 50'

3:2 Goliński 53'

4:2 Andrade 83'

 

Zawodnik meczu: Omar Andrade(Lechia, N, 9)

 

Mamy nowego, lepszego Hirsza :respekt:

Odnośnik do komentarza

04.08.2009r. (vs. KF Tirana)

 

Skład: Bąk- Fechner, Żuk, Kodric, Marek- Wiśniewski, Kalkowski, Pietrowski, Zahorski- Kosztowniak, Osorio(Kuzmin 83').

 

Pewni swego drugi mecz z KF Tiraną rozegraliśmy rezerwowym składem. Zgodnie z moimi oczekiwaniami rezerwowi spokojnie poradzili sobie z Albańczykami wygrywając 2:1. Złą wiadomością jest kontuzja Osorio. Nadwyrężone więzadła krzyżowe sprawiły, że Kolumbijczyk nie zagra w piłkę przez około dwa miesiące.

 

Liga Mistrzów[2.runda kwalifikacyjna; 1/2]

Pierwszy mecz: 2:0

Stadion przy ul.Traugutta, Gdańsk

Widzów: 11422.

[-]Lechia- KF Tirana[-] 2:1(2:0)

1:0 Wiśniewski 7'

2:0 Osorio 31'

2:1 Merkoci 57'

Zawodnik meczu: Humberto Osorio(Lechia, N, 8)

 

Za trzy dni mieliśmy grać już z Arsenalem. Nie rozumiem czemu jeden mecz w ramach 2.rundy kwalifikacyjnej graliśmy tydzień później od wszystkich :-k

Odnośnik do komentarza

08.08.2009r. (vs. Arsenal)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik(Fechner 46'), Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz, Wilk, Iwański(Pietrowski 46'), Buzała- Kuzmin, Andrade.

 

Na mecz z Arsenalem jechaliśmy, aby powalczyć. Dysponujemy na pewno lepszym składem niż rok temu- jak przegraliśmy na Emirates Stadium 3:0. Moje nadzieje na korzystny wynik szybko jednak runęły. W 9. minucie aktywny od początku meczu Rosicky stanął oko w oko z Czaplińskim, lecz trafił wprost w naszego golkipera. W 11. minucie Adebayor zachował się lepiej niż chwilę wcześniej jego kolega i wyprowadził Arsenal na zasłużone prowadzenie. Dominacja gospodarzy nie podlegała najmniejszym wątpliwościom. Nie przeprowadziliśmy ani jednej wartej odnotowania akcji!

Swoją absolutną dominację Arsenal potwierdził w 52. minucie po bramce Van Persiego. Przegraliśmy w fatalnym stylu. W Gdańsku liczymy na cud...

 

Liga Mistrzów[3.runda kwalifikacyjna; 1/2]

Emirates Stadium, Londyn

Widzów: 47533.

[-]Arsenal Londyn- Lechia[-] 2:0(1:0)

1:0 Adebayor 11'

2:0 Van Persie 52'

Zawodnik meczu: Tomas Rosicky(Arsenal, OP PLŚ, 8)

Odnośnik do komentarza

peżet: Nie wiem czy pociągnę długo w Lechii jeszcze :> W lidze jest nudno z powodu tego, że wszystkich lejemy, a w Europie nas leją...

---

 

12.08.2009r. (vs. Arka)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz(Pietrowski 46'), Wilk, Iwański(Kalkowski 90'), Buzała- Kuzmin, Andrade(Zahorski 88').

 

Po klapie z Arsenalem graliśmy zaległy mecz derbowy z Arką Gdynia. W 5. minucie Kuzmin był bliski pokonania Misztala, lecz jego strzał minął bramkę. Mecz był szybki i wyrównany. Obie jedenastki tworzyły sytuacje podbramkowe, lecz nie potrafiły znaleźć drogi do siatki. W 30. minucie indywidualnym rajdem popisał się Witkowski, lecz nie dał rady Czaplińskiemu. Tuż przed końcem pierwszej połowy Iwański fantastycznie uderzył z rzutu wolnego i pokonał bezradnego bramkarza Arki.

Druga połowa zaczęła się od huraganowych ataków gospodarzy. Czapliński wyczyniał jednak cuda w bramce i wybronił nam trzy punkty. Trzy mecze- 9 punktów. Lepiej nie mogliśmy zacząć.

 

Orange Ekstraklasa[3/30]

GOSiR, Gdynia

Widzów: 10606.

[3.]Arka Gdynia- Lechia[1.] 0:1(0:1)

0:1 Iwański 45'

Zawodnik meczu: Piotr Czapliński(Lechia, Br, 9)

Odnośnik do komentarza

15.08.2009r. (vs. Odra Wodzisław)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz(Pietrowski 86'), Wilk, Iwański(Kalkowski 80'), Buzała- Kuzmin, Andrade(Kosztowniak 86').

 

Mecz z beniaminkiem Orange Ekstraklasy miał być przebieżką przed rewanżem z Arsenalem. Faktycznie spotkanie było bardzo jednostronne. W 26. minucie po wrzutce Wilka Buzała strzelił bramkę na 1:0. Przez cały mecz dosłownie rządziliśmy na boisku, lecz futbolówka nie chciała wpaść do siatki gości. Zagraliśmy skutecznie i co najważniejsze- niewielkim nakładem sił ograliśmy Odrę. Dominacja w OE trwa...

 

Orange Ekstraklasa[4/30]

Stadion przy ul.Traugutta, Gdańsk

Widzów: 11937.

[1.]Lechia- Odra Wodzisław[14.] 1:0(1:0)

1:0 Buzała 26'

 

Zawodnik meczu: Paweł Buzała(Lechia, OP PŚ, 7)

Odnośnik do komentarza

22.08.2009r. (vs. Arsenal)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik(Fechner 46'), Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz, Wilk, Iwański, Buzała- Kuzmin, Andrade.

 

Przed dwumeczem z Arsenalem liczyliśmy na walkę o awans do ostatniej minuty. Myliłem się. Po porażce 0:2 na Emirates Stadium i bezbramkowym remisie na Traugutta- odpadliśmy z Ligi Mistrzów. Mecz rewanżowy był bardzo nudny i bezbarwny. Oprócz jednego strzału w słupek Andrade, nie byliśmy zagrozić bramce Lehmanna. Szkoda, że nie powalczyliśmy z Arsenalem, a ja czuję, że moje dni w Lechii są policzone. Jeśli nie byliśmy w stanie w tym składzie choćby zagrać dobrego spotkania, to nie wiem czy kiedykolwiek będzie to możliwe...

 

Liga Mistrzów[3.runda kwalifikacyjna; 2/2]

Pierwszy mecz: 0:2

Stadion przy ul.Traugutta, Gdańsk

Widzów: 12514.

[-]Lechia- Arsenal[-] 0:0

 

Zawodnik meczu: Ibrahim Mater Al-Baqawi(Lechia, OŚ, 7)

 

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów czekało nas losowanie 1. rundy kwalifikacyjnej do Pucharu UEFA. Tu również nie mieliśmy szczęścia i trafiliśmy na Ajax Amsterdam. Czyżby nasza przygoda z Europejskimi Pucharami miała skończyć się tak szybko?

 

Wysłałem także powołania na dwa arcyważne spotkania w ramach eliminacji do Mundialu. Jeśli w meczach z Kazachstanem i Austrią nie zdobędziemy sześciu punktów- awans oddali się.

Odnośnik do komentarza

25.08.2009r. (vs. Groclin Grodzisk)

 

Skład: Czapliński- Bąk, Kosznik, Bosnjak, Al-Baqawi- Filipowicz, Wilk, Iwański, Buzała- Kuzmin(Kosztowniak 46'), Andrade.

 

Zaległy mecz z Groclinem zaczął się inaczej niż poprzednie ligowe spotkania. To Dyskobolia przejęła inicjatywę, a my nie mieliśmy pomysłu jak zagrać przeciwko dobrze dysponowanym gospodarzom. W 21. minucie Ivanovski zgrał piłkę głową do Majkowskiego, a młody napastnik rywali pokonał bezradnego Czaplińskiego. W 39. minucie zawodnicy Groclinu zamienili się rolami. Majkowski zagrał piłkę w pole karne, a Ivanovski strzałem głową pokonał Czaplińskiego.

W drugiej połowie zagraliśmy podobnie jak w pierwszej- nudno i bez wyrazu. Odnieśliśmy pierwszą ligową porażkę. Porażkę zasłużoną.

 

Orange Ekstraklasa[5/30]

Stadion im. Powstańców Chocieszyńskich, Grodzisk

Widzów: 4160.

[12.]Groclin Grodzisk- Lechia[1.] 2:0(2:0)

1:0 Majkowski 21'

2:0 Ivanovski 39'

Zawodnik meczu: Błażej Telichowski(Groclin, OLŚ, 8)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...