Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety klub przypomina obraz nędzy i rozpaczy. Żadnej koncepcji gry, nawet indywidualnej kreatywności poszczególnych zawodników. Inter i Juve ściągnęły kreatywnych rozgrywających (Sneijder i Diego), a my oddaliśmy Kakę, Gourcouffa i nie wzięliśmy nikogo w zamian. Druga linia wymaga kompletnej przebudowy, bo Gattuso, Ambrosini, Pirlo, Seedorf to są już zawodnicy, którzy najlepszy okres już mają za sobą. Ronaldinho to nieporozumienie od początku, Flamini to nie wiem po co w ogóle przyszedł - już lepszy byłby Palombo. Boki obrony też wymagają przebudowy. To zadanie dla trenera, który potrafi wyszukiwać i wyciągać zdolnych zawodników z małych klubów.

Odnośnik do komentarza

Jak nie znoszę Milanu, tak Wam Milaniści współczuję. Myślę że każdy z nas miałby chyba lepszy pomysł na zrobienie porządnej drużyny. Każdy z nasz widzi gołym okiem to czego nie widzą ludzie odpowiedzialni za budowę zespołu w tym klubie. Berlusconi ma kasy jak lodu, a poza Huntelaarem nie ściągnięto żadnego wartościowego zawodnika. A z bramkarzami to już w ogóle parodia.

Odnośnik do komentarza

Jak nie znoszę Milanu, tak Wam Milaniści współczuję. Myślę że każdy z nas miałby chyba lepszy pomysł na zrobienie porządnej drużyny. Każdy z nasz widzi gołym okiem to czego nie widzą ludzie odpowiedzialni za budowę zespołu w tym klubie. Berlusconi ma kasy jak lodu, a poza Huntelaarem nie ściągnięto żadnego wartościowego zawodnika. A z bramkarzami to już w ogóle parodia.

 

Widzisz ino Silvio ma już potężną chorobę starczą. Klub jest jego, robi co chce. Widocznie na starość zachciało mu się zrobić cyrk i k***a udało :/ Zespół od lat nie doznał porządnego wzmocnienia. Przychodzą zawodnicy za darmo, bądź za grosze, wypaleni i tacy którzy niszczą reputacje MilanLab :D Jesteśmy w ciemnej dupie, bo prezes nie chce sprzedawać klubu, nie chce także wydawać na wzmocnienia, nie ma nawet jaj, żeby oglądnąć do końca mecz z Interem.

 

A zresztą o czym ja piszę...... w ostatnich 10 sezonach mistrzem byliśmy tylko 1 raz. Słownie: jeden (o tak beknęliśmy za to ustawianie w aferze ;) ) i 1 raz wicemistrzem. Raz zdobyliśmy Puchar Włoch i 2 razy ligę mistrzów. Super era normalnie :roll: Tyle tytułów i trofeów, że nie ma gdzie kłaść :/ Jesteśmy w ciemnej dupie..

Odnośnik do komentarza

Niestety klub przypomina obraz nędzy i rozpaczy. Żadnej koncepcji gry, nawet indywidualnej kreatywności poszczególnych zawodników. Inter i Juve ściągnęły kreatywnych rozgrywających (Sneijder i Diego), a my oddaliśmy Kakę, Gourcouffa i nie wzięliśmy nikogo w zamian. Druga linia wymaga kompletnej przebudowy, bo Gattuso, Ambrosini, Pirlo, Seedorf to są już zawodnicy, którzy najlepszy okres już mają za sobą. Ronaldinho to nieporozumienie od początku, Flamini to nie wiem po co w ogóle przyszedł - już lepszy byłby Palombo. Boki obrony też wymagają przebudowy. To zadanie dla trenera, który potrafi wyszukiwać i wyciągać zdolnych zawodników z małych klubów.

 

 

Flamini, jak przechodził do Milanu to nie jako przypadkowy gość z ulicy, tylko człowiek, który przyczynił się do sukcesu Arsenalu (finał LM)... To, że nikt nie umie dla niego znaleźć miejsca na boisku i tak dostosować koncepcji jego pozycji, żeby móc korzystać z jego umiejętności to inna bajera.

 

 

Leonardo miał być dla Milanu kimś takim, jak Guardiola dla Barcelony. Różnica jest jednak ogromna i nie chodzi mi tutaj o wyniki, ale o przygotowanie do prowadzenia klubu. Dopóki tego włodarze nie zrozumieją, to będzie coraz gorzej. Gorzej niż za czasów Ancelottiego, który jakąś wizję chociaż miał.

Odnośnik do komentarza

Leonardo miał być dla Milanu kimś takim, jak Guardiola dla Barcelony. Różnica jest jednak ogromna i nie chodzi mi tutaj o wyniki, ale o przygotowanie do prowadzenia klubu. Dopóki tego włodarze nie zrozumieją, to będzie coraz gorzej. Gorzej niż za czasów Ancelottiego, który jakąś wizję chociaż miał.

 

Tylko ten Guardiola trenował wcześniej rezerwy a Leonardo papiery trenerskie wyrabiał na miesiąc przed startem ligi, bo wcześniej był scoutem w klubie.

Odnośnik do komentarza

Trzeba zacząć od tego, że władze Milanu szukały trenera-marionetki, który wiele nie będzie grymasił, a wszem i wobec oczami będzie świecił. Leonardo aż za dobrze spełniał te warunki i stąd ten, a nie inny wybór. Dopóki to sie nie zmieni, a Leonardo będzie miał tyle do powiedzenia co woźny w szkole to Milan będzie sie chylił ku dołowi, a nie piął w górę. Oczywiście nie na tyle by mógł być przed Interem ;) .

Odnośnik do komentarza

Brudas, widać, że musisz sobie napisać, to co ja powiedziałem między wierszami, żeby zrozumieć całość mojej wypowiedzi :keke:

 

No nie :D Tobie chodziło o to, że chciano powtórki z Barcy, gdzie postawiono na świeżego Guardiole, który jednak miał doświadczenie. A mi chodzi o to, że chciano kogoś za małą kasę, kto chętnie wejdzie w gówno po kolana i będzie mówił, że jest dobrze. Kogoś kto nie będzie ciągle w wywiadach powtarzał, że potrzeba wzmocnień (tak jak robił to Carlo, czy robiłby inny-znany trener, im jednak gazety by bardziej wierzyły a teraz. O Leonardo marny trener, ot i rączki czyste). Tak naprawdę doświadczenie miało tu niewiele wspólnego, bo bez problemów trenerem mógł zostać Tassotti, który wcześniej był asystentem Ancelottiego, czy ktokolwiek inny. Ah no i plus to, że Milan preferuje politykę, byli Milaniści na trenerów.

Odnośnik do komentarza
Flamini, jak przechodził do Milanu to nie jako przypadkowy gość z ulicy, tylko człowiek, który przyczynił się do sukcesu Arsenalu (finał LM)... To, że nikt nie umie dla niego znaleźć miejsca na boisku i tak dostosować koncepcji jego pozycji, żeby móc korzystać z jego umiejętności to inna bajera.

Chybiłeś. Flamini akurat w ostatnich miesiącach jest jednym z bardzo nielicznych piłkarzy, do których nie można mieć najmniejszych pretensji.

Odnośnik do komentarza

Ja nie napisałem, że Flamini przychodził jako przypadkowy gość z ulicy. chodziło mi o to, że na cholerę nam czwaty DM bez inklinacji ofensywnych - wolałbym Palombo lub D'agostino, którym bliżej do Pirlo niż do Ambrosiniego czy Gattuso. Do cholery my gramy cały czas bez skrzydeł - nikt na świecie tak nie gra.

 

Poza tym potrzebny był trener, który te nasze gwiazdki zmobilizuje do lepszej gry, a nie gość z którym 75% składu grało razem.

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat mówiłem, że pewnie będzie potrzebna powtórka połowy lat 90-tych, aby prezesi się obudzili. Wtedy po porażce w finale LM (95 z Ajaxem - gópi Klujfert!!!!111ononoen :) ) zespół przejął Tabarez, a potem wrócił Sacchi. Wtedy do klubu przyszli zawodnicy średniej klasy - Ibrahim Ba, Dugarry (nie muszę mówić, gdzie poszedł jego kolega :> ), a my nie potrafiliśmy pokonać Rosenborga w walce o wyjście z grupy (jakieś skojarzenia? :> ). Mimo tylko 11 miejsca klub nadal nie byl restrukturyzowany - nadal w zespole grali ci sami, wypaleni gracze (Costacurta), albo tacy, którzy nie dawali rady (Kluivert, Ziege), albo tacy, których na siłę próbowano na różnych pozycjach (Davids). Krótkie przebudzenie pod wodzą Zaccheroniego to był łabędzie śpiew tamtego Milanu... na szczęście. Jeszcze potem stary Maldini, Turek Terim, aż przyszedł (wtedy jeszcze świeży) Ancelotti... Czy teraz musimy przejść taką samą, pięcioletnią mordęgę? Czy ludzie tak szybko zapominają? (1:6 z Juve, 0:4 z BVB w półfinale PUEFA czy wymęczone 1:1 z Deportivo, gdy potrzebna była wygrana - i w rezultacie zakończenie rozgrywek LM w 2 fazie grupowej z bilansem 1-4-1). To tylko przykłady, a słabych i żenująco słabych spotkań było więcej. Czy teraz musimy znów zająć jakieś ujowe miejce, stracić sezon lub dwa nie grając w pucharach?

I niestety chyba nie unikniemy blamaży, słabych spotkań, średniactwa... Ale, to przynajmniej daję nadzieję, że Milan 2014/2015 będzie znów wielki!!! :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...