Skocz do zawartości

Zbudujmy nową potęgę!


dolar

Rekomendowane odpowiedzi

Iguaran

 

Kolejny mecz = kolejne emocje. Dzisiaj pokazaliśmy, że nawet z tak dobrą drużyną, jaką z pewnością jest Wrocławski Śląsk, potrafimy walczyć i to na wyjeździe. Cieszy mnie fakt, że znów wystąpiłem w podstawowej jedenastce. Bardzo mi to pochlebia. Jest to również motywacja do jeszcze cięższej pracy, jaką wkładam w treningi. Przede wszystkim po tym meczu gratulacje należą się dla Grzela. Wykonał on świetną robotę, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z remisu.

Odnośnik do komentarza

Krk924

 

Widać, że okres przygotowawczy przepracowałem bardzo dobrze. Trener to docenił, wystawił mnie w pierwszym składzie a ja mu się odpłaciłem 3 bramkami jak narazie i świetną grą. Także cały zespół świetnie się prezentuje. I oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Ku uciesze sympatyków FCM, mamy swojego reprezentanta w jedenastce tygodnia.

 

Rozegrane zostały także rewanże w II rundzie kwal. do LM.

 

Kolejna potyczka to mecz z Piastem na własnym boisku.

 

Dostaliśmy raport o przeciwniku oraz dowiedzieliśmy się, że jesteśmy zdecydowanymi faworytami.

 

 

---

 

Na trybunach zasiadło 7483 fanów. FCM i Piast wystawiły następujące "jedenastki".

 

 

8 minuta:

Płaski źle atakuje Weseckiego, dzięki czemu ten go mija i jest sam na sam z bramkarzem...obok.

 

14 minuta:

Grzelo z autu do krisssa, ten płasko do Ronina, który strzela mocno, lecz w boczną siatkę.

 

25 minuta:

Iguara wrzuca w pole karne, Krk przyjmuje piłkę na ziemi, strzela z 10 metrów jak tylko najmocniej umie! I po co?! Poprzeczka...mógł strzelić technicznie...

 

27 minuta:

Iguaran dośrodkowuje z lewej strony...obrońca gości wybija piłkę tak, że wraca ona do naszego lewoskrzydłowego...ponownie dośrodkowuje...i to samo! Jeszcze raz wrzutka...i jest tam Vitaliss! 1-0!

 

35 minuta:

Vitaliss otrzymuje doskonałe prostopadłe podanie od Ronina, biegnie około 10 metrów i strzela obok bramkarza w sytuacji 1 na 1. 2-0!

 

56 minuta:

Vitaliss z daleka, ponad poprzeczką

 

64 minuta:

Ronin strzela mocno z dystansu, bramkarz wybija piłkę przed siebie...Vitaliss! I znowu broni...ale jest Rzepa! Tego już nie ma szans wybronić! 3-0!

 

67 minuta:

Nowak strzela honorową bramkę dla Piasta po ładnym strzale z rzutu wolnego. 3-1, lecz wynik nie zmienia się już do końca spotkania.

 

 

 

---

 

Oceny piłkarzy

Podsumowanie

Prasa o meczu

Vitaliss sprytny jak lis!

Odnośnik do komentarza

krisss

 

 

Jestem niezwykle zadowolony, że zagrałem w obu meczach w pierwszym składzie. Pierwsze punkty w drugiej lidze już zdobyte teraz należy jak najwięcej trenować i może bedzie awans.

A co do mojej debiutanckiej bramki to jestem zachwycony, że dała nam remis w tak dramatycznych okolicznościach. Sam nie wiem co ja tam robiłem. Może pomyliłem pola karne?

Odnośnik do komentarza

Iguaran

 

Bardzo dobry mecz! Może przeciwnik był nieco słabszy, ale pokazaliśmy dzięki temu umiejętność motywacji. Dzisiaj zaliczyłem asystę. Pobawiłem się przy tym trochę w kotka i myszkę z obrońcą rywala, jednak przy trzecim razie stwierdziłem, że dość mu prezentów w tym roku. Dzisiaj świetną pracę wykonał Vitaliss, którego trzeba pochwalić.

Odnośnik do komentarza

JmK

 

Szkoda, grałem nieźle , starałem się na treningach niestety jednak meczach nie wystapiłem. Spośród 3 meczów ligowych tylko w jednym byłem na ławce, reszte oglądałem niestety z poziomu trybun. Mam jeszcze czas, jestem młody , a wiem, że w sezonie meczów nie jest 5 lecz ponad 30, na pewno dosatnę szasnę. Będę jeszcze bardziej się starał na treningach.

Odnośnik do komentarza

Vitaliss

 

Ostatnie mecze w moim wykonaniu nie należały do najlepszych. Dlatego bardzo się cieszę, że udało mi się strzelić dwa gole. Oby tak do końca sezonu... Przyznam, że moim marzeniem jest zdobycie korony króla strzelców.

Odnośnik do komentarza

Przegląd Sportowy, 10 sierpnia 2007

 

ForumCM.net debiutuje z impetem

 

Jeszcze trochę ponad miesiąc temu nikt ich nie znał. W tajemniczych okolicznościach dostali licencję na grę w 2. lidze. Jednak z perspektywy czasu można stwierdzić, że dzięki temu nasza ligowa piłka kopana tylko zyskała. FCM prezentuje nową jakość, dzięki której już za parę lat może nawet królować na naszym podwórku. Już w następnej kolejce, po meczu z GKS Jastrzębie i przy korzystnym układzie meczów, absolutny debiutant, jakim jest FCM, może wskoczyć na fotel lidera - ta drużyna będzie odkryciem roku!

 

Już w poniedziałek 13 sierpnia duży artykuł na temat ForumCM.net - tego nie wolno przegapić!

Odnośnik do komentarza

- Nudy, panie, nudy... - wzdychał Prezes.

 

Sprawdził jeszcze piąty raz, dla pewności, wyniki krajowych superpucharów. Nic się nie zmieniło. W rywalizacji o Tarczę Wspólnoty Chelsea pokonała Manchester United 2-1, w Holandii PSV wygrało z Ajaxem 1-0, a w Portugalii triumf odniósł Sporting, po zwycięstwie po dogrywce 3-2 z Porto.

 

 

Rzeczywiście, przez te 3 dni, które dzieliły mecz z Piastem, a następnym rywalem, którym będzie GKS Jastrzębie nie było wiele do roboty. Ważnym wydarzeniem było jednak losowanie pierwszej rundy Pucharu Polski. Trafiliśmy na niezbyt mocnego rywala, będą duże szanse na kolejną rundę.

 

I nadszedł ten dzień, w którym na rozkładzie mieliśmy górników z Jastrzębia. Mecz z, wydaje się, względnie łatwym rywalem, tym bardziej biorąc pod uwagę różnicę pozycji, jaka dzieli nasz klub od rywala. Mimo gry u siebie postawią pewnie na futbol defensywny, dlatego nawet minimalne zwycięstwo powinno nas zadowolić. Być może raport Czarka Kucharskiego na to nie wskazywał, ale cóż, każdy może się mylić. Media mówiłyo nas, że jesteśmy w teorii o niewiele, ale jednak lepsi.

 

 

---

 

Na stadion przy ul.Harcerskiej w obecności 4326 widzów wybiegły obie jedenastki.

 

 

3 minuta:

krisss popisał się wspaniałym rajdem przez całe boisko, na końcu jednak zawiódł - strzelił za wysoko.

 

19 minuta:

Outed zagrywa długą piłkę do przodu, Vitaliss wykorzystuje swoje nieprzeciętne przyspieszenie i szybkość i dopada piłkę przed obrońcą rywali, pędzi z piłką, niestety, obok...

 

27 minuta:

Iguaran odważnie z dystansu, ponad poprzeczką

 

30 minuta:

Jedyna ciekawa akcja GKSu w meczu. Urbaniak z 10 metrów bardzo mocno, Cris broni pewnie.

 

31 minuta:

Niemal identyczna akcja jak ta z 19 minuty, tym razem jednak Vitaliss zachowuje zimną krew i jest 1-0!

 

33 minuta:

Ronin ma piłkę w polu karnym! Strzał! Prosta w bramkarza...

 

37 minuta:

Rzepa ładnie podaje do Krk, ten minimalnie obok słupka...było blisko!

 

 

 

Reszta meczu była bardzo nudna. Widocznie GKS zadowolił się niską przegraną, a my byliśmy szczęśliwi z 3 punktów i niezłego stylu.

 

 

Oceny piłkarzy

Podsumowanie

Brak emocji przy Harcerskiej

Lis-Vitaliss znowu strzela!

Opinia kibiców

Tabela - mamy lidera!

Odnośnik do komentarza

Przegląd Sportowy, 13 sierpnia 2007

 

Następcy królów?

 

FCM. Przyznam, że także, a uważam się za średnio zaawansowanego znawcę polskiej piłki nożnej, nie słyszałem o tym klubie i nie wiedziałem nic jeszcze półtorej miesiąca temu. Pierwszy raz przeczytałem o nim, gdy PZPN ogłosił, że ForumCM.net wystąpi w sezonie 2007/2008 w II lidze, w miejsce zdegradowanej za niespełnianie wymogów licencyjnych Kmitę Zabierzów. Przyznam szczerze, pomyślałem "kto to jest?!". Obawiałem się także, że dla zespołu, który jeszcze w maju grał dopiero w A-klasie (!) sukcesem będzie zdobycie jakichkolwiek punktów w całym sezonie. Myślę, że nie byłem osamotniony w takiej teorii. Już jednak na początku sezonu wszyscy przekonaliśmy się, że była ona jak najbardziej mylna.

 

Zawodnicy FCM to zupełni debiutanci. Nie mają żadnego doświadczenia na poziomie I, II, III, a nawet IV ligi! Charakteryzuje ich jednak wielka wola walki, miłość do klubu. Widać, że są gotowi obedrzeć się ze skóry dla własnego klubu. Nadrabiają tym samym braki w braku ogrania. O dziwo, umiejętnościami technicznymi nie odstają od etatowych drugoligowców. Należy tu zganić "specjalistów" od scoutingu w czołowych polskich klubach - gdzie byli, gdy po boiskach młodzieżowych biegały takie talenty jak Iguaran, dolar, Ronin czy Rege? Panowie, naprawdę spisaliście się na ocenę niedostateczną.

 

W dodatku, ForumCM.net to zespół, który praktycznie budowany w tym sezonie był od zera. W klubie po sezonie 2006/2007 zostało jedynie 11 zawodników. Reszta dołączyła do klubu na zasadzie wolnego naboru. Po prostu - kto chętny, ten w klubie. Przedziwna strategia okazała się strzałem w dziesiątkę - głodni jakichkolwiek sukcesów piłkarze po 4 kolejkach rozdają karty w II lidze.

 

Sezon rozpoczęli meczem z Wartą Poznań. Ku zaskoczeniu wszystkich wygrali 3-2. Udowodnili, że ten wynik to nie przypadek remisując na wyjeździe z jednym z faworytów do awansu, Śląskiem Wrocław 4-4. Ograli jeszcze 3-1 Piast Gliwice oraz 1-0 GKS Jastrzębie. Drużyna złożona z zupełnych nowicjuszy z dorobkiem 10 punktów jest liderem rozgrywek! Cud?

 

Myślę, że pozostaje kwestią czasu, gdy gracze FCM będą powoływani do reprezentacji Polski, pierw do młodzieżowej, a potem do tej najważniejszej. Wśród tych młodych chłopaków widzę paru takich, którym można wróżyć wielką karierę. Muszą jednak ograć się w lidze, nabrać dyscypliny taktycznej, a czeka ich świetlana przyszłość, tak w klubie, jak i w reprezentacji - mówi nam Michał Globisz, trener reprezentacji u-21.

 

Drużynę, w teorii, prowadzi sławny i bardzo zasłużony dla naszej piłki trener Antoni Piechniczek. W rzeczywistości jednak jest tak zwanym trenerem - słupem. Udostępnia on licencję trenerską niejakiemu Asystentowi, który w praktyce kieruje zespół. To także nowa osobistość w futbolu - bez doświadczenia, lecz z wielką pasją. Stworzył z nieznanych nikomu zawodników drużynę, która bije lepszych od siebie.

 

W takich samych tajemniczych okolicznościach, w jakich FCM otrzymało licencję, został wybudowany wspaniały stadion na 13 000 widzów, zadaszony, z syntetyczną i podgrzewaną murawą. Co więcej, postawiono także całkiem niezłą bazę treningową, którą, tak jak stadion, będzie można tanio rozbudować. Tajemniczy sponsor wydał także, za pomocą swego pełnomocnika, oświadczenie, że jeśli FCM będzie odnosiło sukcesy, zaopatrzy on zespół w nowoczesną akademię piłkarską.

 

Czy ForumCM.net to rewelacja pierwszych kolejek, czy zespół, który za parę lat będzie królować w Polsce, a może też osiągnie coś w Europie? Przekonamy się już niedługo. Zapewne drużyny, z którymi FCM grało na początku tych rozgrywek zwyczajnie zlekceważyło i nie rozpracowało rywala. Teraz jednak się to zmieni, przeciwnicy już wiedzą, że jest to poważny kandydat do, co najmniej, górnej części tabeli. Dzięki temu, w końcu poznamy prawdziwą siłę "Forumowiczów".

Odnośnik do komentarza

Vitaliss w "11" tygodnia!

 

W środę 15 sierpnia rozegrano pierwsze mecze III rundy kwal. do Ligi Mistrzów.

 

W Pucharze UEFA odbyły się trzy mecze polskich drużyn w II rundzie kwalifikacji:

Legia - FC Haka 0-0

Hajduk Pedić MB - Groclin 0-1

Slovan Liberec - GKS Bełchatów 1-0

 

Warto wspomnieć, że Krzysztof Ulatowski, który wbił nam ostatnio 2 bramki w meczu ze Śląskiem został zakupiony przez Lech Poznań za 22 tysiące euro.

 

 

My czekaliśmy już jednak na przyjazd Tura Turek. W związku z tym Czarek Kucharski przygotował odpowiedni raport. Media uważają nas za faworyta, nie wolno ich zawieść! Przed wejściem do szatni, pewien dziennikarz zadał pytanie Asystentowi, czy liczy na zwycięstwo. Odpowiedział, że tak, lecz nie wolno zlekceważyć rywali.

 

 

 

---

 

 

Na stadion przy Forum CM przybyło 7697 widzów. Na płytę boiska wybiegły obie jedenastki.

 

 

 

6 minuta:

Grzelo wrzuca w pole karne do Krk, bramkarz jednak wybija piłkę na rzut rożny końcami palców.

 

13 minuta:

Rożny dla FCM. Wrzuca Ronin...Olszewski fauluje Płaskiego w polu karnym! Jedenastka!! Ronin podbiega...GOL! 1-0.

 

28 minuta:

Grzelo strzela z 25 metrów, bramkarz paruje, Vitaliss dobija! I znowu bramkarz...

 

32 minuta:

Ronin strzela z dystansu ponad bramką. Wybija bramkarz gości. Do piłki w środku bramki skaczą Daniel i Sylwester Sliga...ten drugi uderza rywala łokciem! Sędzia nie ma wątpliwości - czerwona kartka!

 

34 minuta:

W niegroźnej sytuacji Iwo Zarzycki fauluje Grzela w polu karnym. Rzut karny na gola ponownie zamienia Ronin. 2-0!

 

36 minuta:

Tuż po wznowieniu gry piłkę przejmuje krisss i podaje do Vitalissa, który wyprzedza obrońców gości i strzela w same okienko! 3-0. Do końca meczu nic się nie zmieniło, obie drużyny także nie konstruowały żadnych ciekawych akcji. 3 bramki do przerwy zdecydowanie ustawiły ten mecz.

 

 

---

 

 

Podsumowanie

Oceny piłkarzy

Trzy gole przy Forum CM!

Ronin egzekutor

Opinia kibiców

Odnośnik do komentarza

Ronin

Dziękuję trenerowi, że wybrał mnie na kapitana drużyny. Ostatni mój występ potwierdził to, że powinienem nadal grać w pierwszej "jedenastce". Jestem zadowolony ze swojej formy - śr. ocen 7.40 naprawdę jest dobra, a także zaliczyłem 2 asysty i strzeliłem 2 golem w 5 meczach.

Odnośnik do komentarza

Drogi Pamiętniku,

 

Wiem, dawno nie pisałem. Przepraszam, ale jakoś nie miałem do tego głowy. Same problemy. Choroba, śmierć i pogrzeb dziadka...niech Pan nad nim czuwa. A teraz kolejne troski - przejąłem jego krakersowe imperium. Oczywiście dzięki temu, jeśli chodzi o finanse, jestem ustawiony do końca życia, ale ja chcę coś osiągnąć...Moim wybawicielem okazał się wujek Edward. Tak, ten sam wujek, który przesyła dość dużo pieniędzy na konto jakiegoś małego klubiku w naszym rodzinnym kraju. Spytał, czy chcę być menedżerem. Odparłem, że tak, że dobrze znam się na zarządzaniu i finansach. On jednak spytał o menedżera piłkarskiego. W sumie...2-letni staż w D.C. United czegoś chyba mnie nauczył. Zawsze można spróbować. Za 2 dni mam lot z Nowego Jorku do Warszawy, a potem jakoś muszę dostać się do Forum. Kariera w futbolu czeka...

 

 

---

 

Drogi Panie Prezesie,

 

Jestem pełnomocnikiem osoby, która zasponsorowała Pańskiemu klubowi licencję na grę w II lidze, stadion oraz bazę treningową. Mój klient daje pieniądze, myślę więc, że zgodzi się Pan na jego prośbę. Mianowicie, chce on, aby jego siostrzeniec, Dominik Dudzik, został menedżerem w klubie ForumCM.net. Ma on wszystkie wymagane licencję, był także na 2-letnim stażu u Piotra Nowaka w D.C. United. Rozumiem, że będzie to dziwna sytuacja, zmiana trenera po 4 kolejkach i pierwszej pozycji w tabeli to bardzo niecodzienna sytuacja, myślę jednak, że nie odrzuci Pan tej propozycji. Według naszego założenia, pan Antoni Piechniczek zostanie zwolniony, gdyż już nie będzie nam potrzebna jego licencja, a pan Asystent zostanie asystentem siostrzeńca mojego klienta. Dominik będzie jutro w Pańskim gabinecie o godzinie 11:00.

 

Z poważaniem

 

Steve Turnowski

 

---

 

Oczywiście zachęcam do wypowiedzi zawodników nie tylko po meczach, ale także w trakcie innych sfer opowiadanie, swoje propozycje także możecie mi wysyłać na PW, każdą z pewnością rozważę. Nie bronię także nikomu innemu (w sensie nie piłkarzowi FCM) dopisywać swoje wypowiedzi jako np. kibice itp. Jeśli nie będą to kretyńskie mowy albo takie, które będą w jakimś stopniu niezdolne do zaakceptowania ( :) ) to na pewno zostaną dołączone. Zapraszam także wszystkich chętnych do wypełnienia formularza i dołączenia jako piłkarz - w każdej chwili możecie to zrobić! :)

Odnośnik do komentarza

Outed

"Lider mamy za ... go nie oddamy !!! " -- tak świętowaliśmy w szatni po ostatnim ligowym meczu :keke:

Początek sezonu mamy wymarzony. Ja również jestem zadowolony ze swojej postawy. 4 mecze - 2 asysty ;)

A to dzięki "zabójczej" skuteczności Vitalissa :przytul:

Odnośnik do komentarza

Grzelo

Nie jestem przekonany co do rzekomego nowego managera. Pan Piechniczek często dawał nam ciekawe rady, poza tym mamy pozycję lidera, więc po co zmieniać coś, co działa świetnie? Jednak życzę powodzenia nowego managerowi, mam nadzieję, że uda mu się utrzymać w drużynie ład, porządek, formę i dobrą atmosferę.

Odnośnik do komentarza

Puk-puk

 

- Proszę - usłyszałem zza drzwi. Otworzyłem je i wszedłem.

- Dzień dobry - powiedziałem.

- Pan Dudzik, jak mniemam? odpowiedział lekko przygruby pan w garniturze.

- Tak, to ja. A pan to Pan Prezes, tak?

- Zgadza się. Proszę usiąść. Pana wujek powiedział, że zadowoli się pan niemal minimalnym wynagrodzeniem.

- Tak. O sprawy finansowe nie muszę się martwić. Jestem tu po to, by odnosić sukcesy, a nie zarabiać pieniądze.

- Doskonale. Tutaj ma pan raport Asystenta, który będzie panu pomagał w prowadzeniu drużyny. Radzę także obejrzeć statystyki zawodników. Naszym celem na ten sezon jest przyzwoita gra i górna połowa tabeli. Szczególnie po doskonałym starcie, apetyty rosną. Obawiam się jednak, że nic nie powstrzyma w najbliższym czasie pierwszych porażek - rywale już nas rozpracowują.

- Rozumiem. Pracę zaczynam jutro?

- Dzisiaj. Proszę iść poprowadzić trening. Do widzenia.

- Bye.

- Słucham?

- Do widzenia. - pożegnałem pana, który nie wydawał się być w euforii z powodu zmiany trenera. Cóż, mam nadzieję, że dostarczę mu wiele powodów do radości.

 

Przeczytałem raport. I Grzelo, najlepszy gracz...no atrybutów może on super nie ma, ale pewnie jest ważnym ogniwem drużyny...Sprawdziłem ustawienie. W sumie to będzie jedenastka, od której zacznę pierwszy mecz, bo nie znam moich podopiecznych. Ponownie spojrzałem na skład, tym razem chcąc sprawdzić na ile są wyceniani. Zbyt drodzy to oni nie są.... Zobaczyłem jeszcze jak wyglądają ich średnie ocen. Wygląda na to, że mamy paru pewniaków... W międzyczasie dostałem wiadomość od Prezesa. Ostatnią rzeczą, jaką zrobiłem przed ustalaniem taktyki na Lechię Gdańsk, było przeczytanie krótkiej notki prasowej na temat zmiany trenera FCM. Dziwne zwyczaje w tej Polsce, nikt mnie nie pytał o nic, a tu jest napisane, że ja coś mówiłem...

 

 

19 sierpnia 2007. Zaczynam karierę menedżera piłkarskiego. Za 3 dni pierwszy mecz - Lechia Gdańsk!

Odnośnik do komentarza

Grzelo

Bardzo cieszę się, że jestem uważany za ważne ogniwo drużyny. Należy jednak pamiętać, że na boisku jest cała drużyna i nie wolno o nikim zapominać. Wraz z przyjściem trenera wiążę nadzieję, że powierzy mi on opaskę kapitana. Nie możemy pozwolić, żeby woda sodowa uderzyła nam do głowy, po początkowych sukcesach. Mecz z Lechią pokaże, na co naprawdę nas stać..

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...