Skocz do zawartości

Pewnie coś pamiętasz


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie sezonu 2023/2024 w Europie :

 

Czechy :

czołówka : 1. Bystrc, 2. Sigma Ołomuniec, 3. Jablonec

puchar : Viktoria Pilzno (2-0 z Dukla Praga)

spadek : 15. Viktoria Zizkov, 16. Hluczyn

awans : 2. Zlin, 3. Dukla Praga

 

Francja :

czołówka : 1. Sedan, 2. Toulouse, 3. Auxerre

puchar : Valenciennes (2-1 z Toulouse)

spadek : 18. Ajaccio, 19. Laval, 20. Boulogne

awans : 1. Tours, 2. Metz, 3. Lorient

 

Grecja :

czołówka : 1. Panionios, 2. Olympiakos, 3. AEK

puchar : Gianenna (2-0 z Asteras Tr.)

spadek : 14. Asteras Tr., 15. Kallithea, 16. Atromitos

awans : 1. Ergotelis, 2. Iraklis, 3. Panserraikos

 

Polska :

czołówka : 1. Cracovia, 2. Jagiellonia, 3. Lech

puchar : Wisła (2-1 z Lechia Gdańsk)

spadek : 14. Zagłębie Sosnowiec, 15. Wisła, 16. Lechia Gdańsk

awans : 1. ŁKS Łódź, 2. Polonia Warszawa, 3. Piast

 

Rosja (2023) :

czołówka : 1. Tom, 2. Spartak Moskwa, 3. Rubin

puchar : Rubin (3-2 z Krylja Sowietow)

spadek : 15. Salut Biełgorod, 16. Kubań

awans : 1. KamAZ, 2. Irtysz

 

Serbia :

czołówka : 1. Zemun, 2. Rad, 3. Crvenza Zvezda

puchar : Wożdowac (2-1 z Nowy Pazar)

spadek : 15. Spartak (S), 16. Radniczki (P)

awans : 1. Hajduk Lion, 2. Smederewo

 

Ukraina :

czołówka : 1. Metalurh Donieck, 2. Dynamo-2 Kijów, 3. Niwa Tarnopol

puchar : Krywbas (2-1 z Dynamo Kijów)

spadek : 15. Niwa Winnica, 16. Szachtar

awans : 1. Arsenal Kijów, 2. Mikołajew

 

Włochy :

czołówka : 1. Inter, 2. Fiorentina, 3. Roma

puchar : Reggina (1-0 z Inter)

spadek : 18. Modena, 19, Palermo, 20. Salernitana

awans : 1. Mantova, 2. Vicenza, 5. Grosseto

 

Puchar UEFA : Man Utd (2-1 z Porto)

Liga Mistrzów : Sedan (3-1 z Barcelona)

Odnośnik do komentarza

Dziękować

 

Z Norwegii wróciłem w złym nastroju jednak nie mogłem za bardzo rozpamiętywać porażki prowadzonej przeze mnie reprezentacji gdyż musiałem zaznajomić się ze swoim nowym miejscem pracy. Hluczyn to bardzo sympatyczny klub, który rok temu obchodził setne urodziny. Miasto nie należy do największych mimo to klub dysponuje sporym stadionem mogącym pomieścić 23 i pół tysiąca osób. Baza treningowa jest przeciętna, a szkółka młodzieżowa zaledwie zadowalająca ale prezes uspokoił mnie twierdząc, iż klub już poczynił konieczne inwestycje i na dniach ruszy przebudowa. Kapitanem zespołu jest doświadczony polski bramkarz, wychowanek Lechii Gdańsk Bartosz Dębowski.

 

Jeśli chodzi o finanse to zaskoczyła mnie bardzo pokaźna sumka na klubowym koncie wynosząca 8M€, co ciekawe budżet transferowy jest o trzy miliony wyższy! Niestety moją radość trochę przytemperowała wieść o prawie 12M niespłaconych pożyczek, przez co miesięcznie płacić musimy ponad 150 tysięcy. Mimo to już na starcie będę mógł poszaleć, co znacznie ułatwi mi zadanie.

 

Moim asystentem jest Oldrich Sadek (Czechy, 48), nie jest oj wybitnym szkoleniowcem choć ma dużą wiedzę taktyczną. Zna klub od podszewki więc na razie jest nieusuwalny. Dzielnie pomagają mu Vladimir Vavra (Czechy, 49) i Martin Horacek (Czechy, 47). Ten pierwszy jest fachowcem wysokiej jakości, na pewno będzie nam się dobrze współpracowało. Martin zaś jest trenerem znacznie gorszym i w niedalekiej przyszłości będziemy musieli się pożegnać. Bramkarzy trenuje wybitny trener Rostislav Machala (Czechy, 50). Jedynym fizjoterapeutą w klubie jest Stanislav Vit (Czechy, 46), niestety w tym przypadku potrzebujemy szybkiej zmiany. Za wyszukiwanie piłkarzy odpowiadają Josef Strouhal (Czechy, 52) i jego rówieśnik Roman Chmelicek (Czechy, 52), obaj są niezłymi scoutami. Na przebudowę sztabu szkoleniowego czas przyjdzie później, na razie blokuje mi to krótkowzroczny jak wszędzie zarząd. Ograniczyłem się do dania ogłoszenia o poszukiwaniu fizjoterapeuty.

 

Hluczyn ma pięć klubów filialnych. Są to rosyjski FK 999 Iżewsk, ukraińska Krymtepłycia, serbski Morawa (WP) i czeskie Bystrice pod Hostynem i Zlin. Co ciekawe Zlin w świeżo zakończonym sezonie awansował do 1. Ligi i nasza filia będzie grała w wyższej lidze!

Odnośnik do komentarza

Gdy zapoznałem się z współpracownikami i ogólnie z klubem mogłem przeczytać raport na temat piłkarzy pierwszej drużyny, których spotkam dopiero gdy wrócą z urlopów. Raport przesłał mi oczywiście Oldrich, oto on :

 

Bartosz Dębowski (Polska, 35, 6/0u21) – To nasz kapitan, bardzo doświadczony gracz. Niestety wiek robi swoje i Bartosz nie jest tak dobrym bramkarzem jak jeszcze niedawno, ale na drugą ligę na pewno starczy, zwłaszcza że powinien jednak być rezerwowym.

Damir Panic (Słowenia, 31) – Bramkarz o podobnej klasie do Bartosza, ja mam jednak do niego większe przekonanie. Niestety Damir jest jednym z tych, którzy nie chcą grać w drugiej lidze i obecnie znajduje się na własne życzenie na liście transferowej. Może Ty go przekonasz do zmiany zdania.

 

Petr Kouril (Czechy, 22, O PLS, 11/0u21) – To nasz wychowanek, który powrócił do zespołu przed tym sezonem po zwiedzeniu kilku innych czeskich klubów. Jest to solidny i zwykle nie popełniający błędów stoper, niestety jego dużą wadą jest słaba motoryka. Interesują się nim kluby z Ekstraklasy.

Matus Matta (Słowacja, 26, O S, 36/0A) – Świetny gracz, podpora reprezentacji swojego kraju i naszego klubu. Zdecydowanie nasz najlepszy zawodnik, niestety nosi się z zamiarem odejścia, a interesuje się nim wiele zagranicznych klubów.

Balint Hegyi (Węgry, 25, O S/DP, 33/0A) – Obok Matusa najlepszy piłkarz w zespole, jak na czeskie warunki to wręcz perfekcyjny defensywny pomocnik. Niestety kończy mu się kontrakt i nie jest on zainteresowany jego przedłużeniem.

Rudolf Jirousek (Czechy, 18, O/WO/P L, 14/0u21) – Wychowanek Brna, już teraz świetny zawodnik (jak na nasze warunki). Wielki talent, wg mnie przyszłość lewej obrony w reprezentacji.

Jiri Koubek (Czechy, 31, O/WO/OP P, 8/1u21) – Doświadczony prawy obrońca. Bardzo solidny aczkolwiek słaby fizycznie zawodnik. Kończy mu się kontrakt, ale nikt się nim raczej nie interesuje i myślę, że zdążysz ocenić jego przydatność do zespołu.

Jiri Liska (Czechy, 27, O/WO/OP P, 12/5u21) – Może grać w obronie, ale o wiele lepiej radzi sobie jako skrzydłowy. Jest szybki i przebojowy, jeden z tych którzy stanowią o sile zespołu.

Milan Mares (Czechy, 21, 4/0u21) – Bardzo podobny do Liski tylko, że chętnie gra w defensywie. Jest jeszcze młody więc cały czas może się rozwijać, jeden z moich ulubieńców.

Tomas Kovarik (Czechy, 21, O/OP L, 12/0u21) – Bardzo uzdolniony skrzydłowy, jeszcze niedawno jeden z bardziej obiecujących piłkarzy w kraju teraz jakby media o nim zapomniały. Interesuje się nim kilka klubów, a jest to typ imprezowicza, ale to Ty podejmiesz decyzje.

Michal Vladyka (Czechy, 21, O/OP L, u19) – Obojętnie czy w obronie czy na skrzydle świetnie gra dobrze, zawsze gra na Maksa i mimo młodego wieku jest profesjonalistą. Nim też jednak interesują się inne krajowe kluby.

 

Dmitrijs Jelkins (Łotwa, 23, DP, 12/1A) – Świetny pivot, co ważne nie mówił nic o chęci odejścia. Interesuje się nim mistrz kraju, ale po prostu musimy tego ‘fajtera’ zostawić w zespole.

Andrea Morrone (Włochy, 28, DP) – Kolejny bardzo dobry gracz, nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Na nim można oprzeć grę zespołu.

Igor Knakal (Czechy, 24, OP/N, 16/10u21) – Bardzo dobry napastnik, nasz najlepszy strzelec w ubiegłym sezonie. Niestety nie podoba mu się wizja gry w drugiej lidze.

Jiri Buzek (Czechy, 31, OP LS, 7/4u21) – Doświadczony lider drugiej linii, zarówno w środku jak i na boku gra bardzo dobrze. Podpora drużyny, niestety wzbudza dość duże zainteresowanie na rynku.

Ivan Strnadel (Czechy, 25, OP L/N) – Wg mnie bardzo dobry skrzydłowy, potrafi strzelać gole. Poprzedni trener na niego nie stawiał, myślę że Ty powinieneś.

Josef Houska (Czechy, 24, OP S, 1/1u21) – Zmiennik Buzka, choć niewiele od niego gorszy. Solidny zawodnik, który potrafi pogodzić się z rolą rezerwowego.

Petter Andersson (Szwecja, 30, N, 23/2A) – Świetny napastnik, bardzo silny a przy tym szybki. Jest zawodnikiem, który potrafi przechylić szalę zwycięstwa. Niestety nie chce grać w drugiej lidze.

Pavel Kocian (Czechy, 32, N, 5/1u21) – Doświadczony napastnik, którego czas już minął. Kończy mu się kontrakt i nie powinniśmy go przedłużać.

Jiri Prokes (Czechy, 27, N, u19) – Zawodnik kłótliwy i nieskuteczny, na żądanie został wystawiony na transfer. Jest dla niego kilka ofert, które powinieneś zaakceptować.

 

Po przeczytaniu raportu skojarzyłem dwóch zawodników, Matta debiutował w reprezentacji Słowacji gdy ja byłem jej selekcjonerem, a Hegyi został przeze mnie sprowadzony z Węgier do Rubina Kazań skąd po czterech latach siedzenia w rezerwach odszedł właśnie do Hluczynu.

Odnośnik do komentarza

Pod koniec czerwca odbyło się klubowe spotkanie, na którym zarząd poinformował o nowych umowach sponsorskich, dzięki którym kasę klubu wzbogacił dodatkowy milion euro. Zobowiązałem się awansować dzięki czemu otrzymałem 4M€ na transfery, choć przyznam że już dużo ruchów na tej płaszczyźnie zostało poczynionych. Drużynę juniorską wzmocniło sześciu nowych wychowanków, połowa z nich rokuje pewne nadzieje.

 

Pierwszego lipca w klubie działo się wiele, spowodowane to było otwarciem okna transferowego. Klub wzmocniło aż dziewiętnastu nowych zawodników, większość trafiła do nas dzięki bardzo dobrej pracy naszych scoutów. Pierwszy w klubie pojawił się jednak zaklepany przez poprzedniego menedżera Michal Valachovic (Słowacja, P S, 29, 19/0u21), jest to ciekawy pomocnik, który będzie dobrym uzupełnieniem składu. Trzech zawodników sprowadziłem wykorzystując raporty dostane jeszcze w Sedan, zawodnicy Ci byli za słabi na mój poprzedni klub ale do Hluczynu nadają się idealnie. Za darmo z Szawle pozyskaliśmy Arnasa Lukoseviciusa (Litwa, 21, P S, 5/0A), na tej samej zasadzie z Mariboru wzmocnił nas Miran Horvat (Słowenia, 20, OP P, 2/0A). Za 85k z Domżale kupiliśmy Zlatko Pecnika (Słowenia, 19, OP S, 2/1A). Pozostałych graczy pozyskaliśmy z ligi czeskiej. Trochę kulejący atak wzmocnił David Henneuse (Francja, 26, N, u19). Wychowanek Nicei grał już kiedyś w Hluczynie, ale trzy ostatnie sezony spędził w Slavii Praga. Zapłaciliśmy za niego 75k. Poważnie wzmocniliśmy prawą stronę defensywy, za 325k ze Slovana Liberec pozyskaliśmy Tomasa Slavika (Czechy, 19, O/WO P, 4/0u21), a za 110k ze Slovana Varnsdorf przyszedł Jan Zapletal (Czechy, 18, O PL, 3/0u21). Zmiennikiem doświadczonych bramkarzy powinien zostać Pavel Moravec (Czechy, 18, Br), za którego Sigma Ołomuniec otrzymała 20k. Szansę na zostanie nową gwiazdą zespołu będzie miał Jan Dostal (Czechy, 24, OP/N S, 4/0u21), Jan równie dobrze gra w ataku i w pomocy ale wszędzie będzie miał silną konkurencję. Kupiliśmy go za 475k ze Slavii Praga. 50 tysięcy mniej zapłaciliśmy naszemu byłemu już klubowi filialnemu Zlinowi za Miroslava Linharta (Czechy, 17, O S), innym perspektywicznym zawodnikiem na środek obrony jest Patrik Votava (Czechy, 18, O S) – tego zawodnika pozyskaliśmy z Mostu za pół miliona euro. Obaj młodzi zawodnicy to jednak melodia przyszłości, o sile naszego środka defensywy stanowić będzie kupiony za 275k ze Slovana Liberec Jiri Vlk (Czechy, 29, O S, 5/0u21) oraz partner którego dla niego kupię. Atak został wzmocniony nie tylko Henneuse’m, ale także kupionym za 450k z Viktorii Pilzno Lubosem Maresem (Czechy, 19, N, u19) oraz najlepszym z całej trójki Petrem Dvorakiem (Czechy, 27, N, 4/1u21), za którego Sparta Praga otrzymała 400k.

 

Do drużyny juniorskiej trafili na razie :

Leos Benda (Czechy, 17, OP PS) ; Brno, 150k

Pavel Skurhavy (Czechy, 17, P S, u19) ; Jablonec, 150k

Zdenek Svozil (Czechy, 17, WO/OP L, u19) ; Slovacko, 35k

Dusan Nedved (Czechy, 17, OP/N S) ; Sparta Praga, 30k

Roman Hlousek (Czechy, 16, Br) ; Brno, 30k

Roman Sedlak (Czechy, 15, O S) ; Bohemians Praga, 30k

 

Tak duże zakupy byłyby nie możliwe bez uzyskania środków ze sprzedaży. Matus Matta za 3,6M odszedł do Koln, a niechciany Jiri Prokes za 30k do Jihlavy. Poluzowałem też ilość zawodników na lewej obronie, Brno za 650k kupiło Tomasa Kovarika. Pierwszego lipca na wolny transfer odeszli Jiri Koubek, Pavel Kocian i niestety Balint Hegyi.

 

Drugiego lipca rozegraliśmy pierwszy sparing, w którym jednak jeszcze nie prowadziłem bezpośrednio drużyny. Zremisowaliśmy na wyjeździe 1-1 (Andersson) z trzecioligowym Lucenec, mój zespół zagrał fatalnie ale zrzuciłem to na niezgranie zawodników ze sobą i taktyką. W drugim sparingu zagraliśmy o wiele lepiej ale przegraliśmy 0-2 z Rijeką. W tym samym czasie do zespołu dołączyło kolejnych czterech zawodników, za 150k z Mostu pozyskaliśmy Laurenta Le Mentec (Francja, 24, O PS, 1/0u21). Za darmo z Buducnostu przyszedł Dusan Karaicic (Czarnogóra, 18, OP L), z miejsca zaproponowałem mu wypożyczenie do Krymtepłyci. Również za darmo z Osijek pozyskaliśmy Vedrana Simlese (Chorwacja, 21, O S, 11/0u21). Drużynę juniorską wzmocnił Martin Pilar (Czechy, 15, OP S) ze Sparty Praga (30k).

Odnośnik do komentarza

W finale Mistrzostw Europy zmierzyły się Grecja i Anglia, mecz był bardzo emocjonujący i po 90. minutach było 1-1. W dogrywce lepsi byli Grecy, strzelili zwycięskiego gola i po raz drugi zostali mistrzami Starego Kontynentu. Mimo nie wykonania planu minimum czeski ZPN wyraził swoje zadowolenie z gry reprezentacji Czech, ale ja mimo to złożyłem swoją rezygnację.

 

LM :

Cracovia – Gandża 3-0

Gandża – Cracovia 1-3

pUEFA :

Wisła – Vilaznia 2-0

Zeljeznicar – Jagiellonia 1-0

 

W trzecim sparingu znów się nie popisaliśmy, przegraliśmy bowiem 1-0 z naszą filią Bystrice pod Hostynem. W następnych trzech meczach kontrolnych jednak w końcu załapaliśmy rytm, najwyraźniej zespół powoli zgrywa się ze sobą. Najpierw rozgromiliśmy na wyjeździe Jihlavę 1-4 (Housek x2, Jelkins, Henneuse), później wygraliśmy 3-0 (Henneuse, Horvat, Strnadel) z Piastem Gliwice, a na koniec wygraliśmy w Opolu z Odrą 0-4 (Andresson, Dvorak, Jelkins , samobój). Cały czas byliśmy aktywni na rynku transferowy. Drugim wyjętym za darmo z Buducnostu zawodnikiem został Milan Petrovic (Czarnogóra, 18, N). Milan przynajmniej obecnie dysponuje większymi atutami od Dusana i w przeciwieństwie do swojego kolegi został w kadrze pierwszego zespołu. Za 120k z Jablonec pozyskaliśmy Alesa Buchtę (Czechy, 19, Br, 1/0u21), zawodnik ten ma szanse powalczyć o bycie numerem jeden w naszej bramce. Ten transfer spowodował wypożyczenie do Krymtepłyci Pavla Moravca. Jego kolegą w ukraińskim zespole będzie jeszcze Daniel Nikolovski (Macedonia, 18, OP PS, 3/0A), którego posłaliśmy na wypożyczenie po sprowadzeniu z wolnego transferu. Sprawdziliśmy także dwóch młodych napastników, z wolnego transferu przyszedł Leonard Bici (Albania, 19, N, 1/0u21), a za 70k z Szirokiego Brijegu kupiliśmy Igora Ostojicia (Bośnia, 19, N, 2/1u21). Jeden z nich zostanie w zespole, a ten który okaże się w najbliższych treningach słabszy zostanie wypożyczony. Konkurencję na prawej obronie wzmocnił zaś pozyskany z wolnego transferu Radivoje Stepanov (Czarnogóra, 21, O P/WO L, 11/0u21).

 

28. lipca oficjalnie inaugurowaliśmy sezon 2024/2025, w pierwszej rundzie Pucharu Czech graliśmy a amatorskimi Dobkovicami. W tym meczu zespół był prowadzony przez mojego asystenta. Pokazaliśmy się z dobrej strony, choć byliśmy nieco nieskuteczni i wygraliśmy tylko 0-4. Dwie bramki zdobył Henneuse, a po jednej Dvorak i Horvat.

Odnośnik do komentarza

Dzięki net, Brachu. I mała prośba do modów, jeśli któryś z was mości panowie odwiedzi ten termat to mógłby usunąć opis tematu ‘CS Sedan Ardennes’ ? z góry dziękuje.

 

LM :

Dinamo – Cracovia 3-0

pUEFA :

Jagiellonia – Zeljeznicar 3-1

Vilaznia – Wisła 1-2

 

Trzeciego sierpnia ruszała czeska druga liga, w pierwszym meczu podejmowaliśmy Opawę. Niezbyt orientuję się w rozkładzie sił, ale wiem że powinniśmy być faworytami we wszystkich spotkaniach, lecz oczywiście nie zamierzaliśmy lekceważyć kogokolwiek. W meczu tym nie mogłem skorzystać z zawieszonego Slavika i kontuzjowanego Knakala.

 

W 11. minucie grający na prawej obronie Jan Zapletal doznał kontuzji i musiałem dokonać zmiany, na boisko wszedł Kouril. Goście wyszli na boisko defensywnie ustawieni i od pierwszych minut zaczęli murowanie własnej bramki, w pierwszej połowie ani razu nie strzelali na naszą bramkę! Murowanie bramki wychodziło im naprawdę nieźle gdyż remis utrzymał się aż do 43. minuty, wówczas Morrone kapitalnie zwiódł w środku pola dwóch zawodników i podał na osiemnasty metr do Dostala, Jan potężnym strzałem pokonał Calouna. W drugiej połowie rywale nie byli w stanie zmienić swojej gry, zwłaszcza że od 54. minucie po drugiej żółtej kartce Gardasa grali w osłabieniu. Przewaga jednego zawodnika dała nam więcej miejsca na boisku, ale niestety moi zawodnicy nie wykazali się skutecznością i zmarnowali wszystkie w ładny sposób wypracowane sytuacje. Humor poprawił mi w 70. minucie Jelkins, Łotysz przepięknym strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania na 2-0.

 

3.8.2024, Czeska 2. Liga

(1/30)Hluczyn [3] – Opawa [13] 2-0 (Dostal 43’, Jelkins 70’ / Gardas cz/k 54’)

MoM : Andrea Morrone (Hluczyn) – 8.

 

Panic – Zapletal (11’ Kouril), Vlk, Le Mentec, Jirousek – Jelkins – Morrone (70’ Valachovic), Dostal – Henneuse, Dvorak (70’ Petrovic), Strnadel

 

Udane lipcowe wzmocnienia umożliwiły mi sprzedaż dwóch doświadczonych zawodników, którym nie podobała się liga w jakiej mieli występować, a w dodatku obaj siejący ferment panowie w rezultacie moich transferów mieliby kłopoty z utrzymaniem pozycji w zespole. Patrik Andersson za 200k odszedł do Dynama Moskwa zaś Jiri Liska za 250k do Polonii Bytom.

Odnośnik do komentarza

LM :

Cracovia – Dinamo 0-1

 

Na mecz drugiej kolejki musieliśmy czekać aż osiem dni, ale było na co czekać gdyż już w drugiej kolejce mierzyliśmy się z najpoważniejszym rywalem w walce o mistrzostwo drugiej ligi Viktorią Zizkov, która w pierwszej kolejce rozbiła Slavię B 6-1! Atmosferę podgrzała nieco ostrzejsza niż to zwykle bywa wymiana zdań pomiędzy mną a szkoleniowcem rywali Psotką. W tym spotkaniu mogłem skorzystać z usług Slavika, Knakal jeszcze nie jest w dyspozycji meczowej.

 

Na boisku widać było, że spotkali się dwaj spadkowicze, dwie drużyny o bardzo wyrównanych umiejętnościach. Gospodarze byli przed meczem nawet faworyzowani. Rezultat tego wyrównanego i niestety mało porywającego meczu rozstrzygnął się między dziesiątą, a siedemnastą minutą. Najpierw wyszliśmy na prowadzenie dzięki kapitalnej bramce Morrone z 16. metrów, wyrównał po rzucie rożnym Lubomir Zelenka.

 

11.8.2024, Czeska 2.Liga

(2/30)Viktoria Zizkov [4] – Hluczyn [5] 1-1 (Zelenka 17’ / Morrone 10’)

MoM : Lubomir Zelenka (Viktoria) – 8.

 

Panic – Slavik, Vlk, Le Mentec, Jirousek – Jelkins – Morrone, Dostal – Henneuse (71’ Mares), Dvorak (45’ Horvat), Strnadel (71’ Buzek)

 

pUEFA :

Paching – Jagiellonia 3-0

Valarenga – Wisła 3-0

Odnośnik do komentarza

Dzięki citko :)

 

Naszym kolejnym przeciwnikiem była Slavia Praga B, która po dwóch meczach jest na ostatnim miejscu w tabeli z ośmioma straconymi już golami. W meczu ze słabym rywalem pozwoliłem sobie dać szanse dwóch zawodnikom z Bałkanów Simlesie i Pecnikowi, w wyjściowej jedenastce znalazło się też miejsce dla rekonwalescenta Knakala.

 

Rywale ze stolicy nie byli w najmniejszym stopniu w stanie nam zagrozić, mecz ten okazał się niezłym treningiem strzeleckim. Na prowadzenie wyszliśmy w 18. minucie, Slavik dośrodkował na lewą stronę pola karnego gdzie efektowną główką gola zdobył Henneuse. Następnie małe show zrobił Petr Dvorak, nasz wysunięty napastnik zdobył hat-trick’a! W 30. minucie wykorzystał dośrodkowanie Jirouska, pięć minut później zaś krótkie podanie Knakala. Trzeciego gola strzelił już w drugiej połowie, w 56. minucie znów asystował mu prawy skrzydłowy. Po wyjściu na czterobramkowe prowadzenie zdecydowanie odpuściliśmy, ale wynik jeszcze się zmienił. W samej końcówce Igor Knakal i wprowadzony z ławki Buzek potężnymi strzałami z dystansu pogrążyli bramkarza gości.

 

17.8.2024, Czeska 2. Liga

(3/30)Hluczyn [3] – Slavia Praga B 6-0 (Henneuse 18’, Dvorak 30’ 35’ 56’, Knakal 89’, Buzek 90’)

MoM : Petr Dvorak (Hluczyn) – 9.

 

Panic – Slavik, Vlk, Simlesa, Jirousek – Jelkins – Morrone, Pecnik (64’ Buzek) – Knakal, Dvorak, Henneuse

Odnośnik do komentarza

W czwartej kolejce znów graliśmy z zespołem B, tym razem były to rezerwy Sigmy Ołomuniec. Zespół ten w poprzednim sezonie okazał się najlepszy w drugiej lidze, ale oczywiście nie mógł awansować. Na razie jednak spisują się dużo słabiej i po trzech meczach są na przedostatnim miejscu.

 

Mecz ten bardzo przypominał poprzedni, przeciwnik był na tyle słaby, że wygralibyśmy chyba nawet gdybyśmy nic nie robili. Cóż, ale jak tu nie wygrać gdy rywale sami sobie strzelają gole? Już w 45. sekundzie wyszliśmy na prowadzenie, dośrodkowanie Stepanowa z prawej strony bezlitośnie wykorzystał Dvorak. W szóstej minucie po rzucie rożnym obrońca gości Hubnik niefortunnie interweniował i pokonał własnego bramkarza. W 13. minucie było już 3-0, fantastycznego gola z rzutu wolnego strzelił Dostal. Dziesięć minut później znów zdobyliśmy bramkę po rzucie rożnym, Dvorak wepchnął piłkę do siatki po błędzie któregoś z przeciwników. Wynik 4-0 utrzymał się do przerwy, gdyż później już nie za bardzo forsowaliśmy tempo. W 64. minucie padł drugi w tym meczu gol samobójczy. Valachovic dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę do własnej bramki skierował Liska. W 74. minucie drugiego gola w tym meczu strzelił Dostal, nasz pomocnik wykorzystał fatalny błąd kapitana rywali Mojzisa. W 87. minucie strzałem ze skraju pola karnego gola honorowego zdobył Martin Vlk.

 

24.8.2024, Czeska 2. Liga

(4/30)Hluczyn [1] – Sigma Ołomuniec B [16] 6-1 (Dvorak 1’ 24’, Hubnik sam 6’, Dostal 13’ 74’, Liska sam 64’ / Vlk 87’)

MoM : Petr Dvorak (Hluczyn) – 9.

 

Panic – Stepanov, Vlk, Le Mentec, Jirousek – Jelkins – Valachovic (71’ Morrone), Dostal (76’ Buzek) – Knakal (71’ Petrovic (83’ ktz)), Dvorak, Henneuse

 

Młody Petrovic doznał kontuzji łokcia, która w najgorszym wypadku spowoduje trzytygodniową absencję.

Odnośnik do komentarza

pUEFA :

Jagiellonia – Pasching 3-1

Wisła – Valarenga 1-3

 

Ostatniego dnia sierpnia graliśmy na wyjeździe z zespołem Frydek-Mistek. W tym meczu nie mogłem skorzystać z lidera naszej pomocy Andrei Morrone, gdyż Włoch nie jest już piłkarzem Hluczynu. Za 1M€ przeniósł się do Venezii, mam miesiąc na znalezienie kogoś w jego miejsce.

 

Gospodarze postawili nam całkiem twarde warunki gry, przez co wiele działo się w środku pola zaś niewiele pod bramkami. O sukcesie zadecydowały umiejętności indywidualne, a te mieliśmy lepsze. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, lecz w drugiej połowie odjechaliśmy gospodarzom. W 50. minucie po wykonywanym przez Jelkinsa rzucie rożnym gola zdobył nasz najlepszy strzelec Dvorak. W 67. minucie piłkę w środku pola odebrał Lukosevicius, Litwin przeszedł na prawe skrzydło i dośrodkował w pole karne gdzie bardzo podobnego gola do pierwszego strzelił Dostal. Wynik meczu na 0-3 w 84. minucie strzałem z rzutu wolnego ustalił Buzek.

 

31.8.2024, Czeska 2. Liga

(5/30)Frydek-Mistek [12] – Hluczyn [1] 0-3 (Dvorak 50’, Dostal 67’, Buzek 84’)

MoM : Petr Dvorak (Hluczyn) – 8.

 

Panic – Slavik, Vlk, Votava, Jirousek – Jelkins – Valachovic (45’ Lukosevicius), Dostal (67’ Buzek) – Knakal, Dvorak, Henneuse (74’ Lici)

 

Zostałem wybrany menadżerem miesiąca sierpnia w Czeskiej 2. Lidze.

Odnośnik do komentarza

pUEFA :

Jagiellonia – Pasching 3-1

Wisła – Valarenga 1-1

 

Czwartego września graliśmy w drugiej rundzie Pucharu Czech z trzecioligowym Trebon, na mecz posłałem rezerwowych pod wodzą asystenta. Oczywiście nie zawiodłem się i wygraliśmy 0-2 po bramkach Houski i Simlesy. Następnie czekała nas przerwa na mecze eliminacji MŚ, Polska wygrała 2-1 ze Szwecją po golach Mroza i Wilczyńskiego. Czeska 2.Liga normalnie w tym czasie grała, ale nasz mecz został przełożony gdyż kilku zawodników pojechało na zgrupowania swoich reprezentacji. W tym czasie do zespołu dołączył Stanislav Abraham (Czechy, 24, DP), zawodnik zakupiony za 85k z Beneszów Dolny ma wypełnić w kadrze lukę po Morrone.

 

Ominęła nas szósta kolejka więc do wyjazdowego mecze ze Slovanem Varnsdorf podchodziliśmy z piątego miejsca w tabeli ligowej. Abraham znalazł się w wyjściowej jedenastce gdyż przewidywany przeze mnie do gry od pierwszych minut Lukosevicius wrócił zmęczony po meczach młodzieżowej reprezentacji Litwy. Kontuzjowani byli Panić i Buchta, w bramce stanął więc doświadczony Dębowski. Pierwsza połowa była prowadzona w bardzo sennym tempie, oba zespoły grały bardzo apatycznie. Gospodarze nie przejawiali żadnej chęci do atakowania zaś my aż dwukrotnie przedostaliśmy się pod ich bramkę. Strzały Dostala i Dvoraka wspaniale obronił Napierała. Na drugą połowę wyszliśmy zdecydowanie bardziej umotywowani, zaowocowało to szybko stworzonymi sytuacjami dla Dostala, ale nasz ofensywny pomocnik raz przegrał pojedynek z polskim bramkarzem gospodarzy, a raz przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 53. minucie Jan, który wybitnie nie był w formie strzeleckiej postanowił asystować, jego wspaniałe podanie przejął w polu karnym Knakal i strzałem po długim rogu dał nam prowadzenie. Po objęciu prowadzenia trochę odpuściliśmy, wydawało się ze fatalnie dysponowany przeciwnik nie będzie w stanie wyrównać. To był poważny błąd, gdyż w 73. minucie po rzucie wolnym do remisu doprowadził Patak. Po stracie bramki z miejsca ruszyliśmy do ataku i już po kilku chwilach drugiego gola mógł strzelić Knakal, Igor jednak nie wykorzystał znakomitego podania Abrahama. Nasz nowy zawodnik najwyraźniej zawiódł się na partnerach i w 80. minucie perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego sam zapewnił nam 3 punkty.

 

14.9.2024, Czeska 2.Liga

(6/30)Slovan Varnsdorf [10] – Hluczyn [3] 1-2 (Patak 73’ / Knakal 53’, Abraham 80’)

MoM : Igor Knakal (Hluczyn) – 8.

 

Dębowski – Slavik, Vlk, Simlesa, Jirousek (74’ Kouril) – Jelkins (60’ Lukosevicius) – Abraham, Dostal – Knakal, Dvorak (80’ Bici), Henneuse

Odnośnik do komentarza

Zaległy mecz z szóstej kolejki odrabialiśmy cztery dni później, naszym rywalem był Slovan Liberec B. Znowu zdecydowanie słabiej w naszym wykonaniu wypadła pierwsza połowa. W siódmej minucie przeprowadziliśmy doskonałą kombinacyjną akcję. Jirousek dośrodkował na długi słupek, Knakal zgrał piłkę na środek pola karnego do Dvoraka, który niestety trafił w słupek. Była to nasza jedyna taka próba w pierwszej połowie, ale w 12. minucie udało nam się wyjść na prowadzenie. Potężnym strzałem z 25. metrów żadnych szans bramkarzowi gości nie dał Lukosevicius. Do przerwy na boisku niewiele się działo, niestety w wyniku brutalnej gry rywali boisko przedwcześnie opuścili Dostal i Knakal, zastąpili ich Houska i Bici. W drugiej połowie zaprezentowaliśmy się dużo lepiej niż w pierwszej. Bardzo często atakowaliśmy, lecz zawodziła skuteczność. Stworzyliśmy sobie dość dużo okazji, ale zdobyliśmy tylko jednego gola. W 57. minucie strzał Dvoraka został zablokowany, ale ze skuteczną dobitką zdążył Houska.

 

18.9.2024, Czeska 2.Liga

(7/30)Hluczyn [1] – Slovan Liberec B [12] 2-0 (Lukosevicius 12’, Houska 57’)

MoM : Arnas Lukosevicius (Hluczyn) – 8.

 

Dębowski – Slavik, Vlk, Le Mentec, Jirousek – Jelkins – Lukosevicius (66’ Abraham), Dostal (24’ Houska) – Knakal (26’ Bici), Dvorak, Henneuse

Odnośnik do komentarza

Po odrobieniu ligowych zaległości mieliśmy tylko trzy dni odpoczynku przed kolejnym meczem, w którym podejmowaliśmy Kladno. Zważywszy na krótki okres czasu od ostatniego spotkania i czekający nas zaraz mecz Pucharu Czech postanowiłem na to ligowe spotkanie desygnować do gry mocno eksperymentalny skład. Spotkanie zaczęło się dla nas źle. Goście od pierwszych minut ruszyli na bramkę Dębowskiego z wielkim animuszem i po pięciu minutach cieszyli się z bramki. Dośrodkowanie Prokesa wykorzystał Dujsik. Szybkie objęcie prowadzenia na terenie absolutnego faworyta wyraźnie zdekoncentrowało rywali, gdyż już dwie minuty później był remis. Abraham podał prostopadle do Henneuse, ten obrócił się z rywalem na plecach i celnie uderzył tuż przy lewym słupku bramki Svobody. Od tego momentu goście wyraźnie zaczęli bronić cennego punktu, potrafili utrzymywać się przy piłce przez co zagrażać mogliśmy tylko mało zorganizowanymi wypadami pod ich bramkę, ich defensywa z łatwością sobie z tym radziła. Na szczęście w składzie mieliśmy Henneuse, strzelec pierwszej bramki już w doliczonym czasie gry do drugiej połowy doszedł do piłki w polu karnym, wygrał pojedynek z dwójką obrońców i strzałem po ziemi zapewnił nam wygraną.

 

21.9.2024, Czeska 2. Liga

(8/30)Hluczyn [1] – Kladno [14] 2-1 (Henneuse 7’ 90’ / Dujsik 5’)

MoM : David Henneuse (Hluczyn) – 8.

 

Dębowski – Stepanov (45’ Le Mentec), Vlk, Simlesa, Mares – Abraham (61’ Jelkins) – Valachovic (72’ Skurhavy), Dostal – Horvat, Henneuse, Strnadel

 

Wieczorem potwierdziliśmy dwa transfery. Petr Kouril i Igor Knakal szybciej niż myślałem wrócili do 1. Ligi, Petr za 250k przeszedł do Teplic, a Igor za 725k do Slovana Liberec.

Odnośnik do komentarza

25. września w trzeciej rundzie Pucharu Czech podejmowaliśmy zespół z 1. Ligi Slovana Liberec. Rano poinformowaliśmy o pozyskaniu nowych dwóch zawodników, którzy mają zastąpić tych którzy niedawno odeszli. Za 240k z Viktorii Pilzno pozyskaliśmy Marka Hrubesa (Czechy, 19, O S, 2/0u21), a z Sokolov za 300k Michaela Radę (Czechy, 22, N). Ten drugi już w meczu ze Slovanem znalazł się wśród rezerwowych, gdyż na L4 wylądował kolejny zawodnik Leonard Bici.

 

Drużyna z Liberca posiada w swoim składzie kilku piłkarzy prezentujących naprawdę wysoki poziom, jak polski obrońca Machaj czy słoweński napastnik Markovic. My jednak nie zamierzaliśmy przestraszyć się rywala i równo z pierwszym gwizdkiem sędziego ruszyliśmy ze zdecydowanym atakiem. Opłaciło się to, gdyż już w trzeciej minucie wyszliśmy na prowadzenie. Henneuse zagrał krótko do Dvoraka, ten poradził sobie ze stoperem i spokojnie pokonał Krzysztofa Żukowskiego, który jeszcze gdy grał w Górniku Zabrze był bacznie obserwowany przez scoutów Sedan. W 12. minucie prowadziliśmy już dwoma bramkami, Abraham popisał się idealnym prostopadłym podaniem, do którego doszedł Henneuse. Francuz nie zwykł marnować takich okazji. Niestety pięć minut później David doznał drobnego urazu, zmienił go Strnadel. Skomasowany atak z samego początku wyraźnie dał się nam we znaki w późniejszej fazie gry, goście przejęli inicjatywę i zmusili nas do defensywy. Kilkoma fantastycznymi interwencjami popisał się Dębowski, ale raz nie dał rady. W 27. minucie nasza defensywa popełniła duży błąd, Marković spokojnie doszedł w polu karnym do zagranej przez Kristensena piłki nie dał szans naszemu kapitanowi. Pod koniec pierwszej połowy uśmiechnęło się do nas szczęście. Jelkins wykonywał rzut rożny, a pomocnik gości Le Guen pomylił piłkę nożną z siatkówką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Abraham. W drugiej połowie graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy sytuację na boisku. W 56. minucie udało nam się jeszcze dobić pognębionego rywala. Z rzutu rożnego dośrodkował Jelkins, a bramkę mocnym strzałem głową zdobył Dvorak.

 

25.9.2024, Puchar Czech 3 runda

(1/1)Hluczyn [2L] – Slovan Liberec [1L] 4-1 (Dvorak 3’ 56’, Henneuse 12’, Abraham kar 43’ / Marković 27’)

MoM : Petr Dvorak (Hluczyn) – 9.

 

Dębowski – Slavik (35’ Stepanov), Vlk, Le Mentec, Jirousek – Jelkins – Abraham, Dostal – Henneuse (17’ Strnadel (69’ Rada)), Dvorak, Petrovic

 

Było to już nasze ósme zwycięstwo z rzędu i jedenasty kolejny mecz bez porażki. Ivan Strnadel doznał kontuzji pęknięcia żeber, która może wyeliminować go z gry nawet na 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później w dziewiątej ligowej kolejce mierzyliśmy się wyjazdowo z Sokolov. W pierwszej połowie tego meczu pokazaliśmy pełnie swoich umiejętności, gospodarze zostali przez nas po prostu zmiecieni z boiska. Tylko dzięki nie do końca najlepszej dyspozycji strzeleckiej niektórych zawodników rywale zawdzięczają, że po pierwszych 45. minutach liczba strzelonych przez nas goli nie oscylowała koło dziesięciu. Na prowadzenie wyszliśmy w 13. minucie, Jelkins zagrał w pole karne do Henneuse, ten odegrał piłkę przed pole karne gdzie technicznym strzałem pierwszego gola dla Hluczynu zdobył Pecnik. Trzy minuty później Lukosevicius popisał się fantastycznym prostopadłym podaniem, które na bramkę zamienił Henneuse. Kolejne dwie bramki padły po 20. minutach. Najpierw potężnym strzałem po rzucie wolnym pośrednim popisał się Dvorak, a zaraz potem kapitalną bramkę zza pola karnego po złym wybiciu piłki przez jednego z obrońców zdobył były zawodnik gospodarzy Rada. Do przerwy prowadziliśmy czterema golami, a powinniśmy zdecydowanie wyżej. W drugiej połowie moi piłkarze wyraźnie spoczęli na laurach przez co rywale parę razy nas zaatakowali. W 64. minucie udało im się dobyć gola honorowego, Lastuvka wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Linharta na nim samym. Ostatnie słowo należało jednak do nas. W 87. minucie Rada skopiował bramkę Dvoraka z pierwszej połowy po raz drugi nękając swojego byłego kolegę z zespołu.

 

28.9.2024, Czeska 2.Liga

(9/30)Sokolov [8] – Hluczyn [1] 1-5 (Lastuvka kar 64’ / Pecnik 13’, Hennesue 16’, Dvorak 33’, Rada 37’ 87’)

MoM : Michael Rada (Hluczyn) – 9.

 

Dębowski – Slavik, Simlesa, Linhart, Zapletal – Jelkins – Lukosevicius, Pecnik (64’ Buzek) – Henneuse (57’ Horvat), Dvorak (64’ Dostal), Rada

 

David Henneuse nadwyrężył kostkę i może pauzować nawet dwa miesiące, kontuzje ostatnio ostro dają się nam we znaki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...