Skocz do zawartości

Pewnie coś pamiętasz


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnim meczem do rozegrania w lipcu był wyjazdowy pojedynek ze Spartakiem Nałczyk, na spotkanie z zaskakująco dobrze grającymi w tym roku gospodarzami pojechaliśmy z na wpół rezerwowym składem, najciekawiej było na środku obrony gdzie po raz pierwszy razem zagrali Nikonow i Negro.

 

W pierwszej połowie można rzec, że dokonaliśmy swoistej rzezi niewiniątek. Gospodarze starali się nas atakować, częściej utrzymywali się przy piłce, ale my dobitnie pokazaliśmy im dlaczego to nie oni są mistrzem kraju. Na prowadzenie wyszliśmy już w ósmej minucie, Ilja Czełcow dograł do Skaug’a, który ładnym balansem ciała zgubił obrońcę i mocnym strzałem po ziemi pokonał Budakowa. Drugiego gola strzeliliśmy siedem minut później, z rzutu wolnego uderzał Dołmatow, piłka po jego strzale odbiła się od muru i spadła pod nogi Nikonowa, który zaskoczył wszystkich świetnym strzałem pod poprzeczkę! Trzeciego gola strzeliliśmy dopiero w 45. minucie, po dwójkowej akcji z Skaug’em bramkę strzałem w krótki słupek zdobył Luniew. Druga połowa zaczęła się od szybko strzelonego gola przez gospodarzy, z dośrodkowania z lewej strony skorzystał wprowadzony w przerwie Batalskij. Ledwie cztery minuty później znów doprowadziliśmy do trzybramkowego prowadzenia. Skaug świetnie dograł do Bagałtdinowa, a ten po raz kolejny udowodnił że powróciła do niego skuteczność. Gospodarze jednak wcale się nie załamali i do końca spotkania szukali bramek, które zmniejszyłyby ich porażkę. W 84. minucie wynik meczu po świetnym strzale z dystansu ustalił Batalskij, dla którego był to drugi gol w spotkaniu.

 

29.7.2017, Premier Liga

(18/30)Spartak Nałczyk [10] – Rubin [1] 2-4 (Batalskij 52’ 84’ / Skaug 8’, Nikonow 15’, Luniew 45’, Bagałtdinow 56’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 8.

 

Rewiszwili – Dimitriew (65’ Smirnow), Nikonow, Negro, Hadley – Dołmatow (65’ Gonzales), Fernando – Czełcow – Luniew, Bagałtdinow – Skaug (65’ Borysow)

Odnośnik do komentarza

Kto mi powie dlaczego dwóch zawodników jak przychodzą do klubu mają kondycję 100%, przez miesiąc nie mogę z nich korzystać ale kondycja cały czas na maksa, w końcu mogę ich wystawić do gry i obaj mają kondycję 94% ? To samo z rezerwowymi, im mniej grają tym niższa kondycja, jak jakiś rezerwowy ma kondycję 96% przed meczem to wielki sukces jest :|

 

Ostatniego dnia lipca Miguel Flores zaakceptował warunki przedstawicieli klubu z Marsylii i stał się zawodnikiem słynnego Olympique. Dostaliśmy za niego 8M i obietnicę połowy z następnego jego transferu. Flores w tym sezonie grał wręcz rewelacyjnie, w ośmiu meczach strzelił dziewięć bramek. W miejsce Urugwajczyka do kadry pierwszego zespołu przesunąłem najlepszego strzelca drużyny rezerw Marco, 19-letni Brazylijczyk (przedstawiany w mediach jako nowy Adriano!) jeszcze nie prezentuje tak wysokiego poziomu jak Flores ale awans do kadry pierwszego zespołu powinien spowodować, że w szybkim tempie stanie się zawodnikiem lepszym od Miguela! Ogłoszono jedenastkę miesiąca lipca Premier Ligi, znalazło się w niej dziewięciu piłkarzy Rubina! Są to Dimitriew, Sidnei, Larsen, Starkow, Luniew, Carrizo, Dołmatow, Bagałtdinow i Skaug.

 

Trzeciego sierpnia otwarte zostało okienko transferowe w Rosji, tradycyjnie nabyliśmy młodych zawodników do drużyny rezerw, tym razem ich liczba wyniosła siedem sztuk :

Marcelo de Oliveira (Brazylia, 19, O S/DP) ; Atletico Mineiro, 275k

Jose Ferreira da Costa (Brazylia,18, OP S, 12/1u20) ; Botafogo, 110k – Jose przedstawiany jest jako nowy Rai!

Joel Jean-Francois (Szwajcaria, 19, N) ; Basel, 1M

Daniel Ramos (Brazylia, 18, P S) ; Sao Paulo, 30k

Romeu Bernardes (Brazylia, 18, OP PS) ; Gremio, 250k

Rahim Abedzadeh (Iran, 18, OP PS, 10/0A) ; Esteghlal, wolny

Dmitrij Boczkow (Rosja, 18, O S) ; Krylia Sowietow, 250k

 

FC Nantes złożyło ofertę za Yusufa (małe pieniądze + bezwartościowy lewy obrońca), ja z miejsca ją odrzuciłem co wywołało oburzenie Tureckiego pomocnika! Oprócz Kanarków interesują się nim jeszcze Lyon, Besiktas i Fenerbahce, ale ja nie zamierzam oddawać go za bezcen! Do cały czas pytających o Sidneia PAOK i Fenerbahce dołączył Celtic! Ale ani Brazylijczyk nie chce odejść a ni na razie nikt nie zamierza płacić za niego 20M, ciekawe co zrobią Szkoci…

 

LM :

Wisła – Lewski 0-2

pUEFA :

Lech – HB 4-0 (Lelujka x2, Fikejz, Cieluch)

Levadia – Cracovia 0-1 (Fidziukiewicz)

 

Dwa dni po otwarciu rosyjskiego mercato graliśmy ligowy mecz u siebie z Lokomotiwem Moskwa, w podstawowej jedenastce dwóch debiutantów Correa i van der Kolk, trzeci z nich Marco usiadł na ławce. Do meczu podchodziłem w bardzo dobrym humorze, Stig Are Skaug przedłużył kontrakt z klubem o trzy lata! Norweg w końcu zgodził się na nowy kontrakt, po ponad roku zdecydowanych odmów!

 

Mecz fatalnie zaczął się dla gości, którzy już w piątej minucie sami sobie skreślili szansę na sukces w tym meczu. Czerwoną kartkę za brutalne wejście dwoma nogami w Skaug’a otrzymał Popow. Mimo gry w przewadze bardzo ciężko nam się grało i bardzo długo zajęło nam sforsowanie obrony przeciwnika. Pierwszego gola strzeliliśmy dopiero w 39. minucie! Luniew ładnie dośrodkował z prawej strony wprost na nogę niezawodnego Skaug’a. W przerwie na szczęście udało mi się dotrzeć do zawodników, w drugiej połowie graliśmy bardzo dobrze, w swoim dobrym stylu. Drugi gol padł już w 47. minucie, Luniew świetnie przedarł się prawą stroną pola karnego i świetnie odegrał do Skaug’a, który spokojnie umieścił piłkę w siatce. Trzeci gol także padł po współpracy pary Luniew/Skaug, Rosjanin znów pokazał, że jak się rozpędzi z piłką to bardzo trudno jest mu ją zabrać, po raz kolejny udowodnił też że jak nikt potrafi dograć w pole karne do napastnika. Norweskiemu kilerowi pozostało uderzyć tak, by bramkarz piłki nie złapał i cieszyć się z hat-tricka! Niestety po zejściu Skaug’a i świetnie pracującego w środku pola Dołmatowa przestaliśmy grać już tak efektownie, wynik się już nie zmienił.

 

5.8.2017, Premier Liga

(19/30)Rubin [1] – Lokomotiw [6] 3-0 (Skaug 39’ 47’ 65’ / Popow cz/k 5’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 9.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Correa, Starkow – Bieljakow – Dołmatow (66’ Fernando), Carrizo (66’ Czełcow) – Luniew, Skaug (66’ Marco), van der Kolk

Odnośnik do komentarza

Sergio Gonzales to bardzo dobry zawodnik, ale naprawdę nie wiedzieć czemu nie błyszczał u nas tak jak powinien, może jest typem zawodnika na którego trzeba zdecydowanie postawić? Nie wiem, i raczej się już nie dowiem, bo gra w kadrze to zupełnie co innego a Sergio nie jest już piłkarzem Rubina Kazań. RC Lens zapłaciło nam za niego 3,6M€ i oczywiście obiecało połowę z przyszłego transferu zawodnika. W tak zwanym międzyczasie do klubu dołączył kolejny wielki talent, mianowicie wyjęty za darmo z Estudiantes (LP) Gonzalo Ceballos (Argentyna, 19, OP PS/N). Gonzalo już teraz prezentuje umiejętności, które dały by mu szansę gry w pierwszym zespole, ale na razie musi trochę pograć w rezerwach. Walkę o tego piłkarza wygraliśmy z AEK. Dzień później w Kazaniu zawitał kolejny argentyński młodzian. Ezequiel Cordoba (Argentyna, 18, O S) kosztował nas 50k przelane na konto San Lorezno.

 

12. sierpnia grać mieliśmy 20. ligowy mecz w tym sezonie z drużyną z dołu tabeli Saturem. Zanim jednak pojechaliśmy pod Moskwę do klubu dołączył zawodnik mający zastąpić w składzie Gonzalesa. Po raz drugi w tym roku sprzątnęliśmy AEK piłkarza sprzed nosa, jest nim zakupiony za 1,8M z Arki Gdynia Radosław Krupa (Polska, 21, DP, 24/3u21). Na mecz z Saturnem nie wziąłem jednak swojego rodaka.

 

Mecz z Saturnem był bardzo dziwny i dla nas szczęśliwy. My graliśmy bardzo słabo a gospodarze naprawdę od początku narzucili nam swoje warunki i zepchnęli do zdecydowanej defensywy. Tak naprawdę w pierwszej połowie nie przeprowadziliśmy żadnej ładnej akcji a mimo to do szatni schodziliśmy prowadząc 0-2! W 30. minucie obrońca gospodarzy chciał podać piłkę do własnego bramkarza, zrobił to jednak tak niecelnie, że piłka wylądowała u nóg Skaug’a, któremu pozostało skierować ją do pustej bramki. W doliczonym czasie gry padł drugi gol, z rzutu rożnego dośrodkował Dołmatow a do piłki doszedł w powietrzu Skaug. Pierwszy strzał Norwega trafił w poprzeczkę, pierwszą dobitkę obronił instynktownie Ristic i dopiero trzecie uderzenie naszego napastnika trafiło do siatki! Gospodarze mimo licznych sytuacji nie potrafili strzelić bramki. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, nadal atakowali nasi przeciwnicy więc my …musieliśmy strzelić trzecią bramkę! W 60. minucie fantastycznym strzałem z 25. metrów Risticia zaskoczył Luniew! Niemoc strzelecka opuściła gospodarzy dopiero w ostatnich 10. minutach spotkania. Gol Binicia po dośrodkowaniu Alikina i trafienie Tretjakowa po rzucie rożnym może trochę osłodziły naszym przeciwnikom niezasłużoną porażkę.

 

12.8.2017, Premier Liga

(20/30)Saturn [13] – Rubin [1] 2-3 (Binic 81’, Tretjakow 89’ / Skaug 30’ 45’, Luniew 60’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 9.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Larsen, Starkow – Dołmatow, Fernando (79’ Negro) – Luniew – Bagałtdinow, van der Kolk (67’ Carrizo) – Skaug (79’ Marco)

 

Po meczu poinformowaliśmy o sprzedaży Koseoglu Yusufa do Besiktasu. Puściliśmy Turka za małą kwotę 2,5M€ (+50%), ale jest to spowodowane chęcią pozbycia się z zespołu piłkarza siejącego ferment. Miejsce Turka zajął zbierający bardzo dobre noty w rezerwach Carlos Alberto.

Odnośnik do komentarza

LM :

Levadeiakos – Zenit 2-0

pUEFA :

Cracovia – Arsenal 0-1

Trabzonspor – Lech 2-0

Zagłębie Lubin – Szynnik 0-2

 

Kolejna przeszkodą na naszej drodze do trzeciego mistrzostwa z rzędu był Terek Grozny. Czeczeni którzy od lat przypisali sobie role nieobliczalnego średniaka w tym roku radzą sobie znacznie gorzej i na razie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. W tym meczu w podstawowej jedenastce wyszedł na boisko Krupa.

 

Na prowadzenie wyszliśmy już w trzeciej minucie, strzał Dołmatowa z rzutu rożnego obronił Gamoskin ale przy dobitce Luniewa bramkarz gości był bez szans. Niecałe dziesięć minut później cieszyliśmy się z drugiego gola, rozegraliśmy ładną akcję, którą świetnym strzałem po ziemi z 20. metrów zakończył Carrizo. Po tym golu nie forsowaliśmy już zbytnio tempa a do strzelania kolejnych goli wróciliśmy drugiej połowie, w której dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia. W 63. minucie po świetnym długim zagraniu Larsena gola głową strzelił jego rodak Skaug. Wynik meczu ustalił Imrekow w 87. minucie. Wiktor strzelił gola po rzucie rożnym wykonywanym przez Luniewa.

 

19.8.2017, Premier Liga

(21/30)Rubin [1] – Terek [15] 4-0 (Luniew 3’, Carrizo 12’, Skaug 63’, Imrekow 87’)

MoM : Witalij Luniew

 

Rewiszwili – Dimitriew, Correa, Larsen, Starkow – Krupa – Dołmatow (70’ Imrekow), Carrizo (70’ van der Kolk) – Luniew, Bagałtdinow – Skaug (70’ Marco)

Odnośnik do komentarza

Tydzień po łatwym ograniu Tereka przyszło nam na wyjeździe zmierzyć się z przeciwnikiem, który zawsze wywołuje wiele emocji wśród kibiców wszystkich drużyn w Rosji. Naszym przeciwnikiem było CSKA, które po fatalnym początku sezonu w jego trakcie zaczęło odbudowywać swoją pozycję, na razie są na szóstym miejscu.

 

Mecz zaczął się dla nas fantastycznie, już w trzeciej minucie wyszliśmy na prowadzenie! Dośrodkowanie z rożnego Carrizo wykorzystał Skaug. Po wyjściu na prowadzenie delikatnie się cofnęliśmy, gospodarze zdominowali środek boiska ale nie byli w stanie podejść pod naszą bramkę a my co rusz zaskakiwaliśmy ich szybkim atakiem. Niestety świetnie w bramce rywali spisywał się Anton Szunin, najpierw obronił on strzał z bliska Bagałtdinowa, później trzykrotnie poradził sobie ze Skaug’em by na koniec swojej serii wyjąć uderzenie Carrizo. Jednakże w 31. minucie skończyło się jego szczęście, po długim zagraniu Larsena sytuacje sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał oczywiście Skaug. Wynik 0-2 utrzymał się do przerwy. Druga połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków CSKA, które skończyły się golem kontaktowym. W 60. minucie bramkę głową po rzucie rożnym strzelił Milovanovic. Pięć minut później odebraliśmy jednak rywalowi jakiekolwiek szanse na sukces w tym meczu. Skaug po raz drugi wykorzystał w tym meczu genialne dośrodkowanie Carrizo z rzutu rożnego. To 30. gol Norwega w 22. meczu tego sezonu! Znów powiększyliśmy przewagę nad Zenitem, zremisował on na boisku ostatniego w tabeli Szynnika!

 

26.8.2017, Premier Liga

(22/30)CSKA [6] – Rubin [1] 1-3 (Milovanovic 60’ / Skaug 3’ 31’ 65’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 9.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Larsen, Starkow – Dołmatow (75’ Imrekow), Krupa – Carrizo (75’ van der Kolk) – Luniew, Bagałtdinow – Skaug (75’ Marco)

Odnośnik do komentarza

W przedosatatni dzień sierpnia graliśmy mecz szóstej rundy Pucharu Rosji w Wołgogradze z Rotorem. Jak zwykle już w meczach z drugoligowcami nie popisaliśmy się tak jak chcieliśmy. Po dojściu do stanu 0-4 (Hadley, Negro, Marco, Beauvue) moi zawodnicy zupełnie odpuścili co skończyło się trzema golami gospodarzy przerzedzonymi drugim trafieniem Beauvue. Ostatecznie wygraliśmy 3-5, cieszy pierwsze trafienie w dorosłej drużynie Marco. Sensacjami rudny były odpadnięcia CSKA z SKA Chabarowsk i Kubania z Awangardem Kursk. Obie drużyny z Ekstraklasy odpadły po rzutach karnych.

 

LM :

Zenit – Levadeiakos 0-1. Po raz pierwszy odkąd gramy w Lidze Mistrzów będziemy jedynym reprezentantem Rosji w tych rozgrywkach! Otrzymaliśmy od UEFA 4,4M€. Losowanie grup LM było dla nas bezlistosne. Znów losowani byliśmy czwartego koszyka i tym razem trafiliśmy doprawdy beznadziejnie. Naszymi przeciwnikami będą Barcelona, Inter i HSV. W takiej grupie ciężko będzie nawet o trzecie miejsce, ale celem mojej drużyny musi być awans z grupy!

 

Ostatniego dnia okienka transferowego przeprowadziliśmy małą ofensywę, która zakończyła się sprowadzeniem do rezerw trzech obiecujących zawodników :

Wadym Gadżijew (Rosja, 17, O L, u19) ; Krylja Sowietow, 850k

Milos Jovanov (Serbia, 19, P PS, 3/0u21) ; Crvena Zcezda, 85k

Benjamin Delaere (Belgia, 21, N, 15/6u21); Genk, 450k

 

pUEFA :

Arsenal – Cracovia 1-0

Szynnik – Zagłębie Lubin 0-1 (Kaczmarek)

Lech – Trabzonspor 0-2

 

Zakończył się sierpień, rosyjskie media podsumowywały okienko transferowe, najwięcej pisze się ok. pozyskaniu Siergieja Bakajewa z Lokomotiwu przez Zenit i o transferze Radka Krupy do nas. Stig Are Skaug został wybrany piłkarzem miesiąca, a w jedenastce miesiąca znów znalazło się dziewięciu naszych zawodników! Są to tak samo jak przed miesiącem Dimitriew, Sidnei, Larsen, Starkow, Luniew, Carrizo, Dołmatow, Bagałtdinow i Skaug. Na wrześniowe mecze reprezentacji powołania otrzymało 57. zawodników, zwrócić uwagę chcę jednak na czterech z nich. Szansę debiutu w reprezentacji Polski będzie miał Radosław Krupa! Wreszcie doczekałem się też gracza Rubina w kadrze Rosji! Powołania otrzymali Dimitriew, Luniew i Dołmatow! Podbudowani tymi informacjami trzeciego września podejmowaliśmy ostatni w tabeli Szynnik.

 

Zespół w tym meczu trochę mnie zawiódł. Zagraliśmy bardzo nieskutecznie, i nie potrafiliśmy zbytnio radzić sobie z ultradefensywnym przeciwnikiem. Na szczęście udało się wgrać, gola na wagę 3 punktów w 24. minucie strzelił Luniew po asyście Carrizo. Następny mecz zagramy dopiero za trochę ponad dwa tygodnie, w moje urodziny u siebie z HSV.

 

3.9.2017, Premier Liga

(23/30)Rubin [1] – Szynnik [16] 1-0 (Luniew 24’)

MoM : Witalij Luniew (Rubin) – 8.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Larsen, Starkow – Krupa – Dołmatow, Carrizo (71’ van der Kolk) – Luniew, Skaug (79’ Borysow), Bagałtdinow

Odnośnik do komentarza

Dziewiątego września rozgrywane były mecze eliminacji MŚ, w strefie południowo amerykańskiej graliśmy na własnym boisku z Wenezuelą. Przy okazji zgrupowania spotkałem się Sergio Gonzalesem i Miguelem Floresem, dowiedziałem się od nich, że szybko zadomowili się we Francji i szybko stali się ważnymi postaciami w swoich zespołach. W meczu z Wenezuelą tylko Gonzales wystąpił w podstawowym składzie.

 

Mecz nie należał do najciekawszych, goście nie byli w stanie opuścić własnej połowy a my mozolnie budowaliśmy akcje. Na prowadzenie wyszliśmy w 18. minucie, rzut karny podyktowany za faul na Cavanim wykorzystał Martinez. Wynik meczu w 45. minucie po rzucie rożnym ustalił Aquino. Powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej, ale m.in Cavani nie popisał się skutecznością.

 

9.9.2017, Eliminacje MŚ (APD)

(15/18)Urugwaj [2] – Wenezuela [10] 2-0 (Martinez kar 18’, Aquino 45’)

MoM : Jorge Martinez (Urugwaj) – 8.

 

Viera – Fucile, Diogo, Godin, Cuello – Gargano – Gonzales (45’ Pereira), Rodriguez (63’ M. Correa) – Martinez, Cavani (63’ Flores), Aquino

 

EMŚ :

Szkocja – Polska 4-2 (Janczyk x2)

Norwegia – Chorwacja 3-2 || Skaug 90’ [8] + 2 gole + MoM, Larsen 90’ [7]

Rosja – Szwecja 1-0 || Dołmatow do 90’

Ekwador – Peru 4-1 || Lozano 90’ [8]

Czechy – Czarnogóra 4-0 || Petricevic 90’ [5]

Andora – Węgry 0-2 || Hegyi 90’ [6]

Odnośnik do komentarza

Wręcz fantastycznie :]

 

Po mało efektownym pokonaniu ostatniej w tabeli eliminacji Wenezueli czekał nas bardzo trudny wyjazd do Chile, gdzie podejmowała nas drużyna wciąż walcząca o piąte miejsce. Piłkarze z górskiego kraju są na razie o punkt gorsi od Paragwaju.

 

W tym meczu po prostu nie istnieliśmy. Gospodarze grali fantastyczny futbol a my byliśmy dla nich tłem, mecz wyglądał jakby Chile grało sparing z zespołem z co najwyżej drugiej setki rankingu FIFA!v Alexis Sanchez i Nicolas Millan wręcz ośmieszali moich obrońców, mecz ostatecznie skończył się wynikiem 4-0. Bramki strzelali Millan, Isla, Sanchez i Vidal. Ta porażka kosztowała nas zepchnięcie przez Brazylię na trzecie miejsce.

 

13.9.2017 Eliminacje MŚ (APD)

(16/18)Chile [6] – Urugwaj [3] 4-0 (Millan 9’, Isla 56’, Sanchez 78’, Vidal 89’)

MoM : Arturo Vidal (Chile) – 8.

 

Muslera – Pereira, I. Correa, Godin, Cuello – Gargano (57’ Diogo) – Gonzales, Rodriguez (57’ M. Correa) – Martinez, Cavani, Aquino (69’ Suarez)

 

EMŚ :

Polska – Andora 3-0 (Pawłowski, Zwoliński x2)

Austria – Rosja 4-3 || Dołmatow 90’ [7]

Macedonia – Norwegia 4-3 || Skaug 90’ [8] + gol, Larsen 90’ [6]

Argentyna – Ekwador 3-0 || Lozano do 48’ [6]

Mołdawia – Węgry 0-1 || Hegyi

Iran – Chiny 2-0 || Abedzadeh 90’ [6]

Białoruś – Luksemburg 6-0 || Baranow od 64’ [7]

Odnośnik do komentarza

Po powrocie do Rosji nie mogłem zbyt długo zastanawiać się nad sromotną klęską w Chile gdyż musiałem zająć się przygotowaniami do pierwszego meczu w tym sezonie Ligi Mistrzów. Na Stadionie Centralnym podejmowaliśmy HSV. Ze składu wypadł zawieszony Starkow, zastąpił go Hadley.

 

Od pierwszych minut zarysowała się nasza olbrzymia przewaga, pierwszą sytuację stworzyliśmy sobie już w trzeciej minucie! Carrizo odebrał piłkę w środku pola i szybko zagrał do Skaug’a, którego niestety powstrzymał Fekete. Na przełomie 10. i 11. minuty węgierski bramkarz gości popisał się kolejnymi dwiema fantastycznymi interwencjami! Najpierw poradził sobie z atomowym uderzeniem zza pola karnego Carrizo, by chwilę później wygrać pojedynek sam na sam z Luniewem. Następnie Fekete miał dużo szczęścia po niecelnych uderzeniach Skaug’a i Bagałtdinowa aby znów wyczyniać cuda po celnych strzałach znów Skaug’a i Luniewa. Zsolt dał się pokonać dopiero w 35. minucie. Z rzutu wolnego potężnie uderzył Carrizo, ten strzał został w iście genialny sposób przez Węgra sparowany ale przy dobitce Bagałtdinowa nikt już nie mógł zaradzić. Wynikiem 1-0 skończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie Niemcy nadal nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a my nadal nie potrafiliśmy rozwiązać worka z golami. Niestety udało się jeszcze tylko raz pokonać golkipera gości, W 73. minucie po dośrodkowaniu z rogu Szatowa gola strzelił inny rezerwowy Marco. Niestety nie udało się dokończyć meczu bez straty bramki, w 85. minucie Kiessling mimo wyraźnego spalonego pokonał Rewiszwilego, asystował mu Anton Sosnin. Mogliśmy a nawet powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej, mimo to cieszymy się, bo dzięki wygranej jesteśmy pierwszym liderem grupy A! Za zwycięstwo otrzymaliśmy oczywiście 600k.

 

19.9.2017, Liga Mistrzów gr. A

(1/6)Rubin [1] – HSV [4] 2-1 (Bagałtdinow 35’, Marco 73’ / Kiessling 85’)

MoM : Zsolt Fekete (HSV) – 8.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Larsen, Hadley – Krupa – Dołmatow, Carrizo (72’ Szatow) – Luniew (63’ Czełcow), Skaug (63’ Marco), Bagtałtdinow

 

Barcelona – Inter 1-1

Odnośnik do komentarza

pUEFA :

Saturn – Benfica 2-1

Spartak – Sławia Sofia 1-2

Zenit – Otelul 1-1

Getafe – Szynnik 1-0

M. Hajfa – CSKA 2-0

Żylina – Krylia Sowietow 0-1

 

Pięć dni po pokonaniu HSV w Samarze graliśmy z innym reprezentantem kraju w pucharach Kryljami Sowietow. Pewną niespodzianką było zostawienie przeze mnie w Kazaniu Larsena i Carrizo, za to okazje do debiutu w lidze dostał ode mnie Carlos Alberto.

 

Emocjonujące w tym meczu było tylko pierwsze siedemnaście minut. W trzeciej wyszliśmy na prowadzenie, miękkie dośrodkowanie Krupy zamienił na bramkę Skaug. W siedemnastej do remisu po podaniu Iwanowa doprowadził Pjevic. Na tym można w sumie zakończyć opis meczu, do ostatniego gwiazdka obie drużyny już tylko pozorowały grę. To nasz drugi niewygrany ligowy mecz w tym sezonie. 22 ligowe bramki Skaug’a to nowy rekord klubu, który zapewne będzie jeszcze przez Norwega w obecnym sezonie trochę poprawiony.

 

24.9.2017, Premier Liga

(24/30)Krylja Sowietow [4] – Rubin [1] 1-1 (Pjevic 17’ / Skaug 3’)

MoM : Milenko Pjevic (Krylja Sowietow) – 8.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Correa, Starkow – Carlos Alberto (68’ Fernando), Krupa – Dołmatow (68’ Czełcow) – Luniew, Bagałtfinow – Skaug (68’ Marco)

Odnośnik do komentarza

Po meczu z Kryljami mieliśmy 10 punktów przewagi nad Zenitem i 20 nad Spartakiem :>

 

Ostatniego dnia września podejmowaliśmy średniaka Tom Tomsk, w tym meczu zagrać nie mógł zawieszony Dołmatow i lekko kontuzjowany Krupa. W meczowym składzie wstawiłem paru zawodników, którzy jeszcze nie wyrobili sobie sytuacji w zespole.

 

Oczywistym było, iż goście nie będą dla nas żadnym przeciwnikiem, mecz więc potraktowaliśmy jako idealny trening przed zbliżającą się konfrontacją w Mediolanie z Interem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0, w 11. minucie świetną akcję lewą stroną przeprowadził van der Kolk, jego dośrodkowanie na bramkę zamienił Skaug. Drugiego gola także strzelił Norweg, w 44. minucie wykorzystał wspaniałe prostopadłe podanie Imrekowa. W drugiej połowie nadal przeważaliśmy ale strzeliliśmy jeszcze tylko jednego gola, w 57. minucie wynik meczu strzałem z rzutu karnego ustalił Starkow.

 

30.9.2017, Premier Liga

(25/30)Rubin [1] – Tom [9] 3-0 (Skaug 11’ 44’, Starkow kar 57’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 9.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Correa, Larsen, Starkow – Fernando – Imrekow (45’ Bieljakow), Carrizo (63’ Szatow) – Luniew, Skaug (63’ Marco), van der Kolk

 

W jedenastce miesiąca września Premier Ligi znalazło się wyjątkowo mało naszych zawodników, tylko siedmiu! : Dimitriew, Sidnei, Starkow, Luniew, Carrizo, Bagałtdinow i Skaug. Z końcem września Stig Are Skaug pobił kolejne rekordy, które sam rok wcześniej ustanowił. Strzelił w tym sezonie już 33 gole i 12 razy był piłkarzem meczu, a zostało mu jeszcze parę okazji by te rekordy jeszcze wyśrubować!

Odnośnik do komentarza

Pierwszym październikowym sprawdzianem był w mojej opinii najtrudniejszy wyjazd w grupie Ligi Mistrzów, wyjazd do Mediolanu by na słynnym San Siro rozegrać spotkanie z Interem. Na mecz z włoskim potentatem zabrałem prawie wszystkich najlepszych, niestety do gry nie był gotowy Krupa. Mediolańskie gwiazdy stawiły się na ten mecz w komplecie.

 

Od początku zamierzaliśmy pokazać przeciwnikowi, że nie może nas lekceważyć. W pierwszych dziesięciu minutach przeprowadziliśmy dwie naprawdę ładne akcje zakończone mocnymi strzałami Carrizo, niestety oba uderzenia obronił Mommers. Na te akcje gospodarze odpowiedzieli rzutem rożnym, po którym minimalnie chybił Aquino. Niestety z czasem Inter zdobywał coraz więcej terenu, w 21. minucie powinno być 1-0 ale uratował nas geniusz Rewiszwilego! Kapitalnie z lewej strony dośrodkowywał Bevanda, do piłki z łatwością doszedł Adams, ale jego strzał głową z bliskiej odległości został w niesamowity sposób obroniony przez naszego bramkarza. W 26. minucie Nukri nie miał już jednak nic do powiedzenia, strzał z 18. metrów z rzutu wolnego Kolarova był po prostu nie do obronienia. Po wyjściu na prowadzenie Włosi uspokoili grę i mecz bez większych emocji toczył się go gwiazdka sędziego oznajmiającego koniec pierwszej połowy. W drugiej połowy nadal graliśmy twardo i agresywnie, mocno wierzyliśmy w sukces w tym meczu. Niestety Inter potwierdził, że jest klasową drużyną. W całej drugiej połowie obie drużyny stworzyły sobie po jednej dobrej okazji, które zmarnowali Kalou i Bagałtdinow. Inter wygrał ten mecz w środku pola, gdzie nasi zawodnicy dali się zdominować zwłaszcza najlepszemu na boisku w mojej opinii Javi Martinezowi.

 

4.10.2017, Liga Mistrzów gr A

(2/6)Inter [2] – Rubin [3] 1-0 (Kolarov 26’)

MoM : Aleksandar Kolarov (Inter) – 8.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Larsen, Starkow – Imrekow (45’ Fernando), Dołmatow – Carrizo (66’ van der Kolk) – Luniew, Bagałtdinow – Skaug

 

HSV – Barcelona 0-1

 

Ten mecz przerwał naszą passe meczów bez porażki, która zatrzymała się na 29. meczach. Tak więc tylko wyrównaliśmy rekord z zeszłego roku.

 

pUEFA :

CSKA – M.Hajfa 2-2

Krylja Sowietow – Żylina 1-1

Szynnik – Getafe 0-4

Sławia Sofia – Spartak Moskwa 1k-2

Benfica – Saturn 3-1

Otelul – Zenit 1-2

Odnośnik do komentarza

Zatwierdziłem skład reprezentacji Urugwaju na mecze kończące eliminacje z Argentyną i Peru. Dimitriew i Luniew wypadli z reprezentacji Rosji, w kadrze Sbornej został tylko Dołmatow. W składzie Polski utrzymał się Krupa, zaś Francois, Schmidt i Bellon otrzymali powołania do dorosłej helweckiej reprezentacji. Przedostatnia kolejka eliminacji MŚ 2018 odbywała się 14. października, podejmowała nas najlepsza reprezentacja piłkarska na świecie Argentyna.

 

Ten mecz nie miał prawa inaczej się skończyć niż naszą sromotną klęską, zważywszy na to co prowadzony przeze mnie Urugwaj pokazywał w ostatnich wyjazdowych spotkaniach. Pierwsze 10 minut udowodniło ten fakt. Aguero, Medina i drugi raz Aguero i gospodarze prowadzą 3-0. Po ustawieniu już sobie wyniku w szeregi gospodarzy wkradła się dekoncentracja co wywołało nieoczekiwaną wymianę ciosów. Najpierw w 26. minucie gola dla nas wykorzystując podanie Aquino strzelił Martinez, chwilę później drugiego gola w meczu strzelił Medina. Przed przerwą to my jako ostatni cieszyliśmy się z gola, w 39. minucie potężną bombą z dystansu bramkarza gospodarzy pokonał Cavani. Druga połowa zaczęła się od bramki Aguero, w 47. minucie napastnik Milanu zaliczył hat-trick. W 56. minucie Cavani po dośrodkowaniu Aquino strzelił swojego drugiego gola, niecałe dziesięć minut później z czwartej bramki cieszył się niesamowity Aguero. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Garay.

 

14.10.2017, Eliminacje MŚ (APD)

(17/18)Argentyna [1] - Urugwaj [3] 7-3 (Aguero 4' 10' 47' 65', Medina 7' 33', Garay 90' / Martinez 26', Cavani 37' 56')

MoM : Sergio Aguero (Argentyna) - 10.

 

Muslera - Fucile (66' Gonzales), I. Correa, Godin, Cuello - Gargano (66' Peralta), Pereira - M. Correa - Martinez (74- Stuani), Aquino - Cavani

 

EMŚ :

Węgry - Polska 3-0 || Hegyi 90' [7]

Norwegia - Szwajcaria 1-1 || Skaug do 74' [7], Larsen 90' [7], Schmidt od 49' [7]

Rosja - Białoruś 3-1 || Dołmatow do 80' [7], Baranow od 83' [6]

Kolumbia - Ekwador 3-0 || Lozano 90' [7]

Iran - Oman 4-0 || Abedzadeh 90' [7]

Odnośnik do komentarza

O klęsce w Argentynie musieliśmy jak najszybciej zapomnieć gdyż już cztery dni później czekał nas kończący eliminacje mecz z Peru. Końcówka eliminacji w naszym wykonaniu była wręcz fatalna, a ja odczuwałem znikomą radość z prowadzenia reprezentacji, od gry w tym meczu uzależniałem swoją przyszłość w reprezentacji Urugwaju.

 

Niestety pierwsza połowa to był istny koszmar. Graliśmy anemicznie, bez woli walki. Próbowaliśmy atakować, ale nic z tego nie wychodziło a gościom wystarczyła jedna akcja żeby zdobyć gola. W 22. minucie Guerrero strzelił gola po rzucie rożnym. Jego strzał i uderzenie Julii sparowane na róg przez Muslerę to były jedyne uderzenia oddane na naszą bramkę w całym meczu. W drugiej połowie atakowaliśmy, strzelaliśmy i bardzo się staraliśmy, ale ze znikomym efektem. Udało się tylko uniknąć totalnej kompromitacji, w 62. minucie wynik meczu na 1-1 strzałem z dystansu ustanowił Rodriguez.

 

18.10.2017, Eliminacje MŚ (APD)

(18/18)Urugwaj [3] – Peru [8] 1-1 (Rodriguez 62’ / Guerrero 22’)

MoM : Cristian Rodriguez (Urugwaj) – 8.

 

Muslera – Pereira, I. Correa, Godin, Cuello – Gargano (70’ Peralta) – Gonzales, Rodriguez (70’ Flores), Cavani, Aquino

 

EMŚ :

Polska – Mołdawia 2-0 (Paluchowski, Janczyk) || Krupa od 72’ [7]

Luksemburg – Rosja 2-2 || Dołmatow 90’ [7]

Norwegia – San Marino 3-0 || Skaug 90’ [8] + gol, Larsen 90’ [8]

Anglia – Węgry 6-0 || Hegyi 90’ [5]

Oman – Iran 0-3 || Abedzadeh do 57’ [7] + gol

 

Polska zajęła trzecie miejsce w grupie mając tyle samo punktów co Szkocja, która i tak okazała się najgorszą drużyną z drugich miejsc. Podobnego pecha miała Norwegia, która zajęła trzecie miejsce choć miała tyle samo oczek co Szwajcaria i tylko jeden mniej od Chorwacji. Szansę na awans ma jeszcze Rosja, która w swojej grupie musiała uznać wyższość jedynie Szwecji.

 

Postanowiłem też zostać na stanowisku selekcjonera Urugwaju, uważam że całkiem ciekawym wyzwaniem może być odbudowa tej drużyny, zwłaszcza że do Mistrzostw Świata zostało niewiele czasu. Gdy decydowałem się objąć ten zespół stwierdziłem, że walczymy o złoto w 2018 roku, nie wypada mi rezygnować przed tą imprezą. Niestety nie udało się jedno, zamierzałem dopiero po Mundialu przebudować kadrę ale niestety jestem zmuszony zrobić to już teraz. Powołania na pewno nie będą już przesyłane Carlosowi Diogo, Walterowi Gargano, Jorge Martinezowi i Sebastianowi Ribasowi, Ci piłkarze stracili miejsca w składzie swoich zespołów. Z reprezentacją najpewniej pożegnają się też Juan Angel Albin i Luis Suarez, Ci dwaj zawodnicy niestety nie potrafili przekonać mnie do siebie. Zastanawiać się będę też nad przyszłością Pablo Alvareza.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...