Skocz do zawartości

Pewnie coś pamiętasz


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

No i gitara. Odchodzisz czy nadal kisisz się w Rubinie?

 

Tak jak zapowiedziałem dużo wcześniej ogłosiłem swoje odejście z zespołu. Swoją trudną decyzję ze łzami w oczach oznajmiłem na pomeczowej konferencji prasowej, Kazań na zawsze pozostanie w mym sercu…

 

Przecież napisał:P Wielkie gratulacje za wygranie LM.

Odnośnik do komentarza

Matias : Dzięki, swoją drogą to szybko czytasz ;)

FYM : Obaj już byli, ale mogą być po raz drugi ;)Rewiszwili i Skaug

kerry. : W Rubinie nigdy się nie kisiłem, a poza tym napisałem przecież że odchodzę :P

Prof. : Szukamy nowego klubu, najbardziej interesuje mnie chyba Francja ale zobaczymy co los przyniesie

krk924 : dzięki :)

 

Podsumowanie sezonu 2017/2018 w Europie :

 

Czechy :

czołówka : 1. Bohemians Praga, 2. Sigma Ołomuniec, 3. Slovan Liberec

spadek : 15. Viktoria Zizkov, 16. Slavia Praga

awans : 1. Kladno, 3. Hradec Karlove

puchar : Sokolov (1-0 z Sigma Ołomuniec)

 

Francja :

czołówka : 1. Bordeaux, 2. Lyon, 3. PSG

spadek : 18. Metz, 19. Saint-Etienne, 20. Laval

awans : 1. Troyes, 2. Dijon, 3. Bastia

puchar : Lorient (2-1 z Troyes)

 

Grecja :

czołówka : 1. Panionios, 2. Panathinaikos, 3. AEK

spadek : 14. Ksanthi, 15. Kallithea, 16. Asteras Tr

awans : 1. Kerkyra, 2. Kastoria, 3. Atromitos

puchar : Panathinaikos (1-0 z Panionios)

 

Polska :

czołówka : 1. Legia, 2. Lechia Gdańsk, 3. Lech

spadek : 15. Bełchatów, 16. Korona Kielce

awans : 1. Ruch Chorzów, 2. Concordia Piotrków

puchar : Lechia Gdańsk (2-2k z Wisła)

 

Rosja (2017) :

czołówka : 1. Rubin, 2. Zenit, 3. Krylja Sowietow

spadek : 15. Szynnik, 16. Terek

awans : 1. KamAZ, 16. Ural

puchar : Rubin (2-1 z Spartak Moskwa)

 

Serbia :

czołówka : 1. Partizan, 2. Hajduk Rodić, 3. Borac

spadek : 14. Vojvodina, 15. CsZK Pivara, 16. Metalac

awans : 1. OFK Belgrad, 2. Mladost, 3. Maczwa

puchar : Hajduk Rodić (201 z OFK Belgrad)

 

Ukraina :

czołówka : 1. Metalist, 2. Krywbas, 3. Zoria Ługańsk

spadek : 15. Niwa Tarnopol, 16. Metalurh Zaporoże

awans : 1. Niwa Winnica, 2. Illiczywiec

puchar : Naftowik-Ukrnafta (1-0 z Szachtar)

 

Włochy :

czołówka : 1. Juventus, 2. Roma, 3. Sampdoria

spadek : 18. Empoli, 19. Napoli, 20. Genoa

awans : 1. Vicenza, 2. Parma, 6. Mantova

puchar : Lazio (2-0 z Cagliari)

 

Puchar UEFA : Chelsea (3-2 z Arsenal)

Liga Mistrzów : Rubin (2-1 z Liverpool)

Odnośnik do komentarza

Po odejściu z zespołu zamierzam jak najszybciej znaleźć nowego pracodawcę, niestety jedtnym wolnym klubem w momencie mojego odejścia był Belgradzki Partizan a praca w tym klubie nie interesuje mnie ani trochę. W tym momencie ważniejsze wydały się Mistrzostwa Świata, które zbliżały się wielkimi krokami. Z chcianych przeze mnie zawodników nie mogłem skorzystać z Pablo Peralty, który ma uraz wiązadeł krzyżowych. Czas leciał jak szalony, Mistrzostwa zaczęły się w wielkim przytupem a trzynastego czerwca zaczynała grać grupa H, w pierwszym meczu mierzyliśmy się z jednym z głównych faworytów do złota Portugalią.

 

Mecz zaczął się od serii ataków Portugalczyków, w pierwszych pięciu minutach stworzyli sobie cztery świetne okazje i naprawdę szczęściu zawdzięczamy, że żadnej nie wykorzystali. W siódmej minucie nasza sytuacja znacznie się pogorszyła, za bezmyśle atakowanie przeciwnika czerwień obejrzał pomocnik Marsylii Zapata. Tak więc zawodnik, który miał być objawieniem reprezentacji na tym turnieju zaliczy na całej imprezie imponujące siedem minut. Nieoczekiwanie po stracie zawodnika skuteczniej powstrzymywaliśmy ataki przeciwnika, w pierwszej połowie zdołali jeszcze tylko raz zagrozic naszej bramce, ale Goncalves nie zdołał pokonać Muslery. W drugiej połowie na stadionie Vicente Calderon nasz przeciwnik całkowicie dominował na boisku, a my heroicznie broniliśmy się. Niestety nie przetrwaliśmy, w 72. minucie pięknym strzałem z dystansu wynik otworzył Manuel Fernandes a siedem minut później wynik ustalił Goncalves. Przygodę z MŚ zaczynamy od zdecydowanej porażki. W drugim meczu naszej grupy Korea wygrała 1-0 ze Szwecją.

 

13.6.2018, Mistrzostwa Świata grupa H

(1/3)Portugalia [1] – Urugwaj [4] 2-0 (Fernandes 72’, Goncalves 79’ / Zapata cz/k 7’)

MoM : Manuel Fernandes (Portugalia) – 8.

 

Muslera – Alvarez, I. Correa, Godin, Cuello – S. Gonzales – Zapata (7’ cz/k), Rodruguez (45’ M. Correa) – Flores, Cavani (72’ Alfonso), Aquino

 

Rubin Kazań zatrudnił nowego menadżera. Został nim Alieksandr Janowskij, który powrócił do zawodu po prawie pięcioletniej przerwie, ostatnio pracował w Lokomotiwie Moskwa. W międzyczasie zwolniony został trener spadkowicza z Serie B Bolonii, po głębszym zastanowieniu zdecydowałem się nie wysyłać tam swojego CV.

Odnośnik do komentarza

Osiemnastego czerwca na dobrze znanym mi stadionie Nueva Mestalla graliśmy o swoje być albo nie być na Mundialu, przeciwnikiem jest bardzo wymagająca reprezentacja Korei Południowej. Po ich wygranej nad silną Szwecją mam do nich jeszcze większy szacunek.

 

Mecz zaczął się dla nas fatalnie, już w drugiej minucie przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Fatalny błąd przed własnym polem karnym popełnił Diego Godin, z zimną krwią wykorzystał okazję Park Yong-Ki. Z prowadzenia Azjaci cieszyli się ledwie siedem minut, po świetnym podaniu Mario Correi ładną bramkę strzałem w długi róg zdobył Aquino. Po strzeleniu gola remisowego zaatakowaliśmy w poszukiwaniu prowadzenia, niestety nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na Koo Yong-Woo. W drugiej połowie na szczęście potrafiliśmy wykończyć swoje akcje. W 47. minucie pięknym golem zza pola karnego popisał się Mario Correa, siedem minut później błedy bramkarza i obrońców przeciwnika z zimną krwią wykorzystał Cuello. W 90. minucie straciliśmy przypadkowo drugiego gola, po fatalnym podaniu Alfonso przeciwnik ruszył z kontrą, którą na bramke zamienił Han Se-Joo.

 

18.6.2018, Mistrzostwa Świata grupa H

(2/3)Urugwaj [3] – Korea Połuniowa [2] 3-2 (Aquino 9’, M. Correa 47’, Cuello 54’ / Park Yong-Ki 2’, Han Se-Joo 90’)

MoM : Mario Correa (Urugwaj) – 8.

 

Muslera – Alvarez, I. Correa, Godin, Cuello – Gonzales – Rodriguez (64’ Gutierrez), M. Correa (64; Alfonso) – Flores, Cavani (64’ Stuani), Aquino

Odnośnik do komentarza

Vitkovice spadły z 2. Ligi w 2009 roku i jeszcze do niej nie wróciły, a Crvena Zvezda ma za sobą najlepszy sezon od 2014. roku, zajęli piąte miejsce. Na moim sejwie tylko czterokrotnie byli w pierwszej trójce i co gorsze tylko raz mistrzem kraju

 

Cztery dni po wiktorii nad Koreą graliśmy z Szwecją w meczu o awans do następnej fazy, po remisie Szwedów z Portugalią w naszej grupie jeszcze wszystko jest możliwe! Niestety w tym bardzo ważnym meczu musiałem wystawić bardzo ryzykowną linię defensywy, pauzujących za kartki Correę i Cuello zastąpili Leal i Pereyra.

 

Mecz był bardzo wyrównany, ale oba zespoły nie grzeszyły skutecznością. Zdecydowanie najlepszym aktorem był Erik Nilsson, szwedzki bramkarz bronił naprawdę rewelacyjnie, Fernando Muslera także pokazywał się z dobrej strony, ale on niestety dał się raz pokonać. W 31. minucie zwycięskiego gola po dośrodkowaniu Friberga strzelił Emra Tahirovic. Porażka oznacza odpadnięcie z Mundialu i koniec mojej pracy z reprezentacją Urugwaju.

 

22.6.2018, Mistrzostwa Świata grupa H

(3/3)Szwecja [3] – Urugwaj [4] 1-0 (Tahirovic 31’)

MoM : Erik Nilsson (Szwecja) – 8.

 

Muslera – Alvarez, Godin, Leal, Pereyra – Gonzales – Rodrihuez, M. Correa – Flores, Cavani, Aquino

Odnośnik do komentarza

W trakcie trwania mistrzostw bardzo często kontaktowałem się ze swoim agentem, który intensywnie szukał mi nowego klubu. Pierwszą ciekawą wolną pozycją był beniaminek Francuskiej Ligi Krajowe Bayonne, zaleciłem więc wysłać tam swoje podanie o pracę. Zarezerwowałem już nawet bilety lotnicze do Bordeaux, skąd zamierzałem dotrzeć do baskijskiego miasta powiązanego historycznie z Polską lecz mocno się zdziwiłem, otóż to beniaminek francuskiej trzeciej ligi odrzucił moje podanie o pracę! Mocno się tym zirytowałem, kolejnymi klubami do których wysłałem swoją ofertę były francuskie Angers i Sedan oraz włoskie Frosinone i Teramo. Moje zdziwienie i frustracja rosły, nie chciano mnie także w Angers i Frosinone! A prasa europejska wciąż huczy o moim przyjściu do Lyonu, Marsylii czy Sampdorii. Jednakże ostatniego dnia czerwca wreszcie mogłem się uspokoić, znalazłem nowego pracodawcę i co ważne w kraju w którym chciałem tym razem spróbować sił!

 

Moim nowym pracodawcą został klub z Francuskiej Ligi Krajowej CS Sedan-Ardennes. Klub na przełomie wieków miotał się między Lugue 1 a Ligue 2, niestety od czterech lat piłkarze Sedan grają w trzeciej lidze. Największymi sukcesami w historii klubu są dwa zdobyte Puchary Francji i dwa trzecie miejsca w Ligue 1, te sukcesy dotyczą jednak początków drugiej połowy XX wieku! Media prognozują drużynie dwunaste miejsce, zarząd realizuje plan umocnienia pozycji w górnej połowie tabeli. Moim celem jest awans do Ligue 2 w co najwyżej dwa lata. Budżet klubu wynosi nieco ponad 300k€, do tego klub ma jeszcze 6,25M€ pożyczki do spłacenia. Na transfery otrzymałem skromne 30k, tak więc finanse nie prezentują się najlepiej, zwłaszcza dla kogoś przyzwyczajonego do wielkich milionów na koncie.

 

Sztab szkoleniowy prezentuję się całkiem nieźle. W klubie jest aż czterech scoutów, wszyscy są jednak przeciętni chociaż w tych warunkach zupełnie wystarczą. Niestety szukać zawodników możemy tylko w kraju. Do pomocy mam dwóch fizjoterapeutów, panów Cedrica Hanus (Francja, 52) i Geoffrey Van Overschelde (Francja, 50). Juniorami zajmuje się Christophe Point (Francja, 53), w przyszłości trzeba będzie go wymienić na lepszego fachmana. Treningiem siłowym zajmuje się Teddy Pellerin (Francja, 43), jest to dobry fachowiec. Bramkarzy z całkiem dobrym skutkiem powinien trenować Jean-Yves Hours (Francja, 53). Treningiem ogólnym zajmują się Laurent Bonnart (Francja, 38) i Serge Sassi (Francja, 61) – obaj są bardzo dobrej klasy trenerami. Moim asystentem jest Manu Abreu Freitas (Francja, 59), tutaj niestety będzie trzeba pomyśleć o zmianie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...