Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem...powiecie, że jestem subiektywny, ale gdy policja przyczepia się, że pijemy alkohol 5 metrów od restauracji "U Wiślaków" i wstawia mandaty to nie jest prowokacja? Pewnie znów Stec napisze artykuł jak to kibice Wisły(bo Warszawa jest zawsze święta - przyp.) obrzucili kamieniami policje...

Nie jest? :>

Odnośnik do komentarza

Ej, dajcie spokój West'owi.

Chłopak się cieszy, że Wisła świętuje mistrza Polski. To naprawdę doniosłe wydarzenie, a że wypijemy se (wiem, sobie powinno być - wersja dla oczytanych) browarka poza knajpą w centrum Krakowa i policja nas spisze to już inna historia.

 

West - człowieku (nie wiem czy nie nadużycie) - picie alkoholu w miejscach publicznych poza wyznaczonymi do tego terenami np. ogródkami knajpianymi podlega karze. Jakbyś studiował w Kraku to byś wiedział. Jak studiujesz i nie wiesz to dupa z Ciebie nie student.

Ja tu prowokacji nie widzę tylko najzwyklejsze łamanie prawa.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam obawy, że w razie braku awansu do grupy UEFA (o LM nie mówię) już w październiku pana Macieja może pod Wawelem już nie być. Co do transferów, to sądzę, że jeśli Cupiał nie oszaleje i nie rzuci znowu kilku milionów na zakupy, to na nowych piłkarzy możemy liczyć tylko jak kogoś sprzedamy. Módlmy się więc, by ktoś dał za Dudkę tak z 2 mln E.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W Wisle od dluzszego czasu nic sie nie dzieje, Bednarz wiele tez nie zdziala poki co. Mnie ciekawia informacje o zainteresowaniu pilkarzami Znicza, natomiast co wtedy z byloby z Cwielongiem i Maleckim, gdy dojdzie jeszcze jeden mlody napastnik. Natomiast w moim odczuciu glowny cel Jacka to chyba znalezienie nastepcy Dudki, ktory IMO po Euro definitywnie sie pozegna z Wisla.

Odnośnik do komentarza
Do tego dobry Irsak.

Jirsak :roll:

Mnie ciekawia informacje o zainteresowaniu piłkarzmi Znicza, natomiast co wtedy z byłoby z Cwielongiem i Maleckim, gdy dojdzie jeszcze jeden mlody napastnik

Biorąc pod uwagę, że w następnym sezonie nasi jedyni napastnicy (poza wymienionymi przez ciebie) to Brożek i Niedzielan, a Małecki z Ćwielongiem jeszcze nie grają na poziomie pierwszego składu mistrza kraju, wzmocnienie na tej pozycji nie jest złym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Do tego dobry Irsak.

Jirsak :roll:

Mnie ciekawia informacje o zainteresowaniu piłkarzmi Znicza, natomiast co wtedy z byłoby z Cwielongiem i Maleckim, gdy dojdzie jeszcze jeden mlody napastnik

Biorąc pod uwagę, że w następnym sezonie nasi jedyni napastnicy (poza wymienionymi przez ciebie) to Brożek i Niedzielan, a Małecki z Ćwielongiem jeszcze nie grają na poziomie pierwszego składu mistrza kraju, wzmocnienie na tej pozycji nie jest złym pomysłem.

 

Ktoś tu zapomniał o Boguskim ;>

Odnośnik do komentarza
Boguski to dla mnie bardziej cofnięty napastnik albo skrzydłowy niż typowy snajper. Zresztą wystarczy zobaczyć, ile bramek strzelił w ostatnim sezonie (a przecież grał dużo)

 

Na prawej pomocy zawodził a w parze z Brożkiem grał bardzo efektywnie, gole strzelał właśnie Paweł. Wisła gra dwoma napastnikami więc gdzie niby Rafał miałby grać, a to że na gre zasługuje chyba wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Na prawej pomocy zawodził a w parze z Brożkiem grał bardzo efektywnie, gole strzelał właśnie Paweł. Wisła gra dwoma napastnikami więc gdzie niby Rafał miałby grać, a to że na gre zasługuje chyba wiadomo wink.gif

Pewnie że zasługuje. Ale nie mów mi, że nie zauważyłeś, że Boguski nie gra typowego snajpera, ale raczej cofniętego napastnika (jak Żurawski, albo teraz Roger w kadrze). Z wysuniętych napastników mamy więc tylko Brożka i Niedzielana, przy czym nie wiadomo, czy ten drugi wróci do formy po kontuzji (w ostatnich meczach ubiegłego sezonu nie rozwiał tych wątpliwości) dlatego kupno Lewandowskiego nie byłoby według mnie błędem.

Odnośnik do komentarza
Na prawej pomocy zawodził a w parze z Brożkiem grał bardzo efektywnie, gole strzelał właśnie Paweł. Wisła gra dwoma napastnikami więc gdzie niby Rafał miałby grać, a to że na gre zasługuje chyba wiadomo wink.gif

Pewnie że zasługuje. Ale nie mów mi, że nie zauważyłeś, że Boguski nie gra typowego snajpera, ale raczej cofniętego napastnika (jak Żurawski, albo teraz Roger w kadrze). Z wysuniętych napastników mamy więc tylko Brożka i Niedzielana, przy czym nie wiadomo, czy ten drugi wróci do formy po kontuzji (w ostatnich meczach ubiegłego sezonu nie rozwiał tych wątpliwości) dlatego kupno Lewandowskiego nie byłoby według mnie błędem.

 

Ja tez uważam, że przydałby się Lewandowski, ale cały czas mówi się że Wisła szuka wysokiego napastnika, ja bym, chciał by kupić jedynie Lewandowskiego i grać wysuniętym Brożkiem. Boguski i Niedzielan zależnie który w lepszej formie za Pawłem, a Lewandowski, Ćwielong i Małecki rezerwowi. Taki atak byłby bardzo silny.

Odnośnik do komentarza

Wzmacniamy się nie ma co.

Iwański w Legii, R. Lewandowski i Arboleda w Lechu. Poza tym nie będziemy ściągać prawoskrzydłowego - na tą pozycję będziemy przerabiać Piotra Brożka :doh!:

Czyli wszystko po staremu.

Dudka odejdzie, czego akurat wcale nie żałuję, Głowacki prawdopodobnie nie przedłuży kontraktu i odejdzie za jakieś grosze pod koniec sierpnia lub za free w grudniu. A Bednarz gada, że w polityce transferowej potrzebny jest spokój. W Wiśle spokój jest.

Odnośnik do komentarza

E tam, histeryzujecie. Podobno jak tylko Łysy wróci z urlopu, mają zostać przedstawieni nowi zawodnicy. Na razie jest cicho, bo w klubie wolą pracować nad transferami niż gadać (taka miła odmiana w porównaniu z poprzednimi latami). Zresztą pamiętajcie, że rok i pół roku temu transfery zostały dokonane relatywnie późno. Nie porzucajcie nadziei :D

Odnośnik do komentarza
Tego się nikt nie spodziewał! W przeddzień walki o Ligę Mistrzów Wisła straciła uczestnika Euro 2008 Adama Kokoszkę! Młody stoper przechodzi do AC Torino. Na dodatek mistrzowie Polski za wiele na tym nie zarobią, bo ktoś zapomniał przedłużyć kontrakt z "Kokosem".

 

Dyrektor sportowy Wisły Jacek Bednarz w miniony poniedziałek wrócił z urlopu i sprawy transferowe nie wyglądają wesoło. Nie dość, że krakowianie przegrali wyścig o Macieja Iwańskiego (z Legią) i Roberta Lewandowskiego (z Lechem), to przez własne gapiostwo tracą utalentowanego obrońcę Kokoszkę!

 

Kokoszka nie krył tego, że ma dosyć siedzenia na ławce w Wiśle i od dłuższego czasu szukał nowego pracodawcy. Rok temu chciał się przenieść do Zagłębia Lubin, gdzie z otwartymi rękoma czekał na niego trener Czesław Michniewicz. Wisła nie zgodziła się sprzedać młodego stopera.

 

Teraz jednak "Biała Gwiazda" nie ma nic do powiedzenia, gdyż "Kokos" skorzysta z prawa Webstera, które FIFA usankcjonowała w lutym. Na podstawie tego przepisu piłkarz w przypadku umowy wieloletniej, po upłynięciu trzyletniego tzw. okresu ochronnego, może wypowiedzieć kontrakt i zmienić klub. Kokoszka będzie musiał jedynie zapłacić Wiśle odszkodowanie równe dwuletnim zarobkom. Z racji tego, że Adam nie skończył jeszcze 23 lat (dopiero w październiku ukończy 22), do kasy Wisły wpłynie też ekwiwalent za wyszkolenie. Będzie on powiększony o dodatkowe 25 proc. z racji tego, że Kokoszka jest reprezentantem kraju.

 

Kokoszka pisemnie poinformował już Wisłę, że na zasadzie prawa Webstera odchodzi. Oczywiście pieniądze na ekwiwalent za wyszkolenie i odszkodowanie za zerwanie kontraktu da Kokoszce nowy klub. Problem w tym, że zamiast minimum miliona euro, Wisła dostanie ledwie kilkaset tys. zł!

 

AC Torino w minionym sezonie zajęło 15. miejsce w Serie A.

To Bednarz szaleje z transferami :keke:

Oby Kokoszka na ławie nie wyladowal na dobre w Torino..

Odnośnik do komentarza
Rzecznik prasowy Wisły, Adrian Ochalik potwierdził, że Adam Kokoszka złożył pismo informujące o chęci odejścia z klubu na zasadach Prawa Webstera.

 

Przepis ten zezwala zawodnikom związanym z pracodawcą długoletnią umową na zmianę barw po wygaśnięciu trzyletniego tzw. okresu ochronnego. Według szefów Białej Gwiazdy o tego typu możliwości w przypadku Kokoszki nie może być obecnie mowy.

 

- Według nas trzyletni okres jeszcze nie minął, gdyż Adam jest związany profesjonalnym kontraktem dopiero od pół roku - podkreśla Ochalik. - Nie wiem, być może Adam i jego prawnicy biorą pod uwagę okres, w którym piłkarz grał u nas na stypendium sportowym. Tymczasem w prawie Webstera jest wyraźnie zaznaczone, że liczy się profesjonalny kontrakt.

 

Stanowisko w sprawie zajął sam zawodnik. - Chciałbym zdementować pogłoski mówiące o moim transferze do klubu Torino. Bardzo proszę o nie publikowanie niepotwierdzonych informacji. Nie chciałbym, aby kibice Wisły Kraków byli wprowadzani w błąd. Torino to plotka, chociaż całkiem sensacyjna. W tym momencie jestem zawodnikiem Wisły Kraków ? twierdzi Kokoszka. Słowa co najmniej dziwne biorąc pod uwagę, że klub potwierdził wcześniejsze doniesienia.

Co tu się dzieje? :>

 

Co do Bednarza, to akurat za Kokoszkę bym go nie krytykował. Skoro gość nie chce grać dla Wisły, to co - miał mu dać rekordowy kontrakt, by tylko go zatrzymać? Bądźmy poważni - chciał odejść, to odszedł (mówię "odszedł", bo nie wierzę w słowa Kokoszki, że to tylko plotki)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...