Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Dziesięć bramek to byłby naprawdę niezły wynik! Szczególnie, że w ostatnich latach Żuraw cofnął się wgłąb pola i skupia się więcej na rozgrywaniu, więc przy okazji można by liczyć na parę asyst. Do tego Brożek nie musiałby już schodzić do środka pola, by pomóc niepełnosprawnym kolegom i mógłby się w końcu skupić na strzelaniu bramek. Jak tylko zdrowie będzie dopisywać, to powinien solidnie wzmocnić Wisłę.

Odnośnik do komentarza

Pamiętacie powrót Frankowskiego do polskiej ligi?

Żurawski na pewno nie jest gorszym piłkarzem aniżeli Franek.

W ostatnich trzech sezonach na Cyprze i w Grecji strzelał po kilka goli w przeciętnych drużynach... Więc w Wiśle - czołowej ekipie słabej ligi polskiej - podejrzewam, że znowu będzie błyszczał.

Odnośnik do komentarza

Nikt się nie odzywa, a tu ruch w Wiśle trwa. Na testach medycznych pojawiło się dwóch obrońców.

 

Jeszcze wczoraj na testy przyjechał Erik Čikoš, 22-letni słowacki prawy obrońca. W ostatnim sezonie był najlepszym piłkarzem spadkowicza ze słowackiej ekstraklasy - Petrzałki, czyli taki jakby słowacki Glik. :) Kapitan słowackiej młodzieżówki. Niektóre media donoszą, że Wisła sfinalizowała już ten transfer, dopinając roczne wypożyczenie z opcją wykupu, ale to raczej domysły.

 

 

Drugim obrońcą, który dzisiaj przybył na testy jest Chorwat Gordan Burdoza:

 

Gordan ma 195 cm wzrostu i waży 85 kilogramów. Jest środkowym obrońcą, który występował w takich klubach jak m.in. Austria Kärnten i Hrvatski Dragovoljac. W 2009 roku przeszedł do innej chorwackiej drużyny NK Karlovac. Bunoza rozegrał w Karlovacu 27 meczów, zdobył jedna bramkę. Drużyna Bunozy – beniaminek ligi, zajęła na koniec sezonu 5. miejsce w bośniackiej Prva NHL, będąc przy okazji jednym z zespołów, które straciły najmniej goli w lidze.

 

Jeśli badania Chorwata przebiegną pomyślnie, jego zadaniem w Wiśle będzie zastąpienie na boisku Arkadiusza Głowackiego. „Wiem, że to będzie dla mnie wyzwanie. Głowacki przecież był ikoną klubu, grał w reprezentacji Polski. Jestem tu jednak, żeby postarać się sprostać temu zadaniu. Mam nadzieję, że mi się uda” – powiedział nam Gordan. „Wisła jest jak Dinamo w Chorwacji. Wiem, że to duży, mocny klub, który zawsze walczy o mistrzostwo Polski. Myślę, że przejście do Wisły będzie dla mnie przejściem na kolejny, wyższy poziom w mojej karierze sportowej” – dodał zawodnik.

Odnośnik do komentarza

Widać, że głupotą była jednak sprzedaż Głowackiego. Było przecież wiadomo, że Marcelo wcześniej czy później odejdzie. W ten sposób w jedno okienko rozmontowaliśmy całkowicie najlepszą linię obrony w lidze. Nawet, jeśli za tą kasę ściągną naprawdę klasowego obrońcę (w co wątpię) to trzeba obronę zgrywać całkowicie od nowa.

 

Przynajmniej zarobiliśmy na nim porządnie, myślę że w okolicach 3 mln. euro. Mam nadzieję, że co najmniej połowa zostanie reinwestowana.

Odnośnik do komentarza

Po słabym meczu i golach braci Brożków udało się nam wygrać 2:0 i, biorąc pod uwagę A-klasowy poziom rywali, możemy założyć, że sprawa awansu jest już przesądzona. Potencjalni rywale w 3. rundzie to:

 

Cercle Brugge KSV / Turun Palloseura,

FC Viktoria Plzeň,

Maccabi Tel-Awiw / FK Mogren Budva,

Gefle IF / Dinamo Tbilisi,

Qarabağ Ağdam / Portadown F&AC

 

Dobrze by było nie trafić na Żydów, reszta spokojnie w zasięgu, choć oczywiście nie z taką grą jak dziś.

Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz, która mnie zastanawiała przez niemal godzinę trwania wczorajszego meczu - czy Małeckiemu już zupełnie coś na głowę siadło? Przy każdej okazji darł dzioba, pyskował do wszystkich, robił za lidera drużyny. Kilkukrotnie oberwało się np. Cikosowi. By jednak było zabawniej, to po swoich trzech z rzędu stratach w środku pola Małecki też miał pretensje do wszystkich wkoło - wydawało mi się nawet, że na to jego burczenie zareagował wreszcie Sobolewski, puszczając jakąś wiązankę w jego kierunku...

Odnośnik do komentarza

Jest kolejny transfer, tym razem do linii ofensywnych:

 

 

 

Do Białej Gwiazdy dołączył kolejny piłkarz. Dwuletni kontrakt z Wisłą podpisał Dragan Paljić.

 

Paljić urodził się 8 kwietnia 1983 roku w Starnberg. Ma obywatelstwo niemieckie i serbskie. Mierzy 174 cm wzrostu, waży 71 kg. Jest graczem ofensywnym. „Mogę grać na każdej pozycji w ofensywie, ale najlepiej czuję się na lewej pomocy, bo jestem lewonożnym piłkarzem” – powiedział nam nowy zawodnik Wisły Kraków.

 

W latach 2004-2008 grał w TSG 1899 Hoffenheim. W 2004 roku Hoffenheim występowało w lidze regionalnej. W sezonie 2007/2008 drużyna z Sinsheim wywalczyła 2. miejsce w 2. Bundeslidze i wywalczyła awans do Bundesligi. W TSG Hoffenheim Paljić rozegrał łącznie 96 meczów i zdobył 13 bramek.

 

W sierpniu 2008 roku Dragan Paljić przeszedł do drugoligowego 1. FC Kaiserslautern. W ciągu dwóch lat piłkarz rozegrał w tej drużynie 46 spotkań i zdobył 3 gole. W zakończonym już sezonie 2009/2010 Paljić wywalczył wraz z Kaiserslautern awans do Bundesligi. Obecnie Paljić jest wolnym zawodnikiem. Kilka dni temu pomocnik rozwiązał za porozumieniem stron umowę z beniaminkiem Bundesligi.

 

W Wiśle Dragan będzie grał w koszulce z numerem „13”.

 

http://www.wisla.kra...z_wisla_krakow/ IMO dobry ruch, nie testowali, w mediach pisano, że rozwiązał kontrakt właśnie z myślą dojścia o Wiśle, więc jest nadzieja, że go obserwowali i im pasuje. Zobaczymy, za darmo więc ryzyko małe, zawsze można puścić w świat potem.

 

Edyta podpowiada, że minusem tego transferu jest fakt, że prawdopodobnie ostatecznie upadł transfer Milinkovica, który na papierze zapowiadał się lepiej.

Odnośnik do komentarza

 

 

Na niedzielnym treningu Wisły Kraków pojawił się kolejny nowy zawodnik. To wychowanek argentyńskiego River Plate, 21-letni Andrés Rios. Napastnik ten jest już po testach medycznych, dziś wyszedł na trening z zespołem.

 

Andrés Lorenzo Ríos urodził się 8 stycznia 1989 roku w Buenos Aires w Argentynie. Ma 179 cm wzrostu, waży 78 kg. Jest napastnikiem. Jest wychowankiem 33-krotnego mistrza Argentyny – River Plate. W pierwszej drużynie Rios zadebiutował 4 marca 2007 roku w przegranym przez River Plate 1:2 meczu ligowym z Argentinos Juniors. W argentyńskiej Primera Division Rios zagrał w barwach River Plate w 31 spotkaniach i zdobył 2 gole. Pierwsze trafienie w Primera Division Rios zaliczył w wygranym przez River Plate 2:0 meczu z Rosario Central 17 sierpnia 2008 roku.

 

Andrés Rios w sezonie 2007/2008 zagrał również w Copa Sudamericana (5 meczów, 1 gol) oraz w słynnej Copa Libertadores. W odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów napastnik zagrał w 2 spotkaniach i zdobył 1 bramkę. Było to 17 kwietnia 2008 roku w meczu River Plate – San Martin (5:0). W 2009 roku został powołany do reprezentacji Argentyny U-20 na Młodzieżowe Mistrzostwa Ameryki Południowej (Sudamericano sub-20), gdzie zagrał w 5 spotkaniach.

 

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/wychowanek_river_plate_na_testach/ Na papierze ujdzie, wiadomo, że nie jest to drugi Messi, ale na pewno jego technika na polskie warunki byłaby wystarczająca. Zobaczymy jak wypadnie w testach.

Odnośnik do komentarza

Kolejny transferowy ruch, którego potwierdzenie wydaje się być kwestią czasu:

 

 

 

Piłkarz Korony Kielce Cezary Wilk ma trafić do Wisły. Nasz klub uzgodnił już z Koroną warunki, na których ten 24-letni pomocnik trafi na Reymonta 22.

 

Korona poinformowała póki co, że Wilk nie wyjeżdża z drużyną na drugie zgrupowanie do Słowenii. Jako powód absencji klub z Kielc podał "sprawy organizacyjne".

 

Cezary Wilk większość swojej kariery spędził w Koronie. W poprzednim sezonie rozegrał 23 mecze w Ekstraklasie. Zdobył cztery bramki, ponadto ośmiokrotnie karano go żółtymi kartonikami.

 

 

Oglądałem parę meczów Korony, wyglądał nieźle, ale pewnie na ławkę do powolnego wprowadzania za Sobolewskiego. Abstrahując od personaliów wszelkich cieszy mnie zmiana polityki transferowej na aktywną, coś się dzieje, ktoś ma pomysł na klub - ja jeszcze go nie rozumiem, ale będziemy rozliczać z efektów.

Odnośnik do komentarza

No i mamy chyba najlepsze okienko od dobrych paru lat! Poza tymi, którzy już przyszli, mówi się o transferach Riosa, Chaveza i Wilka. Jeśli uda się je wszystkie doprowadzić do szczęśliwego końca, to ja jestem zadowolony. :) Mielibyśmy całkiem szeroką, wyrównaną kadrę, gotową na zniesienie trudów polskiej ligi ;)

Odnośnik do komentarza

Z cyklu plotki - ponoć Trabzonspor ma oferować 1.5 mln euro za Małeckiego :> Miło by było, bo oferta dobra, a przy okazji udałoby się pozbyć balastu z drużyny. Tyle tylko, czy jest w drużynie ktoś, kto byłby wprowadzony na jego miejsce? Wiadomo, że celem transferowym Wisły jest następująca trójka - Osman Chavez, Andres Rios i Cezary Wilk. Biorąc pod uwagę, że zapewne Chavez wskoczy do środka obrony za Kowalskiego, Rios do ataku, a Wilk szykowany jest na następcę Sobola, to miejsce Małeckiego zajmie... Łobodziński? :-k No i moim zdaniem przydałby się jeszcze jeden środkowy obrońca, bo przecież - tak czytałem - Cleber ma pograć do jesieni i później zakończy karierę, zajmując się wyszukiwaniem zawodników do Wisły, tak jest?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...