Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Plota dnia wg PS-a:

 

Wisła chce złożyć ofertę wypożyczenia Macieja Żurawskiego z Celticu.

Z jednej strony to ma sens, bo po kontuzji Niedzielana Skorża chce doświadczonego napastnika. Z drugiej Żurawiem interesuje się Olympique Marsylia i jego wypożyczenie do Wisły byłoby raczej krokiem do tyłu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli to prawda, co pisze portal sport.pl (gazeta.pl), to Żurawski wcale tej propozycji nie odbiera w kategoriach "wielkiego cofania się w swojej piłkarkiej karierze". A może po prostu nie ma innych ofert, a spekulacje z Marsylią w roli głównej to tylko mydlenie oczu... :-k

Sprowadzeniem Polaka zainteresowany jest jego były klub - Wisła Kraków. Trener "Białej Gwiazdy" - Maciej Skorża - szuka napastnika po tym, jak z powodu ciężkiej kontuzji wypadł mu ze składu Andrzej Niedzielan.

Pomysł na ponowne zatrudnienie reprezentanta Polski wypłynął w zeszłym tygodniu. Żurawski, który w polskiej ekstraklasie strzelił 120 bramek, miałby zastąpić Andrzeja Niedzielana (w środę ma przejść w Niemczech operację kolana) - Jeśli Wisła rzeczywiście bierze mnie pod uwagę, to jest to dla mnie bardzo miła wiadomość - mówi Żurawski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego - Jestem piłkarzem Celticu i nie mogę komentować spekulacji transferowych, ale w przypadku Wisły jest trochę inaczej. Na pewno brałbym taką możliwość pod uwagę i sądzę, że w Glasgow zrozumieliby moją decyzję.

 

Kibice Wisły będą musieli uzbroić się w cierpliwość - choć działacze chcieliby piłkarza w swoim klubie jeszcze przed zakończeniem letniego okienka transferowego, to sam piłkarz przenosiny w sierpniu praktycznie wyklucza. - Jeśli rzeczywiście miałbym zmienić klub, to raczej nie teraz, tylko dopiero w styczniu. Jesienią zamierzam jeszcze powalczyć o miejsce w podstawowym składzie Celticu i dopiero później będę miał czas, by pomyśleć, jak powinna potoczyć się moja dalsza kariera - kończy Żurawski.

Odnośnik do komentarza
To byłby dopiero hit :]. Ale jestem realistą - wielkich szans na to chyba nie ma.

A ja myślę, że jest spora szansa. Zważywszy na to, że w Celticu i tak będzie grzał ławę wypożyczenie do Wisły może okazać się dla niego bardzo korzystne, bo w końcu będzie miał szansę na odbudowanie formy. A gdzie ma odbudowywać się jak nie w Wiśle? :> Jestem pewien, że w piłkę wciąż potrafi grać nieprzeciętnie i jeśli tylko odnalazłby swoją dawną 'wiślacką' formę mógłby pomóc i Wiśle i sobie... Co z tego jednak wyniknie?

Odnośnik do komentarza
Ten Żurawski tak wyśmiewany ostatnio w reprezentacji i beznadziejnej grze w Celticu jestem pewien że jakby przeszedł to z palcem w d.... strzeliłby w jedbej rundzie z 12-13 goli.

A to tylko świadczy o tym, jak słabiuuuuutka jest ta nasza Orendż, pożal się Boże, Ekstraklasa...

Odnośnik do komentarza

Spokojnie Panowie, niestety z Żurawiem to chyba niestety taka sama prawda jak to, że "Franz miał strzelać do Papieża" ;) a szkoda, bo z Żurawskim w składzie, to juz nikt by nam nie podskoczył

 

 

www.wislakrakow.com

Maciej Skorża otwarcie przyznaje, że jego drużynie potrzebny jest nowy napastnik i prawy pomocnik. Komentując doniesienia prasowe, szkoleniowiec wyznał, że przyjąłby Żurawskiego z otwartymi ramionami, ale obiektywnie patrząc widzi małe szanse na powrót "Żurawia" pod Wawel. Potwierdził natomiast doniesienia o możliwości zasilenia naszego klubu Damianem Gorawskim, jednak najpewniej dopiero w zimowym oknie transferowym.

 

- Maciej jest to zawodnik, który cały czas gra w zawodowej drużynie i na pewno jest w dobrej formie, o ile kontuzja, którą ma nie jest bardzo groźna. Rozważanie, że Maciej by do nas trafił jest czysto hipotetyczne, ale gdyby do nas trafił to na pewno bym się nie obraził - powiedział trener Maciej Skorża.

 

- Na razie nic nie wiem na temat tego, aby Maciej chciał tu przyjść. Wiem, że z ramienia klubu były niedawno prowadzone rozmowy z Maciejem. Jednak nie skończyło się to stwierdzeniem, że Maciej teraz do nas przychodzi, także na razie nie ma tematu Maćka Żurawskiego w Wiśle.

- Jest mało prawdopodobne, aby Celtic miał interes w wypożyczeniu Żurawskiego na pół roku. Każdy chciałby mieć w drużynie "Żurawia", ale teraz jest w dobrej drużynie, mieści się w meczowej kadrze, myślę więc, że ciężko byłoby go stamtąd wyrwać w tej chwili.

Bardziej prawdopodobne jest, że jeszcze w tym sezonie w barwach Wisły zagra Damian Gorawski, obecnie zawodnik FK Moskwa, którego kontrakt z rosyjskim klubem wygaśnie w grudniu.

 

- Teraz byłoby do wyłożenia kilkaset tysięcy dolarów, a zimą będzie to zawodnik do wzięcia za darmo, więc pewnie się wstrzymamy i poczekamy do zimy - wyjaśnia szkoleniowiec. - Ja już rozmawiałem z Damianem i umówiliśmy się na kontakt zimą, powiedziałem, że wstępnie widzę go u siebie w drużynie. Potrzebuję prawonożnego zawodnika, który byłby alternatywą dla Wojtka Łobodzińskiego, bo wiele wskazuje na to, że on do Wisły nie trafi.

 

- Poczekanie na Gorawskiego do grudnia wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem. Damian wyleciał z kadry pierwszej drużyny, nie wiem w jakiej jest dyzpocyji w tej chwili. Lepiej wziąć go za darmo zimą i mieć czas by odbudować jego formę, niż zapłacić teraz kilkaset tysięcy dolarów nie wiedząc kiedy będzie można z niego skorzystać.

 

Nie oznacza to jednak, że można już zapomnieć o transferach w trwającym jeszcze okienku. Działacze Wisły wciąż coś kombinują, aby znaleźć zastępcę Andrzeja Niedzielana. - Idę do klubu, bo Jacek Bednarz powiedział, że ma dla mnie dwie niespodzianki - powiedział na odchodne trener Skorża. Czekamy ;-)

Za to Gora w zimie zdaje się być wzomcnieniem :]

Odnośnik do komentarza
Mirosław Szymkowiak będzie trenował z drużyną Wisły Kraków. "Szymek" dołączy do zespołu Macieja Skorży za kilka dni - informuje serwis wislasoccer.com.

- Umówiliśmy się z Mirkiem, że rozpocznie z nami treningi, dojdzie do formy i wtedy będziemy się zastanawiali nad jego przyszłością - mówi Maciej Skorża. - Bardzo mnie ucieszyło, że "Szymek" zgłosił chęć trenowania z nami. Zresztą już w zeszłym tygodniu odbył indywidualne zajęcia z trenerem Andrzejem Bahrem - dodaje trener Wisły.

 

Więcej w serwisie wislasoccer.com

 

Kurde, a miałem nadzieję, że jednak trafi do Widzewa :(

Odnośnik do komentarza

No coz wracaja zawodnicy, ktorzy przed laty stanowili o sile Wisly. Miejmy nadzieje ze sie dobrze wprowadza w zespol i beda realnymi wzmocnieniami. Szkoda by bylo gdyby ci panowie przyszli sobie na ciepla emeryturke do Wisly bez wiekszej checi na gre. No ale miejmy nadzieje ze do takiej sytuacji nie dojdzie :)

Odnośnik do komentarza
No coz wracaja zawodnicy, ktorzy przed laty stanowili o sile Wisly. Miejmy nadzieje ze sie dobrze wprowadza w zespol i beda realnymi wzmocnieniami. Szkoda by bylo gdyby ci panowie przyszli sobie na ciepla emeryturke do Wisly bez wiekszej checi na gre. No ale miejmy nadzieje ze do takiej sytuacji nie dojdzie :)

 

IMHO Skorża już o to zadba, żeby tak nie było ;)

 

 

Szymek w Wiśle? Why not? Chyba od tej pracy w C+ nie zapomniał, jak się śle prostopadłe podania.

Odnośnik do komentarza
Gorzej będzie jak młode wilczki zaczną narzekać, że powrót starej gwardii blokuje im miejsce w składzie i szansę na rozwój. Wtedy może być nie ciekawie.

 

Przypomina mi to sytuacje, gdy w Wiśle blokowaną grę mieli Wisio, Strąk, Brożkowie, Ekwuemme i myśle, że mieli papiery na większe kariery, choć nie wszystko stracone :> . Teraz oby nie dano zgnić w ME Małeckiemu, Kokoszcze, czy Ćwielongowi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...