Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/jovanovic_i_gervasio_dolaczyli_do_druzyny/

 

No to mamy kolejne transfery. Bez niespodzianek, o obu piłkarzach mówiło się już od jakiegoś czasu. Dla mnie zupełne niewiadome, zobaczymy, jak wypalą. Tak czy inaczej wygląda na to, że obronę mamy już kompletną i kolejnych wzmocnień do defensywy nie należy się już raczej spodziewać.

Odnośnik do komentarza

Jovanovic dla mnie to pewny zawodnik, który raczej bankowo wzmocni naszą defensywę, Gervasio zaś ma duże umiejętności, dobrą szybkość, przebojowość, ale czy odnajdzie się w Wiśle? Tego nie wiem. Póki co zapowiada się na kolejne świetne okienko w wykonaniu Stana. Myślę, że możemy się szykować na jeszcze dwa transfery, przydałby nam się napastnik, który mógłby zastąpić Genkova w razie kontuzji, a może nawet wygryźć go ze składu, wzmocniony raczej zostanie jeszcze środek pomocy, gdyż Garguła i Jirsak nie gwarantują poziomu wymaganego w Lidze Mistrzów. Ogólnie transfery cieszą, jednak mnie martwi to, że będziemy mieli kompletnie niezgrany zespół, znów chciałoby się powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

A ja nie jestem taki do końca pewien co do tego Jovanovicia. Niby wygląda nieźle, ale Kneżević wyglądał podobnie, jak przychodził do Legii i okazał się niewypałem. Co do Nuneza, to ma trochę lepsze CV niż Rios, bo coś tam w tej lidze argentyńskiej pograł. Zobaczymy, obaj są stosunkowo młodzi, a przy naszej sytuacji w defensywie nie ma co wybrzydzać.

Odnośnik do komentarza

Jovanovic i tak stanowi bardziej zabezpieczenie, ewentualnie gdyby okazał się lepszym graczem niż się spodziewamy to wskoczy do pierwszego składu. IMO bardzo dobry transfer, młody, ograny, wśród kibiców niezłe recenzje zebrał, lepszego rezerwowego walczącego o pierwszy skład nie znajdziemy. Więcej bym oczekiwał od Nuneza, z opinii zbymaka wynika, że według naszych skautów/Valcxa/Maaskanta ma to być ktoś klasy Meliksona, do tego dość pokaźna liczba rozegranych meczów, z filmików wynika że niezła szybkość + standardowo drybling i ogólnie technika, a jeszcze jest dość młody. Martwi mnie jednak obsada lewej obrony, Nunez to zawodnik z inklinacjami do gry ofensywnej, a nie wiem czy właśnie kogoś o takiej charakterystyce potrzebujemy na boku defensywy (vide Paljic). Póki co okienko zdecydowanie in plus i może wreszcie doczekamy sytuacji, gdy mistrz przed pucharami wydatnie się wzmacnia, a nie osłabia.

Odnośnik do komentarza
Jovanovic i tak stanowi bardziej zabezpieczenie, ewentualnie gdyby okazał się lepszym graczem niż się spodziewamy to wskoczy do pierwszego składu.

A co takiego pokazywał Jaliens, Bunoza czy Chavez, że podstawowy obrońca Partizana i serbskiej młodzieżówki ma być dla dwóch z tej trójki bardziej zabezpieczeniem?

Odnośnik do komentarza

Wchodzę do domu i bum :>. Fajna sprawa, można powiedzieć, że Gervasio i Jovanovic w klubie, chyba, że w negocjacjach nagle coś pójdzie nie tak, ale co do Serba nie zapowiada się. Chłopak potrafi grać na środku defensywy, ale łatał dziury na obu bokach obrony. To nie problem, by zagrał po prawej stronie. Myślę, że spokojnie na razie będą grali Jaliens i Chavez razem z Paljicem, z tego względu, że z obroną zawsze mieliśmy problemy, a z pewną trójką i Lameyem (nie jestem zwolennikiem tego transferu) częstotliwość popełnienia błędu będzie zdecydowanie mniejsza. Tak wynika z prawdopodobieństwa :P. Nunez chyba został ściągnięty z myślą o lewej obronie, teraz dopiero ciekawa rywalizacja w obronie, co sobie może myśleć Kowalski, który jako piąty stoper może pogra sobie w Pucharze Polski? Ogólnie słaby jest i mogliby się go pozbyć. Kadra wygląda solidnie i tak jak Counter pisze, będzie jeszcze środkowy pomocnik i napastnik. Snajper na pewno przed zgłoszeniami do 2. rundy el. Ligi Mistrzów.

Do Ilieva też jestem średnio przekonany, a media już próbują pompować balon, więc wymagania automatycznie wobec jego osoby rosną. Będzie na pewno mocny z ławki, poza tym szerokie pole manewru nagle zrobiło się w obronie. Może ta lewa obrona jeszcze nie cieszy, ale i prawa nie zachwyca, zobaczymy gdzie Maaskant będzie widział Jovanovica, bo jednak bok obrony a środek to dwie różne pozycje :). Widać było po Jaliensie, który zagrał na prawej obronie i ciężko było mu ruszyć do przodu, wyczuć moment. Pożyjemy, zobaczymy, jestem pozytywnie nastawiony, bo nigdy tak nie było, że klub przed eliminacjami się wzmacniał, zazwyczaj tracił przynajmniej jednego kluczowego gracza, a jakość zespołu spadała. Tu już wzmocnienia kilka tygodni przed meczem. Fajnie :).

Odnośnik do komentarza

Co do tego Argentyńczyka to jestem dość sceptyczny, ale Jovanović wydaje się kapitalnym transferem. Młody, ale już doświadczony grą w pucharach i reprezentacji powinien moim zdaniem szybko wygryźć ze składu Chaveza. Tylko z drugiej strony, skoro trafił do Wisły, a nie gdzieś do Bundesligi czy Ligue 1 musi mieć jakiś defekt ;) Jednak myślę, że to może być raczej drugi Marcelo niż drugi Bunoza ;)

Odnośnik do komentarza

Tak dobrze poprowadzonego przez polską drużynę okienka nie pamiętam. Jeżeli do tych naprawdę ciekawych i szybko przeprowadzonych transferów Wisły dodamy Toneva, Ljuboje i Żewłakowa, to jest to chyba najciekawsze okienko ostatnich kilku lat. Jest postęp :) Nunez na filmach (a wiem że tam można upchnąć wszystko) wygląda na bardzo ofensywnego, nowoczesnego obrońcę z większymi umiejętnościami technicznymi niż Cikos.

Odnośnik do komentarza

Wyższe umiejętności techniczne od Cikosa to komplement a'la "dobrze gotujesz" na randce :keke:

 

Gacek: Maaskant ponoć strasznie forsuje Jaliensa do pierwszego składu (wywiady, przecieki), a Chavez wygląda najsolidniej z całego bloku defensywnego, który grał w poprzednim sezonie. Do tego dochodzi fakt, że Jovanovic wcale nie musi w tym momencie reprezentować nie wiadomo jakich umiejętności skoro naszym jedynym rywalem o jego podpis było Dynamo Mińsk. Chociaż ja nie narzekam, taki transfer mi się podoba.

 

marshall: Ponoć w klubie wyżej stoją akcję Despotovicia, ale ten się waha, o Bitonie wiele się nie mówi, chociaż nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Jak się wyjaśnia, Nunez został ściągnięty z myślą o środku pomocy :o jako piłkarz między Sobolewskim/Wilkiem a Meliksonem/Gargułą, czyli do rywalizacji z Jirsakiem. Jovanovic do środka obrony, ale myślę jednak, że będzie wystawiany na boku obrony :-k więc można jeszcze się spodziewać sprowadzenia lewego obrońcy? i napastnika.

Odnośnik do komentarza

Co do tego Argentyńczyka to jestem dość sceptyczny, ale Jovanović wydaje się kapitalnym transferem. Młody, ale już doświadczony grą w pucharach i reprezentacji powinien moim zdaniem szybko wygryźć ze składu Chaveza. Tylko z drugiej strony, skoro trafił do Wisły, a nie gdzieś do Bundesligi czy Ligue 1 musi mieć jakiś defekt ;) Jednak myślę, że to może być raczej drugi Marcelo niż drugi Bunoza ;)

 

Prędzej Jaliensa, bo Chavez w tym sezonie był naszym najlepszym obrońcą. Co do Bunozy to uważam, że przed kontuzją z każdym meczem grał coraz lepiej i ja wciąż w niego wierzę. Byleby nie pozwalali mu wyprowadzać piłki :roll:

Odnośnik do komentarza

Bunoza ma 23 lata i świetne warunki fizyczne. Nie powinno się z niego zrezygnować. Nad Genkowem też wielu załamywało ręce, a wyszło na dobre. Dajcie jeszcze trochę czasu. To dopiero jego trzeci rok w seniorskiej piłce i każdy w innym klubie i może też grać na lewej obronie.

Odnośnik do komentarza

Sporo źródeł twierdzi, że do Wisły może dołączyć izraelski napastnik Dudu Biton. Jesienią, jeśli Wikipedia nie kłamie, strzelił w izraelskiej lidze 12 bramek, po czym zimą trafił do belgijskiego Charleroi, gdzie wiosną zdobył 5 goli. Wygląda ciekawie, zobaczymy co ze sprawy wyniknie.

Odnośnik do komentarza

Siwakow znalazł się w drużynie gwiazd Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Szkoda, że w Wiśle nie pokazywał swojego talentu, bo chyba to wyróżnienie i to, co mówiło się o tym pomocniku nie było przypadkowe. Z tego co czytałem w prasie, to przejście Bitona do Wisły jest prawie pewne, tylko nie wiadomo kiedy to się stanie.

Odnośnik do komentarza

Diaz jako zapchajdziura może być. No i po odejściu jego i Marcelo brakowało mi w Wiśle obrońcy umiejącego strzelać gole po SFG. Wolałbym kogoś, kto mógłby faktycznie podwyższyć poziom drużyny, a nie jedynie łatać braki, ale widocznie Stan nie miał żadnych ciekawych kandydatur na lewą obronę albo te nie wypaliły.

Odnośnik do komentarza

Ta zapchajdziura ma być naszym podstawowym lewym obrońcą :roll: Spodziewałem się kogoś znacznie lepszego na boki obrony niż przyprawiającego o palpitacje serca Diaza (w dodatku po kontuzji) i Lameya, który od roku grzał ławę. Mam nadzieję, że szybko zakontraktują Bitona, bo wygląda on ciekawie (choć według mnie lepiej prezentował się Despotovic, który wybrał Japonię).

 

"Ciekawą" informacją jest fakt, że Wisła wyłoży z własnej kasy 6 mln zł na dokończenie budowy stadionu... Po takim newsie nie należy dziwić się polityką sprowadzania graczy z kartą na ręku (Lamey, Iliev), kolejnych wypożyczeń (Nunez, Diaz) czy tanich niespodzianek (Jovanovic). Ponoć ta kwota ma być odpisana od opłat za wynajm, lecz to póki co są jedynie plotki, a nawet jeśli prawdziwe to odzyskali by tą kasę w baaardzo długiej perspektywie. Oprócz tego termin ostatecznego oddania stadionu jest skandaliczny (luty 2012).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...