Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

we wszystkich odp tak samo?

bez znaczenia - to zaden dowod tylko domniemanie. statystycznie jest male prawdopodobienstwo, ze ktos sie akurat w ten sposob odpowiedzial nie znajac klucza, ale nie wynosi ono zero.

Wiesz, jeśli przy okazji udowodniliby, że ten delikwent miał kontakt z feralnym plikiem, to prawdopodobieństwo przypadku jeszcze maleje :)

ano maleje, a najpewniej jesli wzieli by delikwenta na spytki to jeszcze by sie ze strachu przyznal - zobaczymy co bedzie :)

Naprawdę, wielu gimnazjalistów mięknie przy okazji przesłuchania, to dotyczy często również tzw "twardzieli", gdy nie ma publiczności klasowej :)

Odnośnik do komentarza

A dziś mialiśmy okazję się spotakać z wręcz załośnie prostym egzmaminem językowym. Ja, czyli osoba, która po niemiecku ma problemy ze skleceniem 3 zdań, osiągne ok. 47 pkt! Cały test zakończyłem w 30 min i to nie ze względu ze strzelałem. Odniosłem wrażenie jakby ten test był traktowany jako piąte koło u wozu i zrobiono to tylko dla picu, bo naprawdę nei pokazuje kto język zna a kto nie.

Odnośnik do komentarza

Nas nie wypuszczali, dopiero mogłem wyjść na 15 minut przed zakończeniem, dlatego prawie zasnąłem na ławce ;). Czegoś takiego się nie spodziewałem, na niemcu nie trzeba było nawet rozumieć tekstu aby dobrze odpowiedzieć. Bo pytanie w stylu "Jaka jest płyta z muzyką?" z odpowiedziami "Smutna, zła i radosna" to jednak jest coś nie tak. Mogli sobie odpuścić niż robić takie jaja.

Odnośnik do komentarza

Ja już po polskim ;) Trudny nie był, poziom porównywalny z próbną. Polonistą nie jestem, więc 50% mi wystarczy :P Dużo ważniejszy będzie dla mnie jutrzejszy angielski i piątkowa geografia.

Pisałem temat o Chłopach.

Odnośnik do komentarza

Ja już dawno po, ale zapomniałem komórki i musiałem czekać do końca.

Czytanie najprostsze ze wszystkich matur (czyli dwóch próbnych) jakie pisałem. Ale jak zobaczyłem z jakich lektur są tematy, to się podłamałem. Później jednak zauważyłem, że nie trzeba się odwoływać do całości lektury, więc się uśmiechnąłem i jakoś napisałem :) Oczywiście o Zosi i Telimenie :)

Odnośnik do komentarza

No i pierwsze koty za płoty. ;)

 

Na poziomie rozszerzonym czytanie ze zrozumieniem nie było aż takie złe. Trzeba było się dłużej zastanowić nad niektórymi pytaniami, ale wszystkie były do rozgryzienia. :)

 

Wczoraj i dzisiaj rano powtarzałem sobie: byle nie Kochanowski lub Rej. I co? Pierwszy temat: Pieśń Kochanowskiego i jeden z Trenów. :]

Wybrałem drugi temat o metaforyce drogi z "Kamienia na kamieniu" Myśliwskiego.

 

Mogło chyba być gorzej. Myślę, że mogę z optymizmem patrzeć na potencjalny wynik. Grunt, że zdam. :keke:

Odnośnik do komentarza

Jako niezbyt uważny uczeń z polskiego muszę przyznać, że z podstawową maturą z polskiego poradziłby sobie gimnazjalista. Niestety, polska młodzież robi się coraz głupsza patrząc po poziomie matur.

 

Szczerze to bałem się polskiego, jednak już po przeczytaniu zadań opadł ze mnie stres. Fokusa czytam bardzo często, więc i teksty popularnonaukowe nie są mi obce. Wypracowanie z Pana Tadeusza, bo to wybrałem, było wręcz banalne. Nie trzeba było uczyć się 3 lata, żeby napisać gimnazjalną charakterystykę i porównanie bazując na fragmentach.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w miarę zadowolony, czytanie wydało mi się, aż za proste musi tam być jakiś haczyk ;) Co do pracy to wszystko zależy od tego czy trafiłem w model czy nie, ale myślę że kilka punkcików powinno być. Oczywiście wybrałem temat nr. 2 jak większość moich znajomych.

Odnośnik do komentarza

Polski? Banalny...

 

Czytanie ze zrozumieniem było proste i przyjemne. Tekst łatwy, pytanie zrozumiałe, wszystko było napisane więc nie było źle. Co do wypracowania - napisałem na temat 1, czyli "Chłopi". Bardzo szybko doszedłem do wniosku, że nieznajomość lektur nie jest przeszkodą na maturze, wystarczy zrozumieć podany fragment i na jego podstawie napisać wypowiedź, zwłaszcza, że nie trzeba było odwołać się do całości. Jest zadowolony i przede wszystkim - uspokojony. Jutro angielski, też powinno być dobrze, chociaż to słuchanie mnie zawsze męczyło... Potem wos i geo :]

Odnośnik do komentarza
Polski? Banalny...

 

Czytanie ze zrozumieniem było proste i przyjemne. Tekst łatwy, pytanie zrozumiałe, wszystko było napisane więc nie było źle. Co do wypracowania - napisałem na temat 1, czyli "Chłopi". Bardzo szybko doszedłem do wniosku, że nieznajomość lektur nie jest przeszkodą na maturze, wystarczy zrozumieć podany fragment i na jego podstawie napisać wypowiedź, zwłaszcza, że nie trzeba było odwołać się do całości. Jest zadowolony i przede wszystkim - uspokojony. Jutro angielski, też powinno być dobrze, chociaż to słuchanie mnie zawsze męczyło... Potem wos i geo :]

 

A to nie jest tak, ze zawsze trzeba odniesc sie do calosci utworu? Z tego co pamietam (mature pisalem rok temu), uczono nas, ze nawet jesli w tresci zadania jest napisane ''na podstawie fragmentu'', to i tak trzeba odniesc sie do calosci. Tzn. jesli chodzi o charakterystyke postaci, to np. trzeba udokumentowac swoje wnioski roznymi sytuacjami z calej ksiazki. Dlatego znajomosc lektur jest wazna.

Odnośnik do komentarza
A to nie jest tak, ze zawsze trzeba odniesc sie do calosci utworu? Z tego co pamietam (mature pisalem rok temu), uczono nas, ze nawet jesli w tresci zadania jest napisane ''na podstawie fragmentu'', to i tak trzeba odniesc sie do calosci. Tzn. jesli chodzi o charakterystyke postaci, to np. trzeba udokumentowac swoje wnioski roznymi sytuacjami z calej ksiazki. Dlatego znajomosc lektur jest wazna.

Za dodatkową swoją twórczość są po prostu punkty, bodajże cztery ;). Dlatego jeśli się odwołasz i przedstawisz jakiś sensowny argument to pewnie sypną jednym punktem dodatkowym ;) reszta pewnie według klucza, a tak czy inaczej, znajomość lektur nie jest ważna. Matura z polskiego jest łatwa, bez tego można zdać na 56% ;).

Tak pewnie będzie też wyglądała podstawowa matura z matematyki obowiązkowa, będzie łatwa, aby jak najwięcej osób zdawało :P.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...