Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 1202

 

Drugi miesiąc naszej przygody w Premiership dobiegał końca. Można było pokusić się o jakieś podsumowania, z których jasno wynikało, że brakowało nam skuteczności i szczęścia. Zwykle remisowaliśmy swoje mecze, co za bardzo nie pchało nas ku górze. A wrzesień kończyliśmy spotkaniem na St. James’ Park z liderem Premier League – Manchesterem United. Kibice licznie zgromadzili się na stadionie mając jeszcze w pamięci naszą potyczkę z Czerwonymi Diabłami z poprzedniego sezonu. Wówczas byliśmy bliscy sprawienia ogromnej niespodzianki, ale jak zwykle zabrakło szczęścia. Tym razem również atakowaliśmy od pierwszych minut. Oczywiście mocnym punktem rywali był bramkarz, który nie popełniał żadnych błędów. Na naszą bramkę goście zaatakowali dopiero w 38. minucie, ale ich pierwsza akcja od razu zakończyła się golem. Voiculet dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, ale strzał Del Rio odbił się od poprzeczki. Nikt nie przypilnował Raimundo, który na nasze nieszczęście trafił do pustej siatki. Wiedziałem jednak co robić i w przerwie wprowadziłem spragnionego gry Silverę. Urugwajczyk już w 47. minucie wykorzystał dokładne podanie Marcelo i mierzonym strzałem wyrównał wynik spotkania. Wydawało się, że szala znowu przechyli się na naszą korzyść, ale mecz stał się niezwykle wyrównany i zacięty, o czym świadczą liczne żółte kartki w drugiej połowie. Gdyby nie genialny bramkarz United, to trzy punkty z pewnością zostałyby w Newcastle.

 

Data: 30.09.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 45 015

Sędzia: Michael Brown

MoM: Marcelo (8) [Newcastle]

 

Aslam – Edmilson, Shahrour, Rose, Tinoco – Donoso, Marcelo, Fleck (McInnes 90’), Oswald, Turchi (Richards 72’) – Missiroli (Silvera 45’)

 

(15) Newcastle United – (1) Manchester United 1:1 (0:1) [silvera 47’ – Raimundo 38’]

-Premiership [8/38]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właściwie to ferie zaraz :)Czas wrócić do gry...

 

Odcinek 1203

 

Podsumowanie (wrzesień):

 

Ranking: 1. Brazylia (2124); 2. Argentyna (1789); 3. Francja (1678); 62. Polska (506)

 

Bilans spotkań: 5 (1-3-1) 5:5

Najlepszy strzelec: Jack Matthews – 2 gole

Premiership: 15. miejsce

FA Cup: -

Carling Cup: 4. runda (vs. Fulham ?:?)

Finanse: € 67,79 mln (- 1,57 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Fethi Mathlouthi (Bastia) -> Istres za € 400 tys.

2. Flavio (Paysandu) -> Gama za € 375 tys.

3. Luis Carlos (Vila Nova) -> Paysandu za € 375 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: West Ham (+1)

Francja: PSG (+2)

Niemcy: Stuttgart (+0)

Grecja: AEK (+2)

Włochy: Siena (+1)

Holandia: NAC (+0)

Polska: GKS Bełchatów (+3)

Portugalia: Nacional (+2)

Irlandia: Shelbourne (+7)

Rosja: Kubań (+2)

Szkocja: Rangers (+2)

Hiszpania: Espanyol (+0)

Szwecja: Malmö (+1)

Serbia: Borac (+1)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1204

 

W europejskich pucharach poradził sobie tylko poznański Lech, który wygrał rewanżowe spotkanie z Aves 3:0. Jagiellonia Białystok odpadła w 1. rundzie zasadniczej z Rapidem Bukareszt, a Górnik Zabrze nie sprostał wymaganiom Szachtara Donieck.

 

Październik miał być dla mnie bardzo krótki miesiącem. Zaplanowane były tylko trzy mecze, a w międzyczasie zagrać miały reprezentacje. Dopiero co zmierzyliśmy się z Czerwonymi Diabłami, a tydzień później musieliśmy zawitać w Manchesterze, żeby podjąć walkę z City. To rywale byli uważani za zdecydowanych faworytów w tym meczu, więc musiałem odpowiednio porozmawiać ze swoimi piłkarzami. Dzięki temu zagrali ambitnie od pierwszych minut, ale nie uchroniliśmy się przed utratą gola w 36. minucie. Strzał Moreiry był zbyt trudny do obrony przez bramkarza. Nie straciliśmy więcej bramek do końca pierwszej połowy, ale na początku drugiej również się nie popisaliśmy. Tomlinson uderzył z kilku metrów obok zaskoczonego golkipera i było już 2:0 dla City. Dopiero w 60. minucie obudziliśmy się z długiego snu. Wprowadzony w przerwie McInnes zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka przeleciała centymetry obok ręki bramkarza i zatrzepotała w siatce! 13 minut później nasze nadzieje na jakiekolwiek punkty przygasły. Mehmet pokonał Aslam’a uderzeniem z głowy i powiększył prowadzenie Manchesteru. Moi zawodnicy nie zamierzali się poddawać i 5 minut przed końcem meczu Matthews zdobył kontaktowego gola. Było jednak za późno, żeby wyrównać i wywieźć jeden punkt…

 

Data: 8.10.2023

Stadion: The City Of Manchester Stadium, Manchester

Widzów: 47 968

Sędzia: Andy Williamson

MoM: Dean Tomlinson (8) [Man City]

 

Aslam – Edmilson, Dyballa, Rose, Guseynov (Carrick 73’) – Donoso, Marcelo (McInnes 45’), Fleck, Richards, Oswald – Missiroli (Matthews 62’)

 

(10) Manchester City – (15) Newcastle United 3:2 (1:0) [Mortira 36’, Tomlinson 49’, Mehmet 73’ – McInnes 60’, Matthews 85’]

-Premiership [9/38]

Odnośnik do komentarza

Kto by pomyślał :) Jeszcze niedawno zamykałem opowiadania po dwóch stronach...

 

Odcinek 1205

 

Po pechowym meczu z Man City mieliśmy trochę czasu wolnego, żeby przygotować się do kolejnego ligowego spotkania. Derby County, które było naszym następnym rywalem, sprawiało nam sporo problemów w Championship, ale tym razem podchodziłem do tego pojedynku na luzie i ze spokojem. Już po 11 minutach prowadziliśmy 1:0 po trafieniu Matthews’a, który jest jak na razie najskuteczniejszym piłkarzem w mojej drużynie. Podobnego wyczynu dokonał Turchi w 31. minucie i było już 2:0. Ostatnio zastanawiałem się, dlaczego moi obrońcy nie mogą w ogóle trafić do bramki przeciwnika, ale teraz nie było to już tak bardzo ważne, bowiem Rose w 38. minucie wpisał się na listę strzelców. Festiwal goli kontynuowaliśmy w drugiej połowie. Fleck pokonał bramkarza gości w swój sposób – strzałem z dystansu. Golkiper nie miał dzisiaj udanego dnia, bo w 61. minucie po strzale Donoso musiał piąty raz wyciągać futbolówkę z własnej bramki. Wysokie zwycięstwo może dodać nam większej pewności w kolejnych meczach i może w końcu zaczniemy łapać punkty.

 

Data: 22.10.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 42 630

Sędzia: Jack Knight

MoM: Steve Rose (8) [Newcastle]

 

Baldé – Edmilson, Shahrour, Rose, Carrick – Donoso (Pröll 74’), Fleck, Marcelo, Turchi, Oswald (Neitzel 45’) – Matthews (Silvera 74’)

 

(16) Newcastle United – (17) Derby County 5:0 (3:0) [Matthews 11’, Turchi 31’, Rose 38’, Fleck 47’, Donoso 61’]

-Premiership [10/38]

 

Październik, który był dla mnie niezwykle krótkim miesiącem piłkarskim, kończyliśmy meczem w stolicy z Fulham Londyn. Piłkarze z Craven Cottage byli uznawani za faworytów, a to nigdy nie motywowało moich podopiecznych. I było jak się tego spodziewałem, po niecałym kwadransie gry rywale prowadzili 1:0. Mojego bramkarza pokonał Fox – najskuteczniejszy strzelec stołecznego klubu. My mogliśmy liczyć jedynie na stałe fragmenty gry, a jeden z nich wykorzystaliśmy w 24. minucie. Rose wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i mocną główką wyrównał wynik spotkania. Od tego momentu zaczęły się same kłopoty. Szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść rywali już w 29. minucie po golu Sarpong’a. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się ponownie Fox, a w 67. minucie wynik spotkania ustalił McCluskey.

 

Data: 28.10.2023

Stadion: Craven Cottage, Londyn

Widzów: 35 552

Sędzia: Martin Martin

MoM: Julian Fox (9) [Fulham]

 

Aslam – Edmilson (Berget 80’), Dyballa, Rose, Carrick – Donoso, Fleck (McInnes 45’), Marcelo, Turchi, Oswald – Matthews (Silvera 67’)

 

(12) Fulham Londyn – (15) Newcastle United 4:1 (3:1) [Fox 14’, 39’, Sarpong 29’, McCluskey 67’ – Rose 24’]

-Premiership [11/38]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1206

 

Angielski ZPN wspaniałomyślnie wcisnął nam jeszcze jeden mecz w październiku z… Fulham. Nie uwierzę, że losowania w pucharach nie są ustawiane, skoro już któryś raz w karierze mam przypadek, że gram z tą samą drużyną dwa mecze pod rząd. Tym razem mieliśmy okazję do zrewanżowania się za ostatnią dotkliwą porażkę w lidze. To my otworzyliśmy wynik spotkania. Matthews przedarł się przez obronę w 17. minucie i technicznym, niespotykanym u Anglików, strzałem pokonał bramkarza. Po 5 minutach było jednak 1:1, gdy Sarpong wykorzystał rzut wolny. Remis utrzymał się do końca pierwszej połowy, ale w drugiej części meczu również nie brakowało goli, choć te pojawiły się dopiero pod koniec spotkania. W 78. minucie Aslam przypadkiem trafił do własnej bramki nie mogąc już uratować swojego zespołu. 10 minut później nadzieje odżyły, gdy Turchi strzałem z dystansu zmienił wynik na 2:2. To oznaczało dogrywkę, którą pomyślnie zaczęli piłkarze z Londynu. McCluskey bez problemu pokonał Aslam’a głową w 93. minucie i zrobiło się nieciekawie. Drugi raz w tym meczu udało się uratować sytuację i w 103. minucie McInnes pięknym strzałem pod poprzeczkę wyrównał wynik spotkania. Sędzia był zmuszony zarządzić konkurs jedenastek, w których królował mój bramkarz starając się naprawić błędy z meczu. Aslam obronił w sumie cztery rzuty karne stając się bohaterem dzisiejszego pojedynku!

 

Data: 31.10.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 36 456

Sędzia: Danny Rowley

MoM: Sergio Turchi (8) [Newcastle]

 

Aslam – Edmilson (Berget 104’), Dyballa, Rose, Carrick – Donoso, Marcelo (McInnes 90’), Fleck, Turchi, Oswald (Neitzel 45’) – Matthews

 

(PRM) Newcastle United (k) – (PRM) Fulham Londyn 3:3 (1:1) [Matthews 17’, Turchi 88’, McInnes 103’ – Sarpong 22’, Aslam sam. 78’, McCluskey 93’]

-Carling Cup, 4. runda

Odnośnik do komentarza

Bramkarz numer jeden jeszcze leczy kontuzję...

 

Odcinek 1207

 

Podsumowanie (październik):

 

Ranking: 1. Brazylia (2096); 2. Argentyna (1834); 3. Hiszpania (1606); 57. Polska (517)

 

Bilans spotkań: 4 (1-1-2) 11:10

Najlepszy strzelec: Jack Matthews – 3 gole

Premiership: 15. miejsce

FA Cup: -

Carling Cup: ćwierćfinał (vs. Man City ?:?)

Finanse: € 65,46 mln (- 2,37 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Juan de Dios Sevilla (Nantes) -> Lille za € 15,5 mln

2. Christophe Ferblantier (Clermont) -> Metz za € 75 tys.

3. Pierrick David (Saint-Etienne) -> Grenoble za € 40 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: West Ham (+2)

Francja: Bordeaux (+1)

Niemcy: Stuttgart (+1)

Grecja: AEK (+5)

Włochy: Atalanta (+1)

Holandia: Heerenveen (+2)

Polska: GKS Bełchatów (+3)

Portugalia: Académica (+2)

Irlandia: Shelbourne (+11)

Rosja: Kubań (+2)

Szkocja: Rangers (+4)

Hiszpania: Espanyol (+3)

Szwecja: mistrz – AIK (+2)

Serbia: Borac (+3)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1208

 

Listopad niespodziewanie powitał nas śniegiem podczas meczu z jedenastym Norwich City. To jednak nie przeszkodziło nam w swobodnym rozgrywaniu piłki na własnym boisku i już po 13. minutach prowadziliśmy 1:0, gdy Turchi zdecydował się na techniczny strzał ze skraju pola karnego. Jeszcze przed upływem półgodziny gry podwyższyliśmy na 2:0 po golu Rose’a i wszystko wskazywało na to, że trzy punkty zostaną w Newcastle. Tak też się stało, bo w drugiej połowie nasi rywale nie mieli sił, żeby powstać z kolan, a my spokojnie rozgrywaliśmy piłkę na własnej połowie. Żeby gra miała smaku, to w 90. minucie Donoso ustalił wynik spotkania swoim strzałem z dystansu.

 

Data: 4.11.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 43 026

Sędzia: Ashley Rowley

MoM: Sergio Turchi (8) [Newcastle]

 

Aslam – Edmilson, Dyballa, Rose, Carrick – Donoso, Marcelo, McInnes (Fleck 74’), Turchi, Oswald (Neitzel 74’) – Matthews (Silvera 45’)

 

(15) Newcastle United – (11) Norwich City 3:0 (2:0) [Turchi 13’, Rose 29’, Donoso 90’]

-Premiership [12/38]

 

Wydawało mi się, że wszystko nabiera dobrego obrotu, ale nie mówiłem na głos o swoich spostrzeżeniach, zwłaszcza że w 13. kolejce musieliśmy grać z liderem Premiership – West Ham United. Na dodatek spotkanie odbyło się w Londynie, więc nic dziwnego, że byliśmy skazywani na pożarcie przez Młoty. Rzeczywistość, na całe szczęście, była inna i w po wielkich męczarniach z bramkarzem gospodarzy objęliśmy prowadzenie w 32. minucie po pięknym strzale Matthews’a. Anglik nie zamierzał na tym dorobku poprzestawać i 4 minuty później podwyższył na 2:0 wykorzystując dokładne podanie Donoso – ostatnio bardzo aktywnego piłkarza w mojej drużynie. Lider zachowywał się, jakby dostał obuchem po głowie i nie wiedział co się dookoła niego dzieje. Wykorzystaliśmy to na swoją korzyść i w 74. minucie Fleck podwyższył na 3:0. Takie mecze będzie się bardzo długo pamiętało…

 

Data: 11.11.2023

Stadion: Upton Park, Londyn

Widzów: 34 327

Sędzia: Oliver Murphy

MoM: Jack Matthews (9) [Newcastle]

 

Aslam – Edmilson, Dyballa, Rose, Tinoco (Carrick 45’) – Donoso, Marcelo (McInnes 70’), Fleck, Turchi, Oswald (Neitzel 70’) – Matthews

 

(1) West Ham United – (14) Newcastle United 0:3 (0:2) [Matthews 32’, 36’, Fleck 74’]

-Premiership [13/38]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1209

 

Radość i entuzjazm po ograniu lidera na jego terenie pozostały przez długi okres w Newcastle. Mieliśmy sporo wolnego, gdyż reprezentacje rozgrywały baraże do Mistrzostw Europy, które odbędą się latem w Grecji. Pod koniec listopada podejmowaliśmy słabiutkie Middlesbrough, więc nic dziwnego, że na St. James’ Park pojawiło się wielu kibiców, którzy oczekiwali kolejnego dobrego meczu w naszym wykonaniu. Dostali to, czego pragnęli. Już w 7. minucie Fleck otworzył wynik spotkania, a niecałe 20 minut później Matthews podwyższył na 2:0. Te dwa gole rozbiły całkowicie naszych rywali, więc Jack bez problemu dołożył kolejne trafienie w 29. minucie. Z wynikiem 3:0 poszliśmy na przerwę do szatni, ale piłkarze nie zamierzali odpuszczać w drugiej połowie. Szczególnie Matthews, który dopiął w końcu swego i zaliczył hat-tricka w 49. minucie. Gorszy od swoich kolegów nie chciał się poczuć McInnes, z którego jestem ostatnio bardzo zadowolony. Pomocnik wpisał się na listę strzelców w 79. minucie i ustalił wynik spotkania. Ostatnie mecze pokazują, że Newcastle pojawiło się w końcu na właściwych torach i teraz sunie tylko do przodu.

 

Data: 25.11.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 52 362

Sędzia: Zak May

MoM: Jack Matthews (9) [Newcastle]

 

Aslam – Edmilson, Dyballa, Carrick, Guseynov – Pröll, Fleck, Marcelo (McInnes 70’), Turchi (Richards 45’), Oswald – Matthews (Missiroli 70’)

 

(13) Newcastle United – (20) Middlesbrough FC 5:0 (3:0) [Fleck 7’, Matthews 24’, 29’, 49’, McInnes 79’]

-Premiership [14/38]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...