Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 884

 

W 15. kolejce Eredivisie przyszło nam się zmierzyć z beniaminkiem – FC Volendam, tegorocznym zdobywcą KNVB Beker i niespełnionym uczestnikiem Pucharu UEFA. Nasi rywale nieźle spisują się na najwyższym szczeblu rozgrywek, bo zajmują przyzwoite ósme miejsce, ale w starciu z nami byli bez szans. Bega pokonał bramkarza już w 9. minucie, chwilę później swoje trafienie dołożył Amrabat i wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie zdobyliśmy jeszcze dwa gole i śmiało można było mówić o pogromie.

 

Data: 10.12.2017

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 49 129

Sędzia: Marco Hoeks

MoM: Orlando Castillejos (9) [Ajax]

 

Yeboah – Nedeljković, Benes, van Beek, J. Matić (Szabó 75’) – Olivan (M. Matić 69’), Rogerio, Hlongwane (Dias 59’), Amrabat – Castillejos, Bega

 

(6) Ajax Amsterdam – (8) FC Volendam 4:1 (2:0) [bega 9’, Amrabat 13’, Castillejos 68’, 74’ – Schreurs 80’]

-Eredivisie [15/34]

 

Nie będziemy mieć żadnego polskiego zespołu w 1/8 finału Ligi Mistrzów czy też w 1/16 Pucharu UEFA po tym, jak Lech zremisował 1:1 z PAOK, gol Janoty, i nie wywalczył żadnego awansu zajmując ostatnie miejsce w grupie.

 

Zaczyna się napięty okres, bo będziemy grać z wymagającymi rywalami. AZ Alkmaar depcze nam po piętach, ale złamaliśmy ich obronę już w 2. minucie. Amrabat genialnie przedarł się przez obronę przeciwnika i popisał się technicznym uderzeniem dającym nam prowadzenie. Niestety, wynik 1:0 utrzymał się do 75. minuty, w której to gospodarze wyrównali. Nie było nas stać na zdobycie zwycięskiego gola, ale 3. miejsce utrzymaliśmy.

 

Data: 16.12.2017

Stadion: DSB Stadion, Alkmaar

Widzów: 29 976

Sędzia: Marko Hoeks

MoM: Nordin Amrabat (8) [Ajax]

 

Yeboah – Michaeli (Nedeljković 77’), Krasnoschekov, van der Wiel, J. Matić – Danch, Rogerio (Centurion 64’), Dias, Amrabat – Bega, Castillejos (Cieślewicz 45’)

 

(5) AZ Alkmaar – (3) Ajax Amsterdam 1:1 (0:1) [Jelić 75’ – Amrabat 2’]

-Eredivisie [16/34]

 

Zarząd był coraz bardziej zadowolony z tego, że włączamy się do walki o mistrzostwo, choć cel na ten sezon, to wygrać ligę. Pozostaje nam strata czterech punktów do drugiego miejsca i musimy teraz bardzo uważać na to co robimy na boisku, by nie tracić głupio punktów. Nie mogliśmy sobie więc pozwolić na wpadkę z aktualnym mistrzem Holandii – Heerenveen, który zajmuje 13. miejsce i wygrał z nami 2:0 w pierwszym meczu na początku sezonu. Goście zaczęli z wysokiego tonu, już w 15. minucie zaczęli prowadzić po golu Henrique. Na szczęście Suarez wrócił do drużyny po wyleczeniu kontuzji i szybko wyrównał wynik spotkania. Jeszcze w pierwszej połowie rozstrzygnęliśmy mecz na swoją korzyść.

 

Data: 23.12.2017

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 51 605

Sędzia: Gijs Volkamp

MoM: Luis Suarez (9) [Ajax]

 

Yeboah – Nedeljković, Benes, van Beek, Szabó – Olivan, Matić (Centurion 60’), Dias, Shuaibu (Amrabat 74’) – Suarez, Bega (Castillejos 74’)

 

(3) Ajax Amsterdam – (13) Sc Heerenveen 3:1 (2:1) [suarez 24’, 90’+1’, Janmaat sam. 32’ – Henrique 15’]

-Eredivisie [17/34]

 

W meczach z silnymi rywalami dawaliśmy sobie radę, co sprawiało, że zdumieni byli nawet specjaliści od futbolu. Ale nie dawano nam większych szans na zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu ze Spartą Rotterdam, która zajmuje czwarte miejsce, tuż za naszymi plecami. Po 35 minutach kibice gospodarzy byli zadowoleni, bo ich zespół prowadził 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, ale odpowiednie słowa w przerwie sprawiły, że ludzie zobaczyli odmieniony Ajax w drugiej części meczu. Najpierw do siatki trafił Cieślewicz, a następnie na listę strzelców wpisał się Castillejos. Meksykański napastnik zwiększył swój dorobek w 52. minucie i w pięknym stylu odprawiliśmy rywali z Rotterdamu.

 

Data: 26.12.2017

Stadion: Sparta Stadion, Rotterdam

Widzów: 10 965

Sędzia: Michel Winter

MoM: Orlando Castillejos (9) [Ajax]

 

Yeboah – Michaeli, Krasnoschekov, J. Matić, van Beek – Danch, Rogerio, Dias (Suarez 75’), Amrabat (Shuaibu 25’) – Castillejos, Bega (Cieślewicz 45’)

 

(4) Sparta Rotterdam – (3) Ajax Amsterdam 1:3 (1:0) [brud 35’ – Cieślewicz 47’, Castillejos 49’, 52’]

-Eredivisie [18/34]

 

Rundę jesienną kończyliśmy na wyjeździe z FC Den Bosch, szesnastym zespołem Eredivisie, z którym ciężko się walczyło przez pierwsze 45 minut. Dopiero w drugiej połowie odzyskaliśmy chęć do gry i wpakowaliśmy rywalom jeszcze dwa gole inkasując trzy punkty.

 

Data: 30.12.2017

Stadion: De Vliert, Den Bosch

Widzów: 7 558

Sędzia: Marco Hoeks

MoM: Abubakar Shuaibu (8) [Ajax]

 

Berardi – Stefański, Benes (Kranoschekov 73’), van Beek, Szabó – Olivan, Matić (Centurion 45’), Dias, Shuaibu – Bega, Suarez (Castillejos 63’)

 

(16) FC Den Bosch – (3) Ajax Amsterdam 2:3 (1:1) [Poepon 27’, Kluin 90’+3’ – Shuaibu 23’, Dias 49’, Bega 51’]

-Eredivisie [19/34]

 

Eredivisie - półmetek

Odnośnik do komentarza

Odcinek 885

 

Już na początku nowego roku doszło do sprzedaży drugiego bramkarza z mojego zespołu. Berardi okazał się za słabym piłkarzem, więc musiałem się go pozbyć. Przynajmniej cieszył się sporym zainteresowaniem i za 7 milionów euro odszedł do Boca Juniors. Jeszcze raz tyle przelałem na konto brazylijskiego Santosu, gdzie do tej pory grał niesamowity golkiper – Felipe. Wielka ikona swojego ukochanego klubu, rok temu wystąpił w 32 meczach i wpuścił tylko 6 goli! Mam nadzieję, że będzie dla nas ogromnym wzmocnieniem.

 

Mieliśmy tylko dwa tygodnie wolnego pomiędzy rundami i pierwszy oficjalny mecz w 2018 roku graliśmy już 13 stycznia z FC Zwolle. Wydawało się, że ostatni zespół w lidze nie będzie się mógł nam oprzeć, a tymczasem pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W bramce zadebiutował dzisiaj Felipe, który w kilku sytuacjach popisał się niesamowitą szybkością. Dopiero na początku drugiej połowy wyszliśmy na prowadzenie po pięknym strzale Dias’a. Podwyższyliśmy prowadzenie w 80. minucie, ale nagle gospodarze przeszli do odwetu i w ciągu 3 minut odrobili dwubramkową stratę. Już się bałem, że wtopimy z outsiderem, ale na szczęście moi zawodnicy rozstrzygnęli mecz na naszą korzyść w 93. i 94. minucie.

 

Data: 13.01.2018

Stadion: FC Zwolle Stadion, Zwolle

Widzów: 3 038

Sędzia: Michel Winter

MoM: Alexandre Dias (8) [Ajax]

 

Felipe – Stefański, Krasnoschekov, Szabó, van der Wiel – Danch, Centurion (M. Matić 63’), Dias, Amrabat (Shuaibu 73’) – Bega (Cieślewicz 45’), Suarez

 

(18) FC Zwolle – (2) Ajax Amsterdam 2:4 (0:0) [Wilson 86’, 89’ – Dias 46’, Suarez 80’, Shuaibu 90’+3’, M. Matić 90’+4’]

-Eredivisie [20/34]

 

Los nam sprzyjał również w KNVB Beker, gdzie w 4. rundzie musieliśmy zmierzyć się z drugoligowym BV Veendam, podczas gdy reszta walczyła już raczej z pierwszoligowymi zespołami. Nie było jednak tak łatwo. Stojący w bramce gospodarzy Tytoń spisywał się bardzo dobrze i nie wpuścił żadnego gola w pierwszej połowie. Ale w 62. minucie Dias ponownie wpisał się na listę strzelców w tym sezonie zostając bohaterem Ajaxu drugi raz z rzędu.

 

Data: 16.01.2018

Stadion: De Langeleegte, Veendam

Widzów: 6 487

Sędzia: Patrick de Groot

MoM: Alexandre Dias (8) [Ajax]

 

Felipe – Nedeljković, Benes (Krasnoschekov 36’), J. Matić, van Beek – Olivan, Rogerio, Dias, Amrabat (Wille 29’) – Cieślewicz, Castillejos (Bega 67’)

 

(2 L) BV Veendam – (1 L) Ajax Amsterdam 0:1 (0:0) [Dias 62’]

-KNVB Beker, 4. runda

 

Do zespołu za 30 tysięcy euro dołączył polski napastnik z Zagłębia Sosnowiec – Robert Lewandowski, który przodował ostatnio na liście strzelców Ekstraklasy. Coś mnie podkusiło, żeby piłkarz zagrał w moim klubie, ale i tak będzie tylko czwartym-piątym napastnikiem, więc będzie to dla niego dobre zakończenie niezbyt udanej kariery.

 

Zabrałem Roberta na mecz z Utrechtem, ale zadebiutować miał dopiero w drugiej połowie. Ponownie przez pierwsze 45 minut nie padł żaden gol. Musiałem poważnie porozmawiać z moimi zawodnikami w czasie przerwy i moje słowa dotarły do nich w stu procentach. Najpierw na listę strzelców wpisał się Suarez w 66. minucie. Prowadziliśmy 1:0 z trudnym przeciwnikiem, który jesienią wygrał z nami 4:2, więc kazałem grać ustawieniem 4-5-1 i bardziej skupić się na defensywie. Ale moich piłkarzy rozpierała energia i kontynuowali dzieło zniszczenia. Nawet Lewandowski pokonał bramkarza gości w sytuacji sam na sam ustalając wynik spotkania.

 

Data: 20.01.2018

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 51 610

Sędzia: Peter Hutten

MoM: Dennis Wille (8) [Ajax]

 

Felipe – Nedeljković, Krasnoschekov, Michaeli, van Beek – Olivan (van der Wiel 45’), Rogerio (M. Matić 71’), Dias, Wille – Suarez, Castillejos (Lewandowski 71’)

 

(2) Ajax Amsterdam – (9) FC Utrecht 3:0 (0:0) [suarez 66’, Wille 84’, Lewandowski 87’]

-Eredivisie [21/34]

 

Nie mogłem skorzystać z zawodników, którzy powyjeżdżali do Afryki na PNA, a na dodatek niektórzy leczą kontuzję lub są zawieszeni. Byłem więc w nieciekawej sytuacji przed meczem z ADO Den Haag, w którym dominowali rywale. Nie byli jednak skłonni pokonać mojego świetnie spisującego się bramkarza, ale tylko do czasu. Wyrównaliśmy dopiero w drugiej połowie, ale gospodarze byli nieugięci i w 75. minucie strzelili pięknie przy słupku nie dając szans mojemu golkiperowi. Po czternastu meczach bez porażki musieliśmy zejść pokonani.

 

Data: 23.01.2018

Stadion: ADO Den Haag Stadion, Haga

Widzów: 12 995

Sędzia: Charles Snip

MoM: Felipe (8) [Ajax]

 

Felipe – Stefański, Krasnoschekov, Szabó, J. Matić – Danch, Rogerio (Centurion 63’), Suarez, Wille – Castillejos (Lewandowski 45’), Bega (Cieślewicz 79’)

 

(16) ADO Den Haag – (2) Ajax Amsterdam 2:1 (1:0) [belskiy 30’, Patrick 75’ – Suarez 62’]

-Eredivisie [22/34]

Odnośnik do komentarza

Profil później ;)

 

Odcinek 886

 

Ostatnia porażka w lidze zmotywowała nas do cięższej pracy, bo nadal liczymy się w walce o mistrzostwo Holandii. Żeby jednak nie powiększyć straty do lidera musieliśmy odnieść zwycięstwo w meczu z RBC Roosendaal. Nasi rywale rok temu zajęli trzecie miejsce i odpadli w pierwszej rundzie baraży, właśnie z nami. Wówczas padały hokejowe wyniki i chciałem, żeby było tak również dzisiaj. Na wielkim gazie był Renato Bega, który w końcu wpisał się na listę strzelców w 34. minucie. Niestety, błąd obrony doprowadził do wyrównania w 42. minucie i z boiska schodziliśmy przy wyniku 1:1. Dopiero w drugiej połowie pokazaliśmy pazur i jeszcze trzy razy pokonaliśmy bramkarza rywali, więc trzy punkty zostały w Amsterdamie.

 

Data: 28.01.2018

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 49 422

Sędzia: Mike van der Roest

MoM: Renato Bega (9) [Ajax]

 

Felipe – Nedeljković (cz.k. 75’), Krasnoschekov, J. Matić, van Beek – Olivan, Rogerio (Centurion 76’), Wille (Amrabat 51’), Suarez – Bega, Castillejos (Cieślewicz 45’)

 

(3) Ajax Amsterdam – (10) RBC Roosendaal 4:1 (1:1) [bega 34’, Rogerio 48’, Olivan 54’, Suarez 63’ – Sasson 42’]

-Eredivisie [23/34]

 

Mecz z Rodą Kerkrade pokazał, że Bega jest w wielkiej formie. Albańczyk znowu wpisał się na listę strzelców, a swoje drugie trafienie dołożył w drugiej połowie. Niestety, straciliśmy gola z rzutu karnego, a potem po głupim błędzie w 91. minucie i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

 

Data: 3.02.2018

Stadion: Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade

Widzów: 14 828

Sędzia: Frank Bakker

MoM: Renato Bega (8) [Ajax]

 

Felipe – Stefański, Benes, van der Wiel, Szabó (Michaeli 45’) – Danch, Rogerio (M. Matić 74’), Dias, Amrabat – Suarez (Lewandowski 45’), Bega

 

(13) Roda Kerkrade – (2) Ajax Amsterdam 2:2 (1:1) [Komazec kar. 22’, Fagner 90’+1’ – Bega 29’, 50’]

-Eredivisie [24/34]

 

Zaczęły się poważne problemy. Yeboah jest z reprezentacją Ghany w PNA i póki co doszli do półfinału, a Felipe złapał kontuzję na miesiąc. Mój trzeci bramkarz – Polman – też ma kontuzję, więc musiałem skorzystać z juniorów. Nie martwiłbym się tym, gdyby nie to, że musieliśmy zagrać z odwiecznym wrogiem – Feyenoordem. Na szczęście moi zawodnicy byli tak bardzo zmotywowani, że już w 16. minucie Amrabat pokonał bramkarza gości. Danch dorzucił drugie trafienie w 45. minucie i niespodziewanie wygrywaliśmy 2:0 do przerwy. Po wprowadzeniu na boisko Castillejos’a było jeszcze lepiej, bo meksykański napastnik dwukrotnie trafił do bramki piłkarzy z Rotterdamu. Byłem w szoku, z którego nie mogłem przez długi czas wyjść. Pokonaliśmy naszych największych wrogów, mimo że nie mieliśmy żadnego bramkarza odpowiedniego na tą ligę.

 

(2) Ajax Amsterdam – (3) Feyenoord Rotterdam 4:0 (2:0) [Amrabat 16’, Danch 45’, Castillejos 51’, 67’]

-Eredivisie [25/34]

 

Po zwycięstwie nad Feyenoordem nie mogliśmy popaść w przesadny optymizm, bo kilka dni później musieliśmy zmierzyć się z PSV Eindhoven. Przynajmniej Yeboah wrócił z Afryki, gdzie w PNA jego reprezentacja Ghany przegrała w finale 0:1 z Nigerią, w której występował również mój piłkarz – Shuaibu, jeden z najlepszych graczy turnieju. Rywale z Eindhoven przeprowadzili bardzo ładną akcję w 15. minucie, po której wyszli na prowadzenie. Ale odpowiedzieliśmy w 28. minucie i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Nasi wrogowie nie odpuszczali tak łatwo i w drugiej odsłonie meczu ponownie wyszli na prowadzenie. Jednak nie ma to jak odrobina szczęścia w końcówce i gol, który daje nam jeden punkt.

 

Data: 16.02.2018

Stadion: Philips Stadion, Eindhoven

Widzów: 34 971

Sędzia: Bas de Groot

MoM: Yaw Yeboah (9) [Ajax]

 

Yeboah – Stefański, Kranoschekov, van Beek, J. Matić (Michaeli 70’) – Olivan, Rogerio, Shuaibu, Dias (Hlongwane 70’) – Suarez (Bega 45’), Castillejos

 

(1) PSV Eindhoven – (2) Ajax Amsterdam 2:2 (1:1) [Lens 15’, Ahmet 63’ – Rogerio 28’, Bega 90’]

-Eredivisie [26/34]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 887

 

Po meczach z trudnymi rywalami przyszedł czas na zmierzenie się oko w oko ze słabszymi drużynami. VVV-Venlo nie mogło się oprzeć atakom Begi, który już w 6. minucie zdołał pokonać ich bramkarza. Ostatecznie skończyło się skromnie, bo tylko 4:0, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

 

Data: 24.02.2018

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 49 365

Sędzia: Raymond van Meenen

MoM: Luis Suarez (9) [Ajax]

 

Yeboah – Stefański, Benes, J. Matić, van Beek – Danch, M. Matić (Centurion 68’), Dias, Amrabat (Shuaibu 90’) – Suarez (Cieślewicz 77’), Bega

(2) Ajax Amsterdam – (11) VVV-Venlo 4:0 (4:0) [bega 6’, 14’, Suarez 31’, kar. 42’]

-Eredivisie [27/34]

 

W ćwierćfinale KNVB Beker wpadliśmy na mistrzów Holandii – Heerenveen. Rywale zapowiadali w mediach, że będą musieli pilnować Suarez’a, ale ja zrobiłem im niespodziankę i wystawiłem od pierwszych minut Oral’a z rezerw. Turek strzelił już 26 goli w 23 meczach, więc chciałem go sprawdzić w pierwszym zespole. Nie zawiodłem się. Napastnik przeszedł sam siebie i pokonał bramkarza aż pięć razy! Sam nie mogłem wyjść z szoku, którego doznałem po wyczynach Turka. Szkoda tylko, że pod koniec meczu upadł niefortunnie na ziemię i będzie odpoczywał od treningów trzy tygodnie. Mam nadzieję, że gdy wróci, to zaprezentuje formę podobną do tej z dzisiejszego meczu.

 

Data: 27.02.2018

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 51 606

Sędzia: Frank Bakker

MoM: Yörük Oral (10) [Ajax]

 

Yeboah – Nedeljković, Krasnoschekov, Szabó, Michaeli (Stefański 74’) – Olivan, Rogerio (Centurion 45’), Shuaibu, Hlongwane – Oral, Castillejos (Cieślewicz 63’)

 

(1 L) Ajax Amsterdam – (1 L) Sc Heerenveen 6:2 (3:1) [Castillejos 11’, Oral 25’, 33’, 59’, 63’, 80’ – Weisberg 35’, Ruprecht kar. 66’]

-KNVB Beker, ćwierćfinał

 

Szkoda, że Oral nie mógł zagrać w ligowym spotkaniu z Groningen, bo chciałem ponownego efektownego zwycięstwa. Ale nawet o minimalną wygraną było ciężko. Przegrywaliśmy od 27. minuty, ale Bega znowu został bohaterem spotkania zdobywając gola minutę przed końcem.

 

Data: 4.03.2018

Stadion: Euroborg, Groningen

Widzów: 19 784

Sędzia: Bas Nijhuis

MoM: Juan Surraco (8) [Groningen]

 

Yeboah – Stefański, Krasnoschekov, van Beek, J. Matić – Danch (Michaeli 66’), Rogerio (Centurion 62’), Dias, Amrabat (Shuaibu 45’) – Castillejos, Bega

 

(9) FC Groningen – (2) Ajax Amsterdam 1:1 (1:0) [surraco 27’ – Bega 89’]

-Eredivisie [28/34]

 

PSV przegrało swój mecz, więc wystarczyło wygrać z szesnastym Twente. Ale zadania okazało się dla nas za trudne. Wyrównaliśmy dopiero w 69. minucie i znowu musieliśmy podzielić się punktami. Strata do lidera to już tylko pięć punktów.

 

Data: 11.03.2018

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 49 505

Sędzia: Marco Hoeks

MoM: Petar Skuletić (8) [Twente]

 

Yeboah – Stefański, Krasnoschekov, van der Wiel, van Beek – Olivan, M. Matić (Rogerio 45’), Hlongwane, Shuaibu (Amrabat 70’) – Bega, Castillejos (Cieślewicz 70’)

 

(2) Ajax Amsterdam – (16) FC Twente 1:1 (0:1) [bega 69’ – Skuletić 13’]

-Eredivisie [29/34]

 

Wyglądało na to, że remis nie grozi nam w meczu z Willem II, po tym jak Bega zdobył ładnego gola w 31. minucie, a Castillejos dołożył drugie trafienie w 61. minucie. Ale gospodarze niespodziewanie wyrównali w ciągu niecałych 10 minut i zaczęła się prawdziwa walka do ostatniego gwizdka, który padł kilka sekund po 95. minucie, w której to padł ostateczny gol przesądzający o naszym zwycięstwie.

 

Data: 17.03.2018

Stadion: Willem II-Stadion, Tilburg

Widzów: 14 674

Sędzia: Richard Liesveld

MoM: Gyon Ordinas (8) [Willem]

 

Felipe – Nedeljković, Benes, van Beek, Szabó – Kovacs, Centurion (M. Matić 45’), Dias (Hlongwane 73’), Amrabat (Shuaibu 62’) – Bega, Castillejos

 

(13) Willem II Tilbury – (2) Ajax Amsterdam 2:3 (0:1) [Fernandez 76’, Ordinas 85’ – Bega 31’, Castillejos 61’, van Beek 90’+5’]

-Eredivisie [30/34]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 888

 

Oral wyleczył się z kontuzji i wrócił na mecz w półfinale KNVB Beker z RBC. Oczywiście Turek był lekko zmęczony, ale zdołał dwukrotnie pokonać bramkarza przeciwnika ładnymi strzałami pod poprzeczkę. Ogólnie oddaliśmy w tym meczu aż 37 strzałów, a wygraliśmy tylko 5:0.

 

Data: 20.03.2018

Stadion: RBC Roosendaal Stadion, Roosendaal

Widzów: 4 479

Sędzia: Charles Snip

MoM: Yörük Oral (9) [Ajax]

 

Felipe – Stefański, Krasnoschekov, van der Wiel, J. Matić – Olivan, Rogerio (Centurion 82’), Shuaibu, Dias (Hlongwane 74’) – Oral (Castillejos 62’), Bega

 

(1 L) RBC Roosendaal – (1 L) Ajax Amsterdam 0:5 (0:3) [Oral 23’, 40’, Shuaibu 39’, Rogerio 55’, Castillejos 69’]

-KNVB Beker, półfinał

 

Turecki napastnik jest w tak wyśmienitej formie, że już w 5. minucie meczu z NEC Nijmegen wpisał się na listę strzelców. Najlepszy okazał się jednak Castillejos i głównie dzięki niemu wygraliśmy 4:0.

 

Data: 25.03.2018

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 49 866

Sędzia: Hensel Steegstra

MoM: Orlando Castillejos (9) [Ajax]

 

Yeboah – Nedeljković, Benes, Szabó, van Beek – Kovacs, M. Matić (Rogerio 45’), Dias, Amrabat (Shuaibu 61’) – Oral, Castillejos (Cieślewicz 70’)

 

(2) Ajax Amsterdam – (15) NEC Nijmegen 4:0 (1:0) [Oral 5’, Castillejos 11’, 15’, M. Matić 33’]

-Eredivisie [31/34]

 

Chciałem wypróbować duet Suarez-Oral wystawiając Turka na prawym ataku (do tej pory grał po lewej stronie), ale nie zadziałało to w meczu z FC Volendam. Dopiero gdy wprowadziłem Begę, i Yörüka dałem na lewą flankę, zaczął się kolejny odcinek świetnego serialu. Oral strzelił gola już w 49. minucie, a swoje drugie trafienie dołożył w 92. minucie po pięknym rajdzie przez połowę boiska.

 

Data: 1.04.2018

Stadion: Kras Stadion, Volendam

Widzów: 5 973

Sędzia: Mike van der Roest

MoM: Yörük Oral (9) [Ajax]

 

Felipe – Stefański (Krasnoschekov 62’), Benes, Michaeli, van der Wiel – Kovacs, Rogerio, Dias, Shuaibu (Amrabat 75’) – Oral, Suarez (Bega 45’)

 

(8) FC Volendam – (2) Ajax Amsterdam 0:2 (0:0) [Oral 49’, 90’+2’]

-Eredivisie [32/34]

 

Aż dziwne jest to, że nikt się po Orala nie zgłosił, skoro jest w tak wyśmienitej formie. Za to jego nazwisko nie znika z pierwszych stron gazet i pewnie długo tam zostanie, bo Turek dwukrotnie pokonał bramkarza w meczu ze Spartą Rotterdam, z którą zmierzymy się jeszcze w finale KNVB.

 

Data: 8.04.2018

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 51 155

Sędzia: Joost Adam

MoM: Yörük Oral (9) [Ajax]

 

Felipe – Nedeljković, Krasnoschekov, van Beek, J. Matić – Danch, M. Matić (Rogerio 71’), Hlongwane (Dias 71’), Amrabat – Castillejos (Bega 45’), Oral

 

(2) Ajax Amsterdam – (10) Sparta Rotterdam 3:0 (1:0) [Oral 20’, 90’+3’, M. Matić 60’]

-Eredivisie [33/34]

 

Ostatnie spotkanie było o tyle ważne, że wystarczył remis lub porażka PSV oraz nasze zwycięstwo i mogliśmy cieszyć się z upragnionego mistrzostwa, o które walczyliśmy przez cały sezon. Mecz z AZ zaczął się wyśmienicie. Szybko strzeliliśmy dwa gole, a Dias dorzucił trzeciego w 41. minucie. Pewnie ograliśmy gości z Alkmaar, ale radość była jeszcze większa, gdy z Roosendaal otrzymaliśmy wiadomość, że PSV przegrało z RBC 0:1 i mistrzostwo niespodziewanie ląduje w Amsterdamie! Ajax po ośmiu latach posuchy znowu na królewskim tronie!

 

Data: 15.04.2018

Stadion: Amsterdam ArenA, Amsterdam

Widzów: 51 599

Sędzia: Marco Hoeks

MoM: Yörük Oral (8) [Ajax]

 

Felipe – Nedeljković, Krasnoschekov, van der Wiel, Michaeli – Olivan (Stefański 63’), M. Matić (Centurion 45’), Dias, Shuaibu – Oral, Bega (Castillejos 73’)

 

(2) Ajax Amsterdam – (4) AZ Alkmaar 4:0 (3:0) [Al.-Haddaf sam. 6’, Oral 13’, Dias 41’, Castillejos 86’]

-Eredivisie [34/34]

 

W finale KNVB Beker musieliśmy zmierzyć się oko w oko ze Spartą na stadionie odwiecznego wroga – Feyenoord’u. Poszło nieźle, bo już w 24. minucie Oral dał nam prowadzenie lecz straciliśmy je w 31. Emocje towarzyszyły nam do samego końca, gdzie Shuaibu strzelił ostatecznego gola przesądzającego o naszym końcowym zwycięstwie.

 

Data: 29.04.2018

Stadion: De Kuip, Rotterdam

Widzów: 51 162

Sędzia: Joost Adam

MoM: Yörük Oral (8) [Ajax]

Felipe – Stefański, Krasnoschekov, van Beek, J. Matić – Kovacs, Rogerio (Centurion 85’), Dias, Amrabat (Shuaibu 45’) – Oral, Castillejos (Suarez 72’)

 

(1 L) Sparta Rotterdam – (1 L) Ajax Amsterdam 1:2 (1:1) [Nunez 31’ – Oral 24’, Shuaibu 81’]

-KNVB Beker, finał

Odnośnik do komentarza

Dziękować all :przytul:

Caddis: Oral to mój wychowanek :]

 

Odcinek 889

 

W finale Pucharu UEFA spotkały się bardzo uznane piłkarskie firmy – AS Roma i Manchester United. Zatriumfowali Włosi, którzy wygrali aż 3:0. Natomiast na finiszu Ligi Mistrzów zagrało Schalke z Realem Madryt. Padł wynik 1:1, ale w rzutach karnych lepsi okazali się Królewscy.

 

Podsumowanie sezonu 2017/2018

 

Bramkarze:

 

1. Felipe (BRA) – 12 m/10 w.g.; śr. 7,25 – 30 lat

13. Yaw Yeboah (GHA) – 23 m/26 w.g.; śr. 7,13 – 23 lata

 

Boczni obrońcy:

 

2. Bogusław Stefański (POL) – 24 m/0 goli/2 asysty; śr. 6,92 – 24 lata

14. Alexandr Krasnoschekov (RUS) – 30 m/0 goli/1 asysta; śr. 7,17 – 25 lat

15. Boban Nedeljković (SCG) – 17 m/1 gol/1 asysta; śr. 7,29 – 28 lat

3. Vlastimil Benes (CZE) – 21 m/0 goli/0 asyst; śr. 6,95 – 24 lata

 

Środkowi obrońcy:

 

30. Moshe Michaeli (ISR) – 18 m/1 gol/2 asysty; śr. 6,94 – 22 lata

16. Josip Matić (CRO) – 17 m/0 goli/2 asysty; śr. 7,24 – 21 lat

17. Norbert Szabó (HUN) – 17 m/0 goli/0 asyst; śr. 6,76 – 21 lat

4. Dennis van Beek (NED) – 32 m/2 gole/1 asysta; śr. 7,13 – 22 lata

5. Gregory van der Wiel (NED) – 19 m/0 goli/1 asysta; śr. 7,16 – 30 lat

 

Defensywni pomocnicy:

 

18. Joseba Olivan (PER) – 20 m/1 gol/0 asyst; śr. 6,90 – 19 lat

6. Adam Danch (POL) – 18 m/2 gole/5 asyst; śr. 7,39 – 30 lat

 

Ofensywni pomocnicy:

 

19. Marko Matić (NED) – 21 m/3 gole/6 asyst; śr. 6,76 – 28 lat

23. Fabian Centurion (ARG) – 22 m/1 gol/1 asysta; śr. 6,41 – 27 lat

7. Rogerio (BRA) – 33 m/5 goli/7 asyst; śr. 6,82 – 21 lat

 

Skrzydłowi:

 

9. Abubakar Shuaibu (NIG) – 31 m/6 goli/14 asyst; śr. 7,10 – 24 lata

20. Nordin Amrabat (NED) – 29 m/5 goli/10 asyst; śr. 7,24 – 31 lat

8. Alexandre Dias (BRA) – 33 m/6 goli/10 asyst; śr. 7,45 – 20 lat

22. Abe Hlongwane (RSA) – 18 m/1 gol/2 asysty; śr. 7,11 – 23 lata

 

Napastnicy:

 

10. Luis Suarez (URU) – 31 m/17 goli/6 asyst; śr. 7,19 – 31 lat

24. Renato Bega (ALB) – 31 m/15 goli/14 asyst; śr. 7,32 – 23 lata

34. Yörük Oral (TUR) – 7 m/14 goli/3 asysty; śr. 8,71 – 23 lata

11. Orlando Castillejos (MEX) – 39 m/21 goli/6 asyst; śr. 6,92 – 25 lat

 

Podsumowanie: Wymieniłem ostatniego lata prawie cały skład. Pościągałem głównie młodych zawodników i dlatego powstał problem ze zgraniem się zespołu na początku sezonu. Kiepskie wyniki sprawiły, że szybko pożegnaliśmy się z europejskimi pucharami, zajmowaliśmy miejsce w środkowej strefie tabeli i popełnialiśmy bardzo głupie błędy. Dopiero później wszystko zaczęło wyglądać dobrze. Parliśmy do przodu, a zawodnicy pokazywali doskonałe zgranie i zrozumienie. Przyniosło to wiele pięknych bramek, zagrań oraz mistrzostwo Holandii i KNVB Beker. Na wielkie słowa uznania zasługuje Oral, który wskoczył nieoczekiwanie do pierwszego zespołu i od razu popisał się pięcioma trafieniami. Największą bolączkę przeżyłem z obsadą bramki. Berardi w ogóle nie był tym kogo szukałem, więc opuścił klub zimą. W jego miejsce sprowadziłem Felipe, który pokazał się ze znakomitej strony. Na chwilę obecną mam tak doskonały zespół, że nie potrzebuję wielkich wzmocnień. Planuję zrobić jedynie drobne zmiany na prawej obronie i w środku pomocy oraz poszukać dobrego napastnika, który mógłby się powoli przymierzać na miejsce Suarez’a.

Odnośnik do komentarza

Maniek_ZKS: Nie ;)

 

Odcinek 890

 

Nie potrzebowałem wielkich wzmocnień, bo skład, który posiadałem, był po prostu bardzo dobry. Zgranie osiągnęło u mnie wysoki poziom, dlatego zmiany nie są na razie wskazane. Jednak chciałem dokonać dwóch roszad na pozycji napastnika i środkowego pomocnika. Do tego potrzebne były jednak fundusze, więc zdecydowałem się sprzedać prawego obrońcę Nedeljković’a do RBC Roosendaal za 1,5 miliona euro. Tak więc mogłem już spokojnie wydać pół miliona na peruwiańskiego napastnika z Coatzacoalcos – Omara Andrade. Drugim wzmocnieniem był Holender z RBC – Dominique Scholten, który z miejsca został trzecim rozgrywającym w moim zespole. Czerwiec, to okres, w którym dominuje rozdawanie rozmaitych nagród i przedstawianie nowych rankingów. Ajax spadł na 140. miejsce na liście europejskich klubów, natomiast w nowym zestawieniu najbogatszych klubów świata awansował na 44. miejsce.

 

Pod koniec miesiąca prezes zaprosił mnie do swojego gabinetu, gdzie na spokojnie mogliśmy omówić warunki mojego nowego kontraktu, który i tak kończył się dopiero za rok. John Jaakke chciał mnie zatrzymać na dłużej i zaoferował nową umowę wiążącą mnie z klubem do 2020 roku, w ramach której miałbym zarabiać 60 tysięcy euro miesięcznie, a to oznaczało 25 tysięcy euro podwyżki. Zgodziłem się bez chwili wahania, zwłaszcza że w ciągu ponad 10 lat zarobiłem tylko dwa miliony z samych tylko umów z klubami.

 

Mistrzostwa Świata 2018 w Hiszpanii – obrońca tytułu: Argentyna

 

GRUPA A

 

Meksyk – Argentyna 3:2 (Araujo, dos Santos, Vela – Messi, Agüero)

Ghana – Szkocja 2:5 (Gyan, Tagoe – Bruce 2, Donald, Fleck, McCluskey)

 

Argentyna – Szkocja 1:0 (Trecarichi)

Meksyk – Ghana 0:1 (Gyan)

 

Ghana – Argentyna 1:2 (Gyan – Gago, Agüero)

Szkocja – Meksyk 3:1 (Bruce, Fleck, McCluskey – Vela)

 

1. Szkocja; 2. Argentyna; 3. Meksyk; 4. Ghana

 

GRUPA B

 

Niemcy – Ukraina 3:0 (Fischer 2, Kroos)

WKS – Iran 2:2 (Bakayoko, Cisse – Naghdi, Taheri)

 

Ukraina – WKS 1:2 (Yegorov – Bakayoko 2)

Iran – Niemcy 0:3 (Kempe 2, Kroos)

 

Niemcy – WKS 3:0 (Kroos, Hunt, Kempe)

Ukraina – Iran 1:2 (Kryvosheev – Taheri, Naghdi)

 

1. Niemcy; 2. Iran; 3. WKS; 4. Ukraina

 

GRUPA C

 

Belgia – Maroko 2:0 (Vergeylen 2)

Urugwaj – Słowenia 1:1 (Gomez – Birsa)

 

Maroko – Urugwaj 1:0 (Chamakh)

Słowenia – Belgia 0:1 (Vergeylen)

 

Belgia – Urugwaj 1:2 (David – Caceres, Gomez)

Maroko – Słowenia 1:0 (Chihi)

 

1. Belgia; 2. Maroko; 3. Urugwaj; 4. Słowenia

 

GRUPA D

 

Australia – Kolumbia 0:2 (Pino, Falcao)

Portugalia – Hiszpania 1:2 (Barbosa – Garcia, Merida)

 

Kolumbia – Portugalia 0:3 (Vitor, Ronaldo, Barbosa)

Hiszpania – Australia 2:0 (Atienza, Iago)

 

Australia – Portugalia 0:3 (Barbosa, Vitor, Ronaldo)

Kolumbia – Hiszpania 0:5 (Valle, Leon, Aquino 2, Iago)

 

1. Hiszpania; 2. Portugalia; 3. Kolumbia; 4. Australia

 

GRUPA E

 

Kostaryka – Brazylia 0:3 (Celsinho, Kerlon 2)

Arabia Saudyjska – Dania 1:2 (Al-Fareedi – Schwartz, Laudrup)

 

Brazylia – Dania 4:0 (Luiz, Sobis, Kerlon, Thiago)

Kostaryka – Arabia Saudyjska 1:0 (Arrieta)

 

Arabia Saudyjska – Brazylia 0:3 (Sobis 2, Thiago)

Dania – Kostaryka 3:0 (Laudrup, Schwartz)

 

1. Brazylia; 2. Dania; 3. Kostaryka; 4. Arabia Saudyjska

 

GRUPA F

 

Nigeria – USA 3:1 (Edu, Obinna 2 – Ibrahim)

Anglia – Izrael 1:4 (Rooney – Assulin, Sahar 3)

 

USA – Anglia 1:1 (Ibrahim – Welbeck)

Izrael – Nigeria 5:2 (Tamuz 2, Sahar 3 – Edu 2)

 

Anglia – Nigeria 1:0 (Brandy)

Izrael – USA 1:3 (Tamuz – Adu, Altidore 2)

 

1. Izrael; 2. USA; 3. Anglia; 4. Nigeria

 

GRUPA G

 

Grecja – Francja 2:3 (Lagos, Mitroglou – Nasri, Menez, Saivet)

Japonia – Kamerun 2:2 (Mizusaki, Kawaguchi – Kamdem, Etock)

 

Kamerun – Grecja 2:2 (Franck 2 – Mitroglou 2)

Francja – Japonia 2:0 (Saivet, Menez)

 

Japonia – Grecja 0:1 (Ninis)

Kamerun – Francja 0:3 (Traore, Martel, Diaby)

 

1. Francja; 2. Grecja; 3. Kamerun; 4. Japonia

 

GRUPA H

 

Norwegia – Korea Południowa 2:3 (Svendsen, Høiland – Jong-Won, Jin-Won)

Paragwaj – Włochy 0:4 (Missiroli, Re, Rossi, Santonocito)

 

Korea Południowa – Włochy 0:2 (Nocerino, Rossi)

Norwegia – Paragwaj 2:1 (Høiland 2 – Limenza)

 

Paragwaj – Korea Południowa 1:1 (Ladesma – Jong-Won)

Włochy – Norwegia 3:0 (Paquato 2, Rossi)

 

1. Włochy; 2. Korea Południowa; 3. Norwegia; 4. Paragwaj

1/8 FINAŁU

 

Iran – Szkocja 1:3 (Taheri – Bruce 2, Fleck)

Argentyna – Niemcy 1:2 (Trecarichi – Kempe 2)

Portugalia – Belgia 2:0 (Ronaldo, Vaz Te)

Maroko – Hiszpania 0:6 (Atienza, Crosas, Aquino 3, Merida)

Brazylia – USA 4:0 (Denilson, Celsinho 3)

Dania – Izrael 5:2 (Hove, Bjelland, Midtgaard, Troest, Schwartz – Tamuz, Sahar)

Korea Południowa – Francja 0:3 (Benzema 2, Diaby)

Włochy – Grecja 3:0 (Nocerino, Pasquato, Rossi)

 

1/4 FINAŁU

 

Szkocja – Hiszpania 0:3 (Garcia, Aquino, Iago)

Niemcy – Portugalia 3:0 (Fischer 2, Bauer)

Brazylia – Włochy 2:0 (Sobis, Celsinho)

Dania – Francja 0:2 (Benzema 2)

1/2 FINAŁU

 

Hiszpania – Francja 1:0 (Garcia)

Niemcy – Brazylia 1:2 (Kempe – Sobis, Celsinho)

MECZ O 3. MIEJSCE

 

Niemcy – Francja 2:0 (Fischer, Kroos)

 

FINAŁ

 

Hiszpania – BRAZYLIA 0:2 (Fabio, Kerlon)

 

1. Ben Sahar (Izrael) – 7 goli

2. Aquino (Hiszpania) – 6 goli

- Celsinho (Brazylia) – 6 goli

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...