Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie porównujmy tandetnego horroru Pasikowskiego z Plutonem! Mówimy o antypolskim SF, które sugeruje, że 60 lat po wojnie antysemicki polski ciemnogród zwykł krzyżować żydów (prymitywna gra na uczuciach katoli)! I na tą tandetę mają być wysyłani masowo, tak apeluje Wybiórczy Brukowiec, uczniowie! Czy jak ktoś zechce zrobić film o żydach-zombie mordujących Akowców walczących z komuszą okupacją też dostanie na to dofinansowanie od państwa? czy też cyngle Z GW będą nawoływać do ściągania na taki film uczniów? Czy jednak wtedy będzie to antysemityzm? O ile pranie mózgów za pomocą ahistorycznych szmir Holland czy Spielberga (tylko Pianista Polańskiego spełnia warunki obiektywnego filmu) było subtelne, to tu mamy z prymitywnym waleniem młotem propagandy po głowie. Szczególnie niebezpiecznym, bo ubranym w atrakcyjne, mainstreamowe szaty horroru zamiast nieatrakcyjnej formalnie żydowskiej martyrologii. Poza tym jak zauważył Watcher - w horrorze można kłamać na dowolny temat, bo nie ma konieczności trzymania się faktów - bardzo niebezpieczna broń.

Odnośnik do komentarza

Ok, bo musi wejść odkłamywacz. W Pokłosiu żaden Żyd nie został ukrzyżowany. Ukrzyżowany został jeden z głównych bohaterów filmu, czyli Polak, ochrzczony i należący do katolickiej parafii, który wykopał z drogi nagrobki Żydów (użyte do utwardzania drogi) i zbierał je na swoim polu.

 

Ludzie w Polsce, tak jak w innych miejscach na świecie robią różne okropne rzeczy - morderca odziera swoją ofiarę ze skóry i wrzuca do rzeki, matka zabija dzieci i zamyka w beczkach, dokonuje się wiele innych straszliwych zbrodni.

Odnośnik do komentarza

Jakie niby straty poniosły USA w związku z "Czasem Apokalipsy"? Żadne. A przejaskrawiony jest do bólu. W "Braveheart" historia jest zgwałcona tak, że wiele bardziej się nie da... ale nie słyszałem protestów Wielkiej Brytanii. To tylko filmy. One mają prawo pleść bzdury. Czasem zresztą wychodzi im to na dobre.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/412068,rybinski-panstwo-traktuje-obywatela-jak-przestepce.html

 

Przyjazne Państwo, czy jak to szło?

 

Już na każdym kroku mamy traktowanie jako złodziej, cenzura się zaostrza, to już nie tylko dotyczy stadionów, teraz przenosimy wszystko do życia szarego obywatela.

 

Poproszę o wniosek w sprawie wydania wniosku, że nie korzystałem wcześniej z żadnych wniosków. Autentyk.

Odnośnik do komentarza

A może odwróćmy sytuację... Gdyby takie drobne cwaniactwa nie były nagminne, gdyby nie było społecznego przyzwolenia na takie, może i drobne, ale jednak oszustwa to samorządy czy państwo nie musiałoby się decydować na takie kontrole.

Aż dziwi, że pan profesor buntuje się dopiero teraz. Przecież w sklepach już od lat są kamery, to też inwigilacja bo ktoś może zbierać informacje na temat tego, co kupuję i czy wolę Colę od Pepsi. A taki ZUS kontroluje zasadność zwolnień lekarskich, przecież to też atak na moją prywatność.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.dz...przestepce.html

 

Przyjazne Państwo, czy jak to szło?

 

Już na każdym kroku mamy traktowanie jako złodziej, cenzura się zaostrza, to już nie tylko dotyczy stadionów, teraz przenosimy wszystko do życia szarego obywatela.

 

Poproszę o wniosek w sprawie wydania wniosku, że nie korzystałem wcześniej z żadnych wniosków. Autentyk.

W Rybniku na parkingu miejskim tez spisywali nr rejestracyjny pojazdu na bilecie i ani razu nie poczułem sie jak złodziej czy przestepca.

Odnośnik do komentarza

Mam karnet ;)

 

A serio, na meczu to w ogóle czuję się jak zabójca. Szczególnie na wyjazdach: wpisanie na listę wyjazdową, imię nazwisko, pesel. Potem sprawdzanie na listach (na miejscu już), zgodność z dowodem, z biletem, podwójne przeszukiwanie, znowu bilet do bramki, potem z dowodem i twarzą do kamery i jakoś mogę wejść... Aha zapomniałem o bagażu - kanapki do depozytu.

Odnośnik do komentarza

Mam karnet ;)

 

A serio, na meczu to w ogóle czuję się jak zabójca. Szczególnie na wyjazdach: wpisanie na listę wyjazdową, imię nazwisko, pesel. Potem sprawdzanie na listach (na miejscu już), zgodność z dowodem, z biletem, podwójne przeszukiwanie, znowu bilet do bramki, potem z dowodem i twarzą do kamery i jakoś mogę wejść... Aha zapomniałem o bagażu - kanapki do depozytu.

Dziwisz sie?

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.dz...przestepce.html

 

Przyjazne Państwo, czy jak to szło?

 

Te porównania to jakiś kosmos :ke:

 

Jakie jest przyjazne rozwiązanie sytuacji gdy kierowcy masowo oszukują na takich biletach? Albo przyjazne rozwiązanie dla nagminnych samowolek budowlanych (mieszkam na starym osiedlu we Wrocławiu, większość budynków jest chronionych, ale co jakiś czas ktoś dobuduje sobie ganek albo różowe ocieplenie z podobnym argumentem - sąsiad też ma!!!11!)?

 

Btw, większość urzędników nie jest nijak związana z danym rządem itp. Ten stary urzędnik był tam gdy rządził Kaczyński, Miller i Tusk. Gdzie tu kwestia Przyjaznego Państwa?

Odnośnik do komentarza

Dobre wieści dla "naćpanej hołoty" Palikota. Można już sprowadzać nawet 60 gietów Marii, ale pod warunkiem, że zamówi to pies narkomana-celebryty. W razie wpadki tylko zabiorą trawkę i pogrożą palcem.

 

Zapytam po raz kolejny Kazikiem: "które prawo dla was, a które prawo dla nas"?

Odnośnik do komentarza

bzdura do kwadratu. do mnie też kiedyś przyszła przesyłka z innego kraju, o której to dowiedziałem się pewnego wieczora koło 21:00, kiedy do moich drzwi zapukało trzech panów z psem. jak się okazało byli ze służby celnej - na mój adres przyszły dwa listy, a w każdym po 3 gramy haszyszu, na nazwisko niejakiego Pawła Kowalskiego.

panowie na dzień dobry zapytali się, "czy w domu są jakieś substancje" - zastanowiłem się chwilę i powiedziałem - "raczej nie, ale jest waporyzer i bongos ze śladami pewnie, no i jakieś fifki się też znajdą", na co oni "to nas nie interesuje, proszę pokazać". pies (labrador) oczywiście sprawdził mieszkanie, obwąchał wszystkie kąty i nic nie znalazł.

złożyłem zeznania, że nie znam żadnego Pawła Kowalskiego, wg mojej wiedzy pod tym adresem nie mieszkał nikt taki, właściciel mieszkania nazywa się inaczej i nie użyczałem nikomu mojego adresu. i w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie byłem w Hiszpanii (bo stamtąd przyszły listy). i koniec.

potem sobie pogadaliśmy i dowiedziałem się, że takich przesyłke na Okęciu rejestrują kilkanaście dziennie - od kilku do kilkunastu gram najczęściej. do każdej jeżdżą i nigdy jeszcze nie zdarzyło im się, "żeby ktoś był na tyle głupi, żeby wysłać na swoje nazwisko" (cytat). a czasami faktycznie jest tak, że przesyłka trafia na adres z kosmosu i trafiają do jakiejś rodziny, która na widok blachy wpada w przerażenie, a jak już usłyszy słowo "narkotyki" to wpada w panikę. to są jakieś układy z listonoszami z konkretnego rejonu - ktoś się umawia, że prześle przesyłkę (list, nie paczkę) na konkretny adres i byle jakie nazwisko i listonosz ją przechwytuje. no i jest jeszcze przypadek zemsty, złośliwego żartu - takie też się zdarzają. czekałem tylko kiedy chłopaki poczęstują mnie blantem.

jasne, że w tym przypadku to nie była pomyłka ani układ z listonoszem, ale co z tego. dopóki przesyłka nie jest na konkretne imię i nazwisko to mogą sobie naskoczyć. i to prawo obowiązuje każdego krzykaczu bezużyteczny. :D

a jak ktoś chce sobie przesłać jakieś smakołyki zza granicy wystarczy, że prześle list standardowo, nie transportem lotniczym - na lotnisku wszystkie przesyłki są prześwietlane a na sali jest dyżurujący pies. a jak coś wjeżdza pociągiem do Polski - tutaj weryfikacja jest losowa i jak coś nie wali na kilometr ziołem są duże szanse, że dotrze do "Jana Kowalskiego" mieszkającego pod naszym adresem...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...