Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Według Twojej logiki, jak Unia każe Ci nosić chuja na czole, to sobie przykleisz. Skończ.

[parafrazując Ciebie sprzed kilku postów]nie słyszałem o takim prawie

 

Vami, chce Ci tylko uzmysłowić, że nie da się żyć w świcie, gdzie nic nie jest odgórnie narzucone

 

pewnie codziennie jeździsz wg kodeksu drogowego (albo w większości przypadków ;)), płacisz za bułki i wino w sklepie używając odgórnie narzuconych złotówek (bo o € Cię nie podejrzewam), piszesz za pomocą narzuconego alfabetu łacińskiego itd.

w imię buntu nie jeździsz przecież na czerwonym a na zielonym czekasz, nie próbujesz wcisnąć panie w sklepie przedwojennych radzieckich kopiejek i nie piszesz alfabetem klingońskim

 

"odgórne narzucenia" mają sens, jeśli są merytorycznie uzasadnione - codziennie z takim narzuceniom się podporządkowujesz i oczekujesz, że inni też to robią (no chyba, że chciałbyś dostawać resztę w greckich drachmach)

 

dążę do tego, że narzucenie rezygnacji z tradycyjnych żarówek również jest sensownym rozwiązaniem, o czym można się przekonać czytając dyskusję, w której obalono chyba większość mitów nt. świetlówek

 

Wszystko powinno opierać się o JEDNĄ ZASADĘ - moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. I tyle. Jedyne prawo. Nie jeżdżę na czerwonym, by kogoś nie zabić na przykład. Rozumiesz? Natomiast to co dotyczy MNIE - wara rządowi od tego.

Odnośnik do komentarza

Żarówki tradycyjne emitują światło nie do końca białe (żółtawe, ciepłe, bardziej podobne do światła naturalnego), a świetlówki światło białe, nienaturalne dla ludzkiego oka.

to nie do końca prawda. barwa światła świetlówek jest bardzo różna, dokładnych zakresów nie pamiętam bo uczyłem się tego jakieś 8 lat temu, ale waha się między 2500 a 6500 Kelwinów i zależy od składu luminoforu, ale też od grubości jego warstwy (często świetlówki z jednej partii dają światło o różnej temperaturze barwowej, co w zamierzchłych czasach było zmorą fotografów).

tak dla wyjaśnienia - 6500 to temperatura barwowa światła dziennego.

no i ja np nie mam w mieszkaniu ani jednej nieosłoniętej żarówki/świetlówki - a tak się składa, że różne żyrandole, abażury i inne warstwy materiałów między źródłem światła a moim okiem też mają wpływ na barwę i temperaturę światła.

 

Z zainteresowaniem przeczytałem Pański wywód na temat żarówek. Cieszę się , że jest Pan osobą kompetentną zarówno w Kelwinach jaki aparatach typu Canon, Nikon D ileś tam. Ciesze się , że z takim zapałem podchodzi Pan do czegoś co w sądzie może być nazwane błędem pisarskim. Wie Pan co to omyłka pisarska?. Ta nawet nie była istotna, co wynikało z treści

Ponieważ jednak pańska wiedza na temat żarówek jest kompletna na pewno zdaje Pan sobie sprawę, że taka zwykła żarówka to: szkło, wolfram, jakaś blaszka. Tak nowoczesna żarówka to :rtęć i fenol, że wymienię najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

dziecko drogie - jak już wspomniałem wcześniej - nie używaj ironii, bo za cholerę nie masz pojęcia z czym to się je. radziłem ci też, żebyś trzymał się z dala od fotografii, bo to materia, w której ewidentnie czujesz się nie na miejscu (i słusznie). wiedza o temperaturze barwowej i tym jaką mają różne źródła światła to fotograficzne przedszkole. zwłaszcza dla kogoś kto przygodę z robieniem zdjęć zaczynał w epoce kiedy królowała klisza i prawidłowy balans bieli uzyskiwało się dzięki filtrom i odpowiedniemu dobieraniu właśnie źródeł światła.

i wytłumacz mi chłopczyku, jak się twój kolejny wymyk i "sprytna" zmiana tematu na "rtęć i fenol" ma do elektrooszczędności? tylko nie przeskakuj znowu na ekologię tylko trzymaj się tematu, który sam zacząłeś i jak na razie przegrałeś z każdym, kto ci odpowiedział. a twoje "argumenty" okazywały się albo bzdurami, ale nijak nie związane z tematem.

zgaduję też, że błędem pisarskim misiaku, było napisanie o aparacie 15MPix jako o 10MPix i pojękiwanie, że musisz kupować 18 MPix? czy może to błąd arytmetyczny (tak na poziomie wczesnej podstawówki) bo od 15 znacznie bliżej do 18 niż do 10... o tym, że tobie to by 6 MPix wystarczyło spokojnie, a znacznie ważniejszy od ilości MPix jest rozmiar sensora, a co za tym idzie wielkość pojedynczego piksela nie wspomnę... itd, itp - następnym razem chłopcze jak będziesz chciał "błysnąć" użyj chociaż google - unikniesz kolejnej kompromitacji. a najlepiej trzymaj się tematów o których masz jakiekolwiek pojęcie, wiesz "Breiz da Viken", "Euskal Herria askatu" i takie tam...

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Chciałem przebić jakimś artykułem, który by dorównywał nierzetelnością, ale ciężko mi znaleźć, bo nawet "Nie mogę spać, bo trzymam kredens" jest bardziej rzetelne :P

 

Wg BBC, Unia Europejska została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla za:

six decades of advancing "peace and reconciliation, democracy and human rights"

 

Całość

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-19921072

 

Które z tych słów to "walka z kryzysem"? Może narodowcy mogli by popracować nieco nad językami obcymi, jak chcą na bieżąco tłumaczyć newsy?

Odnośnik do komentarza

Ojjj, skrót myślowy chyba, nie? Dostali m.in za stabilizację na kontynencie, co w dobie kryzysów w Hiszpanii (z jednej z lepszych gospodarek do prawie bankruta, dzięki "pomocy" UE) i Grecji jest wyjątkowo śmieszne. Jaka stabilizacja? Walka o prawa człowieka? W krajach rozwiniętych chyba nie mieli za dużo do roboty, a w krajach takich jak Białoruś za wiele nie zdziałali.

Odnośnik do komentarza

Potrafisz krytykować, że argument przeciw nagrodzie jest zły, ale nie potrafisz podać przykładu jaki powinien być prawidłowy argument "za". Skoro nie masz pojęcia dlaczego powinni dostać nagrodę Nobla, to dlaczego uważasz, że brak działań na terenie Europy w dziedzinie obrony praw człowieka (poza obszarem UE) nie jest argumentem dyskredytującym w ubieganiu się o nią?

Odnośnik do komentarza

Odwracasz kota ogonem. Dla mnie "za sześćdziesiąt lat postępu w pokoju, jednoczeniu, demokracji i prawach człowieka" nie równa się "za walkę z kryzysem". I tyle. Nie zabieram głosu w zasadności przyznania nagrody.

 

Ty próbujesz mnie wciągać w dyskusję, w której nie mam argumentów (bo mnie to zwyczajnie nie interesuje), ale to nie znaczy, że masz rację w kwestii do której się przyczepiłem.

Odnośnik do komentarza

A ja Ci mówię, że 60 lat postępu w jednoczeniu, pokoju, demokracji i prawach człowieka to chybiony argument patrząc z perspektywy ostatnich lat. Takiego Nobla mogli UE przyznać kilkanaście lat temu. 60 lat brzmi też absurdalnie, zwłaszcza, że UE powstała w 1993 roku, wcześniej zajmując się głównie... tak! Gospodarką!

O demokrację z komunizmem też raczej nie walczyli...

Odnośnik do komentarza

Dzięki tinieblador za to, że mnie tłumaczysz :))

 

To jest właśnie ironia i wyśmianie tej nagrody, tak samo jak było mówione, że Obama dostał za działania pokojowe w Iraku, tak teraz wyszydzając absurd przyznania Nobla UE - podając jako przykład ich walkę z kryzysem. Forma żartu, ale dobitnie pokazująca, że ta nagroda jest kompletnie wzięta z powietrza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...