Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Historycy to faktycznie zbyt szumne okreslenie na wieszkosc z tych gosci, ktorzy siedza z IPNie. Wielu wykorzystyje sprzyjajaca koniunkture zeby tuczyc swoja kariere naukowa. Wezma pare teczek, wypisza z nich to i owo i juz publikacja naukowa gotowa..

 

A do scigania to oni maja specjalny pion zlozony z prokuratorow (powolywanych przez Prokuratora Generalnego) --> Komisja Scigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, szef jest ex lege zastepca Prokuratora Generalnego. Prokuratorzy z Komisji maja wszystkie upawnienia prokuratorow powszechnych i wojskowych. Wiec maja niezle armaty. Scigaja zbrodnie z lat 1939-90.

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą na TVN 24 słyszałem że marszałek jednego z województw chce wnieść do operatorów sieci komórkowych prośbe o anulowanie rachunków telefonicznych rodzin osób poszkodowanych w wypadku autokaru we Francji. Argumentuje to faktem że osoby te nie bedą w stanie pokryć tych rachunków a przecież kontakt z bliskimi w takiej sytuacji był niezbędny...

 

A ja myślałem że ta cała szopka już się skończyła ale jednak nie, nadal można się pod to podpiąć :D

Odnośnik do komentarza

dziennik:

 

Posłowie są przekonani, że... rodzynki rosną na drzewach

 

Posłowie wybrani do sejmowej Komisji Rolnictwa nie znają się na rolnictwie - twierdzi "Fakt". Myślą, że rodzynki to... owoce rosnące na drzewach. I że ich uprawą zajmują się sadownicy z południowej Polski.

 

To wcale nie żarty. "Fakt" sprawdził kompetencje ludzi odpowiedzialnych za rozwój rolnictwa w Polsce. "Wydawać by się mogło, że każde dziecko wie, co to są rodzynki. Okazuje się jednak, że to, co jest oczywiste dla kilkuletnich brzdąców, dla posłów z Komisji Rolnictwa jest czarną magią" - pisze "Fakt".

 

Ci ostatni drżą na myśl o wiosennych chłodach, które spustoszyły plantacje rodzynek i chcą zainwestować rządowe pieniądze w budowę szklarni dla... drzew rodzynkowych - pisze "Fakt".

 

Kto ma takie fantastyczne pomysły? "Posłowie Krzysztof Jurgiel, Witold Hatka i Szymon Giżyński. Do każdego z nich zadzwonił dziennikarz "Faktu", podając się za rodzynkowego plantatora.

 

"Mamy wielkie problemy z drzewami rodzynkowymi" - zagadał. "Majowe chłody wyrządziły wielkie spustoszenie. Rodzynki powymarzały i teraz nie chcą obrodzić".

 

Dziennikarz poprosił posłów o pomoc w uzyskaniu rządowej pomocy. "Jabłkowe lobby dostało dotacje, które należą się i nam, rodzynkowcom" - dowodził. Najbardziej przychylny hodowcom rodzynek okazał się poseł Hatka.

 

"Stwierdził, że jako demokrata popiera równość sadowników rodzynkowych z jabłkowymi" - pisze "Fakt". A poseł Giżyński poradził dziennikarzowi wysłanie petycji do Komisji Rolnictwa. Jej przewodniczący Krzysztof Jurgiel był jednak ostrożny.

 

"Nic nie mogę obiecać - mówił Jurgiel. "To rząd podejmie decyzje o dotacjach".

Skąd się biorą rodzynki?

Witold Hatka, poseł sejmowej Komisji Rolnictwa: Cieszę się bardzo, że klimat w Polsce ocieplił się na tyle, że mogli się pojawić hodowcy rodzynek. Jako demokrata zrównałbym ich w prawach z producentami jabłek

 

Szymon Giżyński, poseł sejmowej Komisji Rolnictwa: Rodzynkowcy są małą grupą w Polsce. Dla was utrata plonów to jednak sprawa życia i śmierci. Postaramy się wam pomóc

 

Krzysztof Jurgiel, poseł sejmowej Komisji Rolnictwa: Nic nie mogę obiecać. Przyślijcie mi podanie, to je rozpatrzymy. To przecież rząd, a nie posłowie podejmuje decyzje o ewentualnym przyznaniu dotacji

 

Siedmioletni Kamil Swoboda: Uwielbiam rodzynki, zwłaszcza w lodach. Skąd się je bierze? To są suszone winogrona. Winogrona też lubię. Widziałem, że rosną na takich pędach, na pewno nie na drzewach.

smiac siem czy plakac? :/

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Ktoś tu nie wiedział, że rządzą nami głupcy?

Btw. jako reprezentanci społeczeństwa podejrzewam, że bardzo udanie odzwierciedlają poziom wiedzy tegoż społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Wycieczka Żydów włamała się do Muzeum na Majdanku

 

Wycieczka ortodoksyjnych Żydów wtargnęła we wtorek wieczorem na teren Muzeum na Majdanku w Lublinie. Mimo, że placówka była już zamknięta samowolnie usiłowali ją zwiedzać - poinformowali rzecznik policji w Lublinie Witold Laskowski i zastępca dyrektora Muzeum Grzegorz Plewik.

Autokar z 35 Żydami z Izraela i USA wjechał na teren Muzeum po godz. 18 przez otwartą jeszcze bramę główną i zaparkował przed ogrodzonym polem z barakami, w których w latach II wojny światowej hitlerowcy przetrzymywali więźniów. Żydzi wyjęli z zawiasów furtkę prowadzącą do baraków, która była już zamknięta. Weszli przez nią, a potem zerwali kłódkę z drzwi jednego z baraków i oglądali jego wnętrze.

 

Wyszli z pola z barakami przez inną furtkę, którą także wyjęli z zawiasów. Interweniowała ochrona, ale ochroniarze nie mogli się porozumieć z Żydami mówiącymi po hebrajsku. Na miejscu zjawił się zastępca dyrektora Muzeum, policja i prokurator. Powiadomiona została ambasada Izraela w Polsce. Incydent został załagodzony. Żydzi na miejscu zapłacili 400 dolarów za wyrządzone szkody, przeprosili i około godz. 23.30 wyjechali z Muzeum.

 

- Pracuję tu 12 lat, do Muzeum przyjeżdża 80 tys. zwiedzających rocznie, ale po raz pierwszy spotykam się z wypadkiem, żeby ktoś tu się włamywał i zwiedzał - powiedział dziennikarzom po wyjeździe Żydów Plewik.

 

Zaznaczył, że całą sprawę uważa za załatwioną. - Na takie rozwiązanie zgodziła się policja i prokurator. Szkody nie są duże. To był pożałowania godny incydent - podkreślił.

 

Plewik dodał, że Żydzi nie umieli wytłumaczyć, dlaczego tak się zachowali. - Mówili, że przyjechali z daleka, bardzo chcieli zobaczyć Muzeum. Nie byli agresywni, żałowali, że tak postąpili - powiedział.

 

Przyjazd tej wycieczki nie był wcześniej zgłoszony, nie było z nią polskiego przewodnika. - To byli ludzie w wieku około 20 lat i starsi. Nie byli z żadnej instytucji. Po prostu wynajęli autokar i jeżdżą. Z Lublina mieli jechać na Ukrainę - opowiadał Plewik.

 

Sprawa była tak długo załatwiana z powodu formalności, m.in. spisywania personaliów wszystkich uczestników wycieczki.

 

Według Plewika ochrona Muzeum zachowała się prawidłowo. Po zamknięciu placówki, obiektów muzealnych położonych na obszarze 90 ha pilnuje trzech ochroniarzy. W przyszłości, aby wzmocnić bezpieczeństwo, dyrekcja Muzeum planuje założenie kamer.

Z tymi Zydami na Majdanku to zawsze sa jakies jaja. Mieszkam niedaleko i czesto slysze opowiesci co tam zydki wyprawiaja. Glownie zabieraja buty, ubrania czy inne rekwizyty z tamtych czasow mowiac ze to ich dziadkow. Podobno trzeba ich bardzo pilnowac bo naprawde odwala im jak tam przebywaja. To co sie stalo teraz to juz szczyt szczytow :rotfl: Widocznie ta atmosfera tak na nich wplywa :-k

Odnośnik do komentarza

Za ostre ? Hmm, tym bardziej że On powiedział to dość ironicznie, no ale nie mi oceniać. To po prostu był trafny komentarz do sytuacji.

 

Swoją drogą, również słyszałem że zachowują się na Majdanku mało ciekawie ... Kradną eksponaty, buty biorą sobie "na pamiątkę". Traktowałem to info z przymrużeniem oka, no ale po takim zdarzeniu jestem skłonny w to uwierzyć.

 

Heh ciekawe co by było, jakby to nasi w Izraelu się do muzeum włamali ... Na pewno sie skończyłoby się na 400 $

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Ponieważ w Izraelu są uczeni, że Polacy zjadają Żydów na kolację i są współwinni holocaustu na równi z Niemcami. Antypolska propaganda osłabła dopiero w ostatnich kilku latach afaik.

Odnośnik do komentarza
Ale czy ktoś potrafi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego to robią? :|

 

Prof juz w sumie powiedział. Niedawno jakaś gazeta pisała jak się Żydzi (najczęściej młodzi) zachowują przyjeżdżając do Polski ze swoimi ochroniarzami. W ogóle nie czują się tutaj chyba 'w gościach', tylko że każdy powinien sie przed nimi płaszczyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...