Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Zważywszy na to, że Szymborska nie publikowała nigdy swoich listów, to jeśli ten "najwybitniejszy z noblistów" (swoją drogą to chyba tylko Maathai zdobyła Nobla jako obywatelka Kenii, więc wciąż nie wiem, o jakiego Kenijczyka Ci chodzi) napisze jakiekolwiek listy, które zostaną wydane, to i tak Szymborską przebije. ;)

Odnośnik do komentarza

Akurat w tej sprawie to oni by chyba nie olali nawet jasowidza albo rozdzkarza ktory bym im zapukal do drzwi :]

O to to. Zbyt dużo się szumu zrobiło wokół sprawy, żeby policja cokolwiek olewała. Sprawa życia lub śmierci zrobiła się dla policyjnej wierchuszki z tego. Tylko gratulacji z Tel-Awiwu zabrakło - szybkie wykrycie sprawców zdało się bowiem być nieco nie na rękę części środowisk żydowskich.

Odnośnik do komentarza

Generalnie środowisko żydowskie było tak samo oburzone faktem kradzieży jak każde inne i nie ma co dorabiać tu żadnej ideologii. Co niby mieliby zyskać?

 

No nie byłbym taki pewien. Wystarczy przypomnieć sobie słowa dyrektora instytutu Yad Vashem o wypowiedzeniu wojny poprzez kradzież, czy też najeżdżanie na polską policję komentarzami 'największa porażka policji' przez ministra rządu Izraela. :-k

Odnośnik do komentarza

E tam, przesada. Porażka i kompromitacja byłaby jakby nie znaleźli napisu. Polskie władze mają jeszcze oczywiście całkiem sporą szansę na ośmieszenie się jeżeli nie trafią na żaden trop zleceniodawcy. Ja się wcale nie dziwię ewentualnemu przewrażliwieniu Żydów w tej bulwersującej przecież sprawie.

Odnośnik do komentarza

E tam, przesada. Porażka i kompromitacja byłaby jakby nie znaleźli napisu. Polskie władze mają jeszcze oczywiście całkiem sporą szansę na ośmieszenie się jeżeli nie trafią na żaden trop zleceniodawcy. Ja się wcale nie dziwię ewentualnemu przewrażliwieniu Żydów w tej bulwersującej przecież sprawie.

Trochę przesadzasz. Równie dobrze można by napisać, że to Polacy mają do zbulwersowania się najwięcej okazji. Napis był skierowany przede wszystkim do nich, nie do Żydów.

Odnośnik do komentarza

Kutwa, ile jeszcze dziesięcioleci ta żydowska poprawność polityczna będzie świętą krową w polityce? Toż sobie puścić bąka w okolicy Oświęcimia nie można, bo zaraz jakiś koleś z pejsami zacznie jęczeć, że to przeciwko niemu skierowane. Pies z tym, że wojny nie pamięta, pies z tym, że od zawsze mieszkał w stanach. Ale jego uczucia religijne są naruszone i Cluj.

Owszem, ta kradzież to dramat, bo to cenny znak historii, ale z drugiej strony czasem sobie myślę, że lepiej by było pozwolić niektórym środowiskom na to, żeby napisy podpierniczyć, obozy zrównać z ziemią i Holocaust wymazać z podręczników. Może wtedy nauczyli by się trzymać dzioby zamknięte.

 

A już do szału mnie doprowadziły "wezwania polskiego rządu, żeby zrobić wszystko i odnaleźć sprawców", jakby bez tych żądań i wezwań nikt tego nie robił :| Biedni Żydzi, jako jedyni ucierpieli w II WŚ, a cała reszta to się wtedy rozmnożyła i wzbogaciła. Tylko oni, jedni jedyni stracili tyle, że pewnie jeszcze moje prawnuki będą to jęczenie słyszeć.

 

Jak jestem daleki od rasizmu, to w takich momentach nie popieram, ale przestaję się skinom dziwić, i tyle.

Odnośnik do komentarza

Wniosek jest taki, że my powinniśmy krzyczeć głośniej od Żydów gdy dzieje się nam krzywda, np. gdy pisze się o "polskich" obozach. A ludzi, którzy wojny nawet nie pamiętają, a zgrywają teraz wielkich kombatantów u nas też nie brakuje i to mnie również doprowadza do szału.

Odnośnik do komentarza

Wniosek jest taki, że my powinniśmy krzyczeć głośniej od Żydów gdy dzieje się nam krzywda, np. gdy pisze się o "polskich" obozach. A ludzi, którzy wojny nawet nie pamiętają, a zgrywają teraz wielkich kombatantów u nas też nie brakuje i to mnie również doprowadza do szału.

ależ pełna zgoda. to samo dotyczy historii najnowszej - ludzie, którzy albo nie pamiętają cięższych czasów, albo nie mieli odwagi się sprzeciwić, teraz chcą sobie do politycznego CV dopisać walkę z komunizmem i np. na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej odbierać emerytury określonej grupie ludzi. I to jest materiał na niejeden program Teraz My, a nie stary, schorowany Jaruzelski.

Odnośnik do komentarza

Wniosek jest taki, że my powinniśmy krzyczeć głośniej od Żydów gdy dzieje się nam krzywda, np. gdy pisze się o "polskich" obozach.

 

Przy każdym użyciu frazy 'polski obóz koncentracyjny' interweniuje polskie MSZ, albo ambasador czy konsul w danym kraju, gdzie ten problem się pojawił. Jakoś obchodzi się bez krzyków. I nie chodzi o to, żeby krzyczeć głośniej. Politykę wrzasków i krzyków mieliśmy w latach 2005-2007 i starczy.

Odnośnik do komentarza

Nie, politykę agresywnego pomrukiwania i tupania nóżką mamy w pewnym stopniu nadal. Wszak nadal prezydentem jest rusofob.

A czy nie jest tak, że mimo naszych protestów problem "polskich obozów" co jakiś czas wraca w artykułach albo w jakimś programie w TV? Wszyscy mają nas głęboko w tyle, co jest pewnie pokłosiem debilnej polityki poprzedniej ekipy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...