Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jakże ubogi w potencjalne znaczenia jest dla Ciebie język polski. A nie zauważyłeś ewentualności, że moje zdanie może sugerować kłamstwo (lub chociaż konfabulację) nauczycielki? Nauczyciele lubią koloryzować w narzekaniu.

 

Na każdej lekcji widzę, jak nauczyciel wypełnia takie coś.

 

Bismarck zrobił to gdyż wiedział dokładnie (geniuszem był sukinkot), iż w przeciwnym wypadku dojdzie tam do rewolucji. Gdyż Twój "plebs" od przełomu XVIII i XIX wieku w zastraszającym tempie obrastał informacjami i pomysłami tego właśnie typu. To w Niemczech ostatecznie miała rozpocząć się ogólnoświatowa rewolucja i jestem przekonany, że bez Bismarcka faktycznie by się tam zaczęła.

 

Czyli sam przyznajesz, iż Bismarck zrobił to nie dlatego, że uważał to za słuszne, tylko żeby zadowolić lud i uniknąć rewolucji.

 

Bismarck gardził socjalistami i ich pomysłami (choć jednocześnie wypowiedział podobno zdanie, że tylko świnie w młodości z socjalizmem nie flirtują).

 

Ja flirtowałem od gdzieś dziewiątego do czternastego roku życia, teraz jestem mądrzejszy :)

 

A czemu właściwie? Przecież to złamanie Zasady? Czy nie lepiej tworzyć samorzutne milicje? Patrole obywatelskie? Jeśli już piszemy Zasadę z dużej litery, to oczekuję że będzie ona czymś w rodzaju fizycznego TOE lub Dekalogu.

 

Taak, ciekawe jak sobie wyobrażasz państwo prawa z samorzutnymi milicjami. Wierz, że my nie jesteśmy skrajnymi anarchistami (takowi właśnie uważają, że nawet policja i wojsko powinny być prywatne :)).

 

Nie przekonamy się chyba.

 

To nie jest akurat dla mnie coś nowego :)

 

Najbardziej rozczulajace jest to, ze ogromna wiekszosc nastoletnich internetowych fanatykow UPR uzywa okreslenie "moje pieniadze", "moje podatki", podczas gdy jeszcze nie miala okazji pracowac.

 

Za to odkrycie to powinieneś Nobla dostać :lol:. Rozumiem, że obce Ci jest pojęcie "teoretyzowania"?:)

Odnośnik do komentarza
Jakże ubogi w potencjalne znaczenia jest dla Ciebie język polski. A nie zauważyłeś ewentualności, że moje zdanie może sugerować kłamstwo (lub chociaż konfabulację) nauczycielki? Nauczyciele lubią koloryzować w narzekaniu.

 

Na każdej lekcji widzę, jak nauczyciel wypełnia takie coś.

No i OK, ma zatem dyrektora-psychopatę, w szkołach prywatnych to też jest możliwe.

 

Bismarck zrobił to gdyż wiedział dokładnie (geniuszem był sukinkot), iż w przeciwnym wypadku dojdzie tam do rewolucji. Gdyż Twój "plebs" od przełomu XVIII i XIX wieku w zastraszającym tempie obrastał informacjami i pomysłami tego właśnie typu. To w Niemczech ostatecznie miała rozpocząć się ogólnoświatowa rewolucja i jestem przekonany, że bez Bismarcka faktycznie by się tam zaczęła.

 

Czyli sam przyznajesz, iż Bismarck zrobił to nie dlatego, że uważał to za słuszne, tylko żeby zadowolić lud i uniknąć rewolucji.

Nie. Bismarck z całą pewnością uważał że czyni słusznie unikając rewolucji.

Prowadząc politykę trzeba mieć na uwadze pełnię skutków naszych kroków. Otto z całą pewnością uważał ubezpieczenia społeczne za zło. Ale zło konieczne.

 

A czemu właściwie? Przecież to złamanie Zasady? Czy nie lepiej tworzyć samorzutne milicje? Patrole obywatelskie? Jeśli już piszemy Zasadę z dużej litery, to oczekuję że będzie ona czymś w rodzaju fizycznego TOE lub Dekalogu.

 

Taak, ciekawe jak sobie wyobrażasz państwo prawa z samorzutnymi milicjami. Wierz, że my nie jesteśmy skrajnymi anarchistami (takowi właśnie uważają, że nawet policja i wojsko powinny być prywatne :)).

Nie wiem, ja nie wyobrażam sobie nawet "państwa-stróża" z upeerowskich snów. To jakaś utopia będąca melanżem wyobrażeń o wczesnych Stanach Zjednoczonych i średniowiecznej Islandii chyba. I choć rozumiem niektóre argumenty, całość widzę jako zaślepione ideologią dogmaty. W Chodzieży znajduje się kilka szkół, w tym jedna prywatna. Ciekaw jestem dlaczego to właśnie ta prywatna ma zdecydowanie najniższy poziom nauczania. I nie, nie zamierzam wyciągać z tego przypadku jakichś ogólnych wniosków. Chcę jedynie wskazać, że prywatyzacja niekoniecznie musi oznaczać polepszenie.

 

 

eot

Odnośnik do komentarza
Izrael: Ortodoksyjni Żydzi mogą dzwonić w szabat. Zębami

 

Ortodoksyjni Żydzi, którzy pracują w szabat jako wolonatriusze w służbach ratunkowych, mogą korzystać z telefonów komórkowych. Numery muszą jednak wybierać zębami. W weekend religijni Żydzi nie mogą pracować i muszą powstrzymywać się od wszelkiej aktywności.

Telefon komórkowy

Telefon komórkowy

Ortodoksyjni Żydzi pracujący w weekend w stowarzyszeniu pierwszej pomocy Magen David Adom mają dylemat. W szabat nie mogą używać telefonów komórkowych, które są niezbędne w ich pracy.

 

Rabin Levy Yitzhak Halperin znalazł wyjście z sytuacji. Pozwolił wolontariuszom używać komórek, ale muszą oni zachować pewne zasady. Urządzenia mają być włączone przez cały weekend i trzymane w specjalnie przygotowanych pudełkach, aby nie zostały przez przypadek wyłączone. Wolonatriusze pełniący dyżur mogą odpowiadać na wezwanie wykorzystując do tego metalowy drucik. Trzymając go w zebach wykręcić numer, aby potwierdzić, że odebrali wiadomość.

 

Szef Magen David Adom Eli Bin zapowiedział, że wkrótce telefony zostaną zastapione GPS-ami. Technologia zostanie zmieniona dopiero wtedy, gdy organizacja będzie miała pewność, że nie zakółci to stylu życia i obyczajów wolontariuszy.

 

Żadna religia nie ma monopolu na absurdy ;]

Odnośnik do komentarza
Widzę nadal ignorancja króluje :picard: Proponuję douczyć się: google: anarchokapitalizm.

A jaki to ma związek z poglądami Sutka? On anarchokapitalistą nie jest. A jeśli Ty jesteśl... Cóż, to po prostu feudalizm z liberalną fasadą :) Bez religii, która jako tako choćby trzymałaby to w ryzach (jak Kościół w wiekach średnich) to musiałoby nas wpędzić w nowe mroczne wieki. Prywatne milicje, super :)

Odnośnik do komentarza
Nie no ktoś (Henkel chyba?) próbował zarzucać Sutkowi hipokryzję że jak to własność prywatna i anarchia. No to dałem odpowiedź :)

Nie hipokryzje tylko niesluszne wiazanie anarchii z wlasnoscia prywatna - coz, nie jestem obcykany w tysiacach wersji prawie-anarchii, moj blad, kajam sie, starej daty jestem, obiecuje poprawe :)

Odnośnik do komentarza

http://facet.wp.pl/kat,1007819,wid,1124357...ml?ticaid=18411

 

 

Kurde :/ Ogolnie lubie kraje skandynawskie i zawsze mialem je za wzor ze wzgledu na ich mentalnosc, sposob prowadzenia polityki gospodarczej i spolecznej, itd., ale wlasnie ta kwestia - przesadnej poprawnosci politycznej - to jakas tragedia ;| Tak mnie to wkurza, ze czytajac takie artykuly, na krotko ale zawsze, zaczynam rozumiec JKM...

Odnośnik do komentarza

Sagi Cugier-Kotki odcinek 1726:

 

- Rozmowa z rzekomym sekretarzem Grzegorza Napieralskiego była moją prowokacją dziennikarską - tak Anna Cugier-Kotka komentuje w rozmowie z portalem Gazeta.pl prowokację jaką przeprowadził Super Express. W efekcie tej prowokacji aktorka miała się wstępnie zgodzić na współpracę z SLD.

 

Tabloid zadzwonił do bohaterki spotów najpierw PO, ostatnio PiS podając się za przedstawicieli SLD. Dziennikarze gazety złożyli aktorce propozycję udziału w kampanii reklamowej Sojuszu. - To interesujące - miała według SE odpowiedzieć Cugier-Kotka - ale jestem objęta zakazem konkurencji przez umowę z PiS. Jeśli ją złamię, będzie mi grozić kara.

 

- Oczywiście dobrze zapłacimy, pokryjemy też inne koszty [kary - red] - przekonywał dziennikarz SE. - Czy mogę przekazać przewodniczącemu Napieralskiemu, że jest pani zainteresowana naszą ofertą i uzgodnić termin spotkania, aby ustalić szczegóły? - pytał.

 

- Tak. Proszę przekazać, że mogę się spotkać - miała "ochoczo" orzec Cugier-Kotka.

 

- Zadzwonił do mnie rzekomy sekretarz pana Napieralskiego po to, żeby mnie sprowokować - mówi w rozmowie z Gazeta.pl. - Rozmawiałam z nim, ponieważ od razu wiedziałam, że to prowokacja. Rozmawiałam, żeby ich [sE - red] sprowokować.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...ennikarska.html

Odnośnik do komentarza
Wspieranie wartości chrześcijańskich będzie zadaniem mediów publicznych, na które można będzie uzyskać budżetowe pieniądze - zdecydował o tym sejm przyjmując jedną z senackich poprawek do ustawy medialnej. Głosowanie nad innymi spośród 47 poprawek zostało przerwane przerwą.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sej...,wiadomosc.html

 

Czy ktoś mi potrafi podać prawnie obowiązującą definicję wartości chrześcijańskich? Co właściwie media mają wspierać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...