Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Stalin wierzył w ideały rewolucji, nie stworzyłby kraju narodowo-komunistycznego z odwołaniami do Matki-Rosji, nie otwierałby na powrót cerkwi etc..

Jak dla mnie Anglia jest wypaczona przez lata rządów monarszych i myślę, że tak, symbol władzy arystokratycznej, tj. jego obalenie, jest warte poświęceń, najlepiej jednak w uczciwej walce. Jasne, że nie podobają mi się masakry, ale jeśli to miałaby być cena za powodzenie rewolucji - płacę ją w ciemno. Tylko, że akurat moja opinia raczej niewiele ruszy wymordowanych pod koniec XVIII wieku.

 

5. Załóżmy nawet, iż brak masakr doprowadziłby do upadku Komitetu Ocalenia Publicznego i przedwczesnej Restauracji. Na dłuższą metę po wydarzeniach z lat 1789-91 i tak nie zmieniłoby to już trendu. Podobnie jak triumf reakcji podczas Wiosny Ludów nie ocalił porządku wiedeńskiego. Upadek byłby dłuższy... i łagodniejszy. Dziś we Francji mielibyśmy jakiegoś monarchę burbońskiego z kompetencjami Elżbiety II i Izbę Parów. Jeśli to byłaby cena za brak Wandei i ludzi typu Saint-Justa przy władzy - płacę ją w ciemno.

Jesteś strasznym pragmatykiem demokratycznym, nie wiem, czy przez takich jak Ty ten system kiedyś nie runie. Z całym szacunkiem ;)

Odnośnik do komentarza

Gdyby Stalin wierzył w ideały rewolucji, nie stworzyłby kraju narodowo-komunistycznego z odwołaniami do Matki-Rosji, nie otwierałby na powrót cerkwi etc..

A kiedy to robił? Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, gdy ojczyzna komunizmu była w niebezpieczeństwie. To też mogła być cena za przetrwanie komunizmu.

 

 

Jak dla mnie Anglia jest wypaczona przez lata rządów monarszych i myślę, że tak, symbol władzy arystokratycznej, tj. jego obalenie, jest warte poświęceń, najlepiej jednak w uczciwej walce. Jasne, że nie podobają mi się masakry, ale jeśli to miałaby być cena za powodzenie rewolucji - płacę ją w ciemno. Tylko, że akurat moja opinia raczej niewiele ruszy wymordowanych pod koniec XVIII wieku.
Jak dla mnie, to wypaczona jest Francja przez lata egzaltacji rewolucyjnej, ale to tylko moje imho :)

 

5. Załóżmy nawet, iż brak masakr doprowadziłby do upadku Komitetu Ocalenia Publicznego i przedwczesnej Restauracji. Na dłuższą metę po wydarzeniach z lat 1789-91 i tak nie zmieniłoby to już trendu. Podobnie jak triumf reakcji podczas Wiosny Ludów nie ocalił porządku wiedeńskiego. Upadek byłby dłuższy... i łagodniejszy. Dziś we Francji mielibyśmy jakiegoś monarchę burbońskiego z kompetencjami Elżbiety II i Izbę Parów. Jeśli to byłaby cena za brak Wandei i ludzi typu Saint-Justa przy władzy - płacę ją w ciemno.

Jesteś strasznym pragmatykiem demokratycznym, nie wiem, czy przez takich jak Ty ten system kiedyś nie runie. Z całym szacunkiem ;)

Gdybym był Francuzem z tych lat, milion razy bardziej podobałby mi się pragmatyzm feuillantów od żarliwości Nieprzekupnego czy Archanioła Terroru :)

Odnośnik do komentarza
Korki na drogach ktorymi poruszaja sie samochody sa wszedzie - jedynym wyjsciem jest wlasnie tworzenie aletrnatywnych mozliwosci transportu zbiorowego i uprzywilejowywanie go.

 

Z tworzeniem tych alternatywnych możliwości się zgadzam, ale, rany, metro jakieś może, a nie przestarzałe tramwaje. Z uprzywilejowywaniem absolutnie się nie zgadzam - karanie kierowców za to, że mają samochód i go używają, no świetne. W dodatku wszelkie przywileje tworzą sztuczne warunki, w których może się potem komuś wydawać, że tramwaje są najlepsze, bo "najszybsze". Sprawny środek transportu sam się obroni.

 

Sutek, można się z Tobą zgodzić lub nie w poglądach, ale jak piszesz 100 samochodów na minutę kontra jeden tramwaj na dwie, to widać (nawet na przykładzie), że pier****sz, jak nawiedzony fan, o tym, że Presley żyje.

 

Jeden tramwaj ma długość 6 samochodów osobowych. Nawet jeśli jadą w dwóch pasach, to niech będzie 12. Niech te 12 samochodów wiezie po 2 osoby (w 90% wozi jedną, wiem to, bo sam spędzam ostatnio w samochodzie parę godzin dziennie (pomijam ostatnie korki związane z opadami śniegu)), to daje 24 osoby. W godzinach 8-19 ilości tramwajów, które przewożą w sumie mniej niż 24 osoby jest na prawdę znikoma. Skoro tramwaj może przewieźć więcej osób, to dlaczego nie promować tego środku transportu, który mogą usprawnić transport w miastach? Abstrahując od tematu metra, bo koszt jego budowy w zabudowanych miastach przekracza możliwości budżetu miasta.

 

A tekst o tym, że autobus może objechać korek to nie wiem skąd przyszedł komukolwiek do głowy. Omijać to można miasto, jak się jedzie obwodnicą. Autobusy komunikacji miejskiej nie mogą dowolnie modyfikować sobie trasy, tak żeby sobie ominąć korek. Chyba, że w Piździowie Wielkim, w którym są dwa przystanki.

 

A podobno trzeba wg JKM promować ułatwianie przemieszczania się?

Odnośnik do komentarza
Skoro tramwaj może przewieźć więcej osób, to dlaczego nie promować tego środku transportu, który mogą usprawnić transport w miastach?

 

Ponieważ, jak sam napisałeś, jest to sprawniejszy środek transportu, więc nie potrzebuje sztucznego "promowania" na siłę. Ew. nie jest sprawniejszy i wtedy trzeba go na siłę promować, żeby się utrzymał...

 

Poza tym, jak już pisałem, tramwaje są bez przyszłości. Prędzej czy później trzeba będzie się ich pozbywać, chyba że chcemy bez końca siedzieć w technologii sprzed stu lat.

 

EOT, EOT, EOT!!!

Odnośnik do komentarza

Poza tym, jak już pisałem, tramwaje są bez przyszłości. Prędzej czy później trzeba będzie się ich pozbywać, chyba że chcemy bez końca siedzieć w technologii sprzed stu lat.

 

Zgodnie z tą logiką trzeba by zrezygnować z koła i ognia, które są dużo starsze.

Odnośnik do komentarza

tramwaje są bez przyszłości. Prędzej czy później trzeba będzie się ich pozbywać, chyba że chcemy bez końca siedzieć w technologii sprzed stu lat.

 

http://www.rp.pl/art...obi-miasto.html

 

Im więcej infrastruktury zbuduje się dla samochodów, tym częściej ludzie będą ich używać i tym więcej pojawi się ich na drogach, co w przypadku miast jest typowym błędem związanym z urban sprawl (nie jedynym). Większy ruch = niższy standard życia w mieście. Niższy standard życia w mieście = więcej ludzi przeprowadza się na przedmieścia. Alternatywą może być nowoczesny, szybli, komfortowy i atrakcyjny transport publiczny.

Odnośnik do komentarza

Policjant sam sobie wlepił mandat

 

 

(...)

Doprowadziło to do tego, że 3 grudnia br., policjant po spokojnej nocnej służbie, podczas której nie stwierdził wykroczeń, wlepił mandat sam sobie . Stwierdził, że nie chce mieć nieprzyjemności i że żeby ich uniknąć gotów jest tak robić na każdej służbie.

 

Co więcej według naszego informatora, przełożony policjanta nie miał nic przeciwko takiemu wypełnianiu zadań. Zgłosił tylko uwagę, żeby funkcjonariusze będąc w patrolu we dwójkę, wystawiali sobie mandaty wzajemnie, a nie sami sobie.

 

- Rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. Policjant wystawił sobie mandat '20-złotowy' za przechodzenie przez tory w niedozwolonym miejscu - przyznaje w rozmowie z TOK FM rzecznik białogardzkiej policji aspirant sztabowy Jerzy Zachaczewski (...)

 

Odnośnik do komentarza

Nie zmienia to faktu, że anachroniczną Izbę Lordów mają do dziś (tak, jako Brytyjczyka wkurzałoby mnie to niemiłosiernie) i Wielka Brytania pozostaje krajem wybitnie elitarnym, a jej partia pracy znakomicie odnalazłaby się w takiej np. Szwecji jako centroprawica.

Czytam sobie te peany na cześć rewolucyjnego ludobójstwa z wyrozumiałym uśmiechem na twarzy i choć obiecałem sobie się nie odzywać, to jednak są pewne granice. Niech zgadnę: jesteś jednym z tych, którzy PiS i NSDAP uważają za prawicę? :>

Odnośnik do komentarza

GyzzBurn

Nie bądźmy śmieszni, podział prawica-lewica jest jedynie dla operujących skrótami myślowymi; inaczej - PiS to obyczajowa prawica (konserwatyzm) i socjalna lewica; NSDAP to po prostu, podobnie jak partia pseudokomunistyczna wyrosła w ZSRR - partia totalitarna (morderców). I co Ci się nie podoba w mojej wypowiedzi, skoro laburzyści pokrywają się programem z rządzącą teraz w Szwecji partią pseudorobotniczą, nazwaną przez polskie dzienniki centroprawicową?

 

Zresztą wspaniałym jesteś człowiekiem, skoro czytanie peanów na cześć ludobójstwa (swoją drogą potraktowałeś moje posty wybiórczo) jest dla Ciebie niczym, natomiast obrażenie prawicy - skandalem.

 

Pewnie UPR-owiec, który zagarnia prawicę dla jedynego słusznego ruchu konserwatywnego :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

 

Dubieniecki jeszcze wielokrotnie się "wykaże" w przyszłości. W sumie nie wiem co gorsze - być szkodnikiem w imię jakis tam swoich zasad, swojego quasi-patriotyzmu i również swojej moralności, czy być zwyczajnie cynicznym szkodnikiem, który zrobi wszystko dla swojej kariery :-k.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...