Skocz do zawartości

World Domination Tour


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Mistrzowie świata w końcu

 

1 lutego 2035 było datą, której w napięciu wyczekiwali kibice Lecha, liczący na wzmocnienia zespołu, które pozwolą mu powrócić na drogę sławy. Nie mogłem obiecać im wielkich transferów — polski średniak nie mógł skusić prawdziwych gwiazd —, ale paru ciekawych piłkarzy udało mi się zakontraktować.

 

Najpierw wszakże należało zrobić dla nich miejsce w szatni. Tak więc za 1.000 euro do Bełchatowa przeszedł Andrzej Leszczyński (29, AML; Polska) [3-0-0, 6.00], który przesiedział na trybunach prawie dwa sezony, zaś Łęczna za 6.000 euro kupiła od nas Edmonda Doçi (30, MC; Albania: 6/0) [6-1-0, 6.67], nietrafiony letni transfer mojego poprzednika. Zarobiliśmy też 220.000 euro na transferze Tomasza Kwiecińskiego z Groclinu do Zagłębia Lubin.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Phy, nie chce się w 2. lidze do emerytury kisić

 

Największą grupę nowych zawodników stanowili juniorzy, którzy trafili do zespołu rezerw w nadziei, że za 2-3 sezony wyrosną z nich co najmniej solidni ligowi piłkarze. Z niemieckiego Sandhausen za 40.000 euro ściągnąłem wszechstronnego Andrieja Koliesnikowa (20, AMRLC; Rosja). Zawodnik drugoligowej Polonii Warszawa, Marcin Sander (22, MC; Polska U-19), sprowadzony za 24.000 euro, miał już wiosną zawalczyć o miejsce w pierwszym zespole. To samo dotyczyło gwiazdki polskiej reprezentacji U-19, Piotra Zawadzkiego (17, DLC; Polska U-19), którego za 45.000 euro uratowałem z bułgarskiego Litexu Łowecz. Grzegorz Wiśniewski (18, MC; Polska), kupiony za 12.000 euro ze Stali Rzeszów, był dla mnie wielką niewiadomą, podobnie jak Sławomir Marzec (17, DRC; Polska), wyjęty za 40.000 euro z Wisły Płock. Gracz ŁKSu Marcin Woźniak (17, D/MR; Polska), który kosztował nas 55.000 euro, zapowiadał się na interesującego piłkarza, tak samo jak Władimir Stefanow (17, DC; Bułgaria), ściągnięty z bułgarskiego Nesebyru za 55.000 euro. I wreszcie potencjalnymi wzmocnieniami Lecha w przyszłym sezonie byli Rafał Dębiński (18, AMRC; Polska), kupiony za 22.000 euro z Wisły Kraków, oraz Łukasz Pawłowski (22, MRC; Polska), za którego Śląsk Wrocław otrzymał od nas 30.000 euro.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Do pierwszego zespołu dołączyło natomiast ośmiu nowych zawodników, z których większość miała z marszu znaleźć się w meczowej osiemnastce. Przynajmniej do momentu znalezienia doświadczonego golkipera na bramce Lecha stać miał młodziutki, acz piekielnie utalentowany Dimitar Kostadinow (18, GK; Bułgaria U-19), którego wykupiłem z Wisły Kraków za 975.000 euro, przebijając ofertę CSKA Sofia. Miejsce Szmuca w obronie zająć miał weteran polskich boisk Slobodan Radović (31, DC/DM; Serbia U-21: 17/0), kupiony z Górnika Łęczna za 20.000 euro. O miejsce rygla drugiej linii rywalizować mieli bardzo doświadczony Michał Kłos (33, DM; Polska U-21: 2/0), sprowadzony za 45.000 euro z Lechii Gdańsk, oraz solidny Paweł Zając (26, DM; Polska U-21: 3/0), ściągnięty za 40.000 euro z Górnika Zabrze.

 

O miejsce w formacji pomocy już teraz walczyć miał młody gracz Zagłębia Lubin, Grzegorz Zając (18, DM/MRC; Polska), który kosztował nas 100.000 euro, natomiast rywalem dla Selvy i Michalskiego na pozycji rozgrywającego miał być bardzo utalentowany Boris Łazarow (20, AMC; Bułgaria U-19), sprowadzony za 130.000 euro z bułgarskiego Conegliano. I wreszcie do rezerw odesłani zostali Vlček i Matić, gdyż ich miejsce w roli trzeciego i czwartego — póki co — napastnika Kolejorza zajęli piłkarz polskiej młodzieżówki, Krzysztof Kaźmierczak (20, ST; Polska U-21: 5/3), kupiony za 500.000 euro z Łęcznej, oraz gwiazda zabrskiego Górnika, autor 17 bramek w 21 występach, Grzegorz Białek (23, ST; Polska), sprowadzony za 65.000 euro.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Na początku lutego zagrać mieliśmy towarzyskie spotkanie międzypaństwowe z Bułgarami. Jego celem było sprawdzenie formy kadrowiczów przed kolejnymi meczami eliminacyjnymi, więc powołany przeze mnie skład był bardzo przewidywalny; warto jedynie odnotować powrót po kontuzjach Lyberopoulosa oraz Panagiotopoulosa. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Apostolos Athanasiou (22, GK; 3/0; Tenerife), Kostas Diamantopoulos (30, GK; 13/0; Unterhaching), Andreas Lyberopoulos (33, GK; 49/0; Fulham)

 

Obrońcy: Michalis Arabatzis (33, DC; 61/4; PAOK), Giorgos Christou (21, D/WBL; 6/0; Q.P.R.), Christos Ioannidis (29, DLC; 62/1; Blackburn), Charis Lazaridis (34, DLC; 5/0; Gravesend), Thanasis Sidiropoulos (30, DC; 42/0; Panathinaikos)

 

Pomocnicy: Kostas Andreadakis (23, WB/ML; 1/0; Rotherham), Giorgos Athanasiou (24, D/WBL/AML; 11/1; Panathinaikos), Fotis Diamantopoulos (30, MC; 26/1; Panathinaikos), Kostas Goumas (32, MC; 83/1; Sedan), Thodoris Karagiannidis (28, MC; 33/0; Betis), Vasilis Konstantinidis (32, AMRL; 73/10; Olympiakos), Tasos Kostis (27, MC; 32/2; Bochum), Dimitris Nikolaidis (22, DM; 6/0; Olympiakos), Vasilis Papadakis (27, AMLC; 15/1; Olympiakos), Michalis Pavlidis (23, WB/AMR; 24/2; Panathinaikos), Stavros Sfakianakis (29, DC; 47/0; Olympiakos), Pantelis Vasileiou (30, MR; 19/0; AZ)

 

Napastnicy: Vasilis Athanasiadis (26, ST; 31/15; Panathinaikos), Giannis Efthymiadis (30, ST; 68/22; Panathinaikos), Nikos Ioannou (31, ST; 41/14; Grenoble), Panagiotis Panagiotopoulos (26, ST; 25/12; Atlético Madryt), Nikos Papadakis (21, ST; 1/1; Elche), Giorgos Papadopoulos (28, AM/FC; 25/1; Rostock), Christos Pavlidis (23, AMLC/FC; 5/0; Leicester)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Spotkanie z Bułgarią było typowym meczem walki. Przez pierwszy kwadrans mieliśmy lekką przewagę, lecz potem Bułgarzy zepchnęli nas do defensywy i Lyberopoulos parokrotnie pokazywał wysokie umiejętności, ratując nas przed utratą bramki, za co zresztą został wybrany zawodnikiem tego spotkania. Po przerwie przeprowadziłem pięć zmian, które odmieniły obraz gry — teraz to my przeważaliśmy i w 62. minucie zdobyliśmy jedynego gola w tym meczu. Pavlidis podał po ziemi do Konstantinidisa, który dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł Papadakis, jego strzał sparował Todorow, ale piłkę przejął Panagiotopoulos, z zimną krwią wymanewrował bramkarza i zdobył swojego gola numer 13 w reprezentacji. Ten mecz był dla mnie bardzo pouczający — przekonałem się ostatecznie, że Vasileiou nie nadaje się do gry w obronie i konieczne jest znalezienie innego dublera dla Pavlidisa.

 

07.02.2035 Giorgios Karaiskakis: 24.648 widzów

TOW Grecja — Bułgaria 1:0 (0:0)

 

62. P.Panagiotopoulos 1:0

 

Grecja: A.Lyberopoulos 8 (46. K.Diamantopoulos 7) — G.Athanasiou 7 (46. G.Christou 7), C.Ioannidis 7, M.Arabatzis 7, P.Vasileiou 6 — C.Pavlidis 6 (74. V.Papadakis 7), T.Kostis 7, S.Sfakianakis 7 (46. D.Nikolaidis 7), V.Konstantinidis 7 — N.Ioannou 7 (46. N.Papadakis 6), G.Efthymiadis 7 (46. P.Panagiotopoulos 7)

 

MoM: Andreas Lyberopoulos (GK; Grecja) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

W pierwszej dekadzie lutego z klubu odszedł Stipe Aleksić (24, AMR; Chorwacja U-21: 10/0) [26-0-1, 6.39], który po dwóch nieudanych sezonach w Lechu za 2.000 euro zasilił GKS Bełchatów. Buntownik Ante Horvat złamał nogę w kostce i w tym sezonie raczej jego żądania gry w pierwszym zespole miałem już z głowy. Dwaj młodzi zawodnicy Kolejorza zadebiutowali w reprezentacjach młodzieżowych swoich krajów — Tomasz Wróblewski zachował czyste konto w wygranym 1:0 meczu z brazylijską młodzieżówką, a Władimir Stefanow rozegrał przeciętne spotkanie przeciwko greckiej reprezentacji U-19. Natomiast na świecie wydarzeniem tygodnia był powrót Johna Terry'ego na Stamford Bridge, tym razem w charakterze menedżera.

 

W lutym zaplanowałem trzy mecze sparingowe w celu zgrania przebudowanego zespołu i podniesienia morale w drużynie. Na pierwszy ogień poszedł Rozwój Katowice, który został rozbity już w pierwszym kwadransie, a fenomenalne 45 minut rozegrał Krzysiek Kaźmierczak, dając sygnał, że niekoniecznie zasługuje jedynie na rolę rezerwowego.

 

14.02.2035 Bułgarska: 1.095 widzów

TOW Lech — Rozwój Katowice 6:0 (5:0)

 

1. K.Jacek 1:0

3. K.Kaźmierczak 2:0

6. K.Kaźmierczak 3:0

21. K.Kaźmierczak 4:0

38. K.Kaźmierczak 5:0

66. G.Białek 6:0

 

MoM: Krzysztof Jacek (ST; Lech) — 10

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Druga połowa lutego przyniosła kilka nieoczekiwanych ruchów kadrowych w Lechu. Odejście Łukasza Majewskiego (32, MLC; Polska U-19) [69-3-6, 6.97], sprzedanego za 55.000 euro do Bełchatowa, nikogo nie zaskoczyło; ja w sumie bardziej dziwiłem się, jakim cudem tak długo uchował się w zespole. Drugi transfer z klubu był bardziej nieoczekiwany — po Marka Zawadzkiego (28, ST; Polska) [29-13-3, 7.11] zgłosiła się Arka Gdynia, a gdy wynegocjowałem z nią kwotę 375.000, uznałem, że za starzejącego się napastnika jest to bardzo dobra cena, i pozwoliłem mu odejść.

 

Wzmocnienia składu były nadal nastawione na przyszłość, aczkolwiek nie tylko. Sprzedaż Zawadzkiego pozwoliła z większą ufnością patrzeć w przyszłość Michałowi Kowalczykowi (17, ST; Polska U-19), kupionego z Amiki za 240.000 euro z wykorzystaniem klauzuli odejścia, gdyż chłopak miał olbrzymi talent i mógł stać się ulubieńcem kibiców Lecha. Kontuzja Bębna, który doznał urazu kręgosłupa i raczej już sezon miał z głowy, oznaczała, że również i młodziutki Paweł Smółka (17, D/AML; Polska), sprowadzony z KSZO Ostrowiec Św. za 190.000 euro, był bliżej debiutu w Orange Ekstraklasie, niż się tego spodziewał. Tylko wychowanek Pogoni Szczecin Tomasz Szmuc (17, ST; Polska), który kosztował nas raptem 9.000 euro, najbliższe 3-4 lata spędzić miał w rezerwach.

 

Drugi sparing zagraliśmy z drugoligowym Górnikiem Zabrze. Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod nasze dyktando, choć Kostadinow został zmuszony przez Bugaja do efektownej robinsonady. W drugiej połowie było już gorzej, Wróblewski bronił niepewnie i honorowy gol dla Górnika na pewno obciąża jego konto.

 

20.02.2035 Bułgarska: 1.096 widzów

TOW Lech — Górnik Zabrze 3:1 (2:0)

 

9. S.Radović 1:0

40. K.Jacek 2:0

59. W.Kowalik 3:0 sam.

79. P.Kowalik 3:1

 

MoM: Slobodan Radović (DC; Lech) — 7

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Na moje oko MoM w sparingowym spotkaniu z Rozwojem mimo tych 45 minut należałyby się jednak bardziej Kaźmierczakowi :> Ile Jacek miał asyst?

 

Też się zdziwiłem, ale... cztery asysty :]

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Naszym ostatnim sparingpartnerem była Kotwica Kołobrzeg. Zagraliśmy z nimi bardzo dobry mecz, znów świetnie spisał się Jacek, a w drugiej połowie błysnęli Łazarow i debiutant Kowalczyk, który zdobył fenomenalnego gola, lecz niestety doznał kontuzji i w pierwszych kilku meczach ligowych nie mogłem z niego skorzystać. Wielka szkoda, bo talent miał niewątpliwy.

 

26.02.2035 Bułgarska: 1.103 widzów

TOW Lech — Kotwica Kołobrzeg 8:0 (5:0)

 

9. K.Jacek 1:0

16. F.Selva 2:0

23. K.Jacek 3:0

34. K.Kaźmierczak 4:0

40. S.Radović 5:0

50. W.Ptak (Kotwica) knt.

51. B.Łazarow 6:0

52. M.Kowalczyk 7:0

64. B.Łazarow 8:0 rz.k.

 

MoM: Krzysztof Jacek (ST; Lech) — 10

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Trzecie

 

4 marca w Łodzi po raz pierwszy kibicom zaprezentował się nowy Lech, mój autorski Lech, który walczyć miał w tym sezonie o pierwszą szóstkę — takie postawiłem sobie zadanie. W wyjściowej jedenastce pojawiło się pięciu nowych zawodników, czterej kolejni usiedli na ławce. Naszym rywalem był mocny niegdyś Widzew, obecnie walczący o utrzymanie się w Orange Ekstraklasie.

 

Szybko okazało się, że z dawnego Widzewa pozostała wyłącznie skłonność do twardej gry, bo umiejętności na boisku nie było widać. Mimo gry systemem 3-5-2, nawiasem mówiąc, bardzo w Polsce popularnym, gospodarze szybko zostali zepchnięci do defensywy i gdybyśmy byli trochę skuteczniejsi, przywieźlibyśmy do Poznania z pół tuzina bramek. Tak zaś musieliśmy liczyć na widzewiaków, i słusznie, jak się okazało. W 26. minucie Burkhardt nieprawidłowo przytrzymywał w polu karnym Radovicia, sędzia podyktował rzut karny dla Lecha, a swojego pierwszego gola w niebiesko-białych barwach zdobył Mijailović. Pięć minut po przerwie Stachyra wyciął w szesnastce najlepszego na boisku Smółkę, karnego tym razem wykorzystał Kaźmierczak, wieńcząc golem całkiem udany debiut, i trzy punkty znalazły się na naszym koncie.

 

04.03.2035 Aleja Piłsudskiego: 9.621 widzów

OE (21/30) Widzew [16.] — Lech [9.] 0:2 (0:1) TV

 

26. L.Mijailović 0:1 rz.k.

50. K.Kaźmierczak 0:2 rz.k.

 

Lech: D.Kostadinow — W.Dębiński, M.Stachowiak, S.Radović, K.Malinowski — P.Smółka, F.Selva (72. B.Łazarow), P.Zając, L.Mijailović (46. A.Koliesnikow) — K.Kaźmierczak, K.Jacek (66. M.Matić)

 

MoM: Paweł Smółka (ML; Lech) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Tydzień później na Bułgarskiej zameldowała się Odra Wodzisław. Wciąż jeszcze nie wiedziałem, na co stać mój zespół, zwłaszcza umiejętności Bułgara Kostadinowa były dla mnie wielką niewiadomą, i niestety takową pozostały, gdyż gościom nie udało się posłać w światło bramki ani jednego spośród ośmiu strzałów. Z drugiej strony, nie wiem, czy wiele by to zmieniło, gdyż mieliśmy w tym meczu wyraźną przewagę, a nasi napastnicy pokazali, że zdobywanie bramek przychodzi im ze sporą łatwością. Już w 9. minucie Smółka zagrał lewym skrzydłem do Kaźmierczaka, który nagłym zrywem zostawił za sobą Czornyja, ściął w pole karne i po rękach Nowaka umieścił piłkę w bramce. Pół godziny później tym razem Dębiński wypuścił w bój Kaźmierczaka, który w idealnej sytuacji wystawił piłkę niekrytemu Jackowi, a nasz najlepszy napastnik dopełnił formalności, podwyższając na 2:0.

 

Po przerwie na murawie nie zmieniło się absolutnie nic. Po godzinie gry Kaźmierczak zagrał do Selvy, który trącił piłkę czubkiem buta wprost pod nogi Maticia, a Chorwat wymanewrował Nowaka i strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Lecha.

 

10.03.2035 Bułgarska: 14.166 widzów

OE (22/30) Lech [6.] — Odra Wodzisław [8.] 3:0 (2:0)

 

9. K.Kaźmierczak 1:0

38. K.Jacek 2:0

61. M.Matić 3:0

 

Lech: D.Kostadinow — W.Dębiński, M.Stachowiak, S.Radović, K.Malinowski (75. M.Adamczyk) — P.Smółka, F.Selva, P.Zając, L.Mijailović (61. A.Koliesnikow) — K.Kaźmierczak, K.Jacek (46. M.Matić)

 

MoM: Krzysztof Kaźmierczak (ST; Lech) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...