Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę więcej można dowiedzieć się z relacji z tej mini-gierki. Napiszę w miarę krótko. W grze Mezengi widać całkowity luz, spokój. Jest takim lisem pola karnego. Nie biega jak koń, ale zawsze potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Ogromne wrażenie zrobili na mnie Kneżević i Vrdoljak, tyle, że ten pierwszy na boku obrony. Serb grał niesamowicie przemyślanie. Każde podanie dokładne, dobre odbiory, długie piłki, dogrania. Waleczny, pewny, silny. Natomiast od czasów "Vuko", w Legii tak doskonale piłki jak Vrdoljak nie odbierał. Zaliczył mnóstwo przechwytów i podań. Jest dla mnie pewniakiem do jedenastki. Manu trochę pobiegał przy linii, ale niestety nie był bardzo widoczny. Rzadko widziałem go robiącego rajdy prawą stroną. Trzeba jednak przyznać szczerze, że wrzutki to ma on arcy-dokładne. Marijan nie miał okazji do pokazania się. Bardzo spodobał mi się także Mirek Radović, najlepszy chyba na boisku zawodnik. Biegał, szarpał, dośrodkowywał, strzelał, przejmował, podawał - bardzo dobrze się zaprezentował. Nieźle też Dong, który albo ma przebłyski geniuszu, albo jest po prostu słaby. U niego nie ma gry przeciętnej. :)

Odnośnik do komentarza

Na tydzień testów do Grodziska dojechał serbski obrońca (190 cm ; 85 kg) Dnijel Mihajlović. Skorża wcześniej wypowiadał się, że szykuje Kneżevica na środek w związku z ciągłymi problemami zdrowotnymi Choto. Jednak przy kontuzji Rzeźniczaka może trochę zmienić zdanie, przynajmniej na początku sezonu. No chyba, że Jędrzejczyk zachwyci w sparingach i wywalczy miejsce na prawym boku defensywy. Sprawa Pascala się przedłuża, być może dojedzie dopiero na obozie we Francji.

A dziś pierwszy test, sparing z GKP Gorzów WLKP.

Relacja live video na legia.com :o Ciekawe czy się powiedzie :-k

Szkoda, że w pracy nie obejrzę ;(

Odnośnik do komentarza

Chyba ostatni pomocnik jaki zasili nasze szeregi w tym okienku.

Alejandro Cabral wylądował w Warszawie!

We wtorek na lotnisku w Warszawie wylądował Argentyńczyk Alejandro Ariel Cabral. Na środę zawodnik ma zaplanowane testy medyczne. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, to młodzieżowy mistrz świata z 2007 roku podpisze kontrakt z naszym Klubem.

 

"Rumbo" od początku kariery był związany z Velez Sarsfield. W 2007 roku został włączony do kadry pierwszej drużyny przez słynnego argentyńskiego szkoleniowca Ricardo La Volpe. Od tamtej pory Alejandro rozegrał 70 meczów w argentyńskiej ekstraklasie i strzelił dwa gole, a w Torneo Clausura 2009 zdobył mistrzostwo kraju.

 

Cabral w 2007 roku wywalczył tytuł mistrza świata do lat 20. Podczas turnieju rozgrywanego na kanadyjskich boiskach wystąpił w sześciu meczach, m.in. w potyczce z Polską (wygrana albicelestich 3:1) oraz w finale (zwycięstwo nad Czechami 2:1). Warto dodać, że w tamtej drużynie był partnerem m.in. Kuna Aguero, Angela Di Marii, Mauro Zarate oraz Sergio Romero.

http://www.legia.com/www/index.php?akt=15845

 

Ciekawe czy to bardziej rywal Rybusa czy Iwańskiego :-k

 

Legia 4-3 GKP

Szałachowski

Dong

Iwański

Mezenga

Odnośnik do komentarza

Jeśli Skorża będzie grał 4-3-3 to środek zapewne obsadzą Vrdoljak, Iwański i Cabral, jeśli Argentyńczyk się sprawdzi ofc :-k

W ataku o środek ataku powinien rywalizować Mezenga i Chinyama, na skrzydłach mamy Manu, Radovica, Rybusa i Szałachowskiego. Ciekawie to wygląda, choć jeszcze jeden typowy lewoskrzydłowy mógłby się przydać :-k

 

Edyta dodaje, że jest jeszcze Kucharczyk. ;)

Odnośnik do komentarza

Do ataku w systemie 4-3-3 będziemy mieli chyba jedenastu zawodników: Manu, Radovic, Szałachowski, Rybus, Mezenga, Kucharczyk, Górski, Dong, Chinyama, Thisbamba, Kosecki... Niby Radovic, czy Rybus będą mogli też występować w pomocy ale mimo wszystko to chyba trochę za dużo :>

W sparingu z GKP wygrywamy tylko 4-3, ale gra, zdaje się, była bardzo fajna, sytuacji mnóstwo, a i gra nowych zawodników(crossy Vrdoljaka, rajdy Manu, gol Mezengi) bardzo dobra. Niestety relacja video na Legia.com nie wyszła, ale to dopiero dla nich początek i na pewno będą się uczyli na błędach Panowie. Bardzo Wam dopinguję, Grzelo ;) Jak możesz to napisz swoje odczucia po sparingu, szczególnie odnośnie nowych, młodych i Donga.

Odnośnik do komentarza
Do ataku w systemie 4-3-3 będziemy mieli chyba jedenastu zawodników: Manu, Radovic, Szałachowski, Rybus, Mezenga, Kucharczyk, Górski, Dong, Chinyama, Thisbamba, Kosecki... Niby Radovic, czy Rybus będą mogli też występować w pomocy ale mimo wszystko to chyba trochę za dużo

Przesadzasz. Jakoś nie wierzę w zbyt wiele szans dla Kucharczyka, Górskiego czy Koseckiego. Jeśli zostanie Dong to Thisbamba raczej nie przyjdzie. Lista już się wyraźnie skróciła.

Radovic i Rybus ostatni sezon panowie_cieniowie_samych_siebie, Chinyama knt_men, Szałachowski stracił na złamaniach lata_świetlne.

 

Będziemy mieli baaaaardzo dużo szczęścia jak wszyscy wyżej wymieni wypalą (brak knt/powrót do formy), a nowi szybko odnajdą się w nowym klubie na co oczywiście mocno liczę...

Odnośnik do komentarza

Co po sparingu... Hm... Manu i Vrdoljak to będą ogromne gwiazdy tej ligi. Niewiarygodny poziom, jak na nasze warunki. Z Bruno, jeśli się na początku nie zablokuje, będzie podobnie. Kneżević to mój pewniak, bardzo chłopaka polubiłem. Każda jego decyzja jest przemyślana i moim zdaniem powinien grać na prawej obronie. Młodzi - szarpał Kosa, a reszta mało się pokazała. Fajne też Wasikowski. Natomiast Dong to Dong - albo przebłyski geniuszu, albo cienizna.

 

A co do relacji. Niestety niewiele z tym mogliśmy zrobić. Grodziskie łącza nie wytrzymały po prostu. :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Świetnie, Astiz podobno uraz więzadeł pobocznych i ok. 3 tygodni bez treningów :roll:

Na tą chwilę całą formacja obronna z poprzedniego sezonu kontuzjowana :| Choto i Rzeźniczak na 99% nie będą do dyspozycji trenera w pierwszym/pierwszych spotkaniach sezonu, Kiełbowicz i Astiz nie wiadomo (obaj wracają jutro do Warszawy).

Do tego dochodzi słaba postawa bramkarzy w sparingach i z tyłu leżymy i kwiczymy (6 spotkań 13(?) goli straconych). Świetny początek.

Pomoc solidnie wzmocniona, teraz przydałoby się chociaż po jednym do obrony i ataku, żeby załatać braki. W obecnej sytuacji kadrowej muszą pojawić się jacyś testowani, bo raczej na zakup od ręki już nie liczę (od dawna mówi się o obrońcy z WKS).

Odnośnik do komentarza
W poniedziałek 26 lipca zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Klubem Piłkarskim Legia Warszawa SSA i Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Strony uzgodniły warunki organizowania opraw meczowych na stadionie Legii, zasady udziału zorganizowanych grup Kibiców w meczach wyjazdowych oraz kwestie bieżącej współpracy i programu lojalnościowego dla Kibiców.

 

„Świadomi odpowiedzialności za rozwój Legii, poszerzanie grona jej kibiców, a także wizerunek miasta stołecznego Warszawy, Klub i Stowarzyszenie deklarują podjęcie działań na rzecz popularyzacji Legii, Warszawy i uczestnictwa w meczach na stadionie. Szczególnie doniosłe są dla obu stron działania na rzecz powszechnej dostępności stadionu, możliwości uczestnictwa w meczach jak największej liczby widzów.

 

Obie strony łączy przekonanie, że stadion będzie wspaniałym, nowoczesnym obiektem odpowiadającym aspiracjom Stolicy i jej mieszkańców i znajduje się na nim miejsce dla wszystkich Kibiców Legii Warszawa” – napisano m.in. w tekście ramowym porozumienia.

 

We wtorek 27 lipca o godz. 19:00 KP Legia Warszawa oraz SKLW zapraszają Kibiców na stadion przy ul. Łazienkowskiej 3, gdzie zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią odbędzie się spotkanie Kibiców, podczas którego zaprezentowane zostaną efekty negocjacji i szczegóły dotyczące porozumienia.

 

W koncu nastapil dlugo wyczekiwany moment... :)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na towarzyski mecz z Arsenalem, ponoć pod stadionem tłumy, ludzie w kolejkach po 8 godzin czekali (pewności nie mam- nie widziałem) ja niestety nie pojawię się na tym meczu bo akurat tego dnia w Warszawie mnie nie będzie. Czy był ktoś po bilet i może potwierdzić info o tych tłumach?

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na towarzyski mecz z Arsenalem, ponoć pod stadionem tłumy, ludzie w kolejkach po 8 godzin czekali (pewności nie mam- nie widziałem) ja niestety nie pojawię się na tym meczu bo akurat tego dnia w Warszawie mnie nie będzie. Czy był ktoś po bilet i może potwierdzić info o tych tłumach?

W sporcie na TVN informowali, że chyba z 24 tysięcy biletów, ostało się tysiąc. Ponoć ludzie pół dnia stali w kolejkach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...