Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Grzelo, to ja czegoś nie rozumiem: są buńczuczne zapowiedzi o budowaniu nowego wielkiego zespołu, który by pasował do stadionu o jakim marzyłeś, a kasy na trenera, głównego architekta zespołu, nie ma? :-k

 

W zatrudnieniu Skorży nie podobało mi się jedno: każdy wiedział kto ma być nowym trenerem, ale nazwiska z niewiadomych przyczyn nie ujawniano i robiono z tego tajemnicę (poliszynela chyba), bo "chcieli być w porządku wobec dotychczasowego szkoleniowca i negocjacje z potencjalnym nowym trenerem zaczniemy w połowie maja". Chyba niektórzy z Zarządu udzielają wywiadów, a dopiero później uzgadniają wspólną wersję :roll:

 

O Skorżę bym się nie martwił, w Legii problem chyba nie leży w doborze szkoleniowców.

Odnośnik do komentarza
Grzelo, to ja czegoś nie rozumiem: są buńczuczne zapowiedzi o budowaniu nowego wielkiego zespołu, który by pasował do stadionu o jakim marzyłeś, a kasy na trenera, głównego architekta zespołu, nie ma?

Jest kasa, dlatego jest jeden z najlepszych polskich trenerów. Autonomia Camacho byłaby chodzeniem po cienkim lodzie - wydawanie milionów euro na jego zachcianki odnośnie szkoleniowców, a potem słabe wyniki w lidze dostatecznie dobiłyby Legię.

Odnośnik do komentarza

O ile faktycznie Camacho jest świetnym trenerem, o ile sprowadzenie go tutaj razem ze świtą przewyższa na ten moment możliwości jakiegokolwiek klubu w naszej części Europy. A zwolnienie Dowhania i Brychczego byłoby czystym idiotyzmem.

Natomiast nie wierzę, że nie stać nas było na sprowadzenie dobrego szkoleniowca z nazwiskiem z Europy, który chciałby wziąć ze sobą jedynie asystenta. Faktycznie, nie przychodzą mi w tej chwili do głowy nazwiska, ale taki pokroju Slavena Bilica byłby idealnym wyborem.

Ja też nie jestem fanem Skorży, ale w obecnych warunkach trzeba zagwarantować mu maksimum wsparcia i komfortu pracy, a wtedy może nas pozytywnie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza

Tomasz Kiełbowicz przedłużył kontrakt z Legią do 30.06.2011.

 

Przyznam, że bardzo ucieszyłem się z tego faktu. Wcześniej klub różnie zachowywał się w stosunku do zawodników zasłużonych dla Legii (przykłady Kucharskiego czy Vukovicia). Jakby nie patrzeć, Kiełbik ma najdłuższy staż w zespole. Nasz "Zanetti" może wiruozem futbolu nie jest, ale zasłużył na kontrakt za całokształt kariery i niezwykle profesjonalne podejście do piłki. Podobno w umowie znalazł się zapis, że po zakończeniu kariery zostanie trenerem w Akademii Piłkarskiej. :)

Odnośnik do komentarza

Ja uważam że Skorża sobie poradzi, w Polsce to najlepszy trener i z największymi sukcesami w ostatnich latach, szczególnie biorąc pod uwagę tych dostępnych szkoleniowców. Co prawda nie popisał się z Levadią ale trzeba przyznać że Wiślacy z minimalnie lepszą skutecznością spokojnie by awansowała. Kto się spodziewał że szczyt formy należy szykować na mistrza Estonii, Gruzji czy innej Mołdawii. Na pewno wciąż się uczy i wyciągnał odpowiednie wnioski. Myślę że jednak z presją sobie radzi, wielokrotnie był "zwalniany" w Krakowie a porażki z największymi rywalami nie tłumaczylbym nie radzeniem sobie z presją.

 

Co do transferów 1 mln za Vrdoljaka uważam za przegięcie, szczególnie że ten transfer pewnie mocno skomplikuje możliwość gry Borysiukowi. No ale może kolejne transfery będą jeszcze droższe to wtedy 1mln za def pomocnika będzie do przełknięcia ;). Mezenga może być gwiazdą ale zobaczymy jak to będzie od strony charakteru. Elton piłkarsko według mnie był świetny ale jak skończył pobyt w stolicy wszyscy pamiętają.

Odnośnik do komentarza

A kim jest Borysiuk? To człowiek, który cały sezon był kompletnie bezproduktywny? Co z tego, że uchodzi za wielki talent. Na boisku tego nie udowodnił. Przegięcie z pieniędzmi? Kapitan Dinama Zagrzeb, które transferuje piłkarzy za wielką kasę (pozdro Corluka, Eduardo, Modrić), regularnie gra w europejskich pucharach i jest jedną z najlepszych drużyn na Bałkanach.

Co do Skorży mam identyczne odczucia.

Odnośnik do komentarza

A kim jest Borysiuk? To człowiek, który cały sezon był kompletnie bezproduktywny? Co z tego, że uchodzi za wielki talent. Na boisku tego nie udowodnił.

 

Bullshit. Na wiosnę był IMO najlepszym obok Iwańskiego Legionistą.

 

Bo? Każdy mecz, który widziałem z jego udziałem to zero gry do przodu, szukanie najbliższego partnera. Legia była tak żenująca w tej rundzie, że bycie najlepszym po Iwańskim to żaden powód do dumy. Choć zapomniałeś chyba o Janku, który prezentował inny poziom niż reszta zbieraniny.

Odnośnik do komentarza

A kim jest Borysiuk? To człowiek, który cały sezon był kompletnie bezproduktywny? Co z tego, że uchodzi za wielki talent. Na boisku tego nie udowodnił.

 

Bullshit. Na wiosnę był IMO najlepszym obok Iwańskiego Legionistą.

 

Bo? Każdy mecz, który widziałem z jego udziałem to zero gry do przodu, szukanie najbliższego partnera. Legia była tak żenująca w tej rundzie, że bycie najlepszym po Iwańskim to żaden powód do dumy. Choć zapomniałeś chyba o Janku, który prezentował inny poziom niż reszta zbieraniny.

A miał grać do przodu? Grając trzema pomocnikami w środku to chyba akurat taka była jego rola, zagrać do najbliższego. Szczególnie z "polskim podejściem do młodzieży", ty masz czas, graj proste piłki...Może bycie po Iwańskim to nie powód do dumy ale na pewno więcej niż zaprezentowało kilku innych zawodników którzy zostają na następny sezon. Zobaczymy jak Vrdojlak będzie grał do przodu ;). Takie pieniądze wolałbym przeznaczyć na przebojowego prawego pomocnika. Bo np. Borysiuk na tle takiego Szałachowskiego wygląda świetnie.

Odnośnik do komentarza

No to pomyliły ci się chyba rundy, bo w ostatniej akurat Borysiuk rzucał crossy na 40 metrów do nogi. I to chyba w każdym meczu.

 

Sorry, ale my chyba inną Legię oglądamy :hahaha:. Jakie crossy, ze swojej połowy w trybuny?

 

Edyta pyta, dlaczego go z tymi crossami jeszcze w kadrze nie ma? Reprezentacji taki mistrz podań by się przydał.

Odnośnik do komentarza

No to pomyliły ci się chyba rundy, bo w ostatniej akurat Borysiuk rzucał crossy na 40 metrów do nogi. I to chyba w każdym meczu.

Od lewej nogi do prawej nogi chyba te crossy rzucal po tym jak sie potykal o nie... Albo mamy jakas inna definicje podania do nogi - 40 metrowe wrzuty na czubek buta to moze robic Beckham, a nie Borysiuk :]

Odnośnik do komentarza

Tak czy siak Ci którzy nie widzieli pozytywów w grze Borysiuka do tej pory prędko ich nie zobaczą bo pewnie nie będzie grał. Szkoda bo nie często w Polsce 18latek jest podstawowym zawodnikiem. Vrdoljk raczej prochu nie wymyśli ale to przecież wielki transfer i zapowiedź nowej ery ;)

Odnośnik do komentarza

 

Sorry, ale my chyba inną Legię oglądamy :hahaha:. Jakie crossy, ze swojej połowy w trybuny?

 

Edyta pyta, dlaczego go z tymi crossami jeszcze w kadrze nie ma? Reprezentacji taki mistrz podań by się przydał.

 

Od lewej nogi do prawej nogi chyba te crossy rzucal po tym jak sie potykal o nie... Albo mamy jakas inna definicje podania do nogi - 40 metrowe wrzuty na czubek buta to moze robic Beckham, a nie Borysiuk :]

http://www.youtube.com/watch?v=N5Zj__tRq3w

W pierwszej połowie poszły dwa jeszcze ładniejsze. Jedno z linii środkowej (mniej więcej z miejsca w którym wylądowała piłka na tym filmiku) na prawą flankę na wysokości pola karnego, super piłka. Pamiętam, że aż oczy przetarłem ze zdumienia.

Muszę się zgodzić z Boyem, że był w czołówce...jeśli ktoś tam był w ogóle...

 

W ostatni meczu U19 zagrał na wysokim poziomie, strzelił ładną bramkę. Od czasów odejścia Vuko nie za bardzo miał się od kogo uczyć. Sam to przyznawał wielokrotnie, Vuko nie tylko na boisku był dla niego mentorem. Co dla tak młodego zawodnika jest niezwykle ważne.

Mam nadzieję, że Vrdoljak podziała na niego podobnie i Ariel będzie czynił dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko wspomnę, że Borysiuk grał kiedyś w ataku. W młodzikach sadził bramę za bramą, co jakiś turniej to król strzelców. Na forum Legii pisał o tym z tego co pamiętam jego kolega z ówczesnej drużyny i szkoły. Mówił, że zapowiadał się na świetnego napastnika itp. Nie wiem czemu tak go zeszmacili na defensywnego pomocnika po transferze do Legii :_confused:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...