Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Podsumuję sezon pewnie na dniach, natomiast teraz krótko. Nowy bramkarz, boczny i środkowy obrońca, defensywny pomocnik, skrzydłowy, pewnie rozgrywający i napastnik - będzie mnóstwo nowych zawodników. Mezenga już niedługo w Legii, bardzo prawdopodobne, że Vrdoljak, duża szansa też na Golańskiego (tu jednak wydaje mi się, że bardziej przydatny byłby lewy defensor, bo Rzeźnik i Jędrzejczyk to wystarczająca opcja na prawe skrzydło). Zobaczymy, jak to będzie. Szansę na pozostanie w Legii z tych, którym wygasają kontrakty, mają Szałach, Kiełbowicz i Grzelak - decydujący będzie ten turniej w USA.

Jest dobra strona tego, że się nie zakwalifikowaliśmy do pucharów - Skorża będzie miał niemal miesiąc więcej czasu na przygotowanie zespołu. Negatywna dla mnie jest tylko taka informacja, że nie mogę sobie wakacji w lipcu planować, bo pewnie będą dwa zgrupowania, a termin drugiego jeszcze nieznany. :P

Odnośnik do komentarza

Szansę na pozostanie w Legii z tych, którym wygasają kontrakty, mają Szałach, Kiełbowicz i Grzelak - decydujący będzie ten turniej w USA.

Jaja sobie robisz? Posezonowy turniej o czapke gruszek ma decydowac o tak kluczowej kwestii, jak czyjes byc albo nie byc? Nie wierze. Wystarczy spojrzec na tabele i ocenic pracownika po sezonie. Dla mnie sprawa jasna - Kielbowicz zostac powinien, bez niego Wawrzyniak nie bedzie mial motywacji do rozwoju (zakladam, ze znajdzie sie frajer na Komorowskiego). Szalachowski - na rezerwowego sie nada, jesli pojawi sie sensowny prawoskrzydlowy, a Radovic zostanie wykupiony przez kogokolwiek. Grzelak - plakac po nim nie bede, w tym sezonie nie sprawdzal sie w waznych meczach, jak to drzewiej bywalo, a poza tym oczekuje nowej jakosci w napadzie Legii, a Bartlomiej G. takowej w zaden sposob nie jest w stanie zagwarantowac.

 

Nowy bramkarz, boczny i środkowy obrońca, defensywny pomocnik, skrzydłowy, pewnie rozgrywający i napastnik - będzie mnóstwo nowych zawodników.

Wyliczyles siedmiu - ja oczekiwalbym przynajmniej dziesieciu, aby zastapili dwunastu-trzynastu obecnie znajdujacych sie w kadrze statystow.

 

jednak wydaje mi się, że bardziej przydatny byłby lewy defensor, bo Rzeźnik i Jędrzejczyk to wystarczająca opcja na prawe skrzydło

Rzezniczak, ktory ma problem z dosrodkowaniami, nadaje sie raczej do przekwalifikowania z powrotem na srodek obrony, a o Jedrzejczyku porozmawiamy dopiero wtedy, gdy udowodni, ze nie dotyczy go znany syndrom na wypozyczeniu rzadze, a w Legii gram piach.

Odnośnik do komentarza

Jędrzejczyk w tych niewielu meczach w których miał szansę zagrać w Legii spisywał się bardzo dobrze. To podobny poziom co Choto czy Astiz, a na pewno wyższy niż Szala i Astiz. To (raczej) nie jest Smoliński, czyli 'gra w (L) mi się należy, bo jestem tru warszawiakiem i udowodnię to grając w słabym ŁKSie'.

Odnośnik do komentarza

SZk,

1. w sytuacji, w której zarząd wciąż waha się nad kontraktami dla tej trójki, ostatecznie zadecyduje właśnie ten turniej o czapkę gruszek. Należałoby jednak pamiętać, że każdy z tego tercetu ma inną pozycję startową. Np. szanse takiego Grzelaka to 20-30%.

2. siedmiu/sześciu do jedenastki, nie zapominajmy o wracających z wypożyczeń i ewentualnych uzupełnieniach.

3. może nie jestem po prostu obiektywny, bo Rzeźnika bardzo lubię. :)

Odnośnik do komentarza
1. w sytuacji, w której zarząd wciąż waha się nad kontraktami dla tej trójki, ostatecznie zadecyduje właśnie ten turniej o czapkę gruszek. Należałoby jednak pamiętać, że każdy z tego tercetu ma inną pozycję startową. Np. szanse takiego Grzelaka to 20-30%.

Licze, ze Twoje informacje sa malo wiarygodne - oznaczaloby to naprawde krancowo niski poziom profesjonalizmu zarzadu. Kazdy glupek wie, ze latwiej zmobiliozwac sie na pare spotkan turnieju granego bez zadnych obciazen psychicznych, anizeli na mecze o stawke. W tej sytuacji nalezy przyjac zasade, ze jesli nas ktos nie przekonuje przez caly sezon, to znaczy ze nie powinien miec przedluzonego kontraktu. Tak jak pisalem w tym temacie wczesniej - tniemy rowno z trawa, zero sentymentow.

 

3. może nie jestem po prostu obiektywny, bo Rzeźnika bardzo lubię.

No ale to jest forum dyskusyjne, a nie glosowanie sms-owe. Tu sie licza argumenty - sam przyznasz, ze argument typu powinien grac, bo lubi go Krystian Grzelak nie ma zbyt wielkiej mocy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli prawdą są oferty dla Rzeźniczaka z Francji to powinniśmy go jak najszybciej sprzedać. Tylko jednak w sytuacji, w której mamy zakontraktowanego Golańskiego. Z całą moją sympatią do Kuby, ale ten facet jest przeciętny w ofensywie i nie potrafi dośrodkować. Golo i Jędrzejczyk daliby radę.

Odnośnik do komentarza

Ja bym najchętniej w Legii widział: Vrdoljaka (defensywny pomocnik), Kiełba (skrzydłowy), Białkowskiego (bramkarz), Cetnarskiego (pomocnik) i Micańskiego (napastnik). :)

A "Rzeźnika" bym zostawił - w końcu to jeden z nielicznych zawodników z charakterem w Legii. Do tego bardzo pracowity, przy lepszym trenerze powinien się jeszcze rozwinąć.

Odnośnik do komentarza

Kiełba, Białkowskiego i Cetnarskiego się nie doczekamy, nie wiem, czy jest zainteresowanie Micańskim (lecz bardzo w to wątpię), natomiast sam liczę, że negocjacje z Ivicą skończą się sukcesem. :)

 

SZk,

tak, jasne, że liczą się argumenty. Pisząc to, że go lubię, miałem na myśli po prostu to, że być może nieświadomie nie zwracam uwagi na jego mankamenty i hiperbolizuję atuty. W każdym razie nie miałbym nic przeciwko obronie Rzeźnik, Choto, Astiz, Golański. :)

Odnośnik do komentarza
Kiełba, Białkowskiego i Cetnarskiego się nie doczekamy, nie wiem, czy jest zainteresowanie Micańskim (lecz bardzo w to wątpię), natomiast sam liczę, że negocjacje z Ivicą skończą się sukcesem.

 

Raczej z Dinamem Zagrzeb, bo z samym zawodnikiem są dogadani od zimy.

Odnośnik do komentarza

Jak rewolucja, to rewolucja:

Mucha, Gostomski/Kostia, Kiełbowicz, Kumbev, Szala, Radovic, Szałachowski, Smoliński, Jarzębowski, Giza, Grzelak, Mięciel, Dong OUT

Skaba, Jędrzejczyk, Kosecki, Banasiuk, Żyro, Górski/Kuczarczyk + GK, Golański, Glik, DMC, MC, AMR, FC IN

Przy czym te pozycje muszą być obsadzone przez gwiazdy.

Grzelo - prawda to była z Dudkiem, czy tylko wymysł Faktu, czy kogoś innego? :] Dobrze by było, żeby Skaba był GK #2, bo to dobry zawodnik, ale za słaby na mocną Legię.

A co do Rzeźnika, to ja jestem podobnego zdania jak Grzelo, IMO to całkiem dobry DR i wcale nie mamy się czego wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Jak informuje trójmiejskie wydanie "Gazety Wyborczej" od nowego sezonu piłkarzem Legii Warszawa będzie napastnik Arki Gdynia Joel Tshibamba. Zawodnik pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga miał porozumieć się z "wojskowymi" już w trakcie rundy wiosennej. Takim informacjom zaprzecza jednak trener Arki Dariusz Pasieka. "Joel jest piłkarzem Arki, więc jeśli inny klub będzie go chciał, będzie musiał nam zapłacić" - mówi.

Pierwotnie kontrakt Tshibamby miał wygasnąć 30 czerwca, ale wobec klauzuli o utrzymaniu w lidze został automatycznie przedłużony o 12 miesięcy. W umowie jest wpisana kwota odstępnego, dlatego jeśli transfer ma dojść do skutku, Legia będzie musiała zapłacić Arce kwotę odstępnego. Nieoficjalnie mówi się, że Tshibamba jest warty ok. 700 tys. euro.

 

Tshibamba ma 21 lat i w Gdyni pojawił się wiosną tego roku. W 12 meczach strzelił pięć goli.

 

Oby to sie okazalo plotką, jesli tak ma wygladac ta budowa wielkiej druzyny to... :doh!:

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem niezły ruch, Tchibamba grał bardzo dobrze wiosną, strzelił dla Arki ważne gole, jeśli w tak słabym klubie strzelił 5 bramek w 12 meczach, w Legii może strzelić ich jeszcze więcej. Chociaż z drugiej strony jeśli trzeba by było zapłacić za niego 700 tys. €, to jest to za duża kwota, ale jeśli Legia może go mieć za darmo, to jest to niezłe posunięcie, biorąc pod uwagę że na nowy sezon zostaniecie może z wiecznie kontuzjowanym Chinyamą i młodym Koseckim.

Odnośnik do komentarza

Ruch może i dobry ale za jaką cenę. Tchibamba to moim zdaniem taki bardziej ogarnięty Chinyama. Ale na pewno będzie trzeba za niego zapłacić.

O bramkarza bym się nie martwił, czy ktoś z obecnych bramkarzy czy jakiś nowy na pewno Dowhań nie wpuści cieniasa między słupki.

Odnośnik do komentarza

No ale nie rozumiem zdziwienia. Przecież to jasne, co piłkarze robią na takich wyjazdach. I Legii, i Wisły, i Lecha, i Szczakowianki Jaworzno. :>

 

Odnośnie wczorajszego meczu: Kostia Machnowski potwierdził, że ma ogromny potencjał. Ten człowiek wybronił Legii dwa ostatnie mecze, pokazał się z fenomenalnej strony i sądzę, że Dowhań ma o czym myśleć. Czyżby Kostia przeszedł podobną drogę jak Mucha? Pamiętam, jak Słowak wchodził do bramki za Fabiańskiego - wówczas też nikt w niego nie wierzył. Może będzie tak i z Ukraińcem. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...