Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcę tylko wybawić ludzi od porównywania Masłowskiego do superzawodnika bo on jest gówniany szczerze mówiąc. 800k dla Osucha, chybiony transfer, kontuzje i w ogóle. Dlatego dla mnie nie ma co się podniecać Michałem jako rezerwowym w Legii bo równie dobrze można mówić, że Dudka to supersiła Lecha czy Szeweluchin to gwiazda Ekstraklasy.

Przypominam sobie, że Rado po udanym poczatku w Legii, przez pewien okres nie radził sobie za dobrze. Uważano, że tylko potrafi przewracać się w polu karnym. Aż w końcu stał się Wielkim Rado. Może jak dac szanse Masłowskiemu to cos z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

 

No tak, gwałćmy sobie przepisy i nie każmy za czyjąś głupotę bądź niekonsekwencję. Tylko później nie przychodź do tematu, gdy jakiś niekompetentny i głupi obrońca po minięciu przez Nikolicia urwie mu nogę wślizgiem rozpaczy. W skali kosmicznej to też nie będzie przecież wiele znaczyć.

 

Podoba mi się też rozumowanie "bo on zagrał tylko trochę". Pomijając jego bezdenną głupotę wobec konstrukcji prawa karnego, to przypomnijmy sobie o finale LM z 1999 i zastanówmy się, ile takie ostatnie minuty mogą znaczyć (tak jak pudło Brazylijczyka w końcówce meczu Lecha z Legią w końcówce zeszłego sezonu).

Nie byłoby żadnych podstaw do "pokazywania swoich kompleksów wobec Legii" (LOL), gdyby w tej niesamowitej Legii w kluczowych momentach ktoś ruszył głową i popisał się choć minimalnym przygotowaniem do rozgrywek.

Poza tym nie rozumiem, dlaczego skoro "minusy daje się za komentarze niezgodne z treścią", to nie mogę dać minusa za Twoje posty, które są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem, logiką czy zwykłą, ludzką przyzwoitością.

 

Zmieniajmy głupie przepisy. Formalności nie mogą decydować w piłce nożnej. To powinien być pierwszy punkt "Dekalogu piłkarskiego"! Powtarzam, to była czysta formalność. Po tym jaką kare dostał Witsel za zmasakrowanie nogi Wasylowi, chyba nic nie jest w stanie powstrzymać "niekompetentnych obrońców".

 

Nie myl pojęć. Logika jest tu zachwiana, ale w decyzji UEFA. Jasne, wiadomo , że teoretycznie piłkarz może w 5 sekund strzelić 5 goli. Tylko chodzi o to, że Bereszyński odbył karę.. A mówiąc pół żartem: ponoć są nagrania, że rzeczywiście nie zagrał w meczu, na który została przewidziana kara. Ponadto klub nie zgłosił innego zawodnika w jego miejsce, co świadczy o tym, że klub niczego nie zyskał tak postępując. Wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza

Ale serio przepisy UEFA sa az tak ciezkie do ogarniecia? Nie po to sie je wymysla, zeby potem polskie kluby robily obejscia na gazomierzu.

Zeby nie bylo, ze sportowego punktu widzenia kara byla drakonska, ale byla przewiidziana w regulaminie i nie byla to alternatywa tylko prosta i jedyna dyrektywa niestety.

dura lex sed lex

Za cos podobnego beknela w PP Korona. Jakos nie widze, zebys wszczynal raban w ich temacie ;)

Odnośnik do komentarza

Powiedz to piromanom stadionowym ;) Jestem ciekaw ile kasy idzie z dymem za wszelkie kary tego typu :-k

I zastanawiam sie, czemu kolega domaga sie merytorycznej dyskusji po czym minusuje wszystkie moje posty :-k

Tu akurat argument kompletnie z dupy ;). Dyskutujemy o sytuacji, gdzie zawinił klub, bo nawaliła tam organizacja. Kibice to jednak trochę inna kwestia i zwykle (nie licząc takiej patologii jak Albanii w meczu z Legią choćby) nie mają bezpośredniego wpływu na wynik meczu.

Odnośnik do komentarza

No Smętek mówi jak jest ;). Kibice są od kibicowania i dodawania czegoś "ekstra" do widowiska. Przed TV piro to może nic fajnego, ale jak się tam w środku to jednak jara ;). No i za samo piro klubu z rozgrywek nie wykluczą. Albania i kamień w Dudę to patologia, ale race na Lechu czy Legii to po prostu doping, w dodatku bardzo ładny i ceniony w całej Europie.

Odnośnik do komentarza

Jakby im się to nie opłacało to mogliby nie płacić (zamykanie sektorów "gorących" przez klub czy klubowe zakazy itd.), ale jak przeszłość pokazała na walce z kibicami traci zwykle również klub. To powiedzmy część tego biznesu. Ja tam wolę co jakiś czas race i głośny oraz żywiołowy doping niż fish&chips jedzone przez ciapatych w Premieship ;).

Odnośnik do komentarza

Nie wymienię ci identycznej sytuacji jak Legia. Ale były inne przypadki, kiedy FIFA, UEFA zmieniały lub zawieszały kary. Podobna sytuacja jak z Legią miała miejsce w 2010 roku. VSC Debreczyn wygrał w IV rundzie eliminacji Ligi Europy z Liteksem Łowecz. W doliczonym czasie gry na boisku pojawił się zawodnik Debreczyna Peter Mate, choć nie był uprawniony do gry. UEFA przymknęła na to oko i kazała zapłacić Węgrom grzywnę w wysokości 15 tysięcy euro. O walkowerze mowy nie było.

 

Inny przypadek, to chociażby "boska" Barcelona, której zawieszono dopiero co nałożoną karę zakazu transferów, a tuż przed okienkiem transferowym zawieszono im karę. Barca z tego skorzystała, i okupiła się na 2 lub nawet 3 kolejne okienka transferowe. Mogą im teraz spokojnie odwieszać karę.

 

W przypadku Legii, takie rozwiązanie również można byłoby zastosować. Najlepszym byłoby zawiesić wykonanie kary na czas rozstrzygnięcia w Trybunale, o co Legia postulowała.

Odnośnik do komentarza

Będąc kibicem Legii rozumiem różnice zasad i reguł miedzy sytuacja z Debreczynem a Legia. To nie przymykanie oczu ale inne reguły. Mówisz o Barcy - inna Polka. Bogatych nigdy sie nie krzywdziło w piłce. Legia to nawet nie kopciuszek

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Sytuacja z Debreczynem pokazuje, że wszystko można. A ja osobiście protestuję i nie uznaję zasady "nie krzywdzenia" bogatych oraz błędów sędziów, z których UEFA nie wyciąga wniosków i nie rozwiązuje tego problemu na przykład przez wprowadzenie wideo powtórek dla sędziów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...