Skocz do zawartości

Wymagania sprzetowe


Buby

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

z cyklu "ile lig odpalić", tym razem na latopie T7200 (2Ghz), 2GB.

 

planuje grać w lidze polskiej i nie zmieniać klubu podczas kariery. Zależy mi na:

- braku szarych, małych drużyn podczas meczów towarzyskich i wstępnych rund pucharowych (tu chyba trzeba wgrać jakiś plik DDT?)

- możliwości poszukiwania młodych talentów poza Polską (trzeba wybrać dodatkowy kraje?)

- kilka lig europejskich (warto wybrać grywalne wersje i czy lepiej wybrać 10 pierwszych lig z Europy czy po dwie z pięciu najmocniejszych)

 

Baza duża czy średnia?

 

Jaką konfigurację dla mnie polecacie?

 

???

Odnośnik do komentarza

Pole Wartość

Typ procesora Intel Celeron, 2666 MHz (20 x 133)

 

 

Pole Wartość

Pamięć fizyczna 1792 MB (PC3200 DDR SDRAM)

 

 

Pole Wartość

Karta wideo RADEON 9600 SERIES - Secondary (128 MB)

 

 

Pole Wartość

Dysk fizyczny ST360021A (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Pole Wartość

Dysk fizyczny WDC WD800JB-00JJA0 (74 GB, IDE)

 

 

Taki sprzęcior, co polecacie?Ile lig, z ilu krajów?

Odnośnik do komentarza

Nowy update, trzeba powoli myśleć o nowej karierze... (Obecnie 2019 rok)

 

Sprzęt:

1GB DDR

2,0 Ghz Sempron

GF 6150, czy jakoś tak.

 

 

Ile lig na tym? (Grywalnych i ewentualnie ile na podgląd)

 

Edit:/

Obecnie gram na 8 grywalnych + 7 podgląd i płynność jest w porządku.

Ale zastawiam się, czy mogę trochę dołożyć, bo 8 grywalnych lig (z 4 państw) to jednak trochę mało jak dla mnie.

Aha, mam jeszcze bombonierę oczywiście i baza danych ta największa... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, niedlugo zamawiam sobie fm 2008, jednak nie wiem na ilu ligach/krajach moja rozgrywka bedzie optymalna przy takim sprzecie:

Celeron 3,20 Ghz

512 mb DDR RAM 133 mhz

 

Baza danych hmm... najlepiej srednia. Interesuja mnie dlugie kariery do 15 lat, tak by rozgrywka chodzila w miare plynnie

 

Bardzo prosilbym o pomoc, bo nie wiem czy bede zmuszony dokupywac dodatkowo sprzet zeby moc sie delektowac gra.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

wiesz co, w zasadzie sie nad tym nie zastanawialem zbyt wiele ale podrzuciles mi dobry pomysl. tak czy siak dokupienie sprzetu do mojego 'staruszka' nieuchronnie sie zbliza, wiec chyba zbiore kase na jakies 2gb ramu a i z premiera 2009 poczekam (ba, chyba kupie dopiero za pare miesiecy znajac bugi wczesniejszych wersji -.-) wiec mysle ze nie ma sensu kupywac 2008. pozostaje mi stary dobry '06 ;P

 

 

A' propos probowalem zalozyc temat w dziale 09 ale ble nie mam uprawnien -.- jest juz jakies konkkretne ifno nt wymagan do najnowszego fma ? ( i przepraszam ze w tym temacie, inaczej nie moglem)

Odnośnik do komentarza

Nie piszcie głupot, że głównie od RAMu zależy jak szybko działa gra. Też tak myślałem do czwartku kiedy wymieniłem sprzęt w kompie. Podstawa to solidny procesor a nie ilość pamięci RAM. I tak na Celeronie 2,6 i 2GB pamięci FM chodził wolno, przy 10 ligach gra się ciągnęła w nieskończoność. Teraz przy Intelu Core 2 Duo 2,66 i 2GB pamięci przy 20 aktywnych ligach gra chodzi tak jak na starym sprzęcie przy 3 ligach. Tak więc nowa pamięć Cię nie uratuje.

Odnośnik do komentarza
512 mb DDR RAM 133 mhz

Nie chce Cię załamywać ale trudno Ci będzie kupić nową kość o podobnych parametrach. Nowej o częstotliwości 133mhz już nie kupisz.

 

Jest różnica między .5 GB RAM a 2.0 GB RAM.

No co Ty? Serio? ;)

Tyle, że przy taktowaniu pamięci wynoszącemu 133MHz to nawet 2 GB może okazać się za mało żeby efekty zmiany w przypadku FMa były wyraźnie wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...