Skocz do zawartości

Rzeczy dziwne, niesamowite...


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, ja nie chcę wygrywać, ciągle wygrywać ;) Chciałbym coś czasem wygrać :D Rzeczywiście mentalnosciowo chyba zostałem w tyle, ale po prostu odkąd pamiętam po miesiącu grania to już miałem jakieś pomysły, jakieś taktyki, cokolwiek... Tutaj nic, na 30 spotkań wygrywam 6... I pewnie tak zostanie :P Bo cudzej taksy nie ściągnę tylko będę sobie tak tkwił w FM 2006. Ale nie dam sobie wmówić że normalne są sytuacje kiedy gracze co chwilę wrzucają screeny że mają 40 strzałów oddanych przy 2-3 rywala i przegrywają 0-1. Bo zdarzać się do zdarzać a nie występować notorycznie. W prawdziwej piłce zdarza się napadziorom prać w bramkarza... Ale nawet Rasiak w końcu trafi do bramki ;) A w FM na podstawowych taksach po prostu nie. Chyba sobie Czelsą zagram, bo lubie wygrywać. Ok, koniec z mojej strony narzekania na FM.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie. Ja mam wlasnie tak. 2 sezony temu jak juz napisalem zmontowalem pake marzen - dzieki edytorowi - to prawda. W lechu mam taki sklad:

 

Dolha - Gancarczyk, Pietrasiak, Lagiewka, Angulo - Bermudez, Cardenas, James, Sosnin - Shechtar, Caccavallo

 

Taki sklad mam od 2 sezonow. W pierwszym o malo nie spadlem - utrzymalem sie cudem. Ok - zwalilem to na karb nowego skladu, braku zgrania - OK. W przerwie letniej zrobilem super przygotowania, duzo sparingow (co prawda z moja druzyna U-21 - dlaczego - o tym pozniej) i jazda. Mamy nowy sezon, rozegranych 20 meczow, a ja mam 4 bramki strzelone i 5 straconych i statystyke - 3 zwyciestwa, 1 remis bramkowy (1:1) i 15 remisow 0:0 i 1 przegrana. Toz to musi byc bug. Rozumiem, ze jest trudniejsza, ale na Boga - takim skladem powinienem miec 1 miejsce w tabeli i roznosic wszystkich roznica paru bramek. Jeszcze pare takich wynikow i w ramach wyrownywania szans bramkarzom przeciwnika bede edytorem onbnizal do 0 umiejetnosci.

 

A teraz jeszcze jedno. Mam problem ze zorganizowaniem sparingow w okresie letnim. Nawet najwieksze leszcze nie chca ze mna grac. Oferuje im honorarium, chce gra u nich zeby nie musieli jezdzic do mnie i nic. Nikt nie chce ze mna grac i jestem zmuszony grac tylko z moim U-21.

 

Jest jeszcze problem kontuzji. Rezim treningowy mam sredni - nie przemeczam zawodnikow. A to przez pare dni potrafi mi wypasc ze skladu pol podstawowej jedenastki. To chyba tez nie jest normalne. Z tym sobie jeszcze mozna poradzic dzieki dobrodziejstwu edytora. Ja po prostu zostawiam 1 kontuzje tygodniowo (ta ktora w tygodniu wystapi jako pierwsza), a reszte kasuje edytorem.

 

Jakie jest wasze zdanie na tematy powyzsze. Ja jakos sobie poradze - patrz edytor - ale mysle ze to nie o to chodzi, bo wersje 2009 juz sie powaznie zastanowie zanim kupie. Prawdopodobnie po nauczce jaka dal mi FM08, wersje 09 po prostu sciagne z torrenta. Jak sie denerwowac to przyjanmniej nie za swoje pienidze.

Odnośnik do komentarza
No wlasnie. Ja mam wlasnie tak. 2 sezony temu jak juz napisalem zmontowalem pake marzen - dzieki edytorowi - to prawda. W lechu mam taki sklad:

 

Dolha - Gancarczyk, Pietrasiak, Lagiewka, Angulo - Bermudez, Cardenas, James, Sosnin - Shechtar, Caccavallo

 

Taki sklad mam od 2 sezonow. W pierwszym o malo nie spadlem - utrzymalem sie cudem. Ok - zwalilem to na karb nowego skladu, braku zgrania - OK. W przerwie letniej zrobilem super przygotowania, duzo sparingow (co prawda z moja druzyna U-21 - dlaczego - o tym pozniej) i jazda. Mamy nowy sezon, rozegranych 20 meczow, a ja mam 4 bramki strzelone i 5 straconych i statystyke - 3 zwyciestwa, 1 remis bramkowy (1:1) i 15 remisow 0:0 i 1 przegrana. Toz to musi byc bug. Rozumiem, ze jest trudniejsza, ale na Boga - takim skladem powinienem miec 1 miejsce w tabeli i roznosic wszystkich roznica paru bramek. Jeszcze pare takich wynikow i w ramach wyrownywania szans bramkarzom przeciwnika bede edytorem onbnizal do 0 umiejetnosci.

 

A teraz jeszcze jedno. Mam problem ze zorganizowaniem sparingow w okresie letnim. Nawet najwieksze leszcze nie chca ze mna grac. Oferuje im honorarium, chce gra u nich zeby nie musieli jezdzic do mnie i nic. Nikt nie chce ze mna grac i jestem zmuszony grac tylko z moim U-21.

 

Jest jeszcze problem kontuzji. Rezim treningowy mam sredni - nie przemeczam zawodnikow. A to przez pare dni potrafi mi wypasc ze skladu pol podstawowej jedenastki. To chyba tez nie jest normalne. Z tym sobie jeszcze mozna poradzic dzieki dobrodziejstwu edytora. Ja po prostu zostawiam 1 kontuzje tygodniowo (ta ktora w tygodniu wystapi jako pierwsza), a reszte kasuje edytorem.

 

Jakie jest wasze zdanie na tematy powyzsze. Ja jakos sobie poradze - patrz edytor - ale mysle ze to nie o to chodzi, bo wersje 2009 juz sie powaznie zastanowie zanim kupie. Prawdopodobnie po nauczce jaka dal mi FM08, wersje 09 po prostu sciagne z torrenta. Jak sie denerwowac to przyjanmniej nie za swoje pienidze.

Po 1. stara piłkarska prawda - nazwiska nie grają, masz może kompletnie nie dopasowaną taktykę (lub jej brak) Po 2. Jak organizujesz sparingi na wyjeździe i jeszcze za to płacisz, bo ja w żadnym FM-ie czy CM-ie nie znalazłem takiej opcji, można płacić za sparing tylko u siebie, po 3. gra, owszem jest trudniejsza niż wersja 2007, ale przez to bardziej grywalna. No i po 4. Spróbuj pokombinować z taktyką - ściągnij jakąś sprawdzoną z forum i wtedy porównaj wyniki, może po prostu marny z Ciebie strateg?:P

Odnośnik do komentarza

Jak grałem Legią w OE to nie zauważyłem takich problemów, mimo iż dość znacznie zmieniłem skład (sprzedałem pięciu podstawowych zawodników). Wystarczyło zorganizować dwa obozy treningowe przed sezonem (w sumie 8 meczy) i od początku sezonu drużyna grała jakby zawodnicy znali się kilka lat. Od razu zaznaczam, że ja nie spotkałem się z problemem organizacji meczy towarzyskich (nawet ze średniakami europejskimi, na ich terenie oczywiście). Po pierwszym sezonie Mistrz Polski i 0 porażek w lidze. Nie miałem też problemu z kontuzjami. Teraz co prawda gram sobie w niższe ligi angielskie i tam mam sytuację, że 6 zawodników jednocześnie leży w szpitalu, ale to chyba jednorazowy przypadek (taki pech przed najważniejszym meczem sezonu).

 

Co do edytora - jest to jakieś rozwiązanie, ale wg mnie psuje całą radość z gry, tj. sukcesywnego wspinania się na szczyt :) Z drugiej jednak strony, gdybym miał cały czas takie problemy z kontuzjami to kto wie... chociaż pewnie zacząłbym nową grę, zamiast korzystania z edytora.

 

Grasz na patchu czy gołej wersji?

Odnośnik do komentarza

Na patchu. Gra w wersji 8.0.1. Tylko tu nie chodzi o te kontuzje czy o sparingi - z tym sobie jakos radze. Chodzi o te wyniki. Chyba zaczne po prostu nowa gre. Taktyk probowalem roznych - glownie z naszego forum.

 

Edit - daje jeszcze jedna szanse przed rozpoczeciem nowej gry - wyprobuje taktyke Shasty-iego.

Odnośnik do komentarza
Na patchu. Gra w wersji 8.0.1. Tylko tu nie chodzi o te kontuzje czy o sparingi - z tym sobie jakos radze. Chodzi o te wyniki. Chyba zaczne po prostu nowa gre. Taktyk probowalem roznych - glownie z naszego forum.

 

Edit - daje jeszcze jedna szanse przed rozpoczeciem nowej gry - wyprobuje taktyke Shasty-iego.

Pograj przynajmniej 1 sezon ta sama taktyka a nie co chwile zmieniasz

Odnośnik do komentarza
Boli???:P A to wcale nie wpływa na silnik, z którym sobie nie radzę:) ale to jest screen w dniu kupienia zawodnika... Informuje mnie ze on przyjdzie-czas przyszły 2 miesiące temu... ;)

 

Przyjdzie, bo przyjdzie w czasie przyszłym. Jest dziś 21 sierpnia 2007 r. i on przyjdzie 1 lipca 2008 - to jest czas przyszły, a nie dwa miesiące temu... Jak by było dwa miesiące temu to by było 1 lipca 2007.

 

Ale co on robi w Koronie ? Powinien być w Jadze :unsure:

Odnośnik do komentarza

no tak .. postanowilem poszukac jakis tanich zawodnikow w mlodziezowce izraelu .. i tak wyslalem oferte 4 zawodnikom .. ku mojego zdziwieniu macabi tel aviv zainteresowal sie polową mojego skladu, wyslali takze zapytania w sprawie kazdego zadownika, ktorymi byli zainteresowani, oczywiscie odrzucilem, po czym kazdy z gory na dol niezadowolony z mojej decyzji, ze na sile ich probuje zatrzymac w wisle, polowa skladu chce mi odejsc! bo jeden zespol wyslal zapytania .. fajnie .. teraz to juz nawet nie beda chcieli przedluzyc kontraktow, mam teraz sprzedac pol skladu czy za 10 miesiecy oddac ich za darmo, gdy skoncza im sie kontrakty i beda mogli negocjowac z klubami :o:O:O

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...