Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

SZU, nie każdy jest takim ekspertem od futbolu na Wyspach jak Ty, więc nie musisz wyśmiewać :) To pierwszy sparing, więc wynik cieszy, a Celtic to zawsze wymagający przeciwnik, nie oglądałem ich meczów, ale to aktualny wicemistrz Szkocji i ma spore szanse na awans do LM :)

Nie wyśmiewam, tejk it izi :) Myślałem po prostu, że wiesz jak słaba stała się szkocka liga co powinieneś wywnioskować po blamażach Celtów i Rangersów w Europie :)

 

Koniec OT ;)

Odnośnik do komentarza

Celtic jest jednak zdecydowanie najmocniejszym zespołem z jakim United zagrają na tym tournee, bo MLS jest jednak słabszą ligą od szkockiej, której nie oglądam, więc nie wiem jaki jest tam obecnie poziom. Gwiazdy MLS nawet jeśli na papierze będą mocno wyglądać to jest to zespół gwiazd, a nie zgrana drużyna. Zwycięstwo z takim przeciwnikiem na początku przygotowań do sezonu cieszy :)

Odnośnik do komentarza

bo MLS jest jednak słabszą ligą od szkockiej, której nie oglądam

Serio?

 

W lidze szkockiej sa dwa dobre (choc to tez rzecz dyskusyjna ostatnio) zespoly prezentujace jako taki poziom - mam wrazenie, ze w MLS takich zespolow jest zdecydowanie wiecej i poziom jest nieco bardziej wyrownany...

Odnośnik do komentarza

Jakby odszedł to bym szczególnie nie płakał. Niby dobry, ale jak ma grać tak jak ostatnio to wolę dostać te 20mln i kupić jakiegoś porządnego Anglika, np. Cahilla lub Shawcrossa. Co innego jeśli w tym sezonie będzie grał jak na początku swojej przygody z United. :)

Odnośnik do komentarza

Tyle, że jak odchodził był zwykłym juniorem, przekładając na FMa - 'Solidny Młody Zawodnik'. Od tamtego czasu znacznie wyrósł, a jak widziałem go w akcji parę razy to naprawdę fajnie się spisywał.

 

Nie mówię, że od razu 20, ale 10mln z niego czy Cahilla na pewno bym dał. Anglicy w cenie, a dobrzy Anglicy tym bardziej, a już w ogóle dobrzy angielscy stoperzy. :]

Odnośnik do komentarza

Za to United ładnie zaprezentowało się w meczu z gwiazdkami MLS wygrywając 5:2. :] Zamiast rozpisywać się nt. meczu polecam obejrzeć ładne bramki młodych Diabłów. :)

 

http://youtu.be/KbisUba0fhY?hd=1

 

Szczerze to mocno zdziwił mnie strzał Gibsona. Przyzwyczaiłem się to jego zabójczych strzałów, fakt, ale zazwyczaj to były mocne kopnięcia futbolówki na zasadzie albo wpadnie, albo nie, a teraz strzelił celnie i technicznie. Fajnie, że Chicharito przy bramce znowu pokazał, że jest dobry technicznie i uwielbia grać na granicy spalonego.

Odnośnik do komentarza

Podobno MU interesuje sie poważnie Mesutem Ozilem, ba! Podobno prowadzi w wyścigu o jego podpis. Moim zdaniem to rewelacyjna wiadomość, jest to piłkarz wart każdych pieniędzy, a kosztuje tylko ~10mln € bo mu się kontrakt kończy za rok. Podobno bliski znajomy Ozila mówił, że ten jest wielki fanem United i nie może sie doczekać przeprowadzki tam. Innym dowodem na to, że jesteśmy blisko tego transferu jest fakt, że ta sama firma bukmacherska która obniżyła rok temu dramatycznie kurs za transfer Owena do MU na noc zanim znalazł się faktycznie na Old Trafford zrobiła teraz to samo z Ozilem (jeżeli dobrze pamiętam kurs na ten transfer wynosi ~1.20). Jak go kupią będę zachwycony, bo Ozil jest niesamowicie perspektywiczny, a na mundialu pokazał, że już jest w stanie grać rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał o niedzielnym meczu :-k Dosyć pewnie pokonaliśmy Chelsea i zdobyliśmy pierwsze trofeum w tym sezonie, mam nadzieję, że nie ostatnie :) Mi się bardzo podobał Chicharito, ale cały zespół zagrał dosyć dobry mecz i zasłużenie zwyciężyliśmy. Mam nadzieję, że uda się sprowadzić tego Ozila, bo wygraliśmy jeden mecz, ale obawiam się, że obecny skład może nie wystarczyć do wygrania ligi. Na Milnera/Younga już raczej nie liczę, bo za nich trzeba zapłacić 20/25 milionów funtów, a 10 milionów euro za Mesuta to dobra cena :) Nie chcę jednak narzekać, na razie trzeba cieszyć się ze zwycięstwa w meczu o Tarczę Wspólnoty. W poniedziałek pierwszy mecz ligowy, liczę na trzy punkty :)

Odnośnik do komentarza

Dosyć pewnie pokonaliśmy Chelsea i zdobyliśmy pierwsze trofeum w tym sezonie, mam nadzieję, że nie ostatnie :)

Pod warunkiem, że obrona się ogarnie i przestanie dopuszczać do masowego ostrzału zza pola karnego. Wynik 3-1 sugeruje, że wygraliśmy dosyć pewnie, ale przez kilka minut gdy Chelsea strzeliła gola kontaktowego, to obrona United nie bardzo wiedziała, co się dzieje.

 

Mam nadzieję, że te błędy wynikały raczej ze zlekceważenia spotkania i braku pełnej koncentracji. Ogólnie mecz na plus. Najbardziej podobała mi się gra Scholesa i Valencii, Park się starał, ale nie zawsze mu to wychodziło, podobnie jak Fabio, który zazwyczaj ładnie czyścił w obronie. Roo tradycyjnie i chociaż nadal się nie przełamał to i tak swoje zrobił, Hernandez pokazał się z dobrej strony, tylko musi nauczyć się grać na linii spalonego. No i po raz kolejny się okazało, że Dimka gra dobrze gdy ma pomoc w ataku. :)

Odnośnik do komentarza

Groszka bramka była epicka, miał naprawdę sporo farta, że trafił sobie w twarz, bo inaczej na bank poszłaby piłka gdzieś daleko obok ;d.

MC jak zwykle był niewidzialny, Park jak zwykle biegał by biegać. Fabio zadziorny niesamowicie, ale widać jeszcze pewną szczeniackość w obronie, kilka razy po prostu po chamsku sprowadzał gracza Chelsea do parteru za koszulkę go ciągnąć ;P. Musi sie ogarnąć, bo będzie powodował sporo kartek. Edzio jak zwykle drewnianie, ale dzięki rozległym gałęziom uratował nam ze dwie sytuacje jak dobrze pamiętam, ale za rok już chyba będzie trzeba kupić nowego bramkarza, nie chcemy zostać jak Arsenal z Seamanem czy Lehmanem. Roo ogólnie spoko, ale troche bez błysku, brakowało jego 'rooneyowatości' na boisku ale narazie zrzucam to na występ na MŚ, no i zagrał 45 minut więc może jakby miał więcej czasu coś by błysnął. Berba jak widać w 4-2-4 jest ładnie, jakby złapał formę może naprawdę zdrowo rywalom krwi napsuć, zaś Groszek może i trochę pofarcił z bramką, ale ogólnie ładnie poruszał sie na boisku, gdyby faktycznie lepiej trzymał sie linii spalonego byłby znacznie groźniejszy, bo zdarzały sie sytuacje, gdzie metr od linii obrony na spalonym czekał na piłkę od berby. Scholes jako jedyny próbował coś zrobić kreatywniejszego w rozegraniu i dobrze mu to wychodziło, ale nie możemy cały sezon opierać się na jednym, bądź co bądź starym już rozgrywającym, dlatego Ozil bardzo by nam sie przydał. O'Shea jak zwykle solidnie, bez ognia w ataku, solidnie w obronie. Mam za to złe przeczucia co do Smaillinga, jak w spraingach go oglądałem miałem wrażenie, że jednak odstaje od reszty defensywy, mam nadzieję, że sie poprawi, ale jeżeli nie to musimy liczyć na zdrowie Ferdinanda, Vidicia i Evansa. Ach, jeszcze zapomniałem o Valencii, ten jak zwykle solidnie, jak zwykle jeden zwód i jak zwykle skuteczne wrzutki, z jednej Scholes mógł taką ładną bramkę sieknąć bodaj z półwoleja, szkoda, że nie trafił w bramkę.

Odnośnik do komentarza

http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={B4CEE8FA-9A47-47BC-B069-3F7A2F35DB70}&newsid=6651318

Manchester United is pleased to announce it has reached agreement with Portuguese club Vitoria de Guimaraes for the purchase of 20-year-old striker Tiago Manuel Dias Correia (better known as "Bebe") for an undisclosed fee, subject to a successful medical in Manchester later this week.

 

HEEEEEEEEEEEEEE?

Podobno dał 7.4 mln. Na ch. nam kolejny napastnik czy nawet skrzydłowy jakby go tam upchnął ?

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam po cholerę United taki koleś? Czyżby był aż tak wybitnie utalentowanym zawodnikiem? Taka kasa za gościa, który jeszcze nic nie pokazał? A może to jakiś chywt marketingowy? "Były bezdomny w barwach United. I ty możesz zostać naszym zawodnikiem. Uwierz w siebie, kup naszę koszulkę" :] .

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem tego :| Ponad siedem milionów funtów za Bebe? Sir chciał przeprowadzać w miarę tanie transfery, mówił że nie będzie przepłacać za znanych piłkarzy i skupi się na transferach młodych, utalentowanych zawodników, a kupuje kogoś kto jeszcze nie zadebiutował w Lidze Sagres i daje za niego tyle kasy :| Podobno Fergiemu polecił go Queiroz :roll: Vitoria zrobiła świetny transfer, sprowadzili go pewnie za grosze z Amadory, z trzeciej ligi, a teraz dostali mnóstwo pieniędzy. Veloso odszedł do Genui za 10. mln euro + Zapatera, Moutinho do Porto za 10. + Coelho, dlaczego nie sprowadziliśmy, któregoś z tych zawodników? Werder za Ozila też chce coś w okolicach 10. milionów, a my wydajemy 7. milionów za anonimowego zawodnika, którego największym sukcesem jest gra w Mistrzostwa Świata, ale bezdomnych :| To nie jest taki transfer jak Chicharito, Javier miał już wtedy występy w dorosłej reprezentacji Meksyk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...