Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Z ostatniej konferencji prasowej LvG przed meczem z Leicester:

 

- Moi zawodnicy nie są przyzwyczajeni do ligowych triumfów. Nie wydaje mi się, by Darmian zaznał tego uczucia. De Gea nigdy nie był mistrzem. Nie zgadzam się z tym, do czego zmierzasz zadając te pytanie. W zeszłym sezonie Depay zdobył mistrzostwo [w barwach PSV]. Rooney i Carrick byli mistrzami raz, a może i więcej.

 

http://manutd.pl/aktualnosci/27407/van-gaal-moi-zawodnicy-nie-sa-przyzwyczajeni-do-ligowych-triumfow/

 

Latający Cyrk Van Gaala :)

Odnośnik do komentarza

Potem tłumaczył też, że generalnie to łatwiej pracuje się w AZ czy Leicester, bo tam można taniej graczy sprowadzać. Jak United to każdy chce wycisnąć jak najwięcej :keke:. Oczywiście United musi płacić więcej, ale a) celuje w innych graczy niż te kluby b) ma znacznie większy budżet i tu ma większy komfort w wybieraniu zawodników, nie musi też nikogo sprzedawać dla ratowania budżetu :roll:.

 

http://www.championat.com/football/news-2449696-van-gal-pokupat-futbolistov-lesteru-legche-chem-manchester-junajted.html

Odnośnik do komentarza

Manchester United może mieć trudniej, jeżeli chodzi o sprowadzanie zawodników, bo taki sprowadzony zawodnik musi od razu robić różnicę, a oczekiwania wobec niego są niekiedy przeogromne. Ryzyko popełnienia wtopy transferowej jest nad wyraz duże. Leicester ma łatwiej. Bo sprowadza zawodników, nikt o tym nie mówi, a ostatecznie taki sprowadzony zawodnik może okazać się niewypałem, o którym nikt nie napisze, lub hitem transferowym, nad którym wszyscy będą piać.

 

I między innymi dlatego potrzebny jest dobry manager. Jak van Gaalowi trudno robi się transfery w jednym z najbogatszych klubów na świecie, to niech wraca do Alkmaar.

Odnośnik do komentarza

Leicester ma łatwiej. Bo sprowadza zawodników, nikt o tym nie mówi, a ostatecznie taki sprowadzony zawodnik może okazać się niewypałem, o którym nikt nie napisze, lub hitem transferowym, nad którym wszyscy będą piać.

No tak, bo wiadomo, że trudniej jest ściągnąć za kupę forsy megagwiazdę Eredivisie czy czołowego obrońcę Serie A i nauczyć ich kopać piłkę, niż ściągnąć anonimowego drugoligowca francuskiego i zrobić z niego wymiatacza. Wiadomo.

Idąc tą logiką Legii jest dużo łatwiej ściągać zawodników niż Realowi Madryt.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

SAF dalej miałby mieć taki wpływ na OT

co w tym złego ? ja akurat uważam, że do takich spraw to bardzo dobrze się nadaje.

 

No raczej, przecież MAN U ma za co dziękować SAF, to najlepsze lata tego klubu, więc nie bardzo rozumiem sprzeciw.

Moim zdaniem SAF powinien mieć jak najwięcej do powiedzenia w kwestii transferów.

Odnośnik do komentarza

Tylko widzicie, można na to spojrzeć dwojako. Czy mamy do czynienia z Fergusonem, który jako symbol klubu prowadzi rozmowy, zachęca, doradza? Czy może jednak jest szarą eminencją mającą decydujące zdanie? Ja bym jednak preferował w tej drugiej roli go nie widzieć.

Odnośnik do komentarza

 

 

Moim zdaniem SAF powinien mieć jak najwięcej do powiedzenia w kwestii transferów.

przy takim podejściu to jest to patologia, powinien dalej być trenerem

 

 

 

Czy może jednak jest szarą eminencją mającą decydujące zdanie? Ja bym jednak preferował w tej drugiej roli go nie widzieć.

no to jest lekka patologia

Odnośnik do komentarza

A postawcie się w roli menadżera United, który musi się z takim wpływem zmagać. To nie jest Beckenbauer, który od wieków nie był zainteresowany trenerką, ani Sammer który sprawdza się w innej roli. To gość, który odszedł ledwie parę lat temu i który już raz rozważał emeryturę by jednak zrezygnować. Średni komfort. Nie mówiąc o tym, że SAF nie jest i nigdy nie był menadżerem, dyrektorem, nikim takim. Więc nie mam pewności czy się na tym zna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...