Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Źle mnie zrozumieliście. Nie chodzi mi o to, żeby od razu trafiali do pierwszej jedenastki. Nie widzę tylko sensu w ściąganiu przez SAF-a tych wszystkich młodych piłkarzy. Bierze ich, wydaje kasę i co? Później ladują oni w innych klubach. Czy to nie strata czasu i pieniędzy? Rozumiem, że chodzi o to, żeby wygrać wyścig z innymi klubami o utalentowanych piłkarzy tylko po co? Żeby chociaż SAF ich sprzedawał za ogromną kasę, a tak odchodzą jeden po drugim za darmo lub marnują się w rezerwach.

Nie jestem pilkarzem, więc mogę sobie pozwolić na odrobinę krytyki.

Odnośnik do komentarza

Wujek, przecież nie z każdego "talentu" udaje się ukształtować świetnego piłkarza. Tysiące w skali całego globu giną po drodze, nie mając szczęścia / nie mając zdrowia / nie chcąc / nie potrafiąc wykorzystać swojego talentu. I akurat United oraz Ferguson nie są tutaj jakimiś wyjątkami, jeśli chodzi o odsetek "zmarnowanych talentów". Wystarczy spojrzeć po innych klubach.

 

Gdyby już czepiać się, to bardziej kierunku poszukiwań, bowiem latynoscy piłkarze nigdy wielkiej furory na OT nie robili.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Coraz głośniej jest o odejściu Naniego z United. Ponoć portugalczyk chce zarabiać grubą kasę (130k tygodniowo) i nie przeprosił za bójkę z Petruccim. W lecie chciał go (ponownie ponoć) Zenit, ale Nani nie był zainteresowany.

 

Co sądzicie o tym? Macie dośc chimerycznego skrzydłowego, wolelibyście żeby został (bo np.: SAF go ułoży ;) ), no i kto za niego jeśli odejdzie :) ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Persil to zdecydowanie najlepszy transfer United, można by się pokusić, ostatniej dekady. Chłopak robi różnicę, United ma atak który sieje postrach nie tylko w całej Anglii, ale i w całej Europie. Po magicznym duecie Ro-Roo, nadszedł czas na duet RVP-Roo. Świetny ruch, genialny i opłacalny transfer.

 

 

Natomiast mnie coraz bardziej zastanawia kwestia Naniego. Zainteresowanie Zenitu Sankt Petersburg jest nadal obecne, lecz póki co pieniądze Gazpromu i prezesa Diukowa nie są w stanie go skusić na transfer. W mojej opinii, powinien odejść. Swoje dla United zrobił, a aktualnymi kłótniami z SAFem i resztą drużyny broń boże nam nie pomaga. Jeśli nie Rosja i Zenit (a bardzo chciałbym go tam widzieć, silnie sympatyzuję z tą drużyną i moim zdaniem by tam pasował, w końcu ktoś zapełniłby dziurę po Husztim) to widziałbym go we Włoszech na ten przykład. Gdyby Inter się nim zainteresował, to opłaciłoby się to zarówno United finansowo, jak i Mediolańczykom sportowo..

Odnośnik do komentarza

Uff udało się zatrzymać 3 pkt na OT.

 

Straconej bramki aż nie chce się komentować. Carrick chyba miał jakąś pomroczność umysłu w tej sytuacji. David mógł trochę agresywniej pójść na piłkę, ale z drugiej strony mogło się to skończyć karnym i czerwienią.

 

Bramka na 1:1 to jest przykład dlaczego SAF kupił Kagawę. Idealnie zagrali to z Roo.

2:1 idealna wrzutka Persiego, zgranie Evry (pod względem skuteczności w ofensywnie nadzwyczajny sezon Pata) i dopełnienie formalności przez Roo.

Pierwsza połowa na duży +. Ładnie to wyglądało.

 

Natomiast druga połowa to totalna katastrofa. Wybijanie piłki na oślep, panika, bezradność. Poza akcją po której padła nieuznana bramka i szansą Roo totalne dno. Tylko czekałem na powtórkę z meczu z Totkami. Nani to cień zawodnika z poprzedniego sezonu. Wszedł i praktycznie nie było go widać. Mógłby się chłopak pozbierać bo sytuacja na skrzydłach jest mocno średnia.

 

Na koniec "Borubar". Obrona strzału RvP z 2 metrów :o Będzie w czołówce interwencji sezonu. Artur z najlepszych czasów.

Bardzo pewny występ, ratował dupę Świętym. Zasłużył na powołanie do kadry. Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak napisał zovalik, pierwsza połowa mimo dramatycznego błędu Carricka jak najbardziej na plusie dla United. Grali fajną piłką, a moim zdaniem mogli wsadzić jeszcze jedną bramkę, gdyby... no właśnie, gdyby nie fenomenalnie dysponowany Boruc. Artur pokazał, że przy zaufaniu potrafi być nadal fantastycznym bramkarzem, rozgrywając takie spotkanie przeciwko samemu United tylko to potwierdził. Mam nadzieję, że Fornalik to zauważy i Król Artur swoją szansę dostanie..

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W poprzednich rozgrywkach Chelsea - prowadząc 1:0 z Barceloną - straciła Johna Terry'ego, a jednak potrafiła swego zwycięstwa nie zaprzepaścić. To, że zespół stracił swojego skrzydłowego nie oznacza, że ma prawo stracić dwa gole w kilka minut.

 

Jak rzadko można się zgodzić z wypocinami GW, tak tutaj podpisuję się nawet lewą nogą. Manchester był zespołem lepszym, IMO dużo mądrzej poukładanym. Ale nie chce mi się wierzyć, że SAF nie brał pod uwagę tego, że Turku kończ pan ten mecz (nota bene przed meczem krzyczano, że to facet uwielbiający dawać kartki na lewo i prawo), może kogoś z boiska wywalić (dla mnie Nani i Rafael to zawsze zawodnicy pierwsi w kolejce do wywalenia, bo mózgu im Bozia poskąpiła).

 

I nawet jeśli ta kartka nie była sprawiedliwa (nie mnie to oceniać), to tak dojrzała drużyna, nawet przy będącym w dobrej formie Realu ostatnio, nie powinna dać sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk. Szkoda, bo choć kibicuję Realowi wolałem, żeby ManUtd grało dalej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...