Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym chętnie zobaczył w United Cilessena, bo mam wrażenie, że to będzie nowy Van Der Sar :D

 

Cillessen ma 26 lat. W jego wieku Edwin miał już na koncie dwa finały LM, z czego jeden wygrany i reputację bramkarza ze światowej czołówki. Jasper może wypalić na Old Trafford, nie bronię mu, ale poziom van der Sara, to dla niego nieosiągalna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Hawk, przeciętność to przesada. Sporo mu brakuje do zawodników z czołówki, takich jak De Gea, ale trzeba mu oddać, że nie jest w swojej dziedzinie słabszy niż ściągnięty rok temu na OT Blind.

To znaczy, że jednak jest naprawdę przynajmniej dobry, Blind przecież był najlepszym piłkarzem w Holandii w sezonie, po którym przeszedł do nas :-k.

Odnośnik do komentarza

Czyli nie nadaje się na bycie numerem jeden na OT. Lubię Holendra, ale takie Spurs to maksimum jego możliwości. Nie widzę innej sensownej opcji niż sprawdzony Lloris.

 

Lloris to jest zupełnie inna bajka. Chodzi o sytuację, kiedy zawodnicy z tej półki co Francuz okazują się być nie do wyjęcia i trzeba sięgnąć niżej (czyt. np. po Cillessena).

 

 

Hawk, przeciętność to przesada. Sporo mu brakuje do zawodników z czołówki, takich jak De Gea, ale trzeba mu oddać, że nie jest w swojej dziedzinie słabszy niż ściągnięty rok temu na OT Blind.

To znaczy, że jednak jest naprawdę przynajmniej dobry, Blind przecież był najlepszym piłkarzem w Holandii w sezonie, po którym przeszedł do nas :-k.

 

 

Tak, Cillessen jest prędzej dobry niż przeciętny. Co do nagrody indywidualnej dla Blinda, to nie powiem, żeby nie była wówczas pewnym zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Czyli nie nadaje się na bycie numerem jeden na OT. Lubię Holendra, ale takie Spurs to maksimum jego możliwości. Nie widzę innej sensownej opcji niż sprawdzony Lloris.

 

Co ci w Leno nie pasuje? IMO obecnie jeden z dwóch najlepszych bramkarzy Bundesligi.

 

 

Nie oglądałem go za wiele, ale tak jak mówię - Lloris jest sprawdzony w BPL, to na jego plus. Acz o samym Leno niewiele mogę powiedzieć bo mało go oglądałem.

Odnośnik do komentarza

No i spoko, niech sobie leci do Valencii za kilka baniek, przynajmniej spłaci się kontrakt ;)

Więc Linda zostaje i tylko musi się rozwiązać kto będzie pierwszym bramkarzem w tym sezonie, De Gea, czy ktoś nowy.

Z innej beczki - nie mogę się doczekać debiutu Depaya, dawno nie widziałem tylu pozytywnych opinii o nowym młodym zawodniku United. Dawno nie mieliśmy typowego killera na skrzydle, oby Holender się takim okazał!

 

Van Gaal nie wykluczył pozyskania Romero. Niby bramkarza mało grający w ostatnich latach, ale bez wątpienia posiadający niemałe umiejętności. Still - nie na numer 1 w bramce.

Na wczorajszej konferencji (w Polsce dzisiejszej ;) ) Van Gaal nie wykluczył odejścia Di Marii. Zapytany o jego przyszłość miał odpowiedzieć "zobaczymy". Nie byłem jakimś wielkim fanem Angela, ale to jest świetny zawodnik, co by o nim nie mówić i sprzedaż po jednym sezonie byłaby śmieszna.

 

Odnośnik do komentarza

Taa, ploty, ploty, ploty. Di Maria już z 5 razy trafiał do PSG ;) Już od wczoraj szykują ofertę za niego.

Romero jeszcze wczoraj był łączony z Realem :P Zeby nie być goło słownym-> http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=60159

 

Jak na razie DDG na moje łoko zostanie. Real i Utd nie dogadają się. Oby.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem istnieje spore prawdopodobieństwo, że Depay na początku będzie rozczarowywał, wynik na poziomie około 5 bramek i 5 asyst w pierwszym jego sezonie będzie można śmiało uznać za sukces, raczej nie będzie mógł już tak łatwo pykać ogóreczków jak w Holandii. No i nie sądzę, że z marszu dostanie pełną szansę w pierwszym zespole, Young tym jak ciągnął zespół w poprzednim sezonie na pewno nie zasłużył na ławkę, a na K10 Depay raczej będzie 3 opcją.

Trochę bka z Valdesa, doskonale wiedział, że pisze się na numer dwa, w U21 grali w poprzednim sezonie mnóstwo meczów np. Di Maria czy Falcao, ale dla Jego Katalońskiej Mości to zbyt duży potwarz - no cóż, bez żalu do widzenia. I tak nie sądzę, że byłby wystarczająco dobry dla nas.

Cieszą mnie również coraz bardziej intensywne pogłoski łączące Di Marię z PSG, grał wybitnie chujowo. Co z tego, że miał 11 asyst (niesamowite jak statystyka może zaciemnić obraz piłkarza), skoro każdą z nich musiał poprzedzić setką strat, debilnych decyzji, kretyńskich placków z dystansu (no ja tego strzałami nie nazwę), dośrodkowań zatrzymujących się na pierwszym obrońcy i brakiem działania w defensywie. To, że nie będziemy musieli go ciągnąć i nasty mecz z rzędu liczyć, że wreszcie zacznie grać dobrze (zamiast pogodzić się, że tak naprawdę taki poziom gry to jest jego poziom) będzie naprawdę dobrym wzmocnieniem. W zasadzie w każdym meczu poza jego aberracyjnym początkiem sezonu drużyna grała ZNACZNIE lepiej bez niego na boisku, dokładnie tak samo było z Falcao, tylko Kolumbijczyka było mi szczerze zal, bo widać, że się starał. Od Di Marii biła niczym nieuzasadniona pewność siebie i lekko skwaszona mina po kolejnym nieudanym zagraniu.

Odnośnik do komentarza

Też nie oczekuje od Depaya genialnych statów na start, ale chciałbym by to był początek w stylu Ronaldo. CR przychodził jak był młodszy, ale czuło się w jego grze wielki talent, który trzeba oszlifować. Liczę na to samo w przypadku Memphisa. Mnie bardzo buduje jego siła, podejrzewam, że nie będzie odbijał się od Waltersów i Nolanów tylko będzie walczył ramię w ramię ;)

 

Hawk, K10? Pod koniec sezonu gralismy 4-3-3 i wydaje mi się, że transfery są robione pod tą formację. Teraz mamy mocny środek idealny do rotacji, a skrzydłowi byli już wcześniej. Kwestia tego tylko gdzie kogo Luj widzi.

 

No IMO wykręcić takie staty jak Di Maria i po dobrym początku zasługuje na drugą szansę. Poza tym kurwa, kupiliśmy za 60 baniek, teraz sprzedamy za ile? góra 50, a pewnie mniej. Gdzie tu logika? Nie lepiej już gościa wrzucić na trening fizyczny, kilka raz go Luj opierdoli i nie zdziwię się jak chłopaka ogarnie. A jeśli nie pyknie to i tak pójdzie za te ~40 milionów, ale już bez wątpliwości czy się nadaję.

Odnośnik do komentarza

No tak, graliśmy 4-3-3, gralismy też 5-3-2, 4-2-3-1... nieistotna jest formacja jaką graliśmy, role zawodników w 90% zostawały takie same, taktyka van Gaala to taktyka zadaniowa. Wciąż był jeden zawodnik z pełną swobodą taktyczną, najbardziej do jego opisu pasuje klasyczna 10, był nim najczęściej Mata albo Di Maria. Zauważ, że prawe skrzydło grało zupełnie inaczej niż lewe, lewoskrzydłowy był tradycyjnym skrzydłowym w pewnym sensie, koncentrował się na dryblingach i dośrodkowaniach, raczej trzymał się linii (przez co mniej wykorzystywaliśmy potencjał Shawa). Prawoskrzydłowy z kolei jako jedyny gracz w drużynie miał całkowicie wolną rękę, mógł dowolnie ustawiać się na boisku bez piłki i był tym, który miał za zadanie podejmować najryzykowniejsze podania i inicjować akcje ofensywne, stąd tak ofensywna gra Valencii, zwyczajnie spełniał funkcję prawego skrzydłowego, dawał K10 opcje rozegrania i rozszerzał pole gry utrudniając trzymanie bardzo wąskiej formacji przeciwnikowi.

http://www.redcafe.net/threads/louis-van-gaals-tactics.402215/tu jest fajna analiza taktyki van Gaala, dająca też dobry obraz tego jakich wzmocnień szuka Holender.

 

Za odejście Di Marii jest taka logika, że nie wiem czy stać nas na ciągnięcie go przez kolejny sezon to raz, a dwa, że po kolejnym chujowym sezonie będzie wart jeszcze mniej, i zamiast rozczarowania może być totalna porażka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...